PDA

View Full Version : Махмурлук.



cherinka
06-27-2010, 11:38
Може да има или да е имало такава тема, но все пак искам да знам скъпите ми съфорумци как се справят с махмурлука?

Joc
06-27-2010, 11:42
1 късо кафе, 2 аспирина, 3 цигари

semantics
06-27-2010, 11:42
Много движение и много вода - така всичкото лошо ти минава много бързо. Фреш лимон също е супер идея - изкарваш си всички "интестини", но заедно с тях и махмурлука.
След движението и водата/фреша, хапни, ако трябва насила - кисело мляко с хляб.

Canis_Dirus
06-27-2010, 11:47
Не пием големи колилчства некачествени алкохоли. Пък и с качествените също внимаваме.

alexandr0v
06-27-2010, 11:50
Зелева чорбъ. 8-)

ParadOx
06-27-2010, 11:52
Двойно кафе лаваца
няколко цигари
леденостудена кола 8-)

JosephX
06-27-2010, 11:59
зелевата чорба
му е майката :)

w0sh
06-27-2010, 11:59
Моят винаги е супер лек.

TrustNobody
06-27-2010, 12:01
1 биричка (клин клин избива),храна,вода и сън

cherinka
06-27-2010, 12:04
абе питам вие как се справяте с него :-x
стига с тая зелева чорба, едва ли всеки път като си препил имаш възможността за зелева чорба, за шкембе чорба, ала бала
уош, то и моя е лек, ама като че ли по-добре да е по-тежък, да знам за какво ме боли главата...

искам да се посъветвам с вас за следното:


Аз имам една моя рецепта. По принцип пия рядко, още по-рядко съм с махмурлук, но ми се е случвало и това което практикувам е...вода. След като те е ударил махмурлука почваш да пиеш вода-1,2,3 литра. Бавно, но постоянно я пиеш. С това ходиш и през 5минути до тоалетната, а в нея из*икаваш алкохола. Рецептата е подходящата, защото когато се напиеш нормално и някакво кол-во алкохол остава в кръвта ти, но то е нормално, не пречи. Когато стане повече от допустимото, тялото почва да го изхвърля по определен начин- чрез потта, чрез уриниране, ако си пил много-директно чрез драйфане. Поради тази причина метода с водата е добър.


абе това не е така понеже като пиеш много вода и тя измества алкохола от обмяната на веществата и така алкохола остава по-дълго време в организма, следователно по-дълго време те мъчи махмурлука.

Кой е прав и кой е крив?

semantics
06-27-2010, 12:10
Хах, ами вторият пич не виждам как може да е прав - алкохолът като бъде "изместен от обмяната на веществата", къде точно отива?

woshata
06-27-2010, 12:16
Само 1 път съм имала махмурлук, ама толкова силна болка в главата сигурно никога преди тва не бях изпитвала.. иначе по принцип нямам, квото и да пия, колкото и да е много, липсва такъв. А онзи - и той мина от самосебе си.. но мама ми е казвала като се напия после да сърбам зелева чорба :booooomb:

ZipFail
06-27-2010, 12:32
Аз въобще не пия и никога не съм пил и още по-малко съм се напивал.

Уошо, лошо е да се пие.

:lol: :lol: :lol:

woshata
06-27-2010, 12:38
Аз въобще не пия и никога не съм пил и още по-малко съм се напивал.

Уошо, лошо е да се пие.Няма повече, само заради тебе.. обещавам ! :-)

Canis_Dirus
06-27-2010, 12:40
Аз въобще не пия и никога не съм пил и още по-малко съм се напивал.

Уошо, лошо е да се пие.
А наркотици взимал ли си?

woshata
06-27-2010, 12:42
Само заради мен ще пиеш или няма да пиеш?

Какво ще кажеш за нашия форум, харесва ли ти? И без това гледам, че напоследък не пишеш много в този.Аз пиша в твоя, но под прикритие (bandit) И да, много е тъп. аре чао

jghgh
06-27-2010, 14:45
Пиенето на вода трябва да стане още вечерта преди да си легнеш, а не на сутринта, когато вече те цепи кофата... сега наливай мощно H2O и се самосъжалявай...


Докато си още пиян? Много зле ми става като се налея с вода : ||

За да нямам махмурлук просто пия малко 8-)
Когато имам, винаги е лек и минава от само себе си. -> просто малко хубава храна и коремът спира да е на топка и да 'нервничи'

male91
06-27-2010, 16:42
сидя си в нас, пия кафе ии мързелувам, ааа да и осмуквам канализацията :Д
Кат си махмурлив излезеш ли навън, смятай, че си доло ...

jghgh
06-27-2010, 18:25
а водата е преди да си легнеш, а ако си лягаш пиян е голяма грешка...
Как да си легна налята с вода, без да съм пияна. Нали като си легна, ще се надявам да нямам махмурлук?

