PDA

View Full Version : Второ Класиране.



nosunshine
06-25-2010, 19:11
Такаа :razz:
Искам да попитам, как стават нещата с второто класиране, какъв е срока за молба, къде се дава молбата, кои желания се гледат.. ?

shakira96
06-25-2010, 19:13
Има такава тема точно под тази.
Срока е от 28 до 30 юли включително. Молбата се дава в у-щето, къде са те приели. Гледат се желанията ти от 1-во класиране както са си.

SmilezZz
06-25-2010, 19:15
Срокът е от 28 до 30 юни..Резултатите излизат на 1 юли..
Заявлението се подава в училището,в което си приет/а..Например ако си приет по пето желание,се гледат по-горните желания - ако мога така да се изразя..
Смъкват доста баловете и тогава има по-голям шанс да влезеш в желаното училище,но пък ако има свободни места..Но няма лошо да опиташ,все пак нищо не губиш

iiordanova
06-26-2010, 09:42
А какво трябва да нося , когато отида да подам молба за второ класиране ?

SmilezZz
06-26-2010, 15:15
А какво трябва да нося , когато отида да подам молба за второ класиране ?Не съм чувала,че трябва да се носят някакви документи за втория етап на класирането..Но за да си сигурна,приснимай удостоверението и служебната бележка..Заявления ще ви дадат от училището,в което сте приети

tarlyo
06-26-2010, 16:14
ВТОРИ ЕТАП НА КЛАСИРАНЕ - от 28 юни до 30 юни 2010 г.

* Във втори етап на класиране участват учениците, които:
1. не са приети (не подават заявление);
2. са приети по второ или следващо желание, но не са се записали и са подали заявление за участие във ІІ етап на класиране (заявленията се подават в училището, в което ученикът е приет по второ или следващо желание).
* Във втори етап на класиране учениците се класират на мястото си от първия етап или на по-предно свое желание.

silweto
06-26-2010, 17:00
Незнам ще питам горе долу колко ще паднат баловете ?
От първо класиране по второ желание ме приеха в 3ПМГ- Варна (бал 30,214 ) , обаче аз искам в ВТГ - Варна но в сайта на рио.варна излиза ,че за Митническа и дан.админ/АЕ най ниския бал за тази година е 29.607 ,а пък там бала ми е ( 28.642) и сега се чудя да се пробвам ли на второ класиране . Какво бихте ме посъветвали , възможно ли е да паднат баовете така ,че да вляза .
Благодаря предварително ! : )

iiordanova
06-26-2010, 17:07
А какво трябва да нося , когато отида да подам молба за второ класиране ?Не съм чувала,че трябва да се носят някакви документи за втория етап на класирането..Но за да си сигурна,приснимай удостоверението и служебната бележка..Заявления ще ви дадат от училището,в което сте приети

И аз мисля да преснимам само удостоверението , тъй като бележка на нас не ни даваха и кандитатствахме без нея.
Ти ще участваш ли на второ класиране ? (: :)

SmilezZz
06-26-2010, 17:15
А какво трябва да нося , когато отида да подам молба за второ класиране ?Не съм чувала,че трябва да се носят някакви документи за втория етап на класирането..Но за да си сигурна,приснимай удостоверението и служебната бележка..Заявления ще ви дадат от училището,в което сте приети
И аз мисля да преснимам само удостоверението , тъй като бележка на нас не ни даваха и кандитатствахме без нея.
Ти ще участваш ли на второ класиране ? (: :)Не,не мисля..Или и аз все още не мога да реша..Дори и да опитам - има доста малка възможност да ме приемат,тъй като гимназията е била препълнена /тази,за която имах доста по-голямо желание/ 8-) ..Но аз съм си доволна и от първото класиране - така,че мисля,че няма да се явя на второто класиране..Ти ?
Ако ще се явиш - Пожелавам ти успех..СТИСКАМ палци,дано те приемат

iiordanova
06-26-2010, 17:18
А какво трябва да нося , когато отида да подам молба за второ класиране ?Не съм чувала,че трябва да се носят някакви документи за втория етап на класирането..Но за да си сигурна,приснимай удостоверението и служебната бележка..Заявления ще ви дадат от училището,в което сте приети
И аз мисля да преснимам само удостоверението , тъй като бележка на нас не ни даваха и кандитатствахме без нея.
Ти ще участваш ли на второ класиране ? (: :)Не,не мисля..Или и аз все още не мога да реша..Дори и да опитам - има доста малка възможност да ме приемат,тъй като гимназията е била препълнена 8-) ..Но аз съм си доволна и от първото класиране - така,че мисля,че няма да се явя на второто класиране..Ти ?
Ако ще се явиш - Пожелавам ти успех..СТИСКАМ палци,дано те приемат

