PDA

View Full Version : Twitter...



Nqkuf
06-22-2010, 21:02
Хора... вчера ми стана интересно, че доста хора използват twitter и реших да си направя... влязах и... нищо интересно... даже не знам какво да правя...
та, ако някой от вас има twitter, за какво се използва и влизате ли често...

Имам друг въпрос... Много бих искал да си пиша и да се запозная с хора от други държави, но тъй като много малко използват скайп, не знам по какъв начин да се свържа. Точно за това и си направих twitter, но там даже не можах да пратя ЛС на хората... :?
Ако имате идеи споделете... :-D

antiWHAT
06-22-2010, 21:17
за чат повечето ползват месинджъра :) и при мен седи включен и ми пишат от време на време едни китайци 8-)

AcrossYourFace
06-22-2010, 21:18
Twitter е социална мрежа, подходяща най-вече за големи компании, примерно софтуерните, които да си обявяват в профила новостите и актуализациите или за групи, изпълнители и т.н.

Някак смешно ми се струва обикновен човек да пише примерно:
7:02 Обух си левия чорап
7:03 Обух си и десния
...кой го интересува :?

Nqkuf
06-22-2010, 21:25
7:02 Обух си левия чорап
7:03 Обух си и десния
...кой го интересува :?
хах, забелязах, че се описват всички подробности :D


за чат повечето ползват месинджъра :) и при мен седи включен и ми пишат от време на време едни китайци 8-)
Това Windows Live Messanger ли е ? :-o

antiWHAT
06-22-2010, 21:26
да

Nqkuf
06-22-2010, 21:33
Мерси, ще се пробва... 8-)

the_best_f
06-22-2010, 21:52
Twitter е тъпня. 8-) Някой си там те "следва", демек гледа ти обновяванията. И ти правиш същото нещо. В крайна сметка какво те интересува еди-кой си в колко часа е станал и какво е закусил?! :?

TheBlackCat
06-23-2010, 13:20
Twitter е тъпня. 8-) Някой си там те "следва", демек гледа ти обновяванията. И ти правиш същото нещо. В крайна сметка какво те интересува еди-кой си в колко часа е станал и какво е закусил?! :?

Хаха, вярно е .. Но пък има един + - повечето известни личности имат страница в Twitter и можеш да ги "следиш" ... Можеш също да си пишеш с тях, повярвай ми отговарят ;Д

Nqkuf
06-23-2010, 15:28
Twitter е тъпня. 8-) Някой си там те "следва", демек гледа ти обновяванията. И ти правиш същото нещо. В крайна сметка какво те интересува еди-кой си в колко часа е станал и какво е закусил?! :?

Хаха, вярно е .. Но пък има един + - повечето известни личности имат страница в Twitter и можеш да ги "следиш" ... Можеш също да си пишеш с тях, повярвай ми отговарят ;Д

И на мен това ми стана интересно. И можеш да разбереш дали даден профил е истински, а не фейк... Кажете как става номера с пращането на ЛС, още не мога да го намеря това...

TheBlackCat
06-23-2010, 15:34
И на мен това ми стана интересно. И можеш да разбереш дали даден профил е истински, а не фейк... Кажете как става номера с пращането на ЛС, още не мога да го намеря това...

Ами, за да пратиш ЛС на някой *Или Direct Messages*, той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да те е follow-нал : )
Иначе, ако имаш малко последователи, можеш да намериш ника му в малката кутийка над мястото, където пишеш..
Ако имаш повечко хора и НЕ можеш да го намериш, отиди на страницата му - под описанието има меню "Actions" и:
- message еди-кой-си
Това е : )
А най-гадното е ограничението от 140 символа :x

Nqkuf
06-23-2010, 15:37
Ами, за да пратиш ЛС на някой *Или Direct Messages*, той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да те е follow-нал : )
Иначе, ако имаш малко последователи, можеш да намериш ника му в малката кутийка над мястото, където пишеш..
Ако имаш повечко хора и НЕ можеш да го намериш, отиди на страницата му - под описанието има меню "Actions" и:
- message еди-кой-си
Това е : )
А най-гадното е ограничението от 140 символа :x
А ако искам да пратя примерно съобщение на Lady Gaga :D
Ако трябваше да следи всичките си фенове..ехее.. :shock:

TheBlackCat
06-23-2010, 15:46
А ако искам да пратя примерно съобщение на Lady Gaga :D
Ако трябваше да следи всичките си фенове..ехее.. :shock:

Ам, първо, тя май не "follow back" :D
Второ, повечето звездички предпочитат Reply, защото е по-лесно, а и всички фенове пишат ДМ .. И на всичко отгоре има едни спам съобщения от сорта "Току-що си направих quiz "кой актьор от "Здрач" си " и едва ли някой си играе да си гледа съобщенията : )
На мен лично никога не са ми отговаряли на личните съобщения, но на репликите почти винаги : )