Иначе, знам че е грешка, защото преди го правех много често и нещата се влошаваха. Пийнала, вече ми се спи, и ми е гадно, но като пия вода и ми става още по-гадно.

Значи идеята ти е изобщо човек да не си ляга пиян, така ли?

Ето какво разбрах: чакаш да изтрезнееш, и като изтрезнееш пиеш вода и лягаш?

Ако не съм разбрала, изяснявай,че съм боса по тия въпроси

strangler
06-27-2010, 18:31
Кофти е когато сутрин се събудиш, цепи те главата и започваш да се чудиш как си се завърнал снощи сам във вкъщи и защо отново гаджето се мръщи

Слушай какво ти казвам и не трябва да ти пука.Измислил съм лекарство против махмурлука- Зле ти е когато спреш да пиеш, по-добре не спирай и махмурлука ще надвиеш

И няма да спирам вече да пия, няма да спирам вече да пия

НЯМА!НЯМА!НЯМА!

jghgh
06-27-2010, 18:33
Тоя алкохол си ебал майката, нищо полезно няма.
Дехидратации, глупости, изправя те на нокти сутринта. Не е витаминозен.. Пълен ужас.
Но кой ще ни спре да пием, когато искаме..

mushroomm
06-27-2010, 18:41
и много вода

лелеле...

Ryapoff
06-27-2010, 18:54
Айде, дай някакво смислено мнение и аргументация, че ми е любопитно на какво си се възмутил/а
Не знае. Хидратация му е майката. Махмурлукът съм чувал, че е гадно нещо. Обаче с вода се лекува, тя пречиства организма. Също така няма да е лошо да пиенете по едно, две, три кафета, силни, ако може домашни. В кубинката слагате 7-8 лъжици кафе, като ги тъпчете, за да влязат, водата да е под пъпчето и получавате ебати силното кафе. Имаше една класация 10-те най за лекове на махмурлук. Потърсете я, ако ви интересува.

ПС: Не мога да кажа с какво си лекувам махмурлука, защото не съм имал. Пия, но в съвсем разумни граници. По никакви поводи не пия сам.

strangler
06-27-2010, 18:57
Вода е хубаво да се пие докато пиеш и алкохол.
Ако вече си много пиян е лоша идея- водата разрежда алкохола в кръвта и помага по-трудно той да иде до черния дроб, където да пречисти кръвта (и да изтрезнееш). Нищо чудно и на сутринта да се събудиш пиян (случвало ми се е много пъти) и така си го обяснявам.

baceto
06-27-2010, 19:20
Пиенето на вода трябва да стане още вечерта преди да си легнеш... :)

strangler
06-27-2010, 19:24
Звучи логично.Може би си прав, при мен емпиричния опит преобладава над теоретичната част. 8-) А емпиричния ми показва че най-лошото ми пиянство беше след оливане с вода (вечерта не можах да спя, постоянно ставах да пия).Но може и да е било заради други фактори като кофти или повече алкохол.

Shu7teR
06-27-2010, 19:28
Шкембе чорба с много чесън и една биричка...

ArrowsOfDeath
06-27-2010, 22:36
И аз винаги, като се прибирам пиян, сядам за 1-2 часа на компа, за да се съвзема 8-)
Иначе досега колкото и да съм пил махмурлук не съм имал.
А относно съвета за пиенето на алкохол и вода едновременно - по еднакво количество ли пиете и от двете? Досега не съм пил така и ми е интересно.

iLovePussyJuice
06-27-2010, 23:47
бира, айран, сок от кисели краставички xD или шкембе чорба 8-)

cherinka
06-28-2010, 08:13
И аз винаги, като се прибирам пиян, сядам за 1-2 часа на компа, за да се съвзема 8-)
Иначе досега колкото и да съм пил махмурлук не съм имал.
А относно съвета за пиенето на алкохол и вода едновременно - по еднакво количество ли пиете и от двете? Досега не съм пил така и ми е интересно.
Водата понякога като разредител... и как така еднакво количество ли пием и от двете?
Примерно оная вечер на мен ми се случи, че безалкохолното ми свърши и докато чаках сервитьорката да ми вземе поръчката и да ми донесе айрана, някой на масата си беше поръчал минерална вода, та изпих сигурно към половин литър с 50-60гр. алкохол докато ми дойде айранчето
дефакто вода съм била - минералната вода, в айрана дето се съдържа вода, ледчетата в алкохола и на другия ден главата пак ме цепеше :( :( :(

