PDA

View Full Version : Как изкарвате 6 ?



crazybebe
06-26-2010, 08:17
Здравейте! Искам да ви попитам как си учите уроците(абзац по абзац,учите да го разказвате ли..или някакъв друг начин,ако е така моля,споделете го ако имате желание)?Другото което е-подмазвате ли се и ако да :как ? .. Участвате ли в час ? и т.н .. Всичко което се сетите свързано с темата - напишете го.Благодаря предварително !

П.П-Съжалявам ако имам правописни грешки ! :)
8) :grin:

the_best_f
06-26-2010, 08:22
Уроците си ги уча от тетрадката. 8-) Просто в час си записвам повечко, после си прочитам урока от учебника и го уча от тетрадката. Безотказно работи при мен. Е, по профилиращите ми предмети си уча по-задълбочено.
Не се подмазвам и супер много се дразня на подмазвачите. Ама в края на краищата всеки си има начин за изкарване на оценки.
В час участвам повечето пъти, но зависи от ситуацията. :D

SmilezZz
06-26-2010, 08:23
Често чета урока и после си го разказвам..Ако пък урока е доста дълъг,то тогава абзац по абзац или отново си го преразказвам,но този път на лист..Помага ми..Но и без това запомням лесно..
Всъщност - Ако имаш желание - всичко ще е като по вода..Ако учиш само насила - то тогава едва ли ще изкараш хубави оценки..Не е важното да зубриш уроците,а да ги разбереш..
Относно подмазването - Не,не се подмазвам..Не го намирам за.....нещо хубаво..

theonlyone123
06-26-2010, 08:42
1.Браво .. хубава тема !!!
2.Аз моите уроци си ги уча така : записвам си най-важните неща в една тетрадка,уча ги,след това ги разказвам и после чета три пъти урока!Ужасно много ми помага :)
3.Гледам повечко да участвам в час,защото си е бонус !!!
4.Подмазването го считам за малкоо тъпичко и мразя подмазвачите !
:) :) :) :grin: :grin: :grin:

mlakniwe
06-26-2010, 08:53
Зависи от предмета различно се изкарва 6-например по един предмет обеснявам действието на една схема за 1 минута и тя ми пише 6, или пък по английски участвам в час и тя ми пише +че 3 плюсчета са 6-ца, а по разказвателните предмети никога не уча от учебник, аз и нямам де, от тедрадката си припомням за 1-2мин и квото съм запомнил в час и тва е, по география ни дават семинари например дава ти дадена област в Б-я и няколко точки(географско полужение, население...) научавам ги за 30 мин разказвам го и ми пише 6, по другите предмети на тестове и контролни си изкарвам 6 много лесно-Никога не съм седнал в нас да чета и да уча задълбочено, просто ако ще правим контролно по нещо най-много 10 мин да си преговоря и това е инъче в междучасието преговарям за 2 мин ако ще ме изпитват и тва е, ако слушаш в час е много лесно поне за мен, защото не ми трябва да чета и да уча после просто си спомням кво сме говорили в час...според мен е напълно излишно да прочиташ един урок по 100 пъти, а може и пак да не го запомниш ако си тъпичък :-o

ImmortalSportFreak
06-26-2010, 11:06
Често чета урока и после си го разказвам..Ако пък урока е доста дълъг,то тогава абзац по абзац или отново си го преразказвам,но този път на лист..Помага ми..Но и без това запомням лесно..
Всъщност - Ако имаш желание - всичко ще е като по вода..Ако учиш само насила - то тогава едва ли ще изкараш хубави оценки..Не е важното да зубриш уроците,а да ги разбереш..
Относно подмазването - Не,не се подмазвам..Не го намирам за.....нещо хубаво..
и аз тъй..
това подмазваченските истории са мн тъпа работа ... :?

