PDA

View Full Version : Разлика между Сребро и Медицинска стомана



ibojilow
06-25-2010, 12:53
Може ли да ме кажете каква е разликата?
Без съобщения от рода на " Едното е сребро, а другото стомана "
Харесах си един ланец, но е от медицинска стомана и се чудя да го купя ли..
Вие какво ще кажете? 8-)

Swinkenhoffer
06-25-2010, 12:58
Материал
Изделието е изработено от неръждаема стомана, клас 316 L, позната и като медицинска стомана - с уникални качества в сравнение с други метали и сплави. Основните характеристики на 316L Stainless Steel са:
• Не причинява алергии и нежелани реакции
• Трудно се огъва или чупи
• Не променя цвета си
• Не потъмнява
• Не отделя никелови соли върху кожата

http://www.azola.bg/free-style-psdt-02-stainless-steel-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0__8700

От мед. стомана се правят и обеците, които се слагат след пробиване на пъп, език, вежди, всичко.
Лично на мен, обаче, среброто ми се струва по... аристократично да речем. 8-)

SilentGrey
06-25-2010, 12:58
Без съобщения от рода на " Едното е сребро, а другото стомана "
А к'во очакваш ? Някой да ти извади есе на тема химическите свойства на медицинската стомана и среброто - прилики и разлики. :-o

Spider4eto
06-25-2010, 13:07
Имам 2 пръстена на Stainless Steel, като 1ния от тях от година и половина го нося, без да го свалям. Не са мръднали. И на море съм ходила с тях, и на работа, нито формата са си променили, нито цвят, нито пък имат някакви драскотини.

ibojilow
06-25-2010, 13:16
Без съобщения от рода на " Едното е сребро, а другото стомана "
А к'во очакваш ? Някой да ти извади есе на тема химическите свойства на медицинската стомана и среброто - прилики и разлики. :-o
Очаквам да не ми пишат лайнари като тебе с цел да си покачват мненията! Мерси на Spider4eto и Swinkenhoffer за отговорите, заключвайте. :)

shadow4e
06-25-2010, 13:23
Ключ и по-леко с квалификациите, които раздаваш!