PDA

View Full Version : Бемки



missbeauty
06-26-2010, 19:30
Здравейте!
Искам да споделя относно едни мои малки бемчици по лицето.Попринцип по рождение си имам бемки (не много) по ръцете най-ве4е и по лицето 1-2 малки.Проблемът е 4е преди 2-3 години ми излезнаха ощте такива мъни4ки по лицето.Пове4ето са светло кафяви но има 3 малко по тъмни и адски много се дразня.Въпросът ми е нормално ли е да ми излизат бемки и на какво може да се дължи това ?Има ли някаква алтернатива да ги махна ,но без операция ?

POLLINA
06-26-2010, 19:33
няма как да ги премахнеш по друг начин само това мога да ти кажа. каквото и друго да предприемеш без да отидеш на лекар ще е опасно

gabi7u
06-26-2010, 19:35
Нормално е да. На мен като ми излизат отначало е червено петънце и после потъмнява. Получава се точно от слънцето. И мисля, че без операция не могат да се махнат. Но ако са малки и малко е много чаровно според мен .. :)

беНки

koshtramba
06-26-2010, 20:14
Кога ще се научите да пишете правилно, преди да пускате теми??? :-x :-x :-x :-x

InTheRain
06-26-2010, 23:49
Аз имах една бенка на носа, която махнах, защото беше грозна, но с операция. Докторът един вид я изряза. В момента не си личи въобще, че е имало нещо там. Процедурата е съвсем кратка, за 10 минути, че и по малко. Докторът беше обикновен хирург. Но не всички бенки могат да се махнат, той ме прегледа и определи, че тази може и дори ми махна една друга до окото, която много харесвах, но каза, че било по-добре да се махне.. Иначе на теб ти се появяват бенчици най - вероятно от слънцето.. и това е типично за някои хора, от кожата е най-вероятно, но не е нищо страшно.. Другият начин за премахване е чрез лазерна операция, но ако не се лъжа там вече става доста скъпо :)

meriit0
06-27-2010, 11:11
чувала сам че за бемките на лицето може да пробваш с дишане на лайка :) :P

girl4eety
06-27-2010, 11:32
ее аз кво да кажа като имам по корема 8 по гърба 14-15 големи
по ръцете общо и на двете 41 и на лицето 6 малки
а
а
а

а

PsychoBitchFromHell
06-27-2010, 11:35
Хора не си премахвайте бенките с операция , защото е много опасно - бащата на една приятелка умря точно от това . :? :(

POLLINA
06-27-2010, 11:39
еми... някой лекари са некадърни кво да се прави.

KumchoValcho
06-27-2010, 11:41
На каква цена е "операцията" :)

POLLINA
06-27-2010, 11:42
спред мен при всичко си е индивидуално

gabi7u
06-27-2010, 12:08
ее аз кво да кажа като имам по корема 8 по гърба 14-15 големи
по ръцете общо и на двете 41 и на лицето 6 малки
а
а
а

а


a
a
aa ами
запази си го за себе си никой не те пита .. :?

Luscious_Heart
06-27-2010, 12:13
На лицето имам 3, но са малки и не са релефни.
Имам една корема.
На единия прасец.
Имам 2 около срамните устни. :lol: Просто внимавам при кола-маската. 8-) Малко хумор, говорело за повишена сексулност. :lol:
Имам на всяка китка по една.
Имам и на скалпа една. :D
Имам на едната гърда. 8-)
Имам и около 12 см под лявата подмишница.
Една на десния глезен.
Една на лявата буза на дупето.

Това са ми бенките. Малки са и рядко забележими. И една на гърба сигурно имам за адетец. :lol: Не ги закачам обаче.

p0lina
06-27-2010, 12:47
няма как да ги премахнеш по друг начин само това мога да ти кажа. каквото и друго да предприемеш без да отидеш на лекар ще е опасно


Имаш право!Обаче и аз имам доста бемки по ръцете и знам,че ако се пипа бемка е много опасно,защото може да се образува рак.И затова не мисля да си ги пипам.

4o4ina
06-27-2010, 12:54
Разбира се,че е нормално! :) :)

InTheRain
06-28-2010, 20:42
Едната от бенките, които ми махнаха не исках да ми я махат, но докторът прецени, че ако продължава да я гори слънчевата светлина (понеже беше на лицето) е по-голяма вероятността да се развие рак, отколкото ако не се пипа. Но пак казвам, че не всички бенки могат да се махат, затова трябва да ги види специалист с образование, за да прецени. И говоря за бенки по лицето, а не за ръце, гръб и т.н. А за цената не е много..20,30 лв мисля, че беше, но това става преди 3 години :)

autopsy
06-29-2010, 13:39
Едната от бенките, които ми махнаха не исках да ми я махат, но докторът прецени, че ако продължава да я гори слънчевата светлина (понеже беше на лицето) е по-голяма вероятността да се развие рак, отколкото ако не се пипа. Но пак казвам, че не всички бенки могат да се махат, затова трябва да ги види специалист с образование, за да прецени. И говоря за бенки по лицето, а не за ръце, гръб и т.н. А за цената не е много..20,30 лв мисля, че беше, но това става преди 3 години :)
Разкажи,как ти я отстраниха,с лазер или по хирургичен път?Болеше ли?За колко време горе долу..

