PDA

View Full Version : Достатъчно или не?



Regenbogen
06-25-2010, 11:32
Хей здравейте! Дори не знам дали това е точния раздел, но ще питам тук, ако темата не е подходяща, ще я изтрия. Имам следния проблем: преди няколко месеца опасно залитнах към анорексията. Успях някак си да се измъкна, но сега въпроса ми е, поемам ли достатъчно храна или все още се храня като анорексичка. Най-лошото е, че точно от този форум се вкарах в тоя филм и си скапах едни 6 месеца от живота. Мерси много на тези, които ще ми помогнат!

Та менюто ми за днес е следното:
Закуска:
Около 60 грама мюсли с 100 милилитра 1,5 % мляко
един мюсли бар-30 г.
голям банан-около 200 грама

към 11 и 30- половин пакетче солети Хрус-Хрус
Обяд: 4 филии ВИТА (с кълнове) намазани с крема сирене
около 100 грама череши
1 малка праскова
1 баунти-23,5 грама
1 ред шоколад МИЛКА със стафиди и лешници

вечеря (все още неосъществена):
около 200 грама картофи соте
200 грама пилешки хапки

+700 мл. вода
Кзавам всичко в количество не за да се правя на интересна, а защото между 100 и 300 грама има огромна разлика. Отново благодаря на тези, които ще се отзоват :)

BiGBaDWolF
06-25-2010, 11:45
Бе яш колкото ти се яде .. Кво е това 200-300 грама 100 грама .. Ядете като машини .. Прайте се на побъркани ..Отивай на лекар да ти направи диета като си толко притеснена..

HexGirl
06-25-2010, 11:47
според мен се храниш прекрасно
обаче
няма месо , няма ядки , няма пресни зеленчуци .
Сащо не виждам готвена храна !!!
И накрая би ли споделила как ти е стария ник ?

Regenbogen
06-25-2010, 11:54
Направих си нов, защото не го помнех стария, пък си сменях и компютъра. Аз и без това от стария имах 10-15 мнения, повече съм била пасивен форумец xD Та да, ядките не ми понасят много, само бадеми обичам, а пък с месото не съм съвсем скарана- ям и пилешко и свинско (стига да е чисто месо) и естествено луканка <3 xD Зеленчуци наистина не ям много и това е голяма грешка, просто сега са ми пластмасови и като си представя доматите на септември и тези още по-гадни ми се виждат.

HexGirl
06-25-2010, 11:58
ами незнам как да те посаветвам .. .
в момента една приятелка се бори с тази болест тоест тяхните се борят тя никак не иска да се лекува .... представям си на вашите какво им е

Просто когато си харесаш нещо го яж , не се тъпчи защото това е шок за корема ти отвикнал да яде .
Яж манджите на мама , хапваи разнообразни неща ии общо взето това е .

Regenbogen
06-25-2010, 12:04
На мен ми се наложи да се пречупя, защото нямаше как да карам цял живот на съвсем малко храна. Не че е имало дни в които нищо не съм яла, но си бях редуцирала храната и мазнините бяха страшно малко, заради което имах и все още имам здравословни проблеми :(
Мерси много за съвета, беше ми от голяма полза :)

anonymous708973
06-25-2010, 15:25
Кое й е прекрасното? Храната вика е прекрасна, само вика не виждам месо, ядки и зеленчуци. Че то кво остава!
Вместо хляб, за обяд яж месо и салата. Плодовете ги остави за междухраненията и махни тия тъпи солети... и пий повече вода! :)

HexGirl
06-25-2010, 15:32
а ти познаваш ли анорексички ? М знаеш ли че има хора за които едни солети са всичко което може да поеме стомаха им ?
Знаеш ли до какво води веднага да почне да яде силна и трудносмилаема храна ? И до смърт може да доведе !

И не не трябва да маха хляба ! Нито нищо ....
Според мен за един толкова стресиран организам се храни идеално .

anonymous708973
06-25-2010, 15:41
А ти знаеш ли, че салатата е 300 пъти по-лесно смилаема от хляба?! Хляба става на топка в стомаха! А "трудносмилаема" е храната в шумолящите опаковки, заради химиите вътре... къде-къде по-добре е да се храни с домашно приготвена храна.

HexGirl
06-25-2010, 15:43
А ти знаеш ли, че салатата е 300 пъти по-лесно смилаема от хляба?! Хляба става на топка в стомаха! А "трудносмилаема" е храната в шумолящите опаковки, заради химиите вътре... къде-къде по-добре е да се храни с домашно приготвена храна.

