PDA

View Full Version : Много странно - кожата???



amk933
06-21-2010, 23:16
Хора, нещо много странно ми се случва.
Кожата на пръстите ми се бели по някакъв безумен начин. Направо от целите пръсти ми се отделя един много тънък слой кожа. Не се чопли, ми направо на големи парчета пада. Някаква идея от какво е това? За пръв път ми се случва...Да го мажа ли с нещо или като си се обели каквото трябва да пада ще спре...много ми е непонятно какво се случва. :?

darkPaladin
06-22-2010, 00:43
Да си имал контакт с химикали?

да си бил на море скоро време?

смяташ ли че може да е алергия?

мехури сърбеж болка?

промяна в цвета (зачервява ли се)

защо не идеш на дерматолог?

Намажи ги с крем здраве и отиди на дерматолог

m0
06-22-2010, 09:32
На мен също ми се е случвало да ми се белят така пръстите. С нищо не съм ги мазала, даже и на лекар не ходих.Майка ми, ми каза,че може би е от недостиг на витамини и за това започнах да ям малко повече плодове, с голямо съдържание на витамин С. След 2 седмици нямаше и следа.

amk933
06-22-2010, 09:47
Да си имал контакт с химикали? Нем.

да си бил на море скоро време? Не;

смяташ ли че може да е алергия? Не, защото пия един куп хапчета против алергия; и да е, няма да се прояви.

мехури сърбеж болка? никакви мехури, никакъв сърбеж, никаква болка

промяна в цвета (зачервява ли се) не;

защо не идеш на дерматолог? защото за читав дерматолог ще чакам 100 години, а и не ме притеснява чак толкова; ако продължи, ще отида;

Намажи ги с крем здраве и отиди на дерматолог

darkPaladin
06-22-2010, 11:26
Читав не читав иди може да не е баш като Дърленски ама ще ти помогне

SmilezZz
06-22-2010, 12:05
Да,наистина отиди на дерматолог..Както казаха и по-горе - може да е и от липса на витамини..Може и да намажеш крем "Здраве" (Против кожни раздразнения е)..

L0ST
06-22-2010, 13:11
На мен в момента също ми се бели кожата ан ръцете.... баш на "пластове" не... но си се бели, ри мен е от недостиг на витамини (лекарката ми го казва) и вече 2-3 година така ми става... започвам да пия витамини и постепенно го забравям и си минава.. Но не е лошо да се консултираш с лекар за всеки случай, но не мисля, че е нещо сериозно

Sigrina
06-22-2010, 15:17
Спомни си добре дали не си правил нещо необичайно преди да се случи това? Със спирт примерно? Майка ми си намаза едни обувки със спирт преди да ги обуе, за да се отпуснат и после и се обелиха целите крака. :grin: :grin: :grin:

AniBG
06-22-2010, 16:20
На теб пръстите на краката отдолу ли ти се белят!? На мен така ми се белеха (веднъж като излезнах от банята реших, че тоалетната хартия ми се е залепила по пръстите :razz: :razz: :razz: ) и с нищо не съм ги мазала, беленето само си спря след няколко дена! Може да е от недостиг на витамини, а може да е просто от суха кожа! :?

SemperFidelis
06-22-2010, 19:43
А знам, че се получава така от растежа. Сега колко е вярно, не мога да кажа.

TykaSePisheNick
06-22-2010, 20:55
На мен в момента също ми се бели кожата ан ръцете.... баш на "пластове" не... но си се бели, ри мен е от недостиг на витамини (лекарката ми го казва) и вече 2-3 година така ми става... започвам да пия витамини и постепенно го забравям и си минава.. Но не е лошо да се консултираш с лекар за всеки случай, но не мисля, че е нещо сериозно

+1.Само, че аз сам си го разбрах, тъй като напоследък ям супер рядко..1 хранене към 12-1 и вечерта, я вечерям, я не ми стига.

kalpazanka
06-23-2010, 08:03
Колега, при мен го има същото. Въпреки Герикапса.
Аз съм си с наследствена обремененост откъм алергии, така че е малко трудно да хвана от какво точно се лющя.

amk933
06-23-2010, 08:36
Мерси на всички.
След като буквално целия повърхностен слой се срина, всичко си се върна на мястото и не се лющя вече, но да видим докога. :)

TykaSePisheNick
06-23-2010, 13:05
Да имате някаква змия в рода? 8-)

amk933
06-23-2010, 17:47
Да имате някаква змия в рода? 8-)

Освен майка ми и всичките и фр, други не. 8-)

ПС: Базикам се. :D