PDA

View Full Version : Нетърпима болка в китките



tietie
06-24-2010, 20:01
Става въпрос за тези области:
http://i49.tinypic.com/swby9j.jpg
Пускам темата, защото наистина имам нужда от съвет за облекчаване на болката, а пък друга такава тема не намерих. Каквото намерих беше следствие от тежки физически тренировки, а аз не съм се подлагала на никакво натоварване. Не мога да си обясня от какво идва тази болка, но и двете ръце ме болят и е ужасно. И преди ме е боляло, но си ми минаваше и знам ли не съм обръщала чак такова внимание, но почна все по-често да ме боли и все по-силно. Та ще помоля някой, ако е имал подобен проблем да каже как е процедирал. Някаква идея защо може да ме боли, как да намаля болката? Изобщо каквото се сетите, свързано с моя проблем, споделете. :)

Само не ме карайте да ходя на лекар. 8-)

SK0RP10N
06-24-2010, 20:36
Ами ние няма как да диагностицираме такива неща, затова харесва ли ти или не - иди на лекар.
Може да е карпален синдром, ако много седиш на рс-то или стои с изкривени китки

Forest_girl
06-24-2010, 20:39
Аз знам, че помага, ако си вържеш вълнен конец на китката :)

tietie
06-24-2010, 20:44
Знам, че няма как да знаете от какво е, но просто питам за някакви предположения, ако някой също е имал такива болки.

ImmortalSportFreak
06-24-2010, 21:24
Къв е проблемът да отидеш на лекар ? Така никой не може да ти помогне.Не може ей така от нищото да имаш болки - все има някаква причина поради която са възникнали и ние не можем да разберем каква е.

batkodoki
06-24-2010, 22:24
Става въпрос за тези области:
http://i49.tinypic.com/swby9j.jpg
Пускам темата, защото наистина имам нужда от съвет за облекчаване на болката, а пък друга такава тема не намерих. Каквото намерих беше следствие от тежки физически тренировки, а аз не съм се подлагала на никакво натоварване. Не мога да си обясня от какво идва тази болка, но и двете ръце ме болят и е ужасно. И преди ме е боляло, но си ми минаваше и знам ли не съм обръщала чак такова внимание, но почна все по-често да ме боли и все по-силно. Та ще помоля някой, ако е имал подобен проблем да каже как е процедирал. Някаква идея защо може да ме боли, как да намаля болката? Изобщо каквото се сетите, свързано с моя проблем, споделете. :)

Само не ме карайте да ходя на лекар. 8-)

ВЪЗРАСТ?!

предполагам много време Моме прекарваш пред Компа, който пък е красиво поставен на някакво такова място, където за ергономия и физиологично удобство на седящият пред него и дума не може да става.

tietie
06-25-2010, 06:23
Става въпрос за тези области:
http://i49.tinypic.com/swby9j.jpg
Пускам темата, защото наистина имам нужда от съвет за облекчаване на болката, а пък друга такава тема не намерих. Каквото намерих беше следствие от тежки физически тренировки, а аз не съм се подлагала на никакво натоварване. Не мога да си обясня от какво идва тази болка, но и двете ръце ме болят и е ужасно. И преди ме е боляло, но си ми минаваше и знам ли не съм обръщала чак такова внимание, но почна все по-често да ме боли и все по-силно. Та ще помоля някой, ако е имал подобен проблем да каже как е процедирал. Някаква идея защо може да ме боли, как да намаля болката? Изобщо каквото се сетите, свързано с моя проблем, споделете. :)

Само не ме карайте да ходя на лекар. 8-)

ВЪЗРАСТ?!

предполагам много време Моме прекарваш пред Компа, който пък е красиво поставен на някакво такова място, където за ергономия и физиологично удобство на седящият пред него и дума не може да става.
На 17 съм. Да, прекарвам сравнително дълго време пред компютъра, но даже не използвам мишката. (в смисъл използвам тази на лаптопа, дето се движи с пръстче 8-) )

SK0RP10N
06-25-2010, 11:38
http://en.wikipedia.org/wiki/Carpal_Tunnel_Syndrome

Виж това, което ти казах

SmilezZz
06-25-2010, 13:20
Отиди на лекар !! Ние тука,освен да гадаем - с нищо няма да помогнем..А и най-сигурният начин е преглед при специалист в тази област :wink:

tietie
06-26-2010, 08:34
Благодаря Ви. Ако болката продължава може и да ида на лекар. 8-)
Засега мисля да си купя 2 накитника, пък дано нещо помогне.

tietie
12-04-2010, 17:53
Пак съм аз. 8-)
Реших, че ще ходя на лекар, тъй като вече наистина си е нетърпима болка. Проблемът е, че не знам какво да кажа. 8-) Направление ли да искам? И ако се стигне до там да ми снимат ръката, трябва ли да плащам нещо при положение, че нямам 18 години?

exsteen
12-04-2010, 21:25
Толкова месеци ли търпиш тази болка?Не сподели ли с вашите поне?
Иди при личния лекар, обясни му какъв е проблема, той ще ти издаде направление за където трябва, специалист общо взето.Този специалист ще те прати на снимка и снимката вероятно нищо няма да ти струва.Може да поиска и някои други изследвания.Като събере тая информация вероятно ще ти каже какво да правиш, пиеш и тн.

Ако си имала счупвания, травми на тази ръка-дори да не са в китката, а в лакътя примерно, всичко си кажи.Понякога счупване и неправилно зарастване рефлектира в ставите.

SwEeTMuFFiN
12-05-2010, 15:34
да трябва ти ренген. може да е изкривяване :P