elito0o0o0
06-26-2010, 11:42
Често чета урока и после си го разказвам..Ако пък урока е доста дълъг,то тогава абзац по абзац или отново си го преразказвам,но този път на лист..Помага ми..Но и без това запомням лесно..
Всъщност - Ако имаш желание - всичко ще е като по вода..Ако учиш само насила - то тогава едва ли ще изкараш хубави оценки..Не е важното да зубриш уроците,а да ги разбереш..
Относно подмазването - Не,не се подмазвам..Не го намирам за.....нещо хубаво..
и аз тъй..
това подмазваченските истории са мн тъпа работа ... :?Аз така правя по История... По Математика когато уча решавам повечко задачи, прочитам си няколко пъти урока (определения, теореми) , разглеждам решените задачи и така... Химията си я разбирам, по Биология не уча изобщо, защото ми е супер лесна... много лек и приятен предмет. По География ... зависи.. аз не уча.. в смисъл.. лесно е, но на мен този предмет не знам защо, но не ми е от най-приятните.. :-o А Историята направо ми е супер неприятен предмет, защото в 1 урок са събрани 2314123423 дати, събития разни, личности и т.н. , които не са лесни за изучаване.... По БЕЛ не уча.. твърде лесно е 8-) Чужд език уча с писане... гледане на филми ... Общо взето е това :-o :-o

tarlyo
06-26-2010, 11:47
Не уча, не съм отварял учебник сигурно от шести клас, сериозно! Мацките от класа ми подсказват и дават да преписвам винаги. :D

Luscious_Heart
06-26-2010, 11:51
Ако засипвам учителите с въпроси по материала, подмазване ли е?

Ryapoff
06-26-2010, 11:56
Ако засипвам учителите с въпроси по материала, подмазване ли е?
Тц. Нали това им е работата - да преподават. Все едно да ми плащаш и да се чудиш имаш ли право да ме питаш как да си взимаш добавките или как да вдигаш щангата.

BlackRose7
06-26-2010, 13:22
Хмм.. Ами сядам на спокойствие (трябва ми тишина). Отварям учебника и първо преговарям на бързо предишния урок. Прочитам новия 2- пъти разказвам го и край.

По всеки предмет е различно. По химия например само запомням химичните реакции, защото госпожата като вдигне на дъската пише преходи.

По биология уча само за контролни и то не много, защото в 8 клас е супер лесна.

По математика за контролни госпожата ни дава листове със задачи да решаваме. Решавам тях и това е.

По анг. уча думи като ги пиша.

VALady
06-26-2010, 13:36
Първо подчертавам най-важното в учебника и започвам да уча абзац по абзац и след това си го разказвам. От тетрадката уча рядко, защото не записваме много неща.
Не съм от тези, които взимат много участие. Не че не знам, просто ако ме вдигнат, отговарям. Случва се да вдигам ръка, когато никой друг не вдига и ако знам отговора, разбира се. :-D

bog4eto
06-26-2010, 16:00
Ако засипвам учителите с въпроси по материала, подмазване ли е?


При мен яко учене няма! Засипвам ги с въпроси,за да РАЗБЕРА за какво става въпрос и няма нужа да зубря абзаци :Д Прочитам вкъщи 1 път урока,преглеждам тетрадката за допълнителна информация ,ако ни е дала г-жата....и това е.

BiGBaDWolF
06-26-2010, 22:58
Като си слушам музика и не преча на госпожата/господина.. :D

tItEufFf
06-27-2010, 07:24
По разказвателните предмети го уча на изуст абзац по абзац, след това си го разказвам , препрочитам го , и си го написвам.
По физика уча теория, след това решавам задачи.ю
По математика решавам мнооого задачи. Ако 2 часа решавам задачи, след това на контролно, всичко ми идва автоматично и нямам проблеми.
По езиците не ми трябва много да уча, бързо запомням.

