PDA

View Full Version : Какво ли е ?



pussucetka
06-22-2010, 12:43
Здравейте. Знам, че моят проблем не е за този раздел , но в здравните проблеми никой не пише, а моят проблем е много спешенн .. Значчии от днес сутринтаа имам тъпи болкии долу много нискоо (дясна страна на корема, то даже не е корема) .. След известно време мина (пих аналагин, мама така ми каза ), но от преди малко започнахх да имам болкии (няккво такова все едно съм прележалаа на дясната си странаа ) .. И някак си е изтръпнала дясната ми страна, не че имам остра болкаа .. И преди ми се е случвало така, но не съм забелязала дали е преди менструацияя, а на мен след около 7дена трябва да ми дойде .. И се питам от какво е .. някойй знаее ли какво може да е ? :o .. Прележаване на дясната страна, нещо проблем с яйчниците, да не е заради менструаациятаа, която трябва да дойде скоро или апендесит, което ме съмнява да е защото е " тъпа " болката .. пък и преди се е случвало това .. ? Много съм оплашена :( ..

BiGBaDWolF
06-22-2010, 12:48
Хроничен Апендисит ?

Greennight
06-22-2010, 12:51
Възможно е цикъла този месец да ти подрани,за всеки случай ако и тази вечер болката не спре се консултирай с лекар.

dimitar_ak
06-22-2010, 12:51
Вероятно е апендисит, особено ако болката е по силна при стъпване на десния крак.

amk933
06-22-2010, 12:52
Направи си един тест на Блумбърг и виж дали е апендицит. :)

Greennight
06-22-2010, 12:54
Вероятно е апендисит, особено ако болката е по силна при стъпване на десния крак. И аз това си помислих като каза дясната страна,но съм чувал,че при апендисит аналгини и други такива не помагат :-o

Vasoto129
06-22-2010, 12:56
по най-бързия начин на лекар

pussucetka
06-22-2010, 12:57
Ако не спре болката ще ида на лекар .. Оф много ме е страх, в петък съм на екскурзия с преспиване и ако е не дай си Боже апендецит не ми се мисли . . :cry: :cry: :cry: :cry:

pussucetka
06-22-2010, 12:58
Направи си един тест на Блумбърг и виж дали е апендицит. :)

Колко струва този тест ? :-o

pussucetka
06-22-2010, 13:04
Давайтее ощее мненияя ?! :(

amk933
06-22-2010, 13:10
Направи си един тест на Блумбърг и виж дали е апендицит. :)

Колко струва този тест ? :-o

Нищо не струва. Прави се чрез натискане на точката на McBurny. Натискаш надолу и като отпуснеш рязко, ако много те заболи, значи Е апендицит.

SmilezZz
06-22-2010, 13:15
И аз мисля,че е апендицит (не знам как се пише)..При мен беше много "тъпа" болка..Първите "времена" аналгина и но-шпа ми помагаше,но след време ефекта доста намаля и като отидох на лекар ми казаха,че е остър апендицит..Както и да е..
*Спомням си при прегледа ме накараха да скоча и ако ме болеше точно тази част (ниско долу (който болеше)) значи е апендицит..Също така и този "тест" на amk933 - опитай..Надявам се да не е апендицит..

pussucetka
06-22-2010, 13:28
Емм прбвах това с пръста .. не ме боли, но незнам как да го опиша ( просто ми изтръпва ).. :o .. скачането дето ми предложихтее същото . . Незнам вече .. Правя коремни преси всеки ден по 100 .. нещо претоварване? :?

pussucetka
06-22-2010, 13:29
Kaто направя това с пръста рязко и като си го махна все едно иглички ме боцкат :o

amk933
06-22-2010, 13:33
Иди на лекар, защото това изтръпване може да значи 2 неща:
-че не си си направила Блумбърга като хората;
-неубедителен Блумбърг -> още не си за операция;

Но едно посещение на JP-то няма да ти се отрази зле, за да не си докараш някой перитонит. :(

SmilezZz, Блумбърг тестът е нещото, по което най-често се решава дали човекът е за операция или не. :)

BiGBaDWolF
06-22-2010, 13:34
Kaто направя това с пръста рязко и като си го махна все едно иглички ме боцкат :o

Нищо ти няма :) Само възпаление е .. :) Но все пак не съм лекар за това е най-добре да отидеш на лекар :)

pussucetka
06-22-2010, 14:08
Kaто направя това с пръста рязко и като си го махна все едно иглички ме боцкат :o

Нищо ти няма :) Само възпаление е .. :) Но все пак не съм лекар за това е най-добре да отидеш на лекар :)

