PDA

View Full Version : Субкултурите



LoveJoyMusic
06-27-2010, 12:24
Прилагам тези тема с цел обсъждане на различните субкултури и на това как според вас влияят те на социалният ви живот и поведението на младите хора изобщо. Кои от тях (ако има такива) са опасни според вас и защо?Кои ви се струват най-примамливи? Кои според вас имат истинска културна стойнст?

Някои субкултури са групирани, но нека последователите им не потропват нервно с крак :) Знам че всяка има своите специфики, но анкетата щеше да се получи километрична :)

Ще видите, че много от субкултурите всъщност носят името на музиката, която се слуша :) :-({|= Може за някои от вас поп-фолка да не представлява субкултура, но хората, които слушат тази музика се стремят към начин на живот, стил и ценности напълно различни от тези на хората, които слушат метъл музика , например (поне във повечето случаи, всяко правило си има изключения :P ). Затова и мястото и е в този списък.

Основната причина да пусна тази тема е, че трябва да направя един доста масивен проект към училище на тази тема, върху който трябва да работя лятото :-o :x и този сайт подпомага много достига до по голям кръг от хора, които да могат да споделят своето мнение по въпроса :oops: :) 8) Много ще се радвам да пуснете своето мнение и да отговорите на анкетата.

Разбира се, надявам се темата да е интересна на всички :) :smt026

December
06-27-2010, 13:06
Хах,субкултурите дето уж се различават от другите.А всъшност те са пр. различно общество,стадо овце дето всичките на едно приличат,едни и същи неща вършат и т.н.И така де с кое са различни?Адски смешни са ми...
Емотата нали уж са на мода.Адски пози са всичките.като почнат с едни групички,ма с едни дрешки...много далеч от истинското емо,което е отхвърлено,самотно,емоцион ално,което в рязането намира вид утеха,пречистване...а не като другите,дето си пишат лове с ножчето и се снимат за да се хвалят на френдчетата си :razz: :?
И кви са тия субкултури поп фол :lol: Като се замисля наистина ги има.Тея с импулсчетата,плюсчетата,ди скотеките Амор и тъпите снимки с нацупени муцуни.
Както казах и горе, кифлите са различни от емотата,но във своята "субкултура" всички са си еднакви.Просто групички от овце...
Леле в какво общество живеем чак ми става жал :lol: :?
И на никоя субкултура не приналежа.Аз съм си сама за себе си,не ми пука за другите патки.

LoveJoyMusic
06-28-2010, 16:29
Е не става въпрос дали специално се различават от другите или не :) Идеята е, че ние все пак живеем в общество и една или друга субкултура най-често изразява ценностите, най-близки до нашето мислене :)

SilentGrey
06-29-2010, 21:25
Хубаво е преди да се правят такива "социологически" проучвания, изпитващият да има някаква реална представа за какво говори.
Първо имаш ли представа що е "култура" и "суб-култура" и как се съотнася този термин към групи от хора, които все пак са част от обществото ?

LoveJoyMusic
06-30-2010, 08:51
Да, драги мои, 8) абсолютно съм наясно, по голямата ми сестра трябваше да си прави магистратурата по тема, която засягаше и това :) Това за общия интерес също съм наясно, обаче самата музика носи със себе си други общи интереси и в никакъв случаи не е определящото. Имам познати които парадират че слушат рок и метъл, обаче по никакъв начин не могат да се отнесат към метъл събкултурата, макар че слушат това, защото просто са напълно различни по която и да е друга част от ценностната им система. (и метълите тях ги наричат "позьори" :-D ) плюс това погледнете ми първия пост - не потропвайте нервно с крак за групирането. Имах ограничение от самия сайт за брой възможни отговори, трябваше да ги групирам по някакъв начин. Това че пънка и хипито нямат общо и сама го знам. Но това са техническите възможности.
Плюс това щом имате мнение за изказване, най-добре да е по въпроса в анкетата, а не да търсите грешки :P

LoveJoyMusic
06-30-2010, 15:58
А ми общо взето да :) Искам да разбера кои са най популярните, като после ще съсредоточа темата си върху тях :)

December
06-30-2010, 20:53
Аз гласувах са "Не принадлежа към никоя субкултура и нямам такова желание."
По стил музика може би най допадам към рок/метъл/гръндж/поп.Но имам фаворити и от другите музикални стилове разбира се.Не смятам да се ограничавам само в един жанр и неговите подстилове.Но повечето метали примерно, в опитите си да се правят на тру-та почват да обиждат всичко друго което не спада към стила(за изпълнители говоря)...А аз която слушам и Лейди Гага нямам място при тях.Повечето(поне от по-малките градове като моят) са адки тъпи ограничени говнета(пхаха ква е тая дума дето ми дойде сега през ума :lol: ) опитващи се да бъдат оригинални :?
Не мерси,не искам да съм към някоя група :?

Still1ME1Still1HERE
06-30-2010, 21:49
Мойто момче/момиче осъзнаваш ли,че си сложил/а музикални култури и субкултури заедно с паркура, скиновете и емотата? Голям смях. Сега ние за какво гласуваме какво слушаме, как изглеждаме, какъв начин на живот водим или може би какви убеждаения имаме?

GracelessIsDumb
07-01-2010, 07:51
Не се причислявам към никва субкултура, нито пък искам. Общувам с що годе нормални хора, а не такива, чието тяло е станало от бяло черно. Дразня се на такива хора, които си мислят, че съществува един стил музика- аз слушам всичко от блус до пънк и чалга. Също се дразня, когато мина покрай парка и видя някакви метъли да седят на пейката и да коментират обществото, а в същото време живота им да минава между концерти и трева. Но и те са хора, просто според мене сами поставят предгради пред себе си, а не бива. Или хората, които не принадлежат от някоя субкултура са с грешно мнение за тях, или просто да си различен е нещо съвсем нормално..Просто да се обличаш като призрак или да слушаш как някакъв идиот си дере гърлото, щото системата в САЩ е преебана е адски тъпо..а в същото време са мързеливи, нямат точно определена цел, идеята е самоунищожението..И за кво? За да се докажеш на групата, вместо да си индивидуалист например :(

SonataArctica
07-02-2010, 10:53
Метъл и Рок.

guinessgirl
07-07-2010, 21:29
аз по-малоумна анкета не съм виждала.

Spektr
07-10-2010, 17:03
LoveJoyMusic, каква идиотска специалност учи сестра ти, че е правила магистратура на тая тема?

Иначе гласувах, че не принадлежа към никоя и нямам такова желание.

BladeOfMySoul
09-30-2010, 20:09
Защото хората се припознават в дадена група на базата на общия интерес, но не всеки с този интерес иска да се приобщи към групата. ;)

Това щях да кажа за себе си.

Cosplay wtf???

http://en.wikipedia.org/wiki/Cosplay

Не мисля, че това е субкултура... :booooomb: