PDA

View Full Version : Суха кожа



CwetelinaGeorgieva
06-26-2010, 19:39
Здравейте... Искам първо да ви поздравя за чудесния сайт и форум. Тук наистина откривам отг на въпроси,които са ме интересували, но не съм имала смелостта да попитам някои близък или не толкова близък. Но ето че дойде и моя ред да споделя проблема си... А той е следния: Още от малка кожата ми (по цялото тяло) е много суха.. Мажа се с какво ли не, но нищо не помага. Използвам най-различни кремове за суха кожа(?!), които да я хидратират, но ефект почти няма. Най-ужасното е, че кожата на ходилата ми е най-суха. Прилича на бабешки петички... а аз съм едва на 18... направо се \"люспи\"... Незнам какво да правя... Явно наистина трябва да се посЪветвам с лекар-специалист, но преди това бих искала да чуя и вашите мнения и препоръки.. Благодаря предварително !

Следващият път пиши на кирилица.
LadyDi

TAP3AH
06-26-2010, 20:30
1. Пиши на български че ще ти се карат.

2. Колко тежиш и колко си висока?

CwetelinaGeorgieva
06-26-2010, 21:03
Извинявам се. 174/60 гк.Проблема е че ходих няколко пъти на лекър дерматолог и до военно медицинска ходих и ми преписват хидролосиони и кремове за ръце но това оправя временно нещата :С

ImmortalSportFreak
06-26-2010, 21:29
Пий повече вода.Явно кожата ти е такава - щом си ходила на много лекари специалисти в тази област и не са успяли да те оправят значи ще трябва да се примириш.

TAP3AH
06-26-2010, 21:51
Извинявам се. 174/60 гк.Проблема е че ходих няколко пъти на лекър дерматолог и до военно медицинска ходих и ми преписват хидролосиони и кремове за ръце но това оправя временно нещата :С

Изглежда в нормите. Мъжката кожа за разлика от женската се омазнява доста повече. За това на мъжете са спестени доста от кожните проблеми, а на жените се пробутват кремове. За разлика от хидратиращите кремове, мазнините задържат повече вода и в същото време предпазват кожата. Мазнините не дават възможност на водата да се изпари бързо, което означава че ще остане дълго време върху кожата. Нещата се влошават ако живееш в сух регион.(една река не помага!) Колкото и да не е възможно в този сезон, по-добре хапвай мазна храна. Вярно, има опасност от напълняване, но организмът се грижи най-добре за себе си. Никакви кремове! Те прецакват кожата като я правят супер мека и правят достъпа на бактерии по-лесен. Не съм дерматолог, но пробвай с бебешко олио или пача мас да се намазваш цялата от време на време. Така кожата ти няма да е суха. Другото което мога да ти предложа е изгоряло машинно масло. (това не е шега)

CwetelinaGeorgieva
06-27-2010, 07:43
А да отбележа лятото когато се пека кожата ми се подобрава значително и става съвсем нормална зимата е много зле колкото и мазно да ям

KumchoValcho
06-27-2010, 11:59
Пий много вода
и пробвай бадемово масло :)

vladimirrelax
06-28-2010, 09:36
Съмняваме дали нямаш алергия . Не си ли си правила тест за алергия до сега ? Иначе междувременно можеш да си вземеш да приемаш "Геритамин нео" , това са витамини А+Е . За лусион "Excipial U Hydrolotion" е добър , но , тъй като си споменала , че нямаш подобрение от хидролосионите незнам дали ще има ефект . Но казах ти съмняваме да не би да е някаква алергия .

CwetelinaGeorgieva
06-28-2010, 11:19
Така всяко лято имам алергия (от поляните когато цъфне тревата ми се насълзяват очите а хидролосион на ексципиал точно него ползвам междудругото не съм си правила никакви тестове за алегрии просто всяко лято става така а за мазнини не мисля че мога да задържа защото тренирам всеки ден без неделя пък си хапвам доста интересното е че по тялото ми се оправиха проблемите само ръце-те и краката са ми доста сухи пък от кремовете само омекват но си остават леко набръчкани :С иначе цялото тяло ми се оправи проблемите идвват когато спра хидролосиона :С и предполагам че неможе да се излекува за постоянно

vladimirrelax
06-28-2010, 15:30
Е така е това не може да се оправи . И моята кожа на лицето е много суха през зимата без крем просто се лющи . Ако искаш иди говори с алерголог , но не мисля ,че има нужда , отностно сенната хрема съм обиколил какви ли не алерголози най-добрия начин за мен е самолечението ако те интересуват лекарства ми кажи .

awesomesheepy
06-28-2010, 15:46
моета е същата
използвам - нахт керцен,нещо такова беше - на Доктор Тайс.
цената е над 10 лв мисля.
то е такова олио,но е доста добро,поне за мен :)