PDA

View Full Version : Просто да си споделя...



Stan4o123
06-27-2010, 21:57
Изпаднал съм в страхотна депресия,в следствие на обстоятелствата се оказах без приятели,а осъзнах,че бившата ми приятелка ми липсва,но тя вече не ме иска,както и аз се самонавивах,че не я искам..."Приятелите" ми вдигнаха ръце от мен,защото аз съм си и странен човек,по принцип...държах се тъпо,защото отстоявах принципите си,които по ирония на съдбата са в разрез с голям % от нещата,които те харесват.Останах си сам...Момент,в който си давам равносметка,че съм загубил толкова много време и съм бил сляп,за така очевидни неща...Те никога не са ми били истински приятели,тя никога не ме е обичала,а така сладко ме лъжеше...Е,вярно е,че аз сложих края,но след изречените от нея думи,виждам,че това е било и правилното решение...Но какво от това?!Какво като съм постъпил правилно,не изневерих на себе си и на принципите си...Запазих личността си...това до какво ме доведе?До това,да пиша тук,като някаква ревла и дори да не мога да дефинирам какво ми е...Навярно нещата ще се оправят и след време ще се чудя,защо ли съм я писал тая тема...Но сега съм съкрушен...Не очаквам съвети,просто исках да споделя.

VinDiesel
06-27-2010, 22:05
В живота има сладко и горчиво,след сладоста винаги идва горчилката и обратно.Не се отчайвай,живота продължава

nefchi_bs
06-27-2010, 22:06
Аз ли не съм наред или ту пишеш в женски род,ту в мъжки...Не мога да схвана това :lol:

mouzar
06-27-2010, 22:09
само може ли да уточниш на колко години си :-o

filmimilmi
06-28-2010, 01:44
В съдбата няма ирония. Всичко се случва с причина. Светът е пълен с хора, няма нужда да се озлобяваш срещу всички. След всяка буря изгрява слънце! Просто още не си открил себе си, а и от там както сам каза не можеш да дефинираш какво точно ти има. Според мен нищо ти няма, най-вероятно си просто в депресия защото обичаш комфорта, който черните мисли ти доставят. В смисъл, че ти е приятно да се самосъжаляваш и да се чувстваш "странен", за да може вината за положението ти някак да я прехвърляш върху всички останали... Но както ти казах, светът е пълен с хора и все ще си намериш някого с времето, просто престани да се оплакваш. Все пак не искаш да си ревла, а мъж, нали? Стегни се и погледни колко много различни човешки съдби има около теб, така че надявам се, че не смяташ себе си за най-специален случай. Ако се отнасяш по подобен начин към всичко няма да имаш никакъв прогрес от състоянието си в момента. Черни мисли, черни мисли, черни мисли... И какво става когато си ги мислим? Променя ли се нещо? Май не, а? Тогава просто престани, осъзнай се, намери си някаква работа през лятото, промени себе си, а всичко останало ще си дойде на мястото с повечко търпение. Не си на 40, а все още си тийн и животът е пред теб!

AniBG
06-28-2010, 08:15
В съдбата няма ирония. Всичко се случва с причина. Светът е пълен с хора, няма нужда да се озлобяваш срещу всички. След всяка буря изгрява слънце! Просто още не си открил себе си, а и от там както сам каза не можеш да дефинираш какво точно ти има. Според мен нищо ти няма, най-вероятно си просто в депресия защото обичаш комфорта, който черните мисли ти доставят. В смисъл, че ти е приятно да се самосъжаляваш и да се чувстваш "странен", за да може вината за положението ти някак да я прехвърляш върху всички останали... Но както ти казах, светът е пълен с хора и все ще си намериш някого с времето, просто престани да се оплакваш. Все пак не искаш да си ревла, а мъж, нали? Стегни се и погледни колко много различни човешки съдби има около теб, така че надявам се, че не смяташ себе си за най-специален случай. Ако се отнасяш по подобен начин към всичко няма да имаш никакъв прогрес от състоянието си в момента. Черни мисли, черни мисли, черни мисли... И какво става когато си ги мислим? Променя ли се нещо? Май не, а? Тогава просто престани, осъзнай се, намери си някаква работа през лятото, промени себе си, а всичко останало ще си дойде на мястото с повечко търпение. Не си на 40, а все още си тийн и животът е пред теб!
+1! Както казаха и по-нагоре в темата - живота е сладък и горчив! :?

MaLkaTa_LaDy
06-28-2010, 08:34
Постъпил си добре. Запазил си себе си. Представяш ли си какво щеше да бъде, ако "беше променил" принципите си, навиците си и начина си на живот? Щеше да бъдеш един голям лицемер с много приятели, които всъщност нямаше да са твои приятели, а на образа, в който ти влизаш пред тях. И зависи колкто добър актьор си, в един момент е можело да започнеш да се чудиш "кой съм аз всъщност". Ти щеше да си една лъжа, живота ти щеше да е една лъжа, и нямаше да притежаваш нищо, дори себе си. Казвам ти го, защото това в момента е пред очите ми и го гледам като накино. И не намирам изход от такава ситуация. А в момента ти можеш да започнеш начисто. След като знаеш кой си, знаеш и какво търсиш. Много по-лесно ще го намериш, без да се лъжеш, че вече го притежаваш. Никой не те задължава да живееш по правилата на другите. Не го прави, щом не ти харесва.

mincheto
06-28-2010, 09:56
Това не са били хора,които са държали на теб.Добре си постъпил и аз бих постъпила така.

GoTiNiA29
06-28-2010, 15:22
Животът не е изпълнен само с хубави моменти има и лоши

Gllory
06-28-2010, 15:40
Това не са били хора,които са държали на теб.Добре си постъпил и аз бих постъпила така.