ShiZo
06-29-2010, 15:05
бенките както и чертите на лицето имат връзка с текущия и предстоящият ви живот..а вие... манипулации и пластични операции..
когато е злокачествена, бенката трябва да се отстрани, при всички други случаи..просто е ненужно..
излишни капризи...чудите се от какво да умрете.. (това е израз..)

vilityyy96
06-29-2010, 17:07
Излизат от слънцето.. няма как да ги махнеш, освен да отидеш при лекар. Не при козметичка!!! Стигало се е до смъртни случаи, заради незнание на козметичките и пипането на бемките. Използвай млека и спрей за тяло със висок фактор на защита - 20, 30, но най добре отиди на лекар... бемките не са шега работа!

DoomShadow
06-30-2010, 06:21
еми... някой лекари са некадърни кво да се прави.
че има некадърни да, ама също така знам че няма никаква гаранция че след махането на бенка няма да се получи рак и човека да почине. и най-добрите специалисти немогат да гарантират на 100% ...

InTheRain
07-23-2010, 19:40
Едната от бенките, които ми махнаха не исках да ми я махат, но докторът прецени, че ако продължава да я гори слънчевата светлина (понеже беше на лицето) е по-голяма вероятността да се развие рак, отколкото ако не се пипа. Но пак казвам, че не всички бенки могат да се махат, затова трябва да ги види специалист с образование, за да прецени. И говоря за бенки по лицето, а не за ръце, гръб и т.н. А за цената не е много..20,30 лв мисля, че беше, но това става преди 3 години :)
Разкажи,как ти я отстраниха,с лазер или по хирургичен път?Болеше ли?За колко време горе долу..

По хирургичен път.. сложиха ми упойка на мястото, където беше бенката, но нищо не се усеща от упойката. Докато траеше манипулацията бях будна, което е малко неприятно, но въобще не боли. Само усещаш, че ти дърпат кожата все едно, но не е болка.. и малко кръв текна. След това те мястото го зашиват и е доста грозно около месец някъде, докато махнат конците, но после въобще не си личи. Хубаво е такива операции да се извършват зимата, защото лятото е много силно слънцето. Самата операция беше около 5-10 минути, след това около месец се ходи с конците, а като ги махнат се купува от аптеката гелче против белези (аз си взех контратубекс) и се мажиш известно време.. Около 6-8 месеца мястото стои по розово, но с течение на времето избледнява и в момена, който не знае, няма как да разбере, че е имало нещо на това място.. и така :) Иначе и с лазер може, но не съм наясно как

diiana86
07-23-2010, 21:03
стегнете се с тея шумки , кремвирши и бемки ;\

nimfetka7
07-24-2010, 06:35
Тези малко бемки, за които говориш че имаш на лицето излизат от слънцето ;) нормално е, спокойно :)

ValLoveYa
07-24-2010, 09:03
Аз имам много бемки по лицето и лунички около носа. Преди нямах толкова много, но се появиха няколко и въобще не ме притесняват даже ме кефят, все пак това ме отличава от другите не знам защо но някои които имат лунички или много бемки по лицето искат да си ги махнат само защото са различни и искат да зе присъединят към стадото ( не искам да засегна никого). И да напълно нормално е да имаш бемки нищо че са на лицето ти и са тъмни :) не си прави експерименти със тях по-добре отиди при лекар за да ти ги махне

balio
07-25-2010, 14:03
На мен ми махнаха една в петък...
Не болеше. Лицата до 18 години не заплащат нищо, освен за изследванията на бемката след това. С 4 конеца съм, но и след премахването не ме боли. Не е опасно, така че действайте.
Моята е над гърдата, но се беше уголемила и казаха, че е по-добре да се маха.
Минахме първо през кожния,после в онкото и накрая при хирурга.
Щом не ме боля значи си е свършил работата човека....

monchoy
07-27-2010, 18:14
ее аз кво да кажа като имам по корема 8 по гърба 14-15 големи
по ръцете общо и на двете 41 и на лицето 6 малки
а
а
а

а


a
a
aa ами
запази си го за себе си никой не те пита .. :?


Що пък да не го каже ....
Просто това са наистина опасни операции...
И мога да ти кажа че ако си разчоплиш бенка умираш... :( :( :(

persii
07-27-2010, 19:47
ее аз кво да кажа като имам по корема 8 по гърба 14-15 големи
по ръцете общо и на двете 41 и на лицето 6 малки
а
а
а

а


a
a
aa ами
запази си го за себе си никой не те пита .. :?


Що пък да не го каже ....
Просто това са наистина опасни операции...
И мога да ти кажа че ако си разчоплиш бенка умираш... :( :( :(


Зависи каква е бенката .. ако е релефна - няма проблем . На мен сестра ми ми разчопли една на носа. Отидох на лекар и той каза, че не е нищо страшно. Лошото е, че после отново ми порасна :D

JustAngel
07-27-2010, 22:24
Аз знам, че се получават от слънцето и когато излагаш кожата си на слънце, трябва мн да ги пазиш, да ги мажеш със слънцезащитен крем и т.н. Без операция не може да се премахнат.

eminemfenka
07-27-2010, 22:29
Ако се наложи някога,да чукна да дърво бих ги махнала.
Но иначе нямам комплекси спрямо това , въпреки ,че имам доста си ги
харесвам и съм свикнала с тях :)