PDA

View Full Version : Една честна и откровена тема.



Skillett
06-22-2010, 23:12
Не е проблем, но не е и щастие.. поне не пълно. Не задължавам никого да чете или да споделя мнение, просто аз искам някъде да излея, това което ми се е насъбрало напоследък. Не чувствам достатъчно близки нито един от приятелите ми, за да им разкажа, а тези които наистина са, в момента ги няма. В момента, в който ми тежи, аз просто ще пиша тук, на непознати хора и.. не знам.. просто за да ме излуша някой...
.. И така, имам до себе си най-прекрасното момче на света.. наистина за мен е идеалният, нищо не искам да променям в него, искам го такъв.. обичам го такъв. Но въпреки това в момента отново плача. Каза ми, че аз не съм това, което търси. Обещах му да се променя, и се опитвам, макар и от твърде скоро, знам не става от ден за ден, но и при най-малката грешка той поиска отново да се разделим. Отново го убедих, че може да се получи или поне така си мисля, че е убеден. Аз мога да му го докажа, само искам шанс.. възможност.. иначе винаги ще ми тежи. Знам, че ИМА СМИСЪЛ ДА СМЕ ЗАЕДНО, ЗНАМ ЧЕ ВИНАГИ МОГА ДА БЪДА ДО НЕГО, ДА ГО ОБИЧАМ, ПОДКРЕПЯМ, ЗНАМ ЧЕ НЯМА ДА ГО ПРЕДАМ, ЧЕ ИСКАМ САМО НЕГО ВИНАГИ.. ЗАВИНАГИ ! Както едно време си обещахме, да сме заедно винаги, аз все още го искам.. и грещките, които допуснах са толкова абсурдни, че не знам дори как стигнахме до тук. Обичам го с цялото си сърце, буквално той ми помогна отново да мога да обичам, и няма да се откажа от него.. НЯМА. Не се отказвам при всяко препъване в камъче, не се отказвам и дори да има скала, когато знам че си заслужава. В случая е точно така. Мисля само за него, искам да виждам усмивката на лицето му, да усещам как бие сърцето му, да го гушкам, да го дарявам с любов, да бъде щастлив, да спечеля доверието му, да не изрича думите, които казва сега, да не ме боли, да не плача, да се смеем заедно както днес например, да се гушкаме, да бъдем едно. Не знам дали той го разбира, но аз да. Моля се само да ми даде още 1 път възможност, моля се от все сърце, нима и той може да ме загърби така ? Каза, че не знае дали ще съжалява или не.. но аз знам, че ако остане с мен НЯМА ! Тежи ми и то много, страха дали утре пак няма да реши да ми каже "Не намирам смисъл" ме кара да полудявам, да лея сълзи, да усещам болка в гърдите, сподавена мъка.. Не искам.. не заради мен, а заради него. Не искам да го изгубя.. никога. Един до друг завинаги.. аз и той.. Всичко беше приказка, пак ще бъде така! ;[;[;[

valdesbg
06-22-2010, 23:22
И ъщо един честен и откровен отговор - яко си във филма.

Навиваш се за глупости, и градиш несъществуващи опори само и само единствения ти мост към реалността да не се срути.

Проблема е че градиш мостове с чужди материали и под чуждо ръководство. И дефакто не притежаваш никаква здрава, стабилна и сиурна основа, на която да съградиш нещо смислено.

Един вид си като на квартира. Не бива да се сърдиш ако хазяина дойде и ти каже "От другия месец не те искам тук, намери си друго жилище."

Не градиш нищо твое, не влагаш нищо от теб в построяването на нищо. И после влагаш огромно количество усилие в поддържането на нещо което не зависи от теб. Съгласи се че това е глупаво. И ако влагаше поне 1/10 от тия усилия в създаването на нещо, в това да участваш в процеса на създаване на нещата, да изразиш мнение кое как искаш да бъде, за да не е налаа да казваш после "Аз ще се променя" то нещата щяха да са бая по различни.