Nqkuf
06-23-2010, 15:52
Ам, първо, тя май не "follow back" :D
Второ, повечето звездички предпочитат Reply, защото е по-лесно, а и всички фенове пишат ДМ .. И на всичко отгоре има едни спам съобщения от сорта "Току-що си направих quiz "кой актьор от "Здрач" си " и едва ли някой си играе да си гледа съобщенията : )
На мен лично никога не са ми отговаряли на личните съобщения, но на репликите почти винаги : )
Трябва да разуча кое, как, защо ... :smt024

TheBlackCat
06-23-2010, 15:54
Ам, първо, тя май не "follow back" :D
Второ, повечето звездички предпочитат Reply, защото е по-лесно, а и всички фенове пишат ДМ .. И на всичко отгоре има едни спам съобщения от сорта "Току-що си направих quiz "кой актьор от "Здрач" си " и едва ли някой си играе да си гледа съобщенията : )
На мен лично никога не са ми отговаряли на личните съобщения, но на репликите почти винаги : )
Трябва да разуча кое, как, защо ... :smt024

Лесно е : ) Първо е изключително трудно, но после свикваш ...

TheBlackCat
06-24-2010, 11:40
HarleyFlanagan,
Не говоря за Лейди ГаГа, Бритни и други подобни : ))
Аз си падам по изпълнители, които са достатъчно земни, че да си пишат с феновете... Като не знаеш, що го правиш на проблем?
Както и да е...

Има неща, които много повече харесвам в Туитър, отколкото във Фейса, ще се съглася - това, че можеш да направиш свой собствен дизайн и да си поиграеш с цветовете, така както на тебе ти е кеф .. Не ми харесва глупавия спам и тъпите непознати хора, които ме преследват : ) Във фейсбук поне познаваш всички : )

TheBlackCat
06-24-2010, 13:44
Ти каза повечето известни личности, а сега почваме с уточненията, че май не трябва да са много известни... :lol:

Оф, к'во ли ти се обяснявам на ... Ще замълча, че да си нямам проблеми ... И моля, отвори 5-6 страници на известни личности и погледни ...
Не казвам, че не си пишат с фенове, казвам, че аз не съм им писала и съответно те не са ми отговаряли ... Кафа ...

http://twitter.com/kimkardashian Ким Кардашиан
http://twitter.com/KATYPERRY Кейти Пери
http://twitter.com/Ladygaga Лейди Гага
http://twitter.com/parishilton Парис Хилтън


Айде, порови се в страниците им и виж !!!
Писали са на повечето си фенове и не виждам нещо лошо в това да пишат на мен или на Nqkuf :-D

TheBlackCat
06-24-2010, 13:53
Парис Хилтън има близо два милиона и половина фолоуърс...

нека да им е писала...


Само да спомена, че Парис не е написала и един собствен туит, а си има човек за тази работа. Дали да продължа да обяснявам за специалистите по PR и Social media marketing?

Гррр, абе ти имаш и си работа или само се чудиш как да се заяждаш?
И дори да не ги пише сама, със сигурност ТЯ ги измисля ...

И се моля на Господ да няма следващ пост, в който HarleyFlanagan да се заяжда...
Амин!

TheBlackCat
06-24-2010, 14:14
Явно няма Господ,

както няма никой и на "втория етаж" при теб, за да разбереш нещо елементарно. Чудя се дали да се смея или просто младото поколение наистина е толкова глупаво и лесно-манипулируемо.

Koй го казва : )

December
06-24-2010, 14:25
Абе TheBlackCat да не мислиш,че някоя си Лейди Гага ще може да отговаря на по стотици съобщения на ден?Та нейният график е толкова запълнен - турнета,концерти,фотосесии ,интервюта с въпроси за който й ПЛАЩАТ да отговаря.
Да не мислиш,че на тебе ще седне да пише :lol: както казаха горе,тя си има хора които да й вършат тая работа.
ти да не си мислиш,че е както във Хана Монтана,да отговаря на всеки фен?Мале,мале :smt037

TheBlackCat
06-24-2010, 14:28
Aпф, нямах това предвид, но както и да е :D :-D :razz:

TheBlackCat
06-24-2010, 14:35
Повече книги и по-малко Хай клуб, моля!

Не чета Хай Клуб : )

Повече позитивизъм, по-малко заяждания :-D МОЛЯ

Canis_Dirus
06-24-2010, 14:35
Уго Чавес си направи туйтър акаунт, писа няколко седмици и яидя, че не може да отговори на всички и затова назначил 240 човека да му подържат туйтър акаунта.
Ето така се постига пълна заетост :lol:

BlueMushroom
06-24-2010, 15:11
Повечето "звезди" имат регистрация в Туитер или Майспейс само защото ПР-ите им са ги задължили.Те дори не си играят да отговарят или да следят профила си,а си имат хора за тази цел.
Който се е заблудил,че някой известен се е трогнал от лигавото му съобщение тип "аз съм най-големият Ви фен" е ебати оптимиста. :D