Оф, дано да си прав :( .. Ако продължи до довечера ще се обадя на личният ми :(

pussucetka
06-22-2010, 14:10
За всеки случай : някой, който е опериран от апендесит .. Какво става ? По време на операция човек може ли да се събуди .. Колко време се възстановявате и т.н :)

SmilezZz
06-22-2010, 14:19
За всеки случай : някой, който е опериран от апендесит .. Какво става ? По време на операция човек може ли да се събуди .. Колко време се възстановявате и т.н :) На мен ми направиха пълна упойка и не се събудих,то и не съм чувала такова нещо де..За колко време ? Зависи от организма ти..Все пак не всички сме еднакви


SmilezZz, Блумбърг тестът е нещото, по което най-често се решава дали човекът е за операция или не. :)Ясно..Благодаря ти

vaseto0o
06-22-2010, 14:30
Мене няколко пъти ми се е случвало (преди години) когато съм болен да ме боли точно там, ама супер гадна тъпа болка все едно са ме ритнали в ташаците само че болеше повече отдясно :?

pussucetka
06-22-2010, 15:40
Майка ми ми казва, че няма място за притеснение, защото според нея ще ми дойде :( .. Хораааааааа ако до утрее не ми минее ще ида на лекарр :( Многоо се тревожаа, направо ми стичат сълзи вече !!! :cry:

VinDiesel
06-22-2010, 16:18
Имах приятелка(гадже) което беше със същия проблем.Преди да й дойде 1-2 дни я болеше точно там,където ти описваш.Теб по време на менструация боли ли те много?Някой жени по време на менструация направо им се доревава.Но след раждане или аборт,нещата се обръщат ,не ги боли.

FamauseBaby
06-22-2010, 16:22
Лекар

Grudi_SeXa
06-22-2010, 17:30
Майка ми ми казва, че няма място за притеснение, защото според нея ще ми дойде :( .. Хораааааааа ако до утрее не ми минее ще ида на лекарр :( Многоо се тревожаа, направо ми стичат сълзи вече !!! :cry:
Стига си се панирала малката :smt114 Разбери се с личния лекар и ще се оправят нещата, само не се плаши. ;)

pussucetka
06-22-2010, 18:46
Имах приятелка(гадже) което беше със същия проблем.Преди да й дойде 1-2 дни я болеше точно там,където ти описваш.Теб по време на менструация боли ли те много?Някой жени по време на менструация направо им се доревава.Но след раждане или аборт,нещата се обръщат ,не ги боли.

Да, много ме боли първите 2-ва дена :( .. Добре, че пияя хапчетаа иначе не минава :? .. Болкаатаа пак се върна при триъгълника ниско долу в дясно .. Поду ми се корема .. Говорех с майка ми и тя каза, че е нормално да ми се подуе корема ако ще ми дойде .. Също така вечеее имам и разстройство :? ..

Grudi_SeXa
06-22-2010, 18:48
На мен това ми звучи като някакъв стомашен проблем (може да се държи на летен грип или нещо друго). :-o

diksi
06-22-2010, 18:53
Според мен пък т`ва е мускулна треска от коремните преси :lol: .. То ако е апендицит няма да можеш да седиш на компютъра и пр..

pussucetka
06-22-2010, 18:57
Според мен пък т`ва е мускулна треска от коремните преси :lol: .. То ако е апендицит няма да можеш да седиш на компютъра и пр..

И аз такаа мисляя :) Но дано да не е нищо сериозно :(

VinDiesel
06-22-2010, 19:51
Случайно да си ходила на басейн или да си се топвала в морето?

pussucetka
06-22-2010, 20:13
Случайно да си ходила на басейн или да си се топвала в морето?

Нее .. :( Споредд тебб какво можее да е ? :(

VinDiesel
06-22-2010, 20:18
Според мен си истинала доло,но аз не съм специалист :)
В горните ми постове ти споменах за бивша, която преди да й дойде я болеше там ..Ако ти се появява за 1ви път значи си настинала,но нека някой гинеколог си каже думата...

diksi
06-22-2010, 23:13
Решихме проблема, кажи като ти мине мускулната треска :-)

Rebus
06-23-2010, 07:47
При такива болки (още повече при апендицит) НЕ пийте аналгин или каквито и да е аналгетици,защото ще потиснат болката и след ден-два може да се появи още по-силна болка и само да ви усложни здравето.За да видиш дали има възпаление на апендикса измери си температурата.Ако е 37,4-37,5 лошо ..и не пий парацетамол.Друг симптом е гаденето..А иначе може и да е от пресите или заради цикъла. :)

pussucetka
06-23-2010, 10:59
Здравейте пак. Сутринтаа бях в същото положение .. Но сегаа от както се разиграх по физкултура като че ли болките поотихнахаа, но не напълно .. Даноо да ми минее и повече да не случва товаа .. Сега се чувствам по-добре .. :)