SummerParty
06-27-2010, 07:27
По разказвателните предмети ли? Прочитам урока най-малко 3 пъти, след което започвам да го разказвам. Внимавам винаги в час. Просто искам да науча нещо, за разлика от някои... :lol:

vesito13
06-27-2010, 07:32
Чета урока от учебника и от тетрадката, ако е нещо по-сложно може и няколко пъти и това е. :) Гледам повечето неща да ги запомня в час. :)

teendeni
06-27-2010, 08:48
Еми чета си урока 2 пъти и тва е... Ако е много дълъг си записвам най-важните неща на един лист и си ги уча...но това много рядко става, защото ние най-важното го пишем в час.. така че общо взето в тетрадката ми е надеждата :-D А на контролни преписвам в повечето случаи 8) :oops: :-P :P

awerw
06-27-2010, 08:54
Как изкарвате 6 ?
един път правих на господина по химия beatbox и ми писа 8-)

miletooo
06-27-2010, 09:33
Чета си всичко от учебника, като изключим биологията при нея предпочитам тетрадката, защото пишем по 2 листа планове :lol: .. Гледам с едно прочитане да си разбера всичко, като чета не мисля за други неща, които да ме разконцентрират и мислите само в урока ;) ..
Не се подмазвам - мразя такива неща или знам или си мълча, за да не ме изпитат :lol: да се подмазвам - не, даже много мразя такива неща. :)
Най-лесно според мен се изкарват 6-ци по физика :lol: защото са формули и малко определения, а по биология ми е ужас, само определения докато науча едното и другото ми изчезне от главата :razz: ..

BabyBluee
06-27-2010, 09:35
Не изкарвам.. :lol: даже и по физическо имам 3 :lol:

EsteticLoff
06-28-2010, 15:42
Аз абзац по абзац уроците и да искам не мога да ги науча :?
По-скоро слушам в час и разчитам на чутото :-D
Ама чета и записките в тетрадката дее ..

DruGmAsTer
06-28-2010, 15:50
изкарвам 6 от доклади,олимпиади,реферати и проекти


8) 8) 8) 8-) 8-) 8-)

fenastz
06-28-2010, 17:09
Трудно.

Exothermic
06-28-2010, 17:12
Ъмм, не ги изкарвам, пишат ми ги (6-те) . :smt081

InfinityLife
06-28-2010, 18:00
Еми ... зимам Електрическият трион, и викам на госпожата: '' Госпожо колко имам '' :D :D :D :D :D :razz: :razz:

ThePowerOfLove
06-28-2010, 20:25
Тази година никъв зор не си давах, и пак доволно 8) За мен е достатъчно вкъщи да си прочета веднъж урока, и междучасието веднъж.. и за 5 съм готова. Това е по разказвателните, по които чат-пат учих.
Иначе по математика решавам всеки ден задачи :)

WaterLilly
06-28-2010, 21:00
Уча абзац по абзац, когато е за зубрене (по история демек) - голямо повтаряне без разбиране пада.
За истинско учене чета няколко пъти, за да го схвана, и мислено го преразказвам след това понякога.

Не се подмазвам. И без това с нищо не би ми помогнало, поне да си спазя принципите и да си остана с достойнство. :D

darkPaladin
06-28-2010, 23:24
Уроците си ги уча от тетрадката. 8-) Просто в час си записвам повечко, после си прочитам урока от учебника и го уча от тетрадката. Безотказно работи при мен. Е, по профилиращите ми предмети си уча по-задълбочено.
Не се подмазвам и супер много се дразня на подмазвачите. Ама в края на краищата всеки си има начин за изкарване на оценки.
В час участвам повечето пъти, но зависи от ситуацията. :D

и аз от тетрадката пиша като луд но и това се оценява ;)

OtkrovennoBezrazlichna
06-29-2010, 08:32
не уча сичко дет го казвам на даскалите е от обща култура
случвало се е преди часа само да погледна тетрадката за кво стаа въпрос

Ssimonka
06-29-2010, 17:03
Чета няколко пъти урока от учебника ..после си прочитам и планът в тетрадката..разказвам си го и съм готова...а някой уроци ги научавам още в час...Никога не се подмазвам и мразя подмазвачите..!! :)

male91
06-29-2010, 20:23
Чета и записвам това, което ми е останало в съзнанието, но след известно време ако имам много да уча спирам да записвам изпсувам иии само чета и си разказвам ..