не въобще не казах същото в първия си пост нееее
ама нали за нещо тря се зачепите да спорите :)

yakuza_
06-25-2010, 15:49
Картофите според мен ще ти трябват за обяд, тъй като те бяха бавно усвойми въглехидрати или нещо от сорта, както и ориз и др, а вечерта, няма къде да ги изразходваш.

anonymous708973
06-25-2010, 15:53
Знаеш ли до какво води веднага да почне да яде силна и трудносмилаема храна ?
И не не трябва да маха хляба ! Нито нищо ....
.

Всъщност тук твърдиш, че се храни добре и че хлябът е лесно смилаем, което е пълна глупост. Естествено, че трябва да махне хляба! Вместо него ако изяде една салата ще й е къде-къде по-добре.
Не аз се зачепках първа. Ти започна да ми говориш на "А ти познаваш ли анорексички, м!?!"

Якуза-та е прав, картофите се ядат за обяд. :)

Molzinka
06-25-2010, 15:57
според мен се храниш прекрасно
;-)

HexGirl
06-25-2010, 15:59
Знаеш ли до какво води веднага да почне да яде силна и трудносмилаема храна ?
И не не трябва да маха хляба ! Нито нищо ....
.

Всъщност тук твърдиш, че се храни добре и че хлябът е лесно смилаем, което е пълна глупост. Естествено, че трябва да махне хляба! Вместо него ако изяде една салата ще й е къде-къде по-добре.
Не аз се зачепках първа. Ти започна да ми говориш на "А ти познаваш ли анорексички, м!?!"

Якуза-та е прав, картофите се ядат за обяд. :)
не не трябва да маха хляба защото в момента стомаха и е преебан тя писа че яде пълнозърнест хляб следователно повече фибри , който са важни в момента за нея . Също така не трябва да го замества с зеленчук а трябва да яде всичко защото има да качва килограми и мазнини . Момичето само каза , че количеството мазнини и е под нормата коетно е много лошо за вътрешните органи . В момента и трябват ядки , месо и яйца . Но всичко в малки количества . Не бива да яде мазно месо .
Твърде болезнено близо до мен има хора в такова положение и знам какво казват докторите .

Но най вече и трябва помощ от психолог , защото анорексията е заболяване на психиката което почти винаги бива последвано от други хранителни разтроиства .

anonymous708973
06-25-2010, 16:26
чакай, чакай. Трябвали й фибри? Те са супер трудно смилаеми! Пък и тя пие малко вода, което в комбинация с фибрите ще й докара проблеми с червата. Иначе съм съгласна за останалото. Но да виждаш яйца, ядки и месо? Тя яде глупости. :)

smiirnoff
06-25-2010, 17:26
Вие зле ли сте ???
Мноо ясно, че ѝ тряя хляб. Тя със салати най - много да се лензи, няма да се нахрани, нито ще яде нормално. Мноо тъпи съвети давате така - яж салати. Абе вие не разбрахте ли, че на ден един подрастващ човек (тинейджър) се нуждае от 7 групи храни, които включват тестени изделия, плодове, зеленчуци, млечни продукти, захарни изделия, вода и т.н. К'во я ограничавате без хляб, само на некви шитави салатки. Тя да не е овца да пасе, че да яде само люцерни. Най - малкото, че са след т'ва 'залитване' ѝ трябва силна храна, а не водорасли о.О
Авторке, като си намеря учебника по биология ще ти ги кажа тия 7 групи храни, които трябва да приемаш всеки ден, за да водиш нормален здравословен живот (ако искаш де :Д)
Та, яж силна храна, за да можеш да влезеш в релси. Разбира се трябва и да ядеш много зеленчуци и плодове - витамини в тях колкото искаш, които те укрепват .. ама да караш само на салатки едва ли ще станеш по - добре о.О
Яж риба, месо, яйца, млечни продукти, плодове зеленчуци, макарони, спагети .. силна храна ти трябва !
Иии недей се тъпчи с толко' сладко - няма много хубав ефект. Тия баунтита, маунтита, милки и т.н няма да имат някъв много хубав ефект в/у теб о.О
Направи си един домашен сладък кекс и си яж. Нали може и сладко да ядеш, ама не да преобладава в менюто ти о.О

elz95sladki64etoy
06-27-2010, 08:40
яж повече :)