PDA

View Full Version : интернет проблем ...



masterbin
06-20-2010, 21:05
Здравейте! Проблема ми е следният от около 2,3 часа нямам интернет (пиша от лаптоп и ловя от някаде лифи) опитах какво ли не и неще и неще аз съм с рътер на рътера лампичкара за самия интернет кабел не свети пробвах без рътера неще и неще та вапроса ми е дали проблема е в мен или в доставчика :?

GreenDay
06-20-2010, 22:19
Проблема най-вероятно е в теб.С какво ИП си(динамично, статично?).Щом си с рутер настройките за ИП,ДНС и т.к са настроени да се извличат автоматично(тоест само да ги намира, а не да ги въвеждаш ръчно).Попитай доставчика за ИП-то си, маска на подмрежата, алтернативен и предпочитан ДНС сървър.

lubo111
06-21-2010, 08:39
Проблема най-вероятно е в теб.С какво ИП си(динамично, статично?).Щом си с рутер настройките за ИП,ДНС и т.к са настроени да се извличат автоматично(тоест само да ги намира, а не да ги въвеждаш ръчно).Попитай доставчика за ИП-то си, маска на подмрежата, алтернативен и предпочитан ДНС сървър.
Най-добре е да се обади на доставчика да го управят а да не се мъчи сам да не уплеска работите повече (само за първия път) и си ги запиши тея работи (как са го управили и т.н.)

Valento
06-21-2010, 08:57
Проблема най-вероятно е в теб.С какво ИП си(динамично, статично?).Щом си с рутер настройките за ИП,ДНС и т.к са настроени да се извличат автоматично(тоест само да ги намира, а не да ги въвеждаш ръчно).Попитай доставчика за ИП-то си, маска на подмрежата, алтернативен и предпочитан ДНС сървър.
Най-добре е да се обади на доставчика да го управят а да не се мъчи сам да не уплеска работите повече (само за първия път) и си ги запиши тея работи (как са го управили и т.н.)

При положение че не му свети лампичката като е включен дали било рутера или лан картата наптопа , явно няма сигнал по кабела...или по-просто казано звънкай на доставчика да пъска нета!

masterbin
06-21-2010, 13:07
Спокойно момчета проблема е отстранен оказа се че някои е резнал кабела към котията ( тази която седи на стълба) и съм бил напълно преъснат от доставчика,вече всичко е наред момчетата дойдоха и го оправиха! :)