PDA

View Full Version : HTC HD2 или Sony Ericsson Experia X10?



ana19
06-26-2010, 15:30
HTC HD2 или Sony Ericsson Experia X10? Кой от двата предпочитате и защо? :)

Cybershot
06-26-2010, 15:34
HD2 този капацитивен диспей с мултитъч как да му устоиш...

ana19
06-26-2010, 15:46
Имаш ли някаква представа качеството на звука и камерата как е ? :?

koko95
06-26-2010, 16:08
Sony Ericsson Experia X10 много по-добър е като звук и камера

ana19
06-26-2010, 16:39
^ Доколкото четох има някакви проблеми с връзката, засичал ?

Reaper93
06-26-2010, 16:44
За всеки случай не слушай коко95, квото и да ти казва не му обръщай внимание ;д!
И за кво пускате постоянно такива теми, вие нямате ли си мнение?
Ходи в един магазин, виж ги и двата там щи ги покажат и ше си избереш...

ana19
06-26-2010, 16:50
Едно е да ги видиш за 2 минути в магазина, друго е някой който го има и си го ползва по цял ден да ти каже ..........

ThEKiNgG
06-26-2010, 18:31
изборът си е твой но аз бих те насочил към експерията защото тоя андройд наскоро се разшумя доста и има доста приложения за него

ludikalinki
06-28-2010, 11:57
Аз имам HD2 от близо половин година.
Държи се доста добре. Бръз процесор, хубав голям дисплей.
Камерата, макар и 5 МРх, не вади много добри снимки. Ако ги гледаш на монитор качеството е доста ниско - големината на файловете при пълна резолюция е около 1 мегабайт. Най-вероятно е заради компресията, или кой знае какво :)
Взех си този телефон, защото не съм фен на операционни системи на Гуугъл или Епъл. Предпочитам Windows Mobile.

L0ST
06-28-2010, 17:16
зависи за какво се ползва... Аз бих взел HTC-то, но ако ще се ползва за снимки, мисля, че SE-то е по-добрия вариант. HTC-то е по-различен клас телефон, в който не се набляга на камерата и на звука..

Utopia
06-28-2010, 21:08
htc tatto беше голяма зарибявка.
цъкам и из нета насам натам и гледам .. мн такива телефони се продават втора ръка, на по месец, две експлоатация ?!

разпитах. оказа се че андроида си хваща сам настройките за нета и почва да ти сипе всякакви реклами през гоогле или там квото има
и прави добра сметка за гпрс !

като гледам екперията е с андроид :? може пак да има такъв капан

но като цяло windows-а мисля, че ще е по доброто решетние. по познат е на хората, повече програми има.
няма значение за коя версия ще е програмата, тя ще тръгне на всеки win mobile. .нет рулз


НО

имам един приятел който е голям фен на тия покет магии, и също така пише софтуер.
очаква се до края на годината или средата на другата
да излезе windows mobile 7
като се очаква този windows да НЕ може да тръгне на досега известните ни покети, и тепърва ще се прави покет който да може да го подържа.
инфото ми е от няколко месеца. вече може и да не е така. не знам и не споря.

лично аз мисля да се не бързам с покетите
след като излезе 7цата
ще мине година докато напълно изчистят бъговете и тогава ще видим какво ще има на пазара :)

ana19
06-29-2010, 09:54
Благодаря ви за отговорите, искам само да кажа, че на мен телефона ще ми трябва главно за интернет. След интернета най-много ще ми трябва камерата, музиката и възможността за гледане на филми :)

L0ST
06-29-2010, 12:19
И аз съм чувал това за андроида (рекламите)... И лично аз бих си взел HTC-то, както вече споменах. Но като ще го ползваш главно за интернет, SE-to има qwerty hardware-на клавиатура, a HTC-to не.... което си е един вид -, но зависи до нагласата, на моят си ползвам интернета постоянно, а е с виртуалан клавиатура...

Тей де, аз си казах моето мнение - за мен по-добрия избор е HTC-to.. но звукът и камерата няма да са баш като на мултимедиен телефон..

ludikalinki
06-29-2010, 12:49
Ако искаш телефон с хардуерна клавиатура бих препоръчал Nokia N9000.
Когато правих проучване за нов телефон (някъде към декември миналата година) се бях спрял на следните модели:
* Samsung Omnia II
* Nokia N9000
* HTC HD2

Гледах Самсунга на живо, нещо не ме грабна. Нокията по онова време още не беше налична по магазините, но програмното осигуряване (Операционна система Линукс, мултитаскинг, нормален браузър - Firefox, с поддръжка на Флаш, Джава), е наистина доста добро. По-късно я видях на живо, стори ми се някак си доста голяма...
НТС-то се държи добре при браузване. Да, софтуерната клавиатура е недостатък, случва се да не мога да напиша една обикновена дума просто защото пръстите докосват други букви. Но на английски Т9 в пейзажен режим на клавиатурата върши чудеса!
За филми - не забравяй, че Windows Mobile 6.5 поддържа само 65 хиляди цвята! Не се знае седмицата дали ще поддържа 16 или 32 битов цвят. Също така за да гледаш филми ти трябва плейър, Core Player се държи доста добре, но няма поддръжка на субтитри.
Телефонът се справя добре с електронна поща от Gmail, както и корпоративен аканут, базиран на Exchange - служебната ми поща върви на него, и е доста по-добър избор от BlackBerry...
Сайтове с много добри ресурси за мобилни телефони:
http://forum.mobilism.org/ и http://forum.xda-developers.com/

Utopia
06-29-2010, 16:54
И аз съм чувал това за андроида (рекламите)... И лично аз бих си взел HTC-то, както вече споменах. Но като ще го ползваш главно за интернет, SE-to има qwerty hardware-на клавиатура, a HTC-to не.... което си е един вид -, но зависи до нагласата, на моят си ползвам интернета постоянно, а е с виртуалан клавиатура...

Тей де, аз си казах моето мнение - за мен по-добрия избор е HTC-to.. но звукът и камерата няма да са баш като на мултимедиен телефон..

ХД2 има мн добра камера и звук. не е като на по старите събратя
дисплея е капацитивен. много точно и лесно се борави с него


моето мнение, е че сега не момента за нов покет телефон
ако ще вземаш нещо. вземи от ръка. малка инвестиция

иначе ще вземеш нещо скъпо сега и като излезе уин7, на покета ти ще му падне цената СТРАШНО МНОГО