stephanieee
06-30-2010, 12:00
Ако трябва за уча урок по разказвателен предмет (история, география, биология)- уча точка по точка, разказвам я докато не я науча :D След като реша, че съм научила записвам всичко което знам и ако съм пропуснала нещо го преговарям ...Аааа за подмазванетоо...ми неможе да се каже, че се подмазвам :D Ако си знаеш урока няма нужда от това

xdennyx
06-30-2010, 14:48
По разказните предмети си прочитам урока веднъж,за да запомня най-важното, а след това още 2-3 пъти,за да запомня подробностите,след което си го разказвам 1-2 пъти и това е.По математика обикновено разбирам задачите в час,но ако не съм ги разбрала сядам и решавам.По БЕЛ не уча,прекалено лесно е. :D

anitapz93
06-30-2010, 15:10
Ми предимно каквото чуя в час. Сядам да уча, когато трябва да науча нещо наизуст, когато не съм била в час или госпожата не е разказала урока, когато знам, че ще ме изпитва и трябва да съм добре подготвена.

harddd
06-30-2010, 17:43
зависи много от учителя .. аз не се подмазвам, даже напротив - ако учителя ме дразни се държа гадно и не уча, затва изкарвам лоши оценки - по мат примерно 8-) миналата година имах 6 а тая 4 просто ни се смени учителката и аз мн си понижих успеха по предмета.. иначе примерно по немски аз не внимавам и вкъщи не уча ама просто ми се отдава :D смисъл езикът е лесен и ако от 1ви до 4ти клас си го учил след тва ще ти е мно лесно .. само думи ми трябват другото ми е перфектно.. по история примерно аз участвах в олимпиада тая година и затва си учих сичките уроци .. но на мен ми е интересно и затва .. просто си прочитам урока 1 - 2 пъти и попълвам учебната тетрадка .. а по предметите които не са ми мн интересни или не внимавам в час и или не уча или вкъщи си чета урока 1 - 2 пъти и попълвам уч тетрадка и ако имим контролно или изпитване примерно си преговарям .. правя някъв тест или нещо такова .. всъщност аз тая година почти не учих като се замисля аз освен по история по нищо друго не съм учила .. и домашни не съм писала :lol: ама си изкарвах шестиците щото то не е мн трудно примерно по гоеграфия имаме за домашно да пишем за няква държава съчинени и аз попринцип мн обичам да пиша и затва пиша нещо дъълго и яко и получавам 6 :D

RecoveryNY
06-30-2010, 18:07
Аз съм краен човек,тоест ако уча-уча перфектно.Ако не си знам урока дума по дума не съм удовлетворена,така да се каже.Така че уча абзац по абзац.Научавам го наизуст и после си го преразказвам няколко пъти,за да съм убедена,че го знам добре.Но в системата ми има и дупки-както се сещаш,отделям твърде много време на разказвателните предмети и за останалите не ми остава време,от което идва и това,че не мога да уча по няколко предмета за кратко време,а пък от тук идва това,че често се провалям на някои изпити.Не винаги изкарвам шестици дори и по разказвателни,защото от твърде много учене на един урок не ми остава време да преговоря предишните,а в нашето училище като ни изпитват ни връщат и доста назад.Например тази по биология като ме изпитваше и двата пъти ме върна 12 урока назад и ме изпита на урок,който бяхме взимали миналия срок (без бъзик,броих ги,защото бях възмутена :lol: ).
За подмазването-никога не съм го правила и мисля,че е доста грозно.А и да не говориме,че рядко върши работа,а аз не си губя времето с глупости.
Участие в клас не взимам никога.Освен ако не ме изпитат `насила` не давам никакви сигнали,че съм там и вегетирам 40 минути с надеждата,че даскала случайно няма да хвърли поглед към последния чин,моето гнезденце... :lol:
Това ми е системата,ама не я препоръчвам на никой,защото успехите ми в даскало не са особено завидни. :lol:

GracelessIsDumb
06-30-2010, 19:16
Не изкарвам...като платят става работата 8)

Sham
06-30-2010, 19:57
чета всичко - учебници, препоръчителна, допълнителна литература.
след това си преглеждам записките.
накрая синтезирам информацията в нещо като разширено планче със записки и пояснения под стрелкички из цялата страница.

