PDA

View Full Version : Пъпките



Xpress93
06-22-2010, 13:29
Черните точки и младежките пъпки.
Как се справяте с тях?
Срамно ли е момче да отиде на козметик за да му ги маха?
Вие ходите ли?
Как се справяте с тях ако не ходите?

Моят проблем е точно това имам доста такива черни и тук таме някоя от тези младежките(червените).

Надявам се да получа свестни отговори,а не някои прости(ако има такива просто да не се пишат).

Моля да не изтривате темата ако има друга такава просто нямам много време да преглеждам форума.
Благодаря!

danibebi
06-22-2010, 13:32
Аз имах много пъпки и черни точки (момиче съм) ,но от няколко месеца ходя на козметик и почти ми се изчистиха.Според мен,козметикът е най-доброто решение,независимо дали си момче или момиче.

cvetinka95
06-22-2010, 14:38
НЕДЕЙ козметик. Толкова е гадно така механично да ги маха /стиска/, та после да ходиш със зачервена кожа, и на всичкото отгоре, той да ги е махнал повърхностно, само черната тапичка.
Махай лентички, не знам какви си козметични боклуци /само ако са от аптеката.. идеално/.
Черничкото се получава когато излишния себум от порите се запуши от мъртви клетки, а в последнствие има контакт с въздуха и слънцето и се окислява. Трябва ти ексофиларащ продукт, за премахване на мъртвата кожа, за да не се получават нови. Препоръчвам козметични трици. Аз използвам с кестен, по-добър продукт не съм попадала. Кисна със кисело мляко, и масажирам за 10на минутки. После като бебешко дупе става, а е стотинки. 8-)
А за тези които имаш, продукт със салицилова киселина би трябвало да ти свърши работа. Аз съм доволна от Анке Аут лосион. :grin:

AniBG
06-22-2010, 15:01
Аз също имам от време на време младешки пъпки (хормонките бошуват, когато си искат... 8-) ) и ползвам лосьон сутрин и вечер след миене/къпане на Galenic, регулиращ лосьон (помага при мазна и проблемна кожа, почиства от замърсявания и премахва появата на пъпки), след това се мажа с крем Effaclar duo, който премахва появата на пъпки и използвам коректор на Eucerin, cover stick - той е като коректор, който премахва появата на пъпки и ги заличава! :grin: :grin: :grin:
Доволна съм и от трите продукта! Ползвам освен това и различни сапуни за лице, които също имат такова действие! :)

djv
06-22-2010, 16:35
Сутрин Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Следобед - Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Вечер(преди да легнеш) -АКТИВЕН Лосион Акне Аут.
Действа безотказно...да чукам на дърво :d

krisito9212
06-22-2010, 16:43
Сутрин Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Следобед - Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Вечер(преди да легнеш) -АКТИВЕН Лосион Акне Аут.
Действа безотказно...да чукам на дърво :dи след макс месец изгорена,лющеща се болезнена кожа.Правилното решение е адекватната грижа.От съветите които вие сте дали такъв е този с козметика,но не става само с козметик.Трябват серия продукти подходящи за твоят тип кожа,най-добре медицинска или биокозметика.Козметикът трябва да е професионалист,най-добре ходи при най-посещаваният в града

AniBG
06-22-2010, 16:44
Сутрин Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Следобед - Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Вечер(преди да легнеш) -АКТИВЕН Лосион Акне Аут.
Действа безотказно...да чукам на дърво :d

...П.С. - ако имаш мазна кожа, недей да ползваш Бочко! Той допълнително я омазнява! :?

KumchoValcho
06-22-2010, 16:51
Сутрин Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Следобед - Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Вечер(преди да легнеш) -АКТИВЕН Лосион Акне Аут.
Действа безотказно...да чукам на дърво :dи след макс месец изгорена,лющеща се болезнена кожа.Правилното решение е адекватната грижа.От съветите които вие сте дали такъв е този с козметика,но не става само с козметик.Трябват серия продукти подходящи за твоят тип кожа,най-добре медицинска или биокозметика.Козметикът трябва да е професионалист,най-добре ходи при най-посещаваният в градаТочно така!!!!!

И ТИ ЛУД ЛИ СИ БЕ, как ходенето ан козметик да е срамно, какво като си момче?
По-хубаво ли ти е с пъпки да ходиш? Отивай на козметик!
И си купи хубава козметика

djv
06-23-2010, 13:23
Сутрин Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Следобед - Салицилов спирт 2% + крем здраве/бочко.
Вечер(преди да легнеш) -АКТИВЕН Лосион Акне Аут.
Действа безотказно...да чукам на дърво :dи след макс месец изгорена,лющеща се болезнена кожа.Правилното решение е адекватната грижа.От съветите които вие сте дали такъв е този с козметика,но не става само с козметик.Трябват серия продукти подходящи за твоят тип кожа,най-добре медицинска или биокозметика.Козметикът трябва да е професионалист,най-добре ходи при най-посещаваният в града

От 5 години имам пъпки.Ползвал съм какво ли не и само това ми помага..и напротив кожата ме супер..чак не мога да се позная..
ПП:Ако някой знае нещо ефективно за черни точки моля Л.С.

