PDA

View Full Version : Нула



Ospi
06-22-2010, 12:58
За края на срока и годината ще имам по АЕ 6, по БЕЛ 5-6 някъде а по-математика 4. 8ми клас съм. Та наще ми повтарят колко са били разочаровани. Казвам им, че тези оценки са сравнително добри. Все пак съучениците ми има и такива които едвам 3 хващат и аз си мисля че не оценяват това че си далеч по-добре от тях. Казват, че съм "кръгла нула".
Вярно, по математика можех да съм 5. Ама толкова ли съм зле? "Кръгла нула". Мисля, че не оценяват труда ми. И в 5ти клас така - водя случайно една 4ка (имах 6тици) и цял следобед мръщене. В 6ти носех 3ки и 2ки и почнаха да ми викат да съм като в 5ти. Мислели си че преди съм бил зле.
Много ме дразни това. Не мислите ли, че е тъпо?

Ryapoff
06-22-2010, 13:08
Не мислите ли, че е тъпо?
Тц. Зат'ва са ти родители. Радвай се, че мислят за теб! А това, че искат повече е нормално, като сите родители... Виж, ако имат болни амбиции е друго, но според мен просто на теб не ти е много до учене, има ли нещо вярно? По написаното от теб съдя, че искаш да си част от тълпата, не нещо повече. Лошо. Родителите ти не искат. Прави са. Помисли!

princesss8
06-22-2010, 13:09
Казват го, за да те мотивират-догодина да подобриш успеха си. Не вярвам родител да има нещо друго на ум, когато става дума за детето му. Стегни се малко догодина и им покажи, че това, което казват не е така. Късмет.

Eisblume
06-22-2010, 13:10
Мисля,че ваще наистина постъпват тъпо.
Ако си кандидатствал след 7 клас в някоя гимназия е трябвало да се сблъскаш с нови учители, сграда, вероятно и град. Всеки преживява това различно. Имам доста познати, които в предишното си училище бяха отличници /5.50, 6.00/, а сега трябваше да ходят на уроци. На някой успеха им беше толкова лош, че получиха писмо за изгонване от общежития и колко вредни навици придобиха.
Така че мога да ти кажа, че на фона на хората, които познавам успеха ти е много добър. :-D

Hawy
06-22-2010, 14:12
И аз имах същите оценки и много ми се караха, ама им казах - "И кв'о нали минах годината и влязох в новото училище" и ме оставиха :D

BladeDancer
06-22-2010, 17:36
Няма да се притесняваш ;). Мойте са същите. Свикнали са на хубави оценки и си мислят, че не даваш всичко от себе си. НЕ че има такова нещо ( нали, затвори си едното око ся за тва). Просто се опитват да те накарат да се чувстваш виновен и да седнеш да учиш. Мойте са същите както казах. Мислят си, че е същото като преди. Сякаш не са били ученици, ама айде. Благодари за родителите си щото да не си като един фр дето майка му го наказва за 4 без комп 2 месеца и всеки ден му дава по 2 часа на компа ейтака. Ама и тя свикна. Така че споко мен ако видят че се "трудиш" и пак изкарваш същите оценки ще си променят мнението за теб.

SmilezZz
06-22-2010, 17:41
Просто се опитват по този начин да те мотивират да учиш..Тъй като са свикнали на високи оценки и си мислят,че не си се потрудил,за да изкараш хубава оценка..Моите бяха същите преди две години,но поговорих с тях и оттогава вече не ме "тормозят" относно това..Тъй де,искам да ти кажа - да поговориш с тях и да им кажеш,че си дал всичко от себе си и догодина ще положиш още повече труд,за да имаш много,много хубав успех

fenche22
06-22-2010, 18:50
Даааа и аз по математика имам 4 за годината, също съм 8 клас и не знам как да им кажа че ще ме трепят .. :(

iiordanova
06-22-2010, 18:59
Казват го , защото искат да те накарат да учиш повече. Нали се сещаш .. " Колкото повече , толкова повече! " Така , че не се тревожи.
Имаш добри оценки , а предполагам , че наблягаш на АЕ , а не на МАТ.
Догодина се стегни и им докажи , че не са прави с мнението си , че си нула.
Успех!

smiirnoff
06-22-2010, 19:05
Е за такива оценки не си кръгла нула. Ако повтаряш вече по 5-6 предмета .. тогава ше си кръгла нула. Ае просто така ти говорят, защото, както казаха другите, искат да те мотивират примерно за другата година да се стегнеш. Ама са - к'вото е станало, станало. Догодина можеш да се опрайш :Д

transformable
06-22-2010, 21:52
6-ти клас по математика имах 3 за годината :D Та нищо не ми казаха... Същата работа и по англииски (просто ми се падна една пача ;хх )

Anonimen00
06-23-2010, 10:47
стегни се и чети , защото като завършиш даскало и ше се чудиш ко да праиш !!! сериозно ти говоря минал съм по тоя път

tArIkAt
06-23-2010, 10:52
и аз по математика съм с 4 .. нищо няма да ми кажат .. чудя се обаче как да обясня за 4-ката по френски ;d