baceto
06-28-2010, 08:17
И аз винаги, като се прибирам пиян, сядам за 1-2 часа на компа, за да се съвзема 8-)
Иначе досега колкото и да съм пил махмурлук не съм имал.
А относно съвета за пиенето на алкохол и вода едновременно - по еднакво количество ли пиете и от двете? Досега не съм пил така и ми е интересно.
Водата понякога като разредител... и как така еднакво количество ли пием и от двете?
Примерно оная вечер на мен ми се случи, че безалкохолното ми свърши и докато чаках сервитьорката да ми вземе поръчката и да ми донесе айрана, някой на масата си беше поръчал минерална вода, та изпих сигурно към половин литър с 50-60гр. алкохол докато ми дойде айранчето
дефакто вода съм била - минералната вода, в айрана дето се съдържа вода, ледчетата в алкохола и на другия ден главата пак ме цепеше :( :( :(абе преди да си легнеш, когато вече си престанала да пиеш, изпий една, две чаши вода и легай...

cherinka
06-28-2010, 08:52
хубаво!

mushroomm
06-28-2010, 09:19
Айде, дай някакво смислено мнение и аргументация, че ми е любопитно на какво си се възмутил/а

точно при махмурлук вода не се пие, защото може би ти е ясно какво става. не разбрах каква аргументация искаш, като е прекалено ясно на какво съм се 'възмутил'.

NqmamName
06-28-2010, 09:22
не се справям,просто не изтрезнявам :D :D

NqmamName
06-28-2010, 09:50
след махмурлук водата действа като концентрат в стомаха и все едно поемаш алкохола за втори път.. или поне при мен е така

mushroomm
06-28-2010, 11:20
Айде, дай някакво смислено мнение и аргументация, че ми е любопитно на какво си се възмутил/а

точно при махмурлук вода не се пие, защото може би ти е ясно какво става. не разбрах каква аргументация искаш, като е прекалено ясно на какво съм се 'възмутил'.

Продължавам да не виждам нито един аргумент..

Не, не ми е ясно какво става, защото вече съм споменал в темата, че махмурлук не съм имал, защото взимам определени мерки, та нека чуя експертното мнение...

експертното мнение е, че след пиенето на вода при махмурлук, алкохола се разрежда и човек повръща още повече.

mushroomm
06-28-2010, 11:30
Изкарва токсините и се облекчава? :-o

както искаш го разбирай.

mushroomm
06-28-2010, 11:34
Добре.

Мъчете се.


Точка.












:lol:

да се мъчим/мъчат? напиши твоето мнение по темата.

SilentGrey
06-28-2010, 11:42
Спя прав в леглото и нямам махмурлук.

male91
06-28-2010, 14:03
след махмурлук водата действа като концентрат в стомаха и все едно поемаш алкохола за втори път.. или поне при мен е така
Има доза истина в това ... при пиене на вода алкохолните изпарения се качват в мозъка и те удря за секунди, но зависи пак... колко си пил, какво си пил и така :)
Аз си пия вода, защото много ме пали на течности, а може и сокове и други...
След като съм се напивал с качествен алкохол махмурлук - нямам !
Преди седмица и нещо се нахакахме с ром "Капитан Фред" ии с него нямам махмурлук, ако се напукам с вино е тогава вече си ЕБАЛО МАЙКАТА ...

deFakto
06-28-2010, 14:08
зелева чорба ,кисели млека ,сън и така : )

нешо кафенцата не ми го вдигат като имам махмурлук не знам защо :Д

strangler
06-28-2010, 15:08
Не беше ли Капитан Морган?
Много капитани нещо :D

alexandr0v
06-28-2010, 18:32
Не беше ли Капитан Морган?
Много капитани нещо :D

Капитан Морган си е оригинала, това менте наречено Капитан Фред дори не е истински ром, води се спиртна напитка с аромат на ром...

male91
06-28-2010, 18:49
Не беше ли Капитан Морган?
Много капитани нещо :D

Капитан Морган си е оригинала, това менте наречено Капитан Фред дори не е истински ром, води се спиртна напитка с аромат на ром...
Aбе пропадняк не ме ядосвай бе :@
"Капитан Морган" това е вносния "Капитан", а "Капитан Фред"
си е българското му копие !!!
А аз "всичко българско и родно, любя, тача и милея !!!"
Ром си е, дори има и светъл ром "Капитан Фред"
Жалко, че последно време много рядко се намира на пазара с тези бандероли и проверки много кофти :/
спрели са почти всякакво производство на етилов алкохол...
Треа да пия шибания "атлантик" който не струва .. има по-добър аромат, но как дере на другия ден, не е истина просто 0.о
Дукато капитана мога и да не го смисам с кола и пак уплясквам едно куршумче на екс ии си нафлиза като у дома си ...