xSANYAx
06-24-2010, 09:26
Младежките пъпки се махат най-ефикасно със салицилова киселина,която най-много се съдържа в тези продукти по аптеките: Акне Аут и т.н. Те наистина помагат. Друг вариант е да идеш на козметик,ако е свестен/на ще ти ги махне от дълбочина за известно време,после пак ще се появят,така е,при всеки е така,след време няма и да се сещаш какво е пъпка. :)

krisito9212
06-24-2010, 16:44
Чудя се как може да си слагате такива отрови по кожата.Незнаете какво и причинявате.Сега пъпките ви минават,защото згарят ПОВЪРХНОСТНО,пъпката НЕ се премахва.След максимум 5-10 години последствията ще си проличат и ще се чудите откъде ви е дошло.
А за козметика-не си мислете че като отидете веднъж на козметик ще ви изчисти всичко.Голяма грешка.Трябва постоянство.Започнеш ли веднъж,ставаш редовен,така се решава проблема.И подходящи проблеми,съдържащи минимално количество салицилова и друг вид киселина.

crazygirl13
06-24-2010, 18:20
Пробвай нощния крем на Nivea BYE-BYE SPOT!. Аз от доста време го ползвам и честно да ти кажа има ефект. Не е много скъп към 7 8лева е.

crazybebe
06-24-2010, 20:04
НЕ СЪМ СЪГЛАСНА С ТЕЗИ,КОИТО КАЗВАТ.ЧЕ КОЗМЕТИКЪТ НЕ ПОМАГА.
1.След като козметикът изтиска пъпките,лицето няма как да не се зачерви,но след 2-3 дена --> гаранция,че изчезва зачервината и раничките,които са останали .. И другото което е,че си трябва постоянство-->то не може от веднъж да стане чудо ! :0
2.Продуктите само ги карат да изчезнат, а не ги махат завинаги,а само за около 5-6 дена , а и то си трябва и поддръжка.. :)

BiGBaDWolF
06-24-2010, 20:29
Аз нямам и никога не съм имал (на 17 съм).. И не знам как да се справите с тех.. Но майче козметика е най-доброто решение .. И не не е срамно да се грижиш за себе си ..

Callisto
06-24-2010, 21:18
Аз ползвам един лосион "Acne Out" и е много ефикасно. От както го ползвам (към 4/5 години) не ми се е появила и 1 пъпка.

kalpazanka
06-25-2010, 11:48
AniBG, за това чудо ли става въпрос?
http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=15804

LipSy
06-25-2010, 12:10
Почти всеки младеж има пъпки и черни точки! И аз имам (момиче съм). Ходила съм и на козметик, мила съм си лицето вече с почти около 10 продукта, ако не са и повече...От никой обаче не ми минаха! Отпреди 2-3 седмици спрях да използвам каквото и да било-кремове, лусиони, маски, почистващи гелове... И опааа, вече не ми излезат пъпки! :grin: Явно на мен продуктите ми действат отрицателно...

Transform
06-25-2010, 14:50
Имаш много мнения Бро,не е срамно да идеш да ти ги махнат,но ако не са много .. исполвай Бочко, и спирт,някакъв .. помага :)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
06-25-2010, 15:12
Чудя се как може да си слагате такива отрови по кожата.Незнаете какво и причинявате.Сега пъпките ви минават,защото згарят ПОВЪРХНОСТНО,пъпката НЕ се премахва.След максимум 5-10 години последствията ще си проличат и ще се чудите откъде ви е дошло.
А за козметика-не си мислете че като отидете веднъж на козметик ще ви изчисти всичко.Голяма грешка.Трябва постоянство.Започнеш ли веднъж,ставаш редовен,така се решава проблема.И подходящи проблеми,съдържащи минимално количество салицилова и друг вид киселина.

На мен точно козметик ми каза да си слагам салицилов спирт и крем здраве на пъпките!

tocatoca
06-25-2010, 21:11
Откъде мога да закупя AcneOut?

krisito9212
06-25-2010, 21:38
Чудя се как може да си слагате такива отрови по кожата.Незнаете какво и причинявате.Сега пъпките ви минават,защото згарят ПОВЪРХНОСТНО,пъпката НЕ се премахва.След максимум 5-10 години последствията ще си проличат и ще се чудите откъде ви е дошло.
А за козметика-не си мислете че като отидете веднъж на козметик ще ви изчисти всичко.Голяма грешка.Трябва постоянство.Започнеш ли веднъж,ставаш редовен,така се решава проблема.И подходящи проблеми,съдържащи минимално количество салицилова и друг вид киселина.

На мен точно козметик ми каза да си слагам салицилов спирт и крем здраве на пъпките! еми смятай колко е квалифициран и вещ този козметик

Inloveee_
06-26-2010, 08:38
Не знам от къде сте толкова сигурни, че не трябва да се използва спирт .. напротив .. има различни видове пъпки, за които има различни средства за премахване ..Именно спирта + почистващ гел са най-доброто решение .. И да, може да ти се бели кожата, но повярвайте това е част от 'лечението' .. Ако ли не, купувайте си кремовете от 60 лева всеки месец и си ходете с пъпките ..
Иначе до автора на темата ..
Най-добрият вариант е да идеш на дерматолог, той ще ти каже какво трябва да направиш ... :)

PsychoBitchFromHell
06-26-2010, 10:45
Нямам много пъпки нито черни точки , доволна съм :D :D