PDA

View Full Version : Документи



lowerche
06-24-2010, 16:50
Някой знае ли какви документи трябва да носим при записване в новото у-ще. Седми клас съм :)

mmiimmii96
06-24-2010, 17:59
За езиковите трябва удостоверение за завършен 7 клас, а за профилираните трябва и медицинско..друго не знам дали трябва

lowerche
06-24-2010, 18:01
Благодаря ти :-)

SmilezZz
06-24-2010, 18:05
- удостоверение за завършен седми клас
- Здравен картон..
За Професионалните гимназии ти трябва и медицинско свидетелство за кандидатстване..

waterflame96
06-24-2010, 18:22
Добре, хора. Помощ!
Какъв е тоя здравен картон?
Понеже аз втория срок бях в друг град=>друго училище и ми казаха, че трябва от училището да ми го дадат, а аз не знам дали въобще имат при тях такова нещо. Медицинската сестра ми искаше някакъв картон от личния лекар, обаче аз така и нямах време да го дам. Какво да правя?

divaneee
06-24-2010, 18:35
Добре, хора. Помощ!
Какъв е тоя здравен картон?
Понеже аз втория срок бях в друг град=>друго училище и ми казаха, че трябва от училището да ми го дадат, а аз не знам дали въобще имат при тях такова нещо. Медицинската сестра ми искаше някакъв картон от личния лекар, обаче аз така и нямах време да го дам. Какво да правя?

Значи здравния картон е нещо като картона ти за библиотеката (всъщност не съм много сигурна) и се издава от личния лекар още при записване в детската градина. В него се записват датите на имунизациите и тем подобни работи. На мен майка ми ми каза, че като съм се записвала 1. клас сме го взели от детската и сме го занесли в училище. Сега просто трябва да си го взема от старото училище и да го занеса в новото. Ако пък си оставаш в същото дскл, тогава няма проблем. То си стои при фелшера.

waterflame96
06-24-2010, 18:45
Добре, хора. Помощ!
Какъв е тоя здравен картон?
Понеже аз втория срок бях в друг град=>друго училище и ми казаха, че трябва от училището да ми го дадат, а аз не знам дали въобще имат при тях такова нещо. Медицинската сестра ми искаше някакъв картон от личния лекар, обаче аз така и нямах време да го дам. Какво да правя?

Значи здравния картон е нещо като картона ти за библиотеката (всъщност не съм много сигурна) и се издава от личния лекар още при записване в детската градина. В него се записват датите на имунизациите и тем подобни работи. На мен майка ми ми каза, че като съм се записвала 1. клас сме го взели от детската и сме го занесли в училище. Сега просто трябва да си го взема от старото училище и да го занеса в новото. Ако пък си оставаш в същото дскл, тогава няма проблем. То си стои при фелшера.
Значи се издава от лекаря. Понеже... в сегашното ми вече бившо училище не съм давал картон, а предполагам... личния ми лекар го има. Съответно си го вземам от него. Дано да е така.
Благодаря ти МНОГО!

danito369
06-25-2010, 13:22
Личния лекар ми го издаде на мене . Едно като бележка е , ама не като тази , с която ти извиняват отсъствията , ами със здравното ти състояние или нещо подобно .

SmilezZz
06-25-2010, 13:30
Личния лекар ми го издаде на мене . Едно като бележка е , ама не като тази , с която ти извиняват отсъствията , ами със здравното ти състояние или нещо подобно .Предполагам,че това е медицинско свидетелство..Здравния картон е нещо като книжка и мисля,че се издава още,когато си се родил/а..Пише колко кг. си се родила,имунизации и всякакви други неща..Може и аз да се бъркам,де..Но нямам под ръка да видя какво точно пише на него..Но съм сигурна,че не е един лист,а нещо като книжка..Не мога да го обясня

DarkWhisper
06-25-2010, 13:32
Здравния картон аз си го взех от фелдшера на училището :-o Пита ме дали имам профилактична бележка - там с ръста и килограмите етц. Вероятно и тя ще ти трябва, ако не си я дал вече.

Eisblume
06-25-2010, 14:34
Не знам дали е здравен картон, но класната ни раздаде по едно тесте бележки от детската градина до 8 клас с ръст и килограми и др. Нашите се съхраняваха в училището. Най - добре питай фелшерката.