Или не мрънкай когато те изоставят, защото сама си си виновна, или направи така че да има поне част от сградата, която е твоя и няма кой да те изгони от нея.

Understood?

Skillett
06-22-2010, 23:32
Е разбирам те, опитвам се и аз да градя, преди не съм съобразила грешките си, но нима все пак човек няма право на втори шанс.. аз мисля, че да особено когато двама човека се обичат.. мога да изградя нужното, никога не се изхвърлям в способностите си, но просто явно късно осъзнах кои бурени е трябвало да изкореня по-рано, за да има здрави основи нашата сграда.. иначе съм съгласна с тебе, не може всичко да се гради само от единия, така не става, в един момент омръзва.. знам го.. но при нас го имаше, но се срина.

realboy
06-23-2010, 00:37
Прочетох всичко с интерес. Не си уточнила, или поне аз не видях да си споделила какви точно грешки си направила, че сръднята е чак толкова голяма, но все пак това е твое право. Като един неутрален 'зрител' ако мога така да уприлича ролята си в момента ще ти дам съвет ... ИСКАЙ СИ ГО, ТЪРСИ ГО, ПОКАЖИ МУ, ЧЕ ЗА ТЕБ ЗНАЧИ МНОГО, НО ЗА БОГА НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ С ТОВА ... какво имам в предвид - когато види, че ти вече си прекалено много в краката му ще реши, че вече няма какво да иска от теб .. ти си негово минало ... покажи с държанието ти, че хем го искаш, хем направи така, че той да те иска ... стана малко сложно, но ако проследиш нишката ще разбереш какво ти говоря. И причината, за да пиша тук в този час е много проста ... и аз съм бил в подобна ситуация и наистина знам какво е ... от това, което прочетох разбирам, че ти си страхотно момиче, което всеки един нормален мъж би желал, защото напоследък курвите просто станаха повече от жените :) Пожелавам искрено успех и дано всичко да е наред! :smt007 :smt058

radybt
06-23-2010, 01:38
Не си уточнила абс. нищо, какво мога да ти кажа така.. хубаво, че споделяш... но ето го моето мнение, след като е способен да каже че няма смисъл... тук е мига в който виждам че няма смисъл, не ме разбирай погрешно, дано греша!

Успех!

Auby
06-23-2010, 04:38
Не съм чела мненията, за да не променя моето. Мисля, че както ти не искаш той да се променя, както ти го обичаш такъв какъвто е, то така трябва и да е от неговата страна. Не знам какви грешки си направила, колко глупави са и колко съжаляваш за тях, но в една връзка трябва да има подкрепа от двете страни, иначе колкото и да се бъхтиш да оправяш нещата, колкото и "скали" и "камъчета" да се опитваш да прескочиш, сама на никъде няма да отидеш. Това е моето мнение.

bebito0o
06-23-2010, 04:40
в момента в който момче в което смяташ ,че си била влюбена и още си ,ти каже че няма смисъл , не го търси повече.. не може да сте имали прекрасните отношения и любов и той да ти каже това..някакси не върви.. :? :?

valdesbg
06-23-2010, 07:19
но нима все пак човек няма право на втори шанс..

Не.

Никой не е задължен да ти дава втори шанс. Няма как да очакваш че винаги ще ти се дава още една възможност и още една и още една...

Втория шанс се заслужва, а не ти се полага. Втория шанс зависи изцяло от другата страна.

Сама си се сетила накъде те насочвам в мнението си. Айде - обичка на ушето и следващия път ще знаеш кои бурени да изкорениш.

А да - и уважавай себе си. Промяната заради друг е смешна.

