PDA

View Full Version : Екранизации по книги



SuperBadSuperFresh
06-24-2010, 19:18
Здравйте.Искам да попитам за някои хубави екранизации по книги,защото направо се отчаях.Обичам да гледам филми,направени по книги,обаче в 80% от всички самата идея на книгата съвсем не е показана.Да не говорим че има сцени,несъществуващи в книгите,снимани ей така...за шоуто.
Последно например гледах 2-3 екранизации по Стивън Кинг."Гробище за домашни любимци" например е плачевен,отчая ме от киното 8-)
Та по темата...някой да каже хубави филмчета,написани по добри книги :D

xWandereRx
06-24-2010, 20:07
нито един свестен филм по хубава книга няма, чети книгите 8-)
в момента за сполучлив филм се сещам само за Хари Потър 1 :D

December
06-24-2010, 20:43
Наистина за съжаление,няма много сполочливи екранизации :/ Това е защото,попринцип книгите са към 500-600стр. и трудно могат да се опишат всички хубави моменти.Или пък,книгата представя дълаг период от време и за 2 часа,не може да се постигне ефекта.Сещам се за Белият Олеандър с Мишел Пфайфър и Рене Зелауегър(нз как се пише :lol: ).Ами тя книгата е обемиста - представя 6 години от живота на едно момиче,което се лута в опити да намери себе си,тя е толкова безхарактерна и объркана.И за час и полувина малко сбито се получава.Въпреки това Белият Олеандър е интересен,много истинска и добра история.

Ъ,Властелинът на пръстените?Аз нямам нерви да го изгледам целият,но предполагам,че си струва.Все пак много се говори за него :lol:

TheNewReligion
06-24-2010, 21:36
"Ребека решава да умре" по Паулу Коелю...не съм го гледала, но са ми казвали, че е добре направено.

П.П.: Каква Ребека за Бога, "Вероника решава да умре"... :smt091 :oops:

ArrowsOfDeath
06-24-2010, 22:42
Някой случайно да е гледал екранизацията на "Лолита"? Интересно ми е как са се справили.

LadyDi
06-24-2010, 22:44
Някой случайно да е гледал екранизацията на "Лолита"? Интересно ми е как са се справили.
Аз. Филмът ми хареса, но (голям минус за мен) не съм чела книгата.

ArrowsOfDeath
06-24-2010, 22:58
Някой случайно да е гледал екранизацията на "Лолита"? Интересно ми е как са се справили.
Аз. Филмът ми хареса, но (голям минус за мен) не съм чела книгата.

Някой ден трябва да го гледам, а пък ти книгата 8-)
"Граф Монте Кристо" доколкото знам има доста екранизации. Гледал съм само една и доста измислици имаше в нея. "A Clockwork Orange" също е по книга. "To Kill a Mockingbird" и "One Flew Over the Cuckoo's Nest" също. Не съм ги гледал все още тях.
Сега се сетих и за "The Curious Case of Benjamin Button".

xWandereRx
06-25-2010, 10:43
"Ребека решава да умре" по Паулу Коелю...не съм го гледала, но са ми казвали, че е добре направено.

П.П.: Каква Ребека за Бога, "Вероника решава да умре"... :smt091 :oops:
любимата ми негова книга! не знаех, че има филм :shock:
има ли го в замунда? :shock:

едит: няма го в замунда, от къде мога да си го изтегляя :shock: :-o

gabi_94
06-25-2010, 15:12
"Ребека решава да умре" по Паулу Коелю...не съм го гледала, но са ми казвали, че е добре направено.

П.П.: Каква Ребека за Бога, "Вероника решава да умре"... :smt091 :oops:
любимата ми негова книга! не знаех, че има филм :shock:
има ли го в замунда? :shock:

едит: няма го в замунда, от къде мога да си го изтегляя :shock: :-o

http://www.zamunda.net/details.php?id=198484&hit=1 Разбира се, че го има.... :-D Хубав е филма...


Към автора: бих ти препоръчала "Граф Монте Кристо", но има разминавания с книгата и е добре първо да си чел нея...
Също и всички филми по романите на Никълъс Спаркс (романтични са) ако харесваш такъв тип...Според мен екранизациите на книгите му са най-хубавите романтични филми...
"Портретът на Дориан Грей".... ноо на мен лично филма не ми допадна, а книгата е уникална...
"Гордост и предразсъдъци" - хубав е филма :)
"Шоколад"... по романа на Джоан Харис :smt049 С Джони Деп :-)

Засега се сещам за тези...иначе гледала съм много филми по книги....

xWandereRx
06-25-2010, 20:01
като го търсих не ми излезе, но си го намерих от друг сайт, дано само да е с хубаво качество :grin:

SuperBadSuperFresh
06-25-2010, 20:05
Не знаех че "Шоколад" с Джони Деп е направен по книга.Мерси за просветлението,мерси и на останалите.Някой ако се сеща,може да даде още.

psych0
06-25-2010, 20:14
Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии е по книга :)

SuperBadSuperFresh
06-25-2010, 20:15
Пърси Джаксън и Боговете на Олимп: Похитителят на мълнии е по книга :)

Дано книгата има повече смисъл от филма :D

psych0
06-25-2010, 20:17
хах ами не знам,чела съм само 1-вата глава на книгата в интернет