PDA

View Full Version : КЪНА ?



YourFavoriteDrug
06-28-2010, 19:57
Нз как ми се роди в главата идеята да се боядисвам с къна ..
Разрових се доколкото можах в нета,обаче нещо не ми е мн ясно :(

Затова ще питам и вас- ако въобще съществува цветова гама в червено от къната- да ми предложите някоя марка.. искам да постигна някакъв цвят подобен на този:

http://1.bp.blogspot.com/_X9aIx8wCbWE/RsUw1ergHdI/AAAAAAAAAFw/apEHgwDwJPI/s400/burgundy%2Bedited.jpg

а ако тоя цвят къна е реално несъществуващ 8-)
- нещо добро и черно ако можете да ми препоръчате..

ии последно след колко г/д време пада цветът?
и има ли проблем ако съм със стара боя когато нанасям къната?

това е май..
благодаря предварително :-)

Sham
06-28-2010, 20:04
след т'ва боя няма да те лови, докато не ти израсте нова коса;

Callisto
06-28-2010, 20:33
Виж тази статия:

http://www.moetodete.bg/krasota_i_moda/p3_1240_0.html

И тъй като къната е продукт от естествен произход, тя не дава много възможности за промяна на цвета. Ако искаш нови нюанси, но на базата на къната, можеш да го направи като използваш отново натурални средства:

- Ако в 100 грама къна добавиш 10 грама млян карамфил ще получиш много хубав ярък и наситен цвят.

- Сокът от цвекло или запарката на цветя от каркаде придават невероятен червен оттенък.

- Ако прибавиш към къната 4 чаени лъжици кафе ефектът на косата ще е приятно рижаво русо или кестеняво.

- Запарката от лайка (1 супена лъжица в половин чаена чаша вода) придава ярко златист цвят.