И аз съм доволна от 1 класиране , но ще се явя на второто. И без това нищо не губя , може и да ми излезе късмета. 8-)
Мерси и успех на теб , ако ще се явиш на второ класиране. ((:
Аз съм решила да опитам , пък каквото стане. Нищо не губя , мога само да спечеля. 8-)
((:

SmilezZz
06-26-2010, 17:20
Естествено..Хайде...Стискам палци,ДАНО ти се усмихне късмета :-)

iiordanova
06-26-2010, 17:36
Естествено..Хайде...Стискам палци,ДАНО ти се усмихне късмета :-)
Мерси! :-)

stelSs21
06-26-2010, 21:30
Незнам ще питам горе долу колко ще паднат баловете ?
От първо класиране по второ желание ме приеха в 3ПМГ- Варна (бал 30,214 ) , обаче аз искам в ВТГ - Варна но в сайта на рио.варна излиза ,че за Митническа и дан.админ/АЕ най ниския бал за тази година е 29.607 ,а пък там бала ми е ( 28.642) и сега се чудя да се пробвам ли на второ класиране . Какво бихте ме посъветвали , възможно ли е да паднат баовете така ,че да вляза .
Благодаря предварително ! : )

Аз мисля, че имаш шанс и аз ще уча във ВТГ, но с Икономика и мениджмънт.

zariibena
06-26-2010, 21:57
А вярно ли е, че ако искаш да подаваш документи за второ класиране трябва да си ги взмеш тези документи от училището, в което са те приели? Не ми се вярва, но питах 1-2 човекa и така ми казаха :? А aко не е вярно, от къде мога да взема това заявление за 2рото класиране? И трябва ли да се носят някакви документи както при 1вото класиране? :)

silweto
06-27-2010, 10:39
еми аз може и да имам шанс обаче не съм го писала , тоест ми е на 5 позиция ,а мен ме приеха на 2 позиция и следователно се гледа само първата обаче едвали ще имам шанс

vikijb
06-27-2010, 11:01
Аз все още не съм наясно
-ако сега не се запиша,където съм приета на 1-во класиране, си губя мястото,нали!?
А ако не ме приемат на второ класиране-какво ще става тогава?!

CreamCookie
06-27-2010, 11:29
Ако не се запишеш веднага на мястото, където си приета на 1во класиране, не си губиш мястото. Губиш го ако когато участваш на 2ро класиране те приемат на някое от по - горните ти желания. :)

SmilezZz
06-27-2010, 11:35
Аз все още не съм наясно
-ако сега не се запиша,където съм приета на 1-во класиране, си губя мястото,нали!?
А ако не ме приемат на второ класиране-какво ще става тогава?!НЕ гулиш НИКАКВО място..Губиш го,когато си приета по първо желание и не се запишеш..Тогава отпадаш от класиранията..

Ако не си приета на второ класиране - или оставаш в училището,в което си прието на първо класиране,или чакаш 3то класиране (Но тогава вече е доста рисковано)

CreamCookie
06-27-2010, 11:59
А да питам , някой знае ли от колко до колко часа може да се подаде заявлението за 2ро класиране в ЕГ"Иван Вазов", Пловдив? :-o

vikijb
06-27-2010, 19:07
Много Ви благодаря за уточненията!
Вече всичко ми е ясно.
Утре ще ходя до у-щето където съм приета и ще реша дали да подам за второто класиране документи.Просто не вярвам при така стеклите се обстоятелства (бал спрямо класирания и желания и пр) да успея на предните си 2 желания...
Може да се запиша в това -и без това си го исках.
Ще мисля още....

viqnkababyy
06-28-2010, 18:34
моляя ви спешноо е ..
Имам бал 32.322 и съм приета във ФЕГ, Пловдив с АЕ профил.
Но искам или в АЕГ или в ЕГИВ / английската и руската /
Имам ли някакъв шанс при 2-ро класиране ?

CreamCookie
06-28-2010, 18:45
Ами за АЕГ не знам, но за ЕГИВ имаш. Мен на първо класиране ме приеха в ЕГИВ с френски с бал 31.865 , а сега за второ баловете малко или много ще спаднат.. Какви езици си писала в ЕГИВ ?

:)

cakefan
06-26-2012, 16:28
Ами аз не бях приет от 1во класиране, затова искам да попитам как да участвам във второ. МОЛЯ ПОМОЩ