vik4et0
06-23-2010, 11:34
Апендисита- кофти нещо... Мен ме оперираха на 12год по спешност в пирогов. Не бях имала проблеми или болки до тогава и една вечер като от нищото- перитонит. И честно да ти кажа като ми правиха теста в пирогов, и аз не бях сигурна кога ме боли-като скачам или като не скачам. :) В крайна сметка операцията е кратка и няма шанс да се събудиш по време на нея( стига да не те оперират банда пияни лекари и анастезиолози), а би трябвало да те изписват около 7 дни след операцията, ако няма усложнения. Разбира се докато се възстановиш напълно минава около месец-месец и нещо. От друга страна, така както го описваш болят и коремни мускули след претоварване. Абе в общи линии най-добре си върви на лекар, че тук никой не може да ти даде адекватен медицински съвет,особено като не те е виждал.

pussucetka
06-23-2010, 12:46
Според мен не е апендецит .. Днесс като пипах къде точно ме боли .. ме болешее май самият кокал .. мускули ли са какво са незнам как да го обясня .. И се сетих, че преди 2 дена някъде правехх упражнения за крака. Сядам ня земята в легнало положение извъртам се на едната страана и почвам да си дигам крака надолу нагорее и таакаа .. Дажее по едно врме усетих докато ги правех как ми се търкат костите .. Може би има шанс да е от това . .Майка ми не ми дава да ида на доктор, защото казва, че няма смисъл .. Казаа, че е цикъла или защото наистина съм си натъртила дясната страна .. Казва, ако искам да ида сама .. Но не няма сама да ида .. пък и ще вида какво ще стане тези дни ако продължава така ще му се обадя по телефона :)

vik4et0
06-23-2010, 13:25
Според мен не е апендецит .. Днесс като пипах къде точно ме боли .. ме болешее май самият кокал .. мускули ли са какво са незнам как да го обясня .. И се сетих, че преди 2 дена някъде правехх упражнения за крака. Сядам ня земята в легнало положение извъртам се на едната страана и почвам да си дигам крака надолу нагорее и таакаа .. Дажее по едно врме усетих докато ги правех как ми се търкат костите .. Може би има шанс да е от това . .Майка ми не ми дава да ида на доктор, защото казва, че няма смисъл .. Казаа, че е цикъла или защото наистина съм си натъртила дясната страна .. Казва, ако искам да ида сама .. Но не няма сама да ида .. пък и ще вида какво ще стане тези дни ако продължава така ще му се обадя по телефона :)

Майка ти е като мойта майка- няма ти нищо,щото така е най-лесно и най-удобно. Не,че има причина за паника, но по-добре да си сигурна, отколкото да съжаляваш после,нали? А и, ако не ти се ходи на лекар само, винаги можеш да вземеш някой приятел с теб.

pussucetka
06-23-2010, 16:20
Не знам ще видя .. Мисля, че минава г/д вечее и няма нуждаа .. Не дайй си Боже пак ме заболи, но да нене се случва вече !!! Днес като отивах до кухнятаа и чувствахх, че ми тече и само отивам до тоалетната и обилно имах бяло течение .. Майка ми казва, че е, защото ще ми дойде .. Според вас това нормално ли е ? :)

vik4et0
06-23-2010, 16:32
Не знам ще видя .. Мисля, че минава г/д вечее и няма нуждаа .. Не дайй си Боже пак ме заболи, но да нене се случва вече !!! Днес като отивах до кухнятаа и чувствахх, че ми тече и само отивам до тоалетната и обилно имах бяло течение .. Майка ми казва, че е, защото ще ми дойде .. Според вас това нормално ли е ? :)

Зависи. Може да е гадно възпаление, може да е и нищо. Но болка+ течение си плаче за гинеколог, колкото и да не ти се иска.

VinDiesel
06-23-2010, 16:57
Аз и в предишен пост го казах, и пак ще го кажа,настинала си доло!..

pussucetka
07-04-2010, 10:01
Здравейте пак ! Болки вече нямам, още отдавна ми мина .. но имам друг проблем .. още не ми е дошло .. а трябваше около 29-ти .. има ли място за притеснение ? :(

pussucetka
07-04-2010, 10:02
Имам цикъл от 2 години .. И последните месеци вече ми беше точно .. на 29-ти ми идваше .. но сега не .. :( :-o

mincheto
07-04-2010, 10:08
Лекар.

mincheto
07-04-2010, 10:09
Имам цикъл от 2 години .. И последните месеци вече ми беше точно .. на 29-ти ми идваше .. но сега не .. :( :-o

Някой път е нередовен.СПоко.

vaseto0o
07-04-2010, 10:14
Смяна на сезоните, възможно е :-D