PDA

View Full Version : Моля за помощ



fffafff
06-20-2010, 17:57
Така здравейте. Аз съм на 15 години и от доста време ми се струва че хората си мислят че съм луд;че постоянно ми се подиграват и ми се се подхилкват; че се държат с мен като с малоумник и тъй подобни. Моля ви изразете мнение и ми помогнете с каквото можете. Благодаря предварително.

filmimilmi
06-20-2010, 18:32
Всичко е двустранен процес. Ако винаги си шута на компанията, нормално е в чуждите очи да изглеждаш като смешник. На пръв поглед може да ти се струва, че останалите ти се кефят, а вътрешно всъщност да си мислят колко е хубаво, че не са като теб. В даден момент се чудиш защо ти се подиграват, а за това винаги може да намериш уместна причина ако се вгледаш достатъчно добре в своя образ или онова, което представяш за себе си в една компания. Ако гледаш на себе си като забавен например, преди да продължиш да бъдеш атракция за останалите, задавай си въпроса дали се смеят на нещо друго освен на теб? Естествено, че може да си бижуто на една компания и с простотия, но колкото повече показваш такава, толкова по-несериозно ще се отнасят към теб. Накрая ти все оставаш в очите им такъв, за какъвто ти самия си забелязал, че те взимат - запомнили са те като малоумник, а от там и отношението им към теб е такова. Именно като към шут, с когото могат да си правят гавра, да му се подиграват, а и да не спира да ги забавлява именно с неадекватните си реакции. Спри се замалко и направи преоценка на образа, който искаш си в момента и това по какъв начин може да го промениш, така че да почнат да те взимат насериозно. Не знам дали ще е от полза веднъж щом хората са си изградили определено впечатление за теб, но в нова компания определено ще трябва да се постараеш да не повтаряш старите си грешки. Ще ти е полезно занапред в живота!
Успех! :)

fffafff
06-20-2010, 18:56
filmimilmi благодаря за мнението :)