LofYou
06-23-2010, 07:33
Искам само да ти кажа да не се отказваш, без значение кой какво ти казва ... Ако се замислиш реално за да продължава да бъде с теб той също не е готов да те пусне да си заминеш от живота му ей така ... Направи още малко усилия, и резултата ще бъде в твоя полза .. Ето и нещо лично от мен : Бях в същата ситуация, само дето не съм правила големи грешки, той ми казваше същите неща, аз не се отказах и сега нещата са не както преди, а 100 пъти по-добре ... Той разбра, че не може без мен, както и аз без него ... Успех, и стискам палци :)

Skillett
06-23-2010, 08:14
Мерси за отговорите все пак, грешките, които съм направила няма да ги обяснявам, но за мен са маловажни, смис аз правя едно.. но той го разбира по друг начин и не съм се усетила, че няма да разбере моята гледна точка. Благодаря и специално на последното момиче, което ми показа някаква истинска надежда и един съвет от мен към останалите, които казват.. казал ти е че няма смисъл-откажи се.. ако и вие правите така недейте, ако чувствате и знаете, че не е така..

malkataa
06-23-2010, 12:02
При положение,че той те кара да се променяш, не мисля, че те обича така, както ти него!!!

w0sh
06-23-2010, 12:15
Човек не мое да побеждава, когато не знае как да се бори. Всяка крачка, която ти си мислила, че те доближава отново до него, всъщност те хвърля на светлинни години от неговата действителност. Как очакваме да получим чуждото признателство и любов, когато сме погазили собственото си самоуважение.? Твоите промени са само повърхностни и нищо няма да постигнат, защото на теб ти липсва цяостност. Живота никога не свършва с една раздяла, а напротив, истинската човешка личност излиза по-силна от нея. Бъди зрял и самоосъзнат човек, за да постигнеш това, което искаш в личен план.
Малко хора наистина успяват да се откъснат от нещата, които си мислят, че обичат и именно те заслужават адмирации. Бъди такъв човек.

Знам, че все пак в момента повечето е хормони, но евентуално личността побеждава физиологията

Skillett
06-23-2010, 12:49
Не. Хормоните играеха такава главна роля с миналото ми сериозно гадже, но тогава бях по-малка :booooomb: Сега всичко е въпрос на истински чувства и принципи. Всъщност аз знам какво ще направя, само споделям с вас.. защото няма на кого друг в момента.. а и по-лесно с непознати и да видиш различни гледни точки. А и личността не си мисли, че обича този човек, наистина е така.. и тогава личността, както моята, така и неговата, трябва да умеят да прощават, да правят компромиси и да прескачат трудностите, ако държат един на друг истински.. и точно това в момента правя и аз.. компромис със себе си. Само той трябва да го оцени.

Slawi92
06-23-2010, 13:04
Бори се!!! аз съм бил в същата ситуация бори се и не се предавай но внимавай ... както беше казано в по - горен пост да не бъде така, че ти да си мислиш, че го връщаш, а всъщност да го гониш от теб! но и борбата си има граница гледай да се бориш в рамките на нормалното и да не се унижаваш!!!

MaLkaTa_LaDy
06-23-2010, 17:35
От една страна звучи егоистинчно. Ти мислила ли си дали той наистина иска да е с теб?
От друга страна потъпкваш себе си, не бива. Не можеш да се промениш ей така. Не можеш да се промениш заради другите. Единствената възможност е да се промениш заради себе си.

Obsession
06-23-2010, 19:25
Също откровено: уважавай решенията му, щом толкова го цениш.
На теб грешките ти ти изглеждат маловажни, но той може да има друга визия за въпросните ситуации.
Не е въпросът да се промениш, за да те хараеса друга - душите на хората копнеят да са заедно, защото се обичат чисти и истински, непроменени от инстинкт за съхранение на илюзорното.
Съжалявам, но от много горчив личен опит ти го казвам - много страдах, заради човек, който вярваше, че "всичко може пак да е приказка".
Не ти казвам да не се бориш, просто бъди внимателна със собствената си същност, и с неговите чувства, защото не можеш да предскажеш бъдещето. Как сега си толкова сигурна, че повече няма да сбъркаш и ще си способна да му дадеш на практика идеализираните си виждания за връзката ви, защо преди не си го направила? Нямаш право всеки път да искаш от него поредни шансове, това не ти е първи, втори, трети дубъл и така до безкрай.