PDA

View Full Version : Оф .. моля ви помагайте, че немога да го разбера..



natity91
06-24-2010, 00:57
Здравейте... от 3 часа се мъча да си направя MSN .. първо правеше проблеми с инсталацията, но сега си инсталирах последния.. Така .. всичко ок за сега, ноо.. не за дълго. Направих си Windows Live ID за връзката ми, но после почна да ми дава няква грешка. Пробвах още няколко пъти и грешката спря да се появява. Почна да зарежда, но само до там.. неможе да се впише и само се въртят човечетата... Опитах да проверя в сайта за проблема, но немога да се оправя с този английски.. нищо не разбрах. Моля ви помагайте.. спешно ми трябва !!! Благодаря.. :-)

ludikalinki
06-24-2010, 13:47
Така, както си го описала, не става ясно абсолютно нищо.
Имало някаква грешка - каква точно?
Ако опиташ да се логнеш от live.com става ли? Автоматично имаш създадена пощенска кутия username@live.com - ако можеш да влезеш в пощата, значи проблемът е някъде в твоя компютър. Има ли активиран Firewall?

natity91
06-24-2010, 13:55
Така, както си го описала, не става ясно абсолютно нищо.
Имало някаква грешка - каква точно?
Ако опиташ да се логнеш от live.com става ли? Автоматично имаш създадена пощенска кутия username@live.com - ако можеш да влезеш в пощата, значи проблемът е някъде в твоя компютър. Има ли активиран Firewall?

обеснила съм го така, защото не му разбирам много много.. Извинявам се. Не съм пробвала да се рег. в live.com по простата причина , че си направих Windows Live ID .. зашо да си правя пак ?
Мисля че няма Firewall.

ludikalinki
06-24-2010, 15:07
Windows Live ID е предишният т.нар. Microsoft Passport. Т.е. с един и същ акаунт можеш да ползваш една камара услуги, предоставени от
Майкрософт, включително и пощенска кутия, било то в hotmail.com или live.com.
За да разберем дали акаунта ти е регистриран правилно (Windows Live ID) просто отвори live.com и пробвай да влезеш. Ако стане значи проблемът е в твоя компютър.
Отвори messenger.live.com. Има бутон Download Now - в ляво от него имаш възможност да избереш език. Като свалиш стартирай инсталацията. Най-вероятно ще ти даде възможност да избереш какво да инсталираш - остави само Messenger, другите продукти не ти трябват - иначе ще се инсталира всичко това:
http://explore.live.com/windows-live-essentials?os=win7 (Понеже съм с Windows 7 автоматично ми отваря тази страница).
Следи за евентуални грешки, и направи скрийншотове от тях.
Успех!

natity91
06-24-2010, 15:59
Windows Live ID е предишният т.нар. Microsoft Passport. Т.е. с един и същ акаунт можеш да ползваш една камара услуги, предоставени от
Майкрософт, включително и пощенска кутия, било то в hotmail.com или live.com.
За да разберем дали акаунта ти е регистриран правилно (Windows Live ID) просто отвори live.com и пробвай да влезеш. Ако стане значи проблемът е в твоя компютър.
Отвори messenger.live.com. Има бутон Download Now - в ляво от него имаш възможност да избереш език. Като свалиш стартирай инсталацията. Най-вероятно ще ти даде възможност да избереш какво да инсталираш - остави само Messenger, другите продукти не ти трябват - иначе ще се инсталира всичко това:
http://explore.live.com/windows-live-essentials?os=win7 (Понеже съм с Windows 7 автоматично ми отваря тази страница).
Следи за евентуални грешки, и направи скрийншотове от тях.
Успех!

влязох успешно в сайта (имам предвид с рег.) така че явно проблема е другаде... ще изтрия MSN-a ми и ще го инсталирам пак както ми каза. Мерси многооо.. ще пиша ако има пак проблем. :-)

natity91
06-24-2010, 16:31
Така... същата работа стана. Грешката , която ми дава е КОД : 8000401а и предния път беше тя. Дава я при вписването.
Помощщщ... :(

ludikalinki
06-25-2010, 13:26
Значи нещо блокира трафика между компютъра ти и сървъра на live. С каква антивирусна си? Възможно е тя да блокира live messenger.

natity91
06-26-2010, 00:32
symantec .. Вмомента си ползвам от сайта , а иначе програма все още не се свързва... но не знам какво да сторя повече..

L0ST
06-26-2010, 00:55
симантек-а ти блокира мсн-а.. спри го и пробвай пак.. Аз имах подобен проблем с касперски преди няколко години....


Чудно, в България малко хора използват мсн 8-)

natity91
06-26-2010, 13:39
е като я спра не става ли опасно за компютъра ми.. с този интернет..
да не ми се нагъчка компа с вируси... :-o

natity91
06-26-2010, 13:41
и да наистина малко хора ползват тук. Но на мене ми трябва за връзка с чужденци, затова го правя. :) Те пък рядко използват скайп :)

ludikalinki
06-28-2010, 12:00
Спри антивирусната за момент. Виж дали ще се логнеш. Ако да - проблемът е в антивирусната. Трябва да се добави изключение - да разреши на live messenger да се свързва със сървъра. Най-вероятно се блокира някакъв порт...
Каква точно ти е антивирусната? Symantec Endpoint Protection или нещо друго?