male91
06-28-2010, 20:14
Не се излагай, бе...
Пич нямаш и на половина моя пиянски опит, за да казваш кой се излага и кой не. Не се гордея с това, но може този ром според тебе да е "долен", но според мен е много по-качествен от останалите евтини водки и други спиртове ! Научил съм над 100 човека да пият такъв ром и коняк.
Веднъж отивам на един банкет, със закъснение.. бяхме доста накъркани ии гледам на маста всичко мъжко пие ром капитан фред и коняк "Плиска".
Глава от него няма да те заболи...

Canis_Dirus
06-28-2010, 20:18
Не се излагай, бе...
Пич нямаш и на половина моя пиянски опит, за да казваш кой се излага и кой не. Не се гордея с това, но може този ром според тебе да е "долен", но според мен е много по-качествен от останалите евтини водки и други спиртове ! Научил съм над 100 човека да пият такъв ром и коняк.
Веднъж отивам на един банкет, със закъснение.. бяхме доста накъркани ии гледам на маста всичко мъжко пие ром капитан фред и коняк "Плиска".
Глава от него няма да те заболи...

Моето момче, продаваш на краставичаря краставици.
А коняк Плиска става само да си дезинфекцираш тоалетната.
ром капитан Фред не съм и опитвал, но не вярвам да стъпи и на малкия пръст на любимия ми памперо.

alexandr0v
06-28-2010, 20:27
Не беше ли Капитан Морган?
Много капитани нещо :D

Капитан Морган си е оригинала, това менте наречено Капитан Фред дори не е истински ром, води се спиртна напитка с аромат на ром...
Aбе пропадняк не ме ядосвай бе :@
"Капитан Морган" това е вносния "Капитан", а "Капитан Фред"
си е българското му копие !!!
А аз "всичко българско и родно, любя, тача и милея !!!"
Ром си е, дори има и светъл ром "Капитан Фред"
Жалко, че последно време много рядко се намира на пазара с тези бандероли и проверки много кофти :/
спрели са почти всякакво производство на етилов алкохол...
Треа да пия шибания "атлантик" който не струва .. има по-добър аромат, но как дере на другия ден, не е истина просто 0.о
Дукато капитана мога и да не го смисам с кола и пак уплясквам едно куршумче на екс ии си нафлиза като у дома си ...

Ако знаеш само колко си заблуден. В България ром не се прави - всичко което се продава като български ром е спирт с есенция...

Chrizz
06-28-2010, 20:30
двойно късо без захар
2 аспирина
1 алказалцер
и летя
8-)

Joc
06-28-2010, 20:56
пие алкохол от пластмасови патрончета и разбира :D

male91
06-29-2010, 09:36
Aбе разбирачи кой кога е казал, че предпочитам капитан фред, пред чичо джони или чичо джак... естествено няма база за сравнение между някакъв марков алкохол пред някакъв евтин...
И аз искам да пия коняк метаха или martell, но нали се сещате, че няма винаги финансови ресурси за това ...
Говоря ако съпоставите чичо Фред или коняк Плиска/Поморие с всеизвестните марки водка "Спирт" или "Завой" или някоя още по-забутана като Тасков... Или може би предпочитате ракия Пещера или уиски "Блек Рам" А може би предпочитате бренди "Слънчев бряг" ...
Кой алкохол от евтиния може да ви задоволи нуждите, без на другия ден да ви цепи главата ?
Много неправилно сте ме разбрали, нооо то тука в този сайт до колкото забелязвам всички гледате да избиете комплекса си ии така завъртате нещата, че винаги вие да сте прави :?

male91
06-29-2010, 10:26
Не, просто си неграмотен, неспособен да изгради смислена позиция и казано на по-прост език - глупавичък си. Никой не ти е виновен, че не можеш да се изразяваш, оплиташ се и говориш пълни дебилщини, които ни карат да ти се подиграваме.

Я, прочети какво си писал и после се самозакрий.
Да бе вярно, я да прочета...



