PDA

View Full Version : Разликата между обичта и любовта



vanchetooo
06-27-2010, 12:08
айде ся, кажете ми каква е разликата между това да обичаш и това да си влюбен? кое чувство изпитваме първо, кой можеме да обичаме и кой не, можеме ли да обичаме родителите си или сме влюбени в тях? Защото вече какво ли не чувам за тия две думи! :-)

VinDiesel
06-27-2010, 12:15
Според мен:
-Любов -първите чувства които се зараждат в теб с даден човек,хлътване до безбожие.
-Обич - След определен период от време,неможеш без човека до теб,харесваш всичко в него(качества и външен вид),любовта вече присъства ,като качество в обичта.
Сложно ми е ,но аз така го разбирам,с мой си думи :)

XTREMEFREERIDE
06-27-2010, 12:28
"Да си влюбен - означава да обичаш приликите,
а да обичаш - да си влюбен в различията".
- Хорхе Букай

DestructioN
06-27-2010, 12:40
"Да си влюбен - означава да обичаш приликите,
а да обичаш - да си влюбен в различията".
- Хорхе Букай

:) Най-точно казано :D

BlueFace
06-27-2010, 12:53
Обичта е чувството на привързаност на един човек към друг.
А любовта също е чувство на привързаност ,грижа ,всеотдайност ,но и на сексуално привличане. Аз така ги разбирам : )

Но до колкото знам тези две думи се водят като синоними ....

П.П. Темата е тъпа .... :?

SolemnityOfDeath
06-27-2010, 13:00
Далеч са от синоними.

В моите разбирания обичта е следствието от любовта. Тоест, ако любовта е отправната точка, то за обичта е нужно уталожване с времето, което си иска своето. В този смисъл, за да има обич, е нужен първо период на любов - без този период обич няма. Говоря за отношенията между двама души като интимни такива. За мен самостоятелна любов съществува, но обич като самостоятелно явление не може да има.

Но това си е строго субективно като оценяване..

Относно любовта - има много различни видове любов в моите очи. Любовта към половинката, любовта към приятелите, любовта към родителите...човекът е достатъчно капацитетен да прояви достатъчно много 'видове' любов.

givemereasontolive
06-27-2010, 13:07
"Да си влюбен - означава да обичаш приликите,
а да обичаш - да си влюбен в различията".
- Хорхе Букай

LoVe3e
06-27-2010, 13:10
Първо идва харесването...след това влюбването ... след това обичта ...... Когато харесваш някого той те кара да се смееш да изпитваш вълнение като го видиш .... Когато си влюбен в някой харесваш всичко в него .... Когато го обичаш той означава всичко за теб ! Не спираш да мечтаеш как като те прегърне ще затаиш дъх и времето ще спре. Как като не го виждаш един ден да ти става толкова гадно, че да започваш да бройш часовете, минутите и секундите...

BlueFace
06-27-2010, 13:37
Далеч са от синоними.


Вземи си български синонимен речник ;)

ivcheto0o
06-27-2010, 13:53
Според мен:
-Любов -първите чувства които се зараждат в теб с даден човек,хлътване до безбожие.
-Обич - След определен период от време,неможеш без човека до теб,харесваш всичко в него(качества и външен вид),любовта вече присъства ,като качество в обичта.
Сложно ми е ,но аз така го разбирам,с мой си думи :)

SolemnityOfDeath
06-27-2010, 14:04
Далеч са от синоними.


Вземи си български синонимен речник ;)

Не ми пробутвай евтина ирония, след като обясних какво са за мен тези понятия и уточних, че са строго субективни за всеки. Това, че за теб са синоними не означава, че и за мен трябва да са и ми трябва речник.

Всъщност като се огледаш из темата ще видиш, че повечето хора възприемат обичта като следствие от любовта, тоест едното води към другото, тоест са различни неща.

Което не знам как ги прави синоними. Особено да търсиш в речник относно нещо толкова емоционално...

BiGBaDWolF
06-27-2010, 14:43
Любов няма .. Тая дума са я измислили Комунистите за да ебат без пари.. :D

Любота е първото нещо което искаш да чуеш от някой който харесва прекалено много..

Обич е думата която искаш да кажеш на човека без който не можеш и съответно очакваш същото :)

newman
06-27-2010, 18:18
Любов е да не спираш да мислиш за някой, a обич е да си готов на всичко за него. Обикновено любовта е краткотрайна но не и чувството да обичаш някого и да ти е нужен

GoTiNiA29
06-27-2010, 18:20
Според мен:
-Любов -първите чувства които се зараждат в теб с даден човек,хлътване до безбожие.
-Обич - След определен период от време,неможеш без човека до теб,харесваш всичко в него(качества и външен вид),любовта вече присъства ,като качество в обичта.
Сложно ми е ,но аз така го разбирам,с мой си думи :)
мхм

jghgh
06-27-2010, 20:30
Според мен:
-Любов -първите чувства които се зараждат в теб с даден човек,хлътване до безбожие.
Не, това е влюбване. Различно е отново от "любов". Има хора, които често се влюбват и разлюбват, но това не значи, че изпитват любов. Любовта е след влюбването, а след любовта е логичната, улегнала и добре отлежала като хубаво вино обич.


Първо идва харесването...след това влюбването ... след това обичта ...... Когато харесваш някого той те кара да се смееш да изпитваш вълнение като го видиш .... Когато си влюбен в някой харесваш всичко в него .... Когато го обичаш той означава всичко за теб ! Не спираш да мечтаеш как като те прегърне ще затаиш дъх и времето ще спре. Как като не го виждаш един ден да ти става толкова гадно, че да започваш да бройш часовете, минутите и секундите...
Ето това мнение сякаш е най-близо до истината, както и мнението на SolemnityOfDeath.
Много ми хареса цитата и на XTREMEFREERIDE.

valdesbg
06-27-2010, 20:37
О, пак ли?!

Синоними са. Вие ги възприемайте както си искате :)

t0d1t0
06-27-2010, 21:03
к'ви са тея работи?

TheGirlNextDoor
06-27-2010, 21:11
за мен първо е харесването..след това влюбването..после любовта и накрая е обичта(като най-силно)
аз така си ги разбирам (((:

mincheto
06-28-2010, 10:06
Любов и влюбване са едно и също, то е до време. После остават обитчта и уважението.

bilqnavod
06-28-2010, 10:23
Според мен:
-Любов -първите чувства които се зараждат в теб с даден човек,хлътване до безбожие.
-Обич - След определен период от време,неможеш без човека до теб,харесваш всичко в него(качества и външен вид),любовта вече присъства ,като качество в обичта.
Сложно ми е ,но аз така го разбирам,с мой си думи :)
Agree :)