PDA

View Full Version : Съмнение за диабет



eatmysocs
06-24-2010, 14:34
Здравейте, форумци. Пиша ви по един не много приятен повод. Напоследък у мен се появиха съмнения, че имам диабет. Не съм от параноичните хора, които веднага тръгват по доктори, затова не съм го направил. Личната ми си пада малко кретен, което е още един минус за мен. :-o Имам болни от диабет в рода, повече от 2 случая (ако е от значение). Непрекъснато изпитвам жажда - изпивам по 3-4-5 литра вода на ден. Непрекъснато съм си гладен и напоследък изпитвам невероятна нужда от сладко. Опитвам се да се ограничавам, но сякаш организма ми го иска. На 18 години съм, момче. Имам и 7-8 килограма в излишък. Има ли начин да разбера без да казвам на личната си, защото тя няма да ме вземе на сериозно. Преди 4-5 години съм изследван за кръвна захар... последно.
Благодаря на отзовалите се... :)

eatmysocs
06-24-2010, 16:42
Никой ли не може да даде мнение!? :-o

ImmortalSportFreak
06-24-2010, 17:28
Ами просто отиди в лабораторията и си пусни едни кръвни изследвания за всеки случай.Щом смяташ че личната ти лекарка няма да те приеме сериозно така можеш да направиш.Ние не можем да кажем дали наистина имаш този проблем но голямото количество вода което изпиваш напоследък може да се дължи на топлото време(макар че тия дни захладня).Щом имаш роднини които са прекарали диабет е възможно и ти да си наследил.Пожелавам ти нищо да ти няма.Като се изследваш кажи какво се е оказало.Успех! :) :)

eatmysocs
06-24-2010, 17:49
Благодаря ти за мнението. Смятам да си пусна изследвания, но ме притеснява цената. Ще го мисля... иначе водата я пия така от доста време насам. През зимата също е така. Отново ти благодаря за мнението.

ImmortalSportFreak
06-24-2010, 17:56
Няма проблем. :) Чакам да пишеш после за резултатите и ти стискам палци. ;)

amk933
06-24-2010, 18:58
Захарта е сравнително нескъпа за изследване. В никакъв случай няма да е повече от 20 лв.

Ако правиш глюкозно натоварване тогава вече е скъпо, но се съмнявам, че ще се наложи. :)

batkodoki
06-24-2010, 21:54
Здравейте, форумци. Пиша ви по един не много приятен повод. Напоследък у мен се появиха съмнения, че имам диабет. Не съм от параноичните хора, които веднага тръгват по доктори, затова не съм го направил. Личната ми си пада малко кретен, което е още един минус за мен. :-o Имам болни от диабет в рода, повече от 2 случая (ако е от значение). Непрекъснато изпитвам жажда - изпивам по 3-4-5 литра вода на ден. Непрекъснато съм си гладен и напоследък изпитвам невероятна нужда от сладко. Опитвам се да се ограничавам, но сякаш организма ми го иска. На 18 години съм, момче. Имам и 7-8 килограма в излишък. Има ли начин да разбера без да казвам на личната си, защото тя няма да ме вземе на сериозно. Преди 4-5 години съм изследван за кръвна захар... последно.
Благодаря на отзовалите се... :)

щом ОПЛ не сътрудничи - сега е момента да я лишиш от възможността да получава повече пари "за главата ти" без да прави нищо за нея!
смени я!

на 18 стандартният тест за кръвна захар сутрин на гладно може и нищо да не покаже дори на фона на връхлитаща катастрофа.
има смисъл да НАСТОЯВАШ за тест за глюкозна толерантност, който ще покаже функционалните възможности на системата.
при сериозни съмнения и при наличието на генетична обремененост ПРЕДИ натоварването с глюкоза не е лошо да ти пуснат И един гликиран хемоглобин, който показва нивата в минало време но тъй като е много "скъп" към цееееели 20лв гравитира - опл трудно се навиват да го пускат по НЗОК.

във вс случай НЕ отлагай, направи теста за толеранс и се надявай да не е диабет!
какъвто и да е резултата - положи усилия за редукция на телесното тегло ЧРЕЗ физическа активност!
силно ограничи употребата на рафинирана захар под всичките и форми и пак да кажа - наблегни на физическия товар под формата не на "спорт", а на нещо приятно като каране на велосипед или плуване или каквото намериш за добре.

eatmysocs
06-24-2010, 21:59
batkodoki, много благодаря!!!

eatmysocs
06-25-2010, 09:25
Направих изследванията. На 3 пъти ме бодоха, взеха каквото им трябваше... пих някакъв ужасен разтвор. Сладко... не се пиеше просто. До към 17часа след обяд ще знам. Всичко струваше 24 лв.

ImmortalSportFreak
06-25-2010, 18:36
ее... какво се оказа ?

eatmysocs
06-25-2010, 20:07
Aми оказа се, че всичко е наред. Всичко е в нормите. Благодаря ви за всичко. :)

ImmortalSportFreak
06-25-2010, 22:58
Супер - радваме се че нищо ти няма. :---)