PDA

View Full Version : Има ли значение възраста при слагане на апаратче (зъбите)



Kmet4e
06-25-2010, 10:10
Здравейте ! Тази тема е напълно сериозна ... (исках да го подчертая )
В момента съм на 19 години и до преди година зъбите ми бяха доста добре подредени, но сега ми пораснаха Мъдреците и зъбите ми тотапно се изкривиха ! Та въпросът ми е дали според вас с апаратче мога да ги подредя както преди ? По принцим има ли някаква определена възраст в която е ефикасно това средство ? (Иначе ако си сложа няма да ме е срам даже изобщо + това видях хора из София които са около моята възраст и носят ) :oops:

LipSy
06-25-2010, 12:30
Ами най-добре ще ти се оправят зъбите с брекети. И аз имам само, че съм на 14. Нося ги вече 3 години, защото 1 зъб не иска да пробие! :x Скоро ще ги махам. Възраста е от значение, да. Значи просто зъбите ти ще се оправят по-бавно, защото вече корените им са заякнали. Не казвам, че ще е както при мен 3 години може и по-малко да е при теб. То моя проблем въобще е съвсем различен. Аз имам и на горната и на долната челюст. Общо струваха 800 лв. Сега може и да са ги вдигнали, не знам. Не се притеснявай обаче толкова, защото аз съм виждала и хора по на 40-45 години, които носят брекети... :)

koko95
06-25-2010, 19:05
Няма значение от възрастта.Просто трябва да са ти пораснали млечните зъби.Някъде започват да слагат апарат от 10 години нагоре

Vasoto129
06-25-2010, 20:04
консултирай се най-добре със зъболекара си :) :)

Paramour
06-25-2010, 20:32
^Така или иначе, за да ти ги сложат трябва да отидеш на зъболекър/ортодонт. Най-добре отиди сега, за да може там да ти обяснят точно колко време ще ги носиш и дали има смисъл (те са специалисти все пак). Според това какво ще ти кажат ти сам ще решиш искаш ли да носиш или не. :)

SunnyGiirl
06-30-2010, 07:07
За да получиш необходимата ти информация,най-добре е да отидеш на зъболекар..

MaLkAtA98
07-02-2010, 08:51
Кирилицата е задължителна.
kalpazanka

mincheto
07-02-2010, 08:57
консултирай се най-добре със зъболекара си :) :)
съгласна....

nyxu
07-02-2010, 17:28
За да получиш необходимата ти информация,най-добре е да отидеш на зъболекар..

+1 ;]]~

theexplorer
07-23-2010, 21:14
За да ти се подредят напълно-брекети.. Аз носих 3 години,моите зъби бяха в окаяно състояние,нямаше друго решение ... ужъс ;х Но сега са перфектни просто перфетни :grin: :grin: :grin:
Препоръчвам ти ги,ще се изръсят ваще,ама поне после цял живот ще си доволна :)
Относно възрастта..моята ортодонтка каза че преди 16-17 е най-добре..не знам..виждала съм хора над 30 да имат така че не се притеснявай.. :)