PDA

View Full Version : За палатка..



UsmiWchiCa
06-22-2010, 16:56
Здравейте всички, в края на седмицата ще ходя на палатка до едно езеро.. Досега не съм ходила на палатка и не знам какво ще ми е необходимо.. :( Моля кажете ми най-необходимите неща без който няма да мога.. ( ще ходя с приятелят ми и още приятели ) ..
И друго, което искам да питам.. косата ми е къдрава обаче като стана сутрин е невъзможнаа.. :shock: ще трябва все да съм с вързана косаа.. :( или друго какво мога да измисля?

AniBG
06-22-2010, 17:01
Еми за косата - гледай да ставаш рано, преди своите приятели, за да си я пооправяш малко! 8-)
За това какво да носиш - еми вземи си бельо, дрехи (според това, за колко време отивате), някаква козметика, спално бельо и нещата, които ползваш в ежедневието си и са ти най-необходими (не казвам да изнесеш цялата къща :D !).

П.П. - вземи си шампоанче, сапунче... Все пак сте край езеро, трябва да си чистичка! :razz: :razz: :razz:
Добре де, все пак ги вземи, може да ти потрябват, ако сте за по-дълго! :?

UsmiWchiCa
06-22-2010, 17:02
Еми за 2 вечери ще смее.. :-) Благодаря за съветите..

glezenafukla
06-22-2010, 17:11
Здрасти! :)

Тъй като аз ходих миналия месец на палатка ( за 1 път и аз :grin: ) мога да ти дам някой така да ги наречем съветчета..! :)

Първото и най-важно са дрешите и оборудването за самата палатка..
Ние най-отдолу в самата палатка слагахме т.н шалтета и върху тях лягахме, нещо като дюшек, ест. мн по-тънко но все пак удобно.. нз каква е и самата ти палатка, можеш да си вземеш и найлон за отдолу да се постеле, а пък и е хубаво да имаш..нз колко време ще останете, но ако завали да се постеле отгоре на палатката.. Също трябва да си вземеш спален чувал.. или поне малка възглавничка и одеяло, защото вечер е по-хладно, а и пак казвам, зависи от времето, все пак да ти е топло.. При нас последната вечер беше адска студ, в палатките треперехме, но издържахме..
Относно дрешките, вземи си и по-летни, но трябва да имаш и нещо по-топло и плътно, суичер ли, блузка ли.. и едно по-дебело якенце, защото не се знае какво ще е времето. Ако ще ходите повече, може и дъждобран да си вземеш знае ли човек.. Трябва да имаш и някой най-необходими лекарства..знае ли човек.. ( зависи за колко време ще сте там)
Относно косата, предполагам, че няма да се къпете.. Мойта попринцип също е къдрава, отидох с изправена, но тя се накъдри.. хващах я на опашка и с шапка, хем се предпазвах от слънцето, хем и косата ми седеше добре в нея, а и готино аксесоарче.. :) По-добре ще ти бъде вързана, или нещо на плитка/и, рибена кост, я сплети преди да идеш, пак е практично..
За др. щом ще ходиш с приятеля ти..вече ти си знаеш.. :grin:
Иначе на мене ми беше мн готино да си спя в палатка, даже сега и пред хотел я предпочитам.. аз съм капризна и се чудех как ще съм, но просто ми беше страшно яко.. Пожелавам ти да си изкараш и ти така..! И ако се сетиш за още нещо - питай! :-P

P.S. Цяла лекция ти дръпнах..ама се пак съм обучена вече :D

UsmiWchiCa
06-22-2010, 17:35
Косата ми е прекалено къса за да стане хубава рибена кост иначе и това го мислих.. :( Накрая ще взема да си я изправя и с вафлички в корените за да седи по-обемна пък като се накъдри ще я вържа и готовоо.. :grin: ако имате други идей казвайте..!

tuzaro
06-22-2010, 17:36
^с родителите ти ли си била на палатка???
За две вечери почти нищо нема да ти трябва, едни къси гащи тениска и някоя дебела блуза. Твоя приятел може би не му е за първи път, така че ще носи квото трябва. Пък с повече алкохол всичко се оправя.

Neopitom3na
06-22-2010, 17:40
нещо против насекоми! 8-)

glezenafukla
06-22-2010, 17:41
^с родителите ти ли си била на палатка???
За две вечери почти нищо нема да ти трябва, едни къси гащи тениска и някоя дебела блуза. Твоя приятел може би не му е за първи път, така че ще носи квото трябва. Пък с повече алкохол всичко се оправя.

да бе.. не съм била с наще :grin: бях с лагер.. просто имаше и мед. лице с нас и така.. пък повечето неща секи ден ги слагахме..правехме..
иначе, ти ше си решиш вече за прическата..

CuteBaby
06-22-2010, 17:43
Ами аз не съм ходила на палатка,но ще напиша някои неща,за които се сещам и мисля,че ще са ти от полза:по-дебели дрешки,защото вечер става хладно;бельо;някои по-важни лекарства;нещо ПРОТИВ КОМАРИ !!! И засега това са по-важните неща,за които се сетих,аз измисля още нещо ще пиша пак ;) Приятно изкарване.

cyclops
06-22-2010, 18:01
Освен гореспоменатите не забравяйте задължително питейна вода и хранителни провизии. Може да вземете някакви игри от сорта на карти, табла... за да се разведрите.
Вземете си и ножче, фенерче, тоалетна хартия (ами да..важно е 8-) )...
Задължително топли дрехи, защото вечер ще е хладно.