PDA

View Full Version : освобождаване от физическо



buba_strelec
06-21-2010, 17:10
искам да попитам дали мога да бъда освободен от физическо от друг лекар , а не от личния ми :)

SmilezZz
06-21-2010, 17:11
Доколкото знам - Да,но само за 1 месец..Не знам..Някой по-компетентен да каже

SemperFidelis
06-21-2010, 17:34
За да те освободят от физически, трябва бележка от 2ма лекари, които да смятат че не трябва да участваш във физическото. Но все пак трябва да се присъства.

amk933
06-21-2010, 17:52
^Нито едно от двете горни мнения не е вярно. :D

Освобождаването от физкултура за цяlата година става с изготвянето на медицински протокол (не проста бележка) издаден от лекарска комисия с членове 3ма (не 2ма) доктори. Може личният ти лекар изоообщо да не е измежду тези 3ма лекари. Няма такова правило или задължение. :)

Какво ти е, ако не е нахално, да попитам? :)

xWandereRx
06-21-2010, 17:52
чупиш си крака и си готов/а

Viperx
06-21-2010, 18:21
чупиш си крака и си готов/а

това за 1-2 месеца може :D иначе модератора най-добре си го е описал

DarkWhisper
06-21-2010, 21:32
чупиш си крака и си готов/а

това за 1-2 месеца може :D иначе модератора най-добре си го е описал

Е как за 1-2, нали половин година седи в гипс само, лол.

amk933
06-21-2010, 21:45
чупиш си крака и си готов/а

това за 1-2 месеца може :D иначе модератора най-добре си го е описал

Е как за 1-2, нали половин година седи в гипс само, лол.

Половин година? Половин година ще е в гипс и медицински скоби, ако не е останала жива кост непотрошена. В общия случай е месец, два...А не знам що за мазохист трябва да си, та да си натрошиш всички кости в крака. :lol:

buba_strelec
06-22-2010, 08:16
благодаря за отговорите :)
просто другата година съм 12 клас и мисля да се освободя :) 8)

zero
06-22-2010, 08:46
благодаря за отговорите :)
просто другата година съм 12 клас и мисля да се освободя :) 8)
че си тъп/а ако ти няма нищо и искаш да се освободиш от ФВСто 0.о
та то е един от предметите, които вдига средно-общообразователния успех... не си мисли само как да не ходиш на даскало а мисли как ще си вдигнеш успеха :shock:
Прости деца беей ... :shock: :shock: :shock:

December
06-22-2010, 09:04
^ Някои не са големите спортисти и не могат да покриват разни си измислени нормативи.Някои не могат да бягат или да скачат,и напротив точно физическото им разваля успеха :? Батко ми от 9 до 11 клас завършваше само с по една 5 или 4 по физическо,която му проваляше пълното 6 :? 12 клас поне учителят им им остави на всички шестици заради дипломите.

buba_strelec
06-22-2010, 09:21
благодаря за отговорите :)
просто другата година съм 12 клас и мисля да се освободя :) 8)
че си тъп/а ако ти няма нищо и искаш да се освободиш от ФВСто 0.о
та то е един от предметите, които вдига средно-общообразователния успех... не си мисли само как да не ходиш на даскало а мисли как ще си вдигнеш успеха :shock:
Прости деца беей ... :shock: :shock: :shock:
като не знаеш не говори , защотот ти излизаш тъп/а :x

zero
06-22-2010, 09:28
Ебати забутаните дето сте ако не можете да покриете нормативите :x нашия даскал също беше строг и беше максимално взискателен, но оценките се изкарваха ... не може да те ощети !!!
Кифльока как ще скача с токчетата .. ееее тогава и 2 ви е много !!!
От година на година се изнежвате все повече, не виждам проблем, който да ви оправдава, ако не е здравословен, да не играете физическо.
Наще женски и те са правеха на голямата работа иии ги прееба даскала, не се опитвайте да хитрувате, само това ще ви кажа !

SmilezZz
06-22-2010, 10:44
zero Моля те спри с тъпите си изказвания..Всеки човек е различен..Следователно не всеки може да играе,т.е. да покрива нормативите..Просто техния организъм е такъв..Хайде..Моля ти се..Ти пък откъде знаеш,че авторката е кифла :? Пфф...

zero
06-22-2010, 12:07
zero Моля те спри с тъпите си изказвания..Всеки човек е различен..Следователно не всеки може да играе,т.е. да покрива нормативите..Просто техния организъм е такъв..Хайде..Моля ти се..Ти пък откъде знаеш,че авторката е кифла :? Пфф...
Не признавам коментари от този род !!!
Бях 120 килограма си покривах нормативите за 6, станах значително по-малко и пак си ги покривах за 6 !
Каквото и да е, оставиш ли му се по течението връщане назад няма !
Бях дебел - да, но това не ми пречеше на пъргавината/ловкостта/скачането и всичко останало !
АЗ НЕ СЕ ПРЕДАВАМ ЛЕСНО, СЛЕДВАЙТЕ МОЯ ПРИМЕР !!!

