PDA

View Full Version : Jumbo - отвратителни стоки и некоректно отношение



Inkobatorka
06-26-2010, 13:58
Искам да споделя с вас какво ми се случи днес, преди броени дни купих на моята сестричка една рокля от Jumbo, оказа се, че толкова нескопосано е направена, че въобще не може да й влезе през главата.

Отидох на място да сменя роклята, но се оказа, че без касова бележка не може, само дето момичето на Рекламации се държа толкова арогантно, че просто нямаше на къде повече. Интересното беше, че до мен се оплака друга жена, която имаше касова бележка и въпреки това й отказаха да й сменят стоката.

Възмутена съм и няма да стъпя в този магазин, не стига, че ми продават декетни стоки, ами не мога й да ги заменя...

someonerandom
06-26-2010, 14:46
Че не са ти я сменили без касова бележка-това навсякъде е така...Може да мине само в някой квартален магазин,където те познават и помнят,че си купила продукта оттам.
За жената до теб не знам каква е ситуацията.А това,че не можела да и мине главата-роклята случайно да и е била малка?

Shu7teR
06-26-2010, 21:54
Не сме свикнали да си пазим касовите бележки, като караме на доверие. Аз също съм се опарвал и вече като купувам не хранителни стоки, пазя бележката.Не можеш да ги обвиняваш без тази хартийка. А и хората не са виновни според мен. Те просто вкарват китайска стока и това е.Ако трябва да ти е подменят трябва да се бръкнат от тях си.Китайския братски народ не дава гаранция! А и за тези цени...доста евтино вървят някой работи.

Lexynnka
06-26-2010, 22:45
не всички стоки са отвратителни.

TheNewReligion
06-26-2010, 23:22
Мммм...аз лично не бих си купила нищо от там освен някаква плюшена простотия. Струва ми се логично да купуваш дрехи от магазини, където се продава само това. В "Джъмбо" има играчки, БЕЛЬО, стоки за дома, захарни изделия, канцеларски материали, дамски простотийки и още 380438 неща. Повече от ясно е, че не може да се разчита много на качеството. Това с касовата бележка- и то е логично. Фактът, че там работят главно селяндури, не ме изненадва, а това, че не се зачитат правата на клиента (не заменят стоката въпреки наличието на касова бележка) е следствие от горното. Така че просто не пазарувай много от там.

skuck
06-27-2010, 18:00
И аз имах подобен случай! Май беше в тоя същия магазин.

Ходихме с майка да купуваме подарък на малкия братовчет взехме му едно голямо камионче за 40 кинта и касиерката "чукна" 40 лева много бързо докато аз оглеждах камиончето, след по-обстоен преглед видях, че има дефект който би повредил камиончето след ден употреба. Показах го на служителите и те се съгласиха, че стоката е дефектна при което касиерката ни заявява нещо от рода на "Що не огледахте преди тва? Не мога да ви върна парите! Изберете си нещо друго за 40 лева". И след тва в крайна сметка много трудно намерихме нещо .. що годе качествено .... Ужасно обслужване и само боклуци! Няма да стъпя повече там!

PsychoBitchFromHell
06-27-2010, 19:31
На мен пък много ми харесва магазина.Има много готини свещи и т.н .

Exothermic
06-28-2010, 18:24
Обикновено, когато търсиш качествена стока,
не си я купуваш от "магазин за всичко".
А относно самият "Джъмбо",има определени стоки,
които са хубави и същевременно евтини.

ThroughStruggle
06-29-2010, 09:01
Абе, не мога да ви разбера. Сами отивате в магазина, сами купувате евтините китайски стоки, и после се оплаквате.

Към момичето пуснало темата:
1. Откога рокля, която не ти става, е "нескопосано направена"? Пък и вината е изцяло твоя, ти купуваш дрехи без човека, за когото купуваш до себе си. Или най-малкото, без размерите му, записани на едно листче.
2. Рекламациите се правят винаги с касова бележка, това си е закон. Вината отново е твоя, че не си я запазила и т.н. Относно жената до теб, можем само да гадаем какъв е случаят й.

amk933
06-29-2010, 09:13
В Джъмбо има евтини китайски стоки. Естествено, че има и дефектни. Касовата бележка и грешните размери са си твоя вина. А в магазина има много малко, но все пак хубави работи. Болшинството са плюшени играчки и етц. Долу, обаче, има свещи, чинии, чаши, коледни играчки, животински играчки и т.н., които не са толкова лоши. При всякакви обстоятелства, обаче, не бих си купил дреха... :?

happygirl23
06-29-2010, 13:01
На мен пък много ми харесва магазина.Има много готини свещи и т.н .

;-) :) :)

yakuza_
06-29-2010, 13:39
Време е да се научите да си пазите касовите бележки -.- ... А колкото до продавачките, има някой дето само с погледа си, ме карат да се чувствам виновен, че искам да си купя нещо :D

Stefanov1977
08-04-2017, 13:31
На 31.07. купих в магазин Джъмбо Русе въдица, чиято макара се оказа дефектна, на следващия ден се опитах да я сменя за друга от същият модел(касова бележка- налична), за моя изненада без успех. Необходима била комисия, която да потвърди дефекта, евентуално до един месец щяла да се произнесе и да ми възстанови сумата от десет лева. В България съм до средата на август, живея в Германия от 15год. С такава некомпетентност не съм се сблъсквал до сега, в България като член на Европеѝският съюз, са в сила европеѝските правила за защита на потребителя, а именно правото на връщане на всяка една стока в срок от 14дни без посочване на причина за неѝното връщане, в случая е посочен дефект. Не е възможно да остана в Бг още 1 месец, и при това за 10лв., разочарованието е голямо, не трябва да се допуска служители да злоупотребяват със служебното си положение, в случаят управителката на магазин Джъмбо Русе.
Подадох оплакване в КЗП, отговор- няма доказателства за извършено административно нарушение, да потърся правата си в съда.

ПyРкО ♠
08-04-2017, 14:00
Не пазарувайте в такива верига магазини.

prosto_chovek
08-07-2017, 22:22
За 10 лева каква по - точно въдица очакваш? В джъмбо се ходи да се пазаруват боклуци за малко пари, които са или да ги подаряваш на деца на не толкова близки хора (играчки, не дрехи) или там разни чашки и други прахосъбирачки, ако те кефят подобни неща. Там качество не очаквай, качествените неща имат цена, не може да вземеш качествена дреха за 5 лева нова или въдица за 10 при положение, че една въдица в магазин за професионални такива може и 100 да удари.