Не се излагай, бе...
Пич нямаш и на половина моя пиянски опит, за да казваш кой се излага и кой не. Не се гордея с това, но може този ром според тебе да е "долен", но според мен е много по-качествен от останалите евтини водки и други спиртове !
Май нямаш умението да четеш текст и едновременно да го разбираш :lol:
Капитан фред не е с аромат на ром, а си е ром ;]] ии можете да видите какво пише на бутилката:
http://prikachi.com/images/753/2276753D.jpg
По-точно пише Light rum ;)
И относно това дали съм глупав - окей, нека да съм ;] аз знам, че не е така, затова и не ми праска какво мислят другите ;]

antiWHAT
06-29-2010, 10:48
аз се обърках.. тоя за ром ли говори, за водка ли, или пък за уиски?
На бири ше минаваме ли?
И снимката е много яка! :razz:

stefity
06-29-2010, 10:55
Не ти и трябва... :/

Canis_Dirus
06-29-2010, 10:56
Г-на с богатия пиянски опит има ли си изобщо представа как и от какво се прави ром? Съответно има ли я тази суровина в България?

Може да разкаже и за сибирската гроздова ракия, или бразилската водка.

male91
06-29-2010, 10:59
хаха абе кавали коя евтина напитка е качествена и не състои от спирт и есенции бе хахахаха
Въпроса беше, че е доста по-харабежна от другите спиртове, хайде стига сте се правили на велики ...
Айде аз няма да пиша повече в тази тема, защото е безмислено, а вие можете да си почешите клиторчетата и да лягате да спите :-)

Последно да кажа, че на снимката не съм аз, а един приятел ;) моя е само лапата дето се показва с количката ;]]]

antiWHAT
06-29-2010, 11:02
недей писа,пускай снимки с гаден алкохол и зърната си! :lol:

alexandr0v
06-29-2010, 11:03
Ебаси малоумника, то и на Атлантика отпред пише гръмкото "Red Rum" ама всъщност е далече от истинския червен ром. А следващия път се загледай какво точно пише на гърба на "Капитан Фред" - спиртна напитка, съдържаща 100% чист етилов алкохол и ароматна композиция.

male91
06-29-2010, 11:09
Ебаси малоумника, то и на Атлантика отпред пише гръмкото "Red Rum" ама всъщност е далече от истинския червен ром. А следващия път се загледай какво точно пише на гърба на "Капитан Фред" - спиртна напитка, съдържаща 100% чист етилов алкохол и ароматна композиция.
Tва на Атлантика съм го чел, аз {}
Иначе ей ти да се пообразоваш
http://www.mahmurluk.com/2008/06/blog-post_1645.html

Canis_Dirus
06-29-2010, 11:16
Толкова е ром това, колкото и кренвиршите са от месо :lol:

Самозакривай се по-бързо!

male91
06-29-2010, 11:18
хахаха а бе де съм казал, че е първокачествен ром ? xaxaxa
Аре стига сте писали, аз спирам ;) повече няма да пиша в тази тема, че големите разбирачи настъпват .. :D
По-умният вънаги отстъпва, Адиос мочачос ;]]]

alexandr0v
06-29-2010, 19:02
Ебаси малоумника, то и на Атлантика отпред пише гръмкото "Red Rum" ама всъщност е далече от истинския червен ром. А следващия път се загледай какво точно пише на гърба на "Капитан Фред" - спиртна напитка, съдържаща 100% чист етилов алкохол и ароматна композиция.
Tва на Атлантика съм го чел, аз {}
Иначе ей ти да се пообразоваш
http://www.mahmurluk.com/2008/06/blog-post_1645.html

Изключително образователно! И източника е много достоверен, евала. И все пак да цитирам какво пише: "ТЪМЕН РОМ “CAPTAIN FRED”
се произвежда от смесването на чист зърнен алкохол и висококачествени ромови дестилати, отлежавали в дъбови бъчви."
Тоест според теб това е истински ром така ли??? :razz:
Като за последно ще повторя, че "Капитан Фред" е просто спирт с оцветител и аромат на горени гуми. Преди си го сипвах в чая, но като се замисля и за това не става. Дано си ме разбрал и без лоши чувства. ;)

PainMonopoly
06-29-2010, 21:51
Домашен Алказелцер - сода бикарбонат, лимонов сок и беналгин. :D

Действието му е доказано, ако не беше той, при едно напиване миналата година цял ден щях да се плюнча над тоалетната чиния. 8-)

marilyn
07-01-2010, 19:23
Може да има или да е имало такава тема, но все пак искам да знам скъпите ми съфорумци как се справят с махмурлука?

Имам една приятелка, която пие Алка Зелцер и много и помага :)

SilentGrey
07-01-2010, 20:12
Пийте с мярка, а не според марка :)
Махмурлукът не е проблем - има начини за справяне с него, ако положението е толкова тежко. По тегава е алкохолната деменция. Като не знаеш що си чинил насам и натам 8)