xWandereRx
06-22-2010, 12:15
zero, не се прави на интересен, не ставаш
и аз за 6 трябва да скачам с 50см повече от собствения си ръст, ее как?
много си отворен ама колкото и да приказваш само глупости редиш
замълчи!

zero
06-22-2010, 12:31
xaxxaxa що как бе ? 2 крака имаш и 2 ръце ...
Да не си по-различен от мен или от някой друг ?
Баща ти на времето как е скачал ? Така и ти ще скачаш ;)
Ебати все едно сте инвалиди ..
По математика като имате контролно учите, нали ? Е, така е и по физическо, преди нормативите ще бягатеее, ххахаха
ЛАМЗЗЗЗ :lol: :lol: :lol:

xWandereRx
06-22-2010, 12:43
нали се сещаш, че не всеки има физическите способности да ги покрива тия измислени от не знам къде нормативи
едно е да седнеш и да научиш 20 формули, друго е да те карат да правиш нещо с което физически не можеш да се справиш, направо си е насилие срещу природата :D с пистолет да ме заплашват 2м не мога да ги скоча и кво, ако от това зависеше успеха ми за годината и аз бих се освободила от физическото

ImmortalSportFreak
06-22-2010, 14:16
Хора.. нормативите са лесни.Опитайте се да ги изпълните.Хубаво и здравослвно е да се спортува.А и също съм чувала от лекари че сменянето на психическа дейност с физи4еска е мн полезно. 8)

xWandereRx
06-22-2010, 15:44
то е полезно, дори забавно, ама тия са си измислили някви невъзможни нормативи :?

zero
06-22-2010, 16:43
я ми кажи душко, ти ходиш ли с униформа по физическо ?
Говоря за платненки + екип + вързана коса ???
> Не, нали ? Окей, това ми беше достатъчно ;)

ameli
06-22-2010, 17:18
я ми кажи душко, ти ходиш ли с униформа по физическо ?
Говоря за платненки + екип + вързана коса ???
> Не, нали ? Окей, това ми беше достатъчно ;)

аз пък ходя, покривам си почти всичко - скачането и бягането на 50 м са си мъчение за мене.. :?

BladeDancer
06-22-2010, 17:21
Зеро е прав. Нормативите са си нормативи. Има някои природно тъпи ама никой не ги жали нали? Всеки гледа как да се измъкне. 1 ден ще скочиш 2 пъти и ще побягаш и си готов. Просто е.

xWandereRx
06-22-2010, 19:01
я ми кажи душко, ти ходиш ли с униформа по физическо ?
Говоря за платненки + екип + вързана коса ???
> Не, нали ? Окей, това ми беше достатъчно ;)
с вързана коса никога!!! иначе другото -да
и за разлика от половината си клас всеки час играя баскет или волейбол (колкото и да го мразя) това какво общо има?
просто казвам, че някои хора наистина няма как да изпълнят нормативите и това им намаля оценката, много ясно, че ще искаш да не намаляваш успеха и ще се освободиш...
на вас ви е лесно, високи хорица, ама аз като съм 1,52м и оная като ми каже скачай 2м .... кво прая, пляскам с ръце
и не съм само аз така, така изобщо не ми обяснявайте как става номера, знам как става, просто не мога да го направя 8-)

Ryapoff
06-22-2010, 19:02
аз пък ходя, покривам си почти всичко - скачането и бягането на 50 м са си мъчение за мене.. :?
Браво на теб, щом ходиш както трябва по физическо. Мъчение били скачането и късото - 'ми мен не ми е приятна физиката примерно, ама не се освобождавам от нея, нали? Същото е. А физическото е единственият начин да се накарат дебелите гъзове на простите ученици, чието единствено раздвижване в най-добрия случай е от вкъщи до кафенето, да се размърдат. Поне малко! Не си мислете, че им е приятно на даскалите да търпят мрънкотения от мързеливи ученици, чудещи се как да се измъкнат от "убийственото физическо натоварване, провалящо по-нататъшното разплуване на закърнелите вече сланини по телата на децата"...

liim0nka
06-23-2010, 17:49
^Нито едно от двете горни мнения не е вярно. :D

Освобождаването от физкултура за цяlата година става с изготвянето на медицински протокол (не проста бележка) издаден от лекарска комисия с членове 3ма (не 2ма) доктори. Може личният ти лекар изоообщо да не е измежду тези 3ма лекари. Няма такова правило или задължение. :)

Какво ти е, ако не е нахално, да попитам? :)
каква комисия , мен ме освободиха за цялата година без никаква комисия..може би говориш за хора с по-сериозен проблем или.. сигурна съм че не ме освободиха с комисия.. става дума за счупване на ръка

