PDA

View Full Version : Акне



iwanowaa
06-25-2010, 16:13
Здравей д-р Тийн...от 3-4 години ми излезнаха пъпки по лицето.Кожатъа ми е мазна,а пъпките са ми ситни по цялото лице.Използвала съм какви ли не кремове, всичко,което прочета или ми кажат съм пробвала....абсолютно всякакви мазила,всичко,което го рекламират дори и лептен,нооо ефакт нулев.Вече незнам какво да правя и с какво да се мажа...вече се отчаях :cry: Моля Ви ако знаете нещо, което ще ми помогне поне малко, ми отговорете.Надявам се, че ще успеете да ми помогнете :oops: Предварително Ви благодаря :)

SmilezZz
06-25-2010, 16:20
Самолечението може да влоши много "сегашното" ти състояние..Най-добре е да отидеш на дерматолог..

kalpazanka
06-25-2010, 16:21
Какви кремове си ползвала? /просто за да не се повтаряме в препоръките/

xaeron
06-25-2010, 16:50
Просто си мий лицето по 5-6 пъти на ден със сапун.

LipSy
06-25-2010, 18:54
Просто си мий лицето по 5-6 пъти на ден със сапун.

Сапуна изсушава кожата. Айде верно, че тя казва, че кожата й е мазна, ама сапуна въобще не е хубав за кожата на лицето!

LipSy
06-25-2010, 18:57
От използването на много и различни продукти, кожата ти може да се омазни още повече. Щом от нищо не ти минават по-добре се консултирай с дерматолог. Пък ако вече в най-краен случай от нищо не ти минат...просто ще трябва да изчакаш и те ще се махнат от самосебе си. Не се знае след колко време ще се махнат, но няма да са на лицето те за цял живот...

Paramour
06-25-2010, 20:37
Може би още в началото е трябвало да отидеш на лекар. Както казаха преди мен: може и самолечението да е допринесло за влушаването на състоянието на кожата ти. (малеее кви дълги думи :D )
Извод: Отиди на лекар!! 8-) :)

zaiche98
06-26-2010, 12:09
Ами първо недей да си стискаш пъпките защото така гнойта от тях може лесно да попадне в кръвообращението на човек откъдето пътят до мозъчните структури на човешкото тяло е изключително кратък.Болеста може да се влоши и ... не се знае ... Минералът, който е лечебен за акнето е цинкът. Той е изключително важна съставка в препаратите за лечение на акне тъй като неговото лечебно свойство е доказано. За съжаление времето за действие на повечето препарати е 3-4 месеца.Най-добре е да пробваш със сапун който съдържа мед... много е важно да не е алкален защото изсушава кожата в резултат, на което тялото рефлективно я омазнява допълнително.УПОТРЕБЯВАШ ли стероиди?Ако отговорът е да ...спри ги веднага ... Еми това е от мен дано съм помогнала... :)

Bloodlust
06-27-2010, 17:31
До колкото разбрах от обяснението ти имаш ситни подкожни пъпчици, които са без връх?
Ако са такива, единственото решение е почистване на лицето при дерматолог или козметик. Мазилата в случая няма да ти помогнат, защото единственият начин е този затворен комедон да се *отвори* и масното натрупване да излезе.

kiki95
06-28-2010, 20:59
щом никой от кремовете които си използвала не ти е помогнал е най-добре да отидеш при дерматолог

tedak
07-02-2010, 15:31
АНТИБАКТЕРИАЛЕН САПУН на мен само това ми помогна за 2 седмици се изчистих, моята кожа също е мазна, а сапуна не е скъп а много помага можеш да го вземеш от аптеката
:)

Abbey
07-02-2010, 15:42
Сапун е много вредно да се използва за лице било то и антибактериален :-o Много изсушава кожата и променя естествения и воден баланс.

tedak
07-02-2010, 15:52
Сапун е много вредно да се използва за лице било то и антибактериален :-o Много изсушава кожата и променя естествения и воден баланс.


СТРАННООООООО ... на мен точно дерматолог ми го изписа заради мазната кожа и както споменах ми помогна :-D

supernaturalgirl
07-10-2010, 17:31
аз лично ти препоръчвам дерматолог но ако не ти се занимава може да пробваш моя начин но предупреждавам аз ходих и ми опраделиха режим на хранене и тем подобни незнам дали при теб ще действа така ползвам през ден маската на garnier 3 in 1 wash, scrub, mask и всеки ден си моя лицето със същото всяка вечер си почиствам лицето с тоника на gernier -pure active а също така и се мажа с едно лекарство davercin всяка вечер (и суртин зависи от типа на кожата ти аз съм с нормална и става но ако си с мазна се мажи само вечер) надявам се да съм ти помогнала. :)

kalpazanka
07-11-2010, 08:17
Ексфолиак ако можеш да си набавиш от чужбина (или поръчка по интернет) ще ти реши проблемите. Виши опитвала ли си? Eucerin?
От по-достъпните Имекс пробвала ли си?

d1m1tyy
04-14-2014, 08:05
Здравейте! Аз съм на 17 години от град Бургас и имам този проблем с акнето от5 години вече. Пробвала съм какви ли не лекарства, пила съм антибиотици. Отидах при Катя Паздерова, защото се води най-добрия кожен лекар в Бургас. Тя ми предписа 5 лекарства, на стойност 100 лева, които ми изчистиха лицето напълно, но всичко траеше за 1 година. Лицето ми започна да се влушава с времето, независимо, че аз се мазах с лекарствата 2 пъти дневно и давах ненормални пари. Тя продължаваше да ми предписва едни и същи лекарства и аз реших да отида в София на диагностика на лицето. Лекарката ми сподели, че на моите години, тя е имала същия проблем, но доста по тежък. И единственото лекарство, което и е помогнало било: спирт, суфитиазол и 1 хапче аспирин, които се смесват и се слагат на лицето като маска 2 пъти дневно. Каза ми, че понякога дори най-скъпите лекарства не могат да помогнат. А общата стойност на лекарството, което ми каза да използвам е около 4 лева и е достъпно за всеки, който споделя моя проблем. Лекарката също така ми каза, че трябва да спра да ям вредни храни, такива с много химия като чипсове снаксове, че не мога да ям яйца, газирано и най-вече шоколад. Аз бях много мотивирана да си изчистя лицето, за това бях готова на всичко, дори да се лиша от най-любимите ми храни. Първите 2 седмици не виждах разлика, но сега лицето ми е в перфектно състояние. Нищо не ви пречи да опитате, надявам се да ви помогне, така както помогна на мен! : )

mayaaa
04-14-2014, 14:10
Леле, бях забравила за "д-р Тийн". Доброто старо време... :D

Neli K.
04-24-2017, 15:33
Здравейте. На 16 години съм и имам същия проблем. От 3 години съм с пъпки по лицето. С всяка година се увеличават все повече и повече. В момента лицето ми е в ужасно състояние. Пъпки по цялото лице , приятелите ми нямат проблемна кожа , а аз се чувствам неудобно сред тях с тези пъпки. Моля Ви помогнете ми с нещо. Досега съм използвала само крем здраве и няма никакъв ефект. Чувствам се некомфортно с тези пъпки по лицето. Надявам се да имате някакви идеи ! Благодаря предварително

Indistinct
04-24-2017, 17:02
Лекар -> направление -> дерматолог -> правилни медикаменти -> чисто лице.