//подмазвачите са най-гнусното нещо в учебно заведение (и не само:Д)

GoTiNiA29
06-30-2010, 19:58
Прочитам,разказвам и готов , а когато сам уморен на другиа ден гледам да препиша от зубарите :D :D :D

ExplosionsInTheSky
07-12-2010, 16:07
Ми как.. Пиша си домашните, гледам да взимам горе-долу участие в час, уроците уча най-важното и тук-таме нещо, което може да питат.
А иначе по математика си уча и формулите, решавам си задачите.. :) няя как иначе

tman
07-13-2010, 09:28
аз си ги уча в час :-P само по химия взимам молим подчертавам най важното и него научавам

wasser
07-13-2010, 09:46
Уроците си ги уча така:
1.Прочитам целия урок 2 пъти
2.Чета първия абзац 2 пъти,раказвам го 2 пъти
3.След това и с другата част от урока правя същото
4.Разказвам целия урок 2 пъти.

Резултат -урокът е научен перфектно,когато ме изпитвам няма смисъл да поглеждам учебника,нито да се притеснявам.
+това не отнема толкова много време 1-2 часа..

Подмазването-НЕ ,не се подмазвам на учители,не мисля,че те харесват такива ученици,пък и няма смисъл!

dar4incety
07-13-2010, 17:41
Уроците по разказвателните предмети ги уча да ги разказвам.Не ти препоръчвам да ги учиш наизуст,защото братовчедка ми ги учи така и като я изпитват се обърква.Взимам участие в час.И никога не съм се подмазвала на учителите!!!

Extremescream
07-13-2010, 18:45
Aко предметът ми е интересен,веднъж да прочета урока.
Ако не ми е интересен,хич и не се моря за 6.И на по-малко съм доволна.

EnglishMan
07-17-2010, 11:28
Кирилицата е задължителна!
ShtrudeL

johnterry4
07-17-2010, 20:30
Аз преписвам

FlipY
07-17-2010, 20:45
Учебници нямах тази година , ама завърших с 5 , 90 в може би една от най-елитните гимназии в моя град.Пиша това ,което диктува госпожата и от време на време я слушам какво приказва , за да има върху какво да развивам локуми и да се изразям твърде интелигентно , за да разберат че няма смисъл ( това е по БЕЛ). По математика е ясно , а по разказвателните малко повече слушам в час , а 2-3 междучасия преди часа заемам от някой учебник и така ; )
П.С Трябва да ви е ясно , че има хора които с малко усилия ги разбират нещата и други , които и цял ден да учат няма да "вдянат" за какво иде реч

ShtrudeL
07-17-2010, 20:56
ии бисквитката преминава през хранопровода ии...

ДАА ТОЧНО ТАКА ГОСПОЖО! И АЗ ТУЙ СИ МИСЛЕХ!

...ии после в стомаха...

ТОЧНО ТАКА!

...ии накрая в тоалетната

РАЗБИРА СЕ! И АЗ ТОВА ЩЯХ ДА КАЖА!

Браво Пешо! Виж как знаеш!

Witch94
07-17-2010, 21:18
Изкарвам 6-тици по следния метод:
Спя в час без да чувам дори за какво става въпрос.
Вкъщи не ми минава и през ум да уча.
Дойде ли контролно преговарям само ако е по БЕЛ или математика.
И на всяко контролно бог знае как изкарвам 6...
И аз не мога да го разбера. xD

thereissomeoneinmyhead
07-18-2010, 06:06
По повечето предмети почти без учене, само от време навреме преговорче и малко повече решаване на з. по мат. и физика да речем.