PDA

View Full Version : Как да премахна луничките



pufssi
06-24-2010, 12:32
Здравейте :)
Имам много лунички и искам поне малко да ги премахна или залича , можете ли да ми дадете съвет как да стане това . . . Някъква паста или нещо друго . . . . :smt022 Моля помогнете :(

koshtramba
06-24-2010, 12:40
Анти-лунички лосион и маски:

Лосион за отстраняване на лунички
20 малки стръка магданоз, 500 мл вода
Стръковете магданоз се заливат в емайлиран съд с вряща вода. След 1 час течността се прецежда и с напоен в нея памучен тампон се правят обтривания на луничките.

Лосион за остраняване на бледи лунички
100 гр кромид лук, сокът от 2 лимона, 50 мл оцет 6%-ов
Ситно настърганият лук се изстисква и прецежда през двойна марля в стъклен съд. Към сока при непрекъснато бъркане се прибавят оцетът и лимоновият сок. С получения лосион се намазват луничките няколко пъти на ден. Не е подходящ за суха и чувствителна кожа.

Маска за отстраняване на бледи лунички
80 г червен кромид лук
Почистеният и измит кромид лук се разрязва на две половини, с които бледите лунички се натъркват неколкократно през деня. Лечението е продължително и не се препоръчва при суха и чувствителна кожа.

Бадемова маска за отстраняване на лунички
20 г бадеми, 1 чаена лъжичка студена преварена вода, 1 чаена лъжичка мед
Бадемите се заливат с вряща вода, за да отстранят ципите им, отцеждат се и се счукват в дървено хаванче. Смесват се с преварената вода и меда. Получената маска се нанася върху измитото и подсушено лице, престоява 15 мин, след което се отстранява с хладка вода.

Бирена маска за отстраняване на лунички
10 мл бира, 50 мл вода
Бирата и водата се смесват и с получената течност се намазва вечер измитото и подсушено лице. На сутринта кожата се измива с хладка вода. Процедурата е съпроводена с белене на кожата.

koshtramba
06-24-2010, 12:42
Ако луничките не са изобилни и не са много тъмни, решаването на проблема е лесно – достатъчно е сутрин и вечер да протривате лицето си с лимонов сок. Ако кожата ви не е хиперчувствителна, може да използвате неразреден сок, но ако ви щипе, по-добре ще е да разредите сока с минерална вода в пропорция 2:1.

Добри резултати дава настойката на пресен магданоз. Нарязаните на ситно клончета залейте с вряла вода за 20-30 минути, прецедете сместа и с получения лосион протривайте лицето си 2-3 пъти на ден. Освен избелващ ефект това средство има матиращо свойство и е особено препоръчително за смесена или склонна към омазняване кожа.

Не по-малко ефективно е протриването с белтъчен лосион. Разбийте 2 – 3 белтъка на твърда пяна, добавете сока на един лимон, 4 г глицерин и 50г водка. Сместа трябва да се използва веднага след приготвянето, съхраняването й не е желателно. Тъй като спиртният компонент изсушава кожата, след използването трябва да се нанесе овлажняващ крем.

Микроскопичните пигментни петна ще избледнеят под въздействието на “оризова вода”. Промийте в 2 литра вряла вода две чаши ориз и използвайте получения разтвор за измиване сутрин и вечер.

Друг полезен тоник е настойката на липов цвят. Запарете в чаша вряла вода супена лъжица цветове, оставете сместа да престои едно денонощие и я прецедете.

Използвайте тоника сутрин и вечер след почистване на кожата, след което нанасяйте овлажняващ крем.

Маски

Една от най-ефективните маски е маската от мляко, брашно и хрян. Залейте супена лъжица брашно с четвърт чаша мляко и добавете половин чаена лъжичка настърган хрян. Изсипете сместа върху чиста марля и я покрийте с втори слой от тъканта. Сложете получената маска на лицето си за 15 минути, като предварително защитите мястото около очите с памук.

Има и други народни методи за борба с луничките: първо трябва да протриете всяко петънце със сок от глухарче, а после – цялото лице с кисело мляко.

Просто и достъпно сродство е маската от краставица. Почистете зеленчука, нарежете го и го разпределете върху проблемните места.

Много действени са маските от ягоди и касис. Плодовете се намачкват на пюре, намазват се плътно на лицето и се държат 15-20 минути. По същата рецепта се приготвя доматена маска, като преди това се отделят кожицата и семето.

Bloodlust
06-24-2010, 12:45
Пробвай с избелващ крем. Консултирай се с фармацевт или дерматолог, не купувай произволно. Но лятото не е най-добрият период за третиране на лунички. Такива неща се правят есента или през ранната пролет, когато слънцето не е толкова силно. Ако все пак си решила да почнеш сега, винаги слагай слънцезащитен крем, защото в противен случай можеш много да си увредиш кожата. Избелващите продукти правят кожата фоточувствителна и доста по-склонна към изгаряне и трайни увреждания.

koshtramba
06-24-2010, 12:51
МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА С МОРКОВ

1 морков
1 жълтък
1 чаена лъжичка овесено брашно
1чаена лъжичка сок от лимон.
Настържете моркова и го разбъркайте с жълтъка, овесеното брашно и сока от лимон.Нанесете на лицето за 15 минути, измийте с топла, а след това със студена вода.

КАРТОФЕНА МАСКА ПРОТИВ ЛУНИЧКИ И ТЪМНИ ПЕТНА

1 картоф
1 супена лъжица прясно мляко.
Суровият картоф се настъргва и към него се прибавя млякото. С получената каша се маже предварително почистеното лице.Престоява около 20 минути.

LeDa
06-24-2010, 12:55
За ме пък е толкова сладко момиче с лунички..

pufssi
06-24-2010, 14:04
Много бладодаря за съветите ще опитам . . . :-)

anonymous708973
06-24-2010, 15:53
За ме пък е толкова сладко момиче с лунички..
Еми да, ама зависи колко. Аз си имам малко в основата на носа, близо до очите и си ми харесват. :)

sanq9
06-24-2010, 16:07
Ахромин използвай малко е мазен, но пък върши страхотна работа ! :-) Успех!

cw3tty
06-24-2010, 17:20
леле тая темаа простоо :smt007 :smt049 имам лунички , много ги мразя и само се чудех как да се оттърва от тях .. супер полезни сте хораа :-)

vivchu
07-08-2010, 13:52
Защо ти е да ги махаш :( според мен луничките карат момичето да изглежда по-сладку :-D .. аз бих искала да имам лунички! :P :P

ValLoveYa
07-08-2010, 15:55
За ме пък е толкова сладко момиче с лунички..
Еми да, ама зависи колко. Аз си имам малко в основата на носа, близо до очите и си ми харесват. :)

аз също имам лунички на тези места и никога не съм искала да ги махна но ако са ти чак толкова много можеш да ги мажеш с Ахромин

SweetySmallDevil
07-08-2010, 18:25
Ахромина не действа при всички .. !!! :(

Coke
07-08-2010, 19:21
И аз имам малко лунички,и не си ги харесвам,но определено не бих пробвала никаква домашна маска повече (особено тази с оцета и лимоновия сок) след като едва не си изгорих кожата..Предпочитам малко лунички,пред това да имам червено петно. Купените маски общо-взето имат същият ефект,но без страничен такъв.И още нещо-лунички,петна и всякакви такива не се изветляват/премахват през лятото.