PDA

View Full Version : " Много да говориш и много да кажеш не е едно и също&qu



ivanpz
06-26-2010, 11:56
Трябва ми Философско есе на тазu тема.Моля който я има освен тези в помагалото да пише на скайп:sharan3053 :-) За неделя ми трябва

Hopegiver
07-01-2010, 23:01
На тая тема може определено да поговориш много :д...
както и аз...

може да споменеш като начало...нещо като цяло за речта..
че е неизменна част от живота на хората.. начин за комуникация..
начин за социализация...градация...и съответно Деградация..
дори просто да ми развиеш мисълта... ще си напишеш доволно есе на тази тема.. Сега говора.. а не приказвам :Д...
Можеш да кажеш прекалено много..говорейки прекалено малко..
(каквато според мен е и целта на есето ти... да те накара с възможно най малко думи да кажеш нещо съществено по темата)
и възниква въпросът... Каква е разликата... между това да говоря много и да кажа много...и съответно... Като говоря много съответно не казвам ли също толкова много...
Разликата е в това (поне за мен) какво значение влагаме в думите..
всеки може да изнесе 20 минутна реч... на определена тема..
с която пряко ти казва няколко неща...това е да говориш много и да кажеш малко - а в най лошите случей нищо..
Докатато може да кажеш нещо наистина много .. дори с едно просто изречение..нещо което може да значи много повече от казаното..
следователна да казва Много ...Например изразът..
"Tлкова близо, без значение колко далеч е"
Понякога може да кажеш и много , изричайки думи в които влагаш чувства... независимо колко кратки са те..
например простите думи "Липсваш ми" , "Имам нужда от теб"
дори "Обичам те" , и подобни.. свързани не само с тази тематика..
могат да кажат на някои много повече отколкото ако говориш за това.. с часове...
и извода поне за мен е ...
За да говориш много - са ти нужни само думи и здрав език..
а за да кажеш много - е нужно да разбираш нещата, да вникваш в тях дори с повече от мисълта си.. понякога с сърцето...
да умееш да влагаш значение в говора...и това което кажеш да е важно за някой... да го накара да се замисли..развалнува..
тогава може да се каже, че си казал много...
но въпреки това не може да си сигурен че си много разбран :Д..


Добре обърках се достатачно.. това не е ЕСЕ .. това е моита мисъл която може да ти помогне да си напишеш такова...
Особено като се появят и критиците и ме успорят на места и споеделят техните виждания :Д...
Всеки разбира различно израза.. точно това му е философията..
предполагам :Д