PDA

View Full Version : Някой, който прави сайтове???



CantBeTamed
06-27-2010, 11:55
Здравейте.С две мои приятелки искаме да направим фен сайт на Майли Сайръс.Но и трите не знаем точно как да го направим.Искаме да е с този хост: http://fan-sites.org/get-hosted/hosting-application/ , но ни иска да сложим линк към началнта страница на нашия сайт, а пък ние нямаме такава :D. Въпросът ми е как точно трябва да направим сайта- с програма ли, или чрез някой друг сайт, ако искаме да го хостнем в по-горе посочения сайт.И другия ми въпрос е (който е по-добре за мен) може ли някой направо да ми направи такъв сайт(с дизайна, с всичко).Ще заплатя ако е необходимо.Не се изясних много точно, но и аз не мога да обясня какво точно искам.Знам какво искам, но не мога а го обясня много добре.Дано сте разбрали поне нещо и ще се радвам, ако ми помогнете

П.П.Знам, че повечето в този форум не харесват Майли, но ние я харесваме.Моля ви пишете относно въпросите които ви зададох, а не колко тъпа е Майли колко тъпи сме ние, защото сме фенове.Благодаря ви предварително. :) :) :) :)

bebzgirl
06-27-2010, 14:33
Здравейте.С две мои приятелки искаме да направим фен сайт на Майли Сайръс.Но и трите не знаем точно как да го направим.Искаме да е с този хост: http://fan-sites.org/get-hosted/hosting-application/ , но ни иска да сложим линк към началнта страница на нашия сайт, а пък ние нямаме такава :D. Въпросът ми е как точно трябва да направим сайта- с програма ли, или чрез някой друг сайт, ако искаме да го хостнем в по-горе посочения сайт.И другия ми въпрос е (който е по-добре за мен) може ли някой направо да ми направи такъв сайт(с дизайна, с всичко).Ще заплатя ако е необходимо.Не се изясних много точно, но и аз не мога да обясня какво точно искам.Знам какво искам, но не мога а го обясня много добре.Дано сте разбрали поне нещо и ще се радвам, ако ми помогнете

П.П.Знам, че повечето в този форум не харесват Майли, но ние я харесваме.Моля ви пишете относно въпросите които ви зададох, а не колко тъпа е Майли колко тъпи сме ние, защото сме фенове.Благодаря ви предварително. :) :) :) :)

ами купи си 1 книжка с уроци за ХТМЛ или някой др компютърен ``език`` прочети я и ще се научиш :) БТВ : и аз съм фенка на майли :)

Razbitcomet
06-27-2010, 14:48
Здравейте.С две мои приятелки искаме да направим фен сайт на Майли Сайръс.Но и трите не знаем точно как да го направим.Искаме да е с този хост: http://fan-sites.org/get-hosted/hosting-application/ , но ни иска да сложим линк към началнта страница на нашия сайт, а пък ние нямаме такава :D. Въпросът ми е как точно трябва да направим сайта- с програма ли, или чрез някой друг сайт, ако искаме да го хостнем в по-горе посочения сайт.И другия ми въпрос е (който е по-добре за мен) може ли някой направо да ми направи такъв сайт(с дизайна, с всичко).Ще заплатя ако е необходимо.Не се изясних много точно, но и аз не мога да обясня какво точно искам.Знам какво искам, но не мога а го обясня много добре.Дано сте разбрали поне нещо и ще се радвам, ако ми помогнете

П.П.Знам, че повечето в този форум не харесват Майли, но ние я харесваме.Моля ви пишете относно въпросите които ви зададох, а не колко тъпа е Майли колко тъпи сме ние, защото сме фенове.Благодаря ви предварително. :) :) :) :)

Не ми е ясен този сайт и нещо не ми допада
8-), но както и да е. За да направиш сайт зе изискват някой познания, най-лесното ви решение щом никога не сте се занимавали с подобни неща е да си свалите програма за правене на сайтове на принцип Drag & Drop - вкарвате картинки, текст и т.н в програмата и всичко се визуализира на момента. За пример - Web page maker. Но не я препоръчвам за по-сериозен сайт, освен това под различни резолюции може да има проблеми с изгледа. Пропуснах да кажа че такъв сайт може да го качите на безплатен хостинг като hit.bg. Съществуват готови системи за управление на съдържанието (CMS), но едва ли ще се справите с настройването. Ако искате аз мога да ви направя такъв сайт с CMS система, предимството при тях е, че лесно ще можете да променяте съдържанието, картинки, текстове и т.н щом веднъж е настроено. Знам някой безплатни добри хостове на които ще може да се качи сайта, дават и безплатен субдомейн (например вашиятсайт.nqkakywhost.com.),а ако си вземете допълнителен домейн .info (2-6лв. зависи от начина на плащане) може да се конфигурира заедно с безплатния хост. Друго което мога да предложа е сайта да е уникален писан от мен, но все още не ги правя достатъчно добре. Недостатъка в такъв случай е, че самият сайт е "статичен". (Ето пример за какво говоря, този сайт го направих преди няколко дни: http://razbitcomet.0fees.net). Няма форми за регистрация, коментари и т.н. Може да се добави форум. Та 8-) ако не се справите и искате да се обърнете към мен - ориентировачно какъвто и сайт да изберете цената ще бъде 5 лв. (стига да не добавям 20 страници съдържание в него). Това е за безплатен (стабилен) хост + субдомейн. Ако искате платен домейн вашиятсайт.info - цената му е +2лв(с epay) или +6лв с СМС. Тоест всичко ви излиза 7 лв. ако платите през epay или 12 лв ако е с SMS :)

ПП: Ето примерен сайт правен с CMS система: http://fun4e.com/news.php

ogun
06-27-2010, 14:55
Аз съм навит да помогна. Имам доста опит с тези неща и сега се чудя какво да правя така, че ще Ви помогна с удоволствие. Пишете ми на ЛС да се разберем :)