TheRedRose
12-17-2010, 10:23
Пфу хора трябва да приемете,че не всички са еднакви.При положение,че в някои паралелки едва успяваме да си научим по всичко за деня,как да тръгна да бягам и да скачам навън(не ,че не съм го правила)?Не съм дебела,отпусната или нещо такова,ходя на фитнес когато мога,но това е за 1-2 часа и е в затворено помещение.Как да изляза зимата да тичам навън?Играя с подходящо облекло и не съм мързеливка тръгнала да бяга от всички проблеми.Но е факт,че въпреки всичко физическото всяка година ми е проблем както на мен,така и на и много други хора,които познавам.Хайде да не се обиждаме,не всички си просят извинения.ХОРАТА СА РАЗЛИЧНИ!Иначе за освобождаването и аз съм чувала,че трябва лекарска комисия.

anonymous708973
12-17-2010, 17:31
За съжаление е точно с комисия. Искам да се освободя, но е голяма разправия, мисля все пак догодина да го направя. Явно има и по-лесен начин, защото 12-ти клас половината са се освободили, а им няма нищо.

А към тия, дето твърдят, че два пъти седмично по 40 минути физическо било, за да се раздвижа, ще кажа само, че ако чаках на физическото, щях да съм 100 кила.
А към Зеро, за да не каже нещо за лиготия и тем подобни: От година и половина не бягам на дългото разстояние (при нас е 300 м), защото просто не издържам. Имам си големи проблеми с коленете, ходя на кръвни изследвания периодично, защото съм застрашена от детски ревматизъм. Трябва да си щадя коленете - бягане, клякане, скачане на въже не са опции за мен. На всичко отгоре имам и шум в сърцето, който не е никак фатален, но определено ми пречи при физическо натоварване.

Greennight
12-17-2010, 19:00
Не вярвах,че са останали и такива идиоти,дето вече гледат не от кво да е да се освободят ами от ФВС!!! :?

minionka
12-17-2010, 19:49
то е полезно, дори забавно, ама тия са си измислили някви невъзможни нормативи :?

+ Зарад тоя тъп волейбол, по физическо имам 5. Там началния удар...ми не мога и тва е.. и всичкото отгоре..не стига, че едвам я прехвърлям тая топка през въжето.. и то понякога..ама трябвало и в някакъв кръг в средата..иначе не се считало.. и как да скоча повече от 1.60...ми не мога ..колкото и да опитвам. Не всички физически са способни да се справят с абсолютно всичко..

amk933
12-17-2010, 20:15
Не вярвах,че са останали и такива идиоти,дето вече гледат не от кво да е да се освободят ами от ФВС!!! :?

Не мога да се съглася с теб тук, защото...

На мен, например, ми преподаваше сребърна медалистка от олимпийските игри през 1980 и някоя си и очакваше от нас в 5 клас да тичаме 600 метра за не знам си колко секунди или да сме и в отбора по волейбол или футбол. Супер нагло същество. Пишеше 4 и 5ци на всички и това и други учители са го казвали - нарочно гледаше децата, които имаха 6ци по другите предмети и им пишеше 4 и 5, а на тези с 2 и 3, съответно 5 и 6ци. Разбираш ли? Ей така напук и от злоба. И класната ми се караше с нея и не, и не...беше деболокожа и тъпа овца. И естествено още втория срок на 6 клас бях освободен. Аз си имах достатъчна причина здравословна, но не исках да я използвам. Е тогава ми се наложи. Защото не е лош предметът, а учителят беше изрод.

chefzz
12-18-2010, 16:29
Не вярвах,че са останали и такива идиоти,дето вече гледат не от кво да е да се освободят ами от ФВС!!! :?

Не мога да се съглася с теб тук, защото...

На мен, например, ми преподаваше сребърна медалистка от олимпийските игри през 1980 и някоя си и очакваше от нас в 5 клас да тичаме 600 метра за не знам си колко секунди или да сме и в отбора по волейбол или футбол. Супер нагло същество. Пишеше 4 и 5ци на всички и това и други учители са го казвали - нарочно гледаше децата, които имаха 6ци по другите предмети и им пишеше 4 и 5, а на тези с 2 и 3, съответно 5 и 6ци. Разбираш ли? Ей така напук и от злоба. И класната ми се караше с нея и не, и не...беше деболокожа и тъпа овца. И естествено още втория срок на 6 клас бях освободен. Аз си имах достатъчна причина здравословна, но не исках да я използвам. Е тогава ми се наложи. Защото не е лош предметът, а учителят беше изрод.

Бих казал не изрод, а СПОРТИСТ, защото мога да хвана бас, че тия дето са били с 6-ците, не са бягали 100м повече от 10 пъти в живота си!


А тия дето се оплакват, че не можели да бягат, да скачат и т.н.
След като нямате здравословни проблеми, ВСИЧКО Е ПОСТИЖИМО.
Както можете да си научите по математика формулите, така можете да скачате цял ден вкъщи и да си покриете нормативите!