PDA

View Full Version : Видео формати



mCrAiN
06-23-2010, 17:31
Здравейте! Искам да попитам кой видео формат е най-лек примерно като при картинките една снимка в формат .BMP може да е 2мб , но ако е вкараме в Paint и е запишем в .JPG или .PNG формат ще стане около 600кб. и искам да ви питам дали има и такива видео формати които са коренно различни един от друг зашото искам да кача в вбокс видео което е 196мб. и е .WMV формат когато го конверитрам в .AVI е почти същото ;/ а там нали max-а е 100мб. .. на кратко имам 2 въпроса към вас.. има ли видео формат които да прави клипа коренно разлиен тоест мн по-малак от друг формат и ако има какъв е? .. 2-рия въпрос е ако няма такъв дали мога да конвертирам клипа да стане поне 100мб. от 196мб. без да засягам качеството или да го правя по-къс? спешно ми трябва.. мс предварително! :)

mlakniwe
06-23-2010, 17:35
Ми аз съм пробвал този начин: вкарвам клипа в Windows Movie Maker и веднага го сейфам (file>dave movie clip)и той става по-малък, защото качеството му се разваля малко, пак е в WMV-но качеството ще е обикновенно,освен ако не държиш да е HD?!? , а инъче мисля че flv формата е най-лек :-o

mCrAiN
06-23-2010, 17:51
Ми аз съм пробвал този начин: вкарвам клипа в Windows Movie Maker и веднага го сейфам (file>dave movie clip)и той става по-малък, защото качеството му се разваля малко, пак е в WMV-но качеството ще е обикновенно,освен ако не държиш да е HD?!? , а инъче мисля че flv формата е най-лек :-o

това го направих около 5/6 пъти, не държа да е HD ;d .. и го направих от 8.12GB. на 196mb. защото е сниман с Fraps.. бая го свалих но все пак не е достатъчно :/ max-a в Vbox7 е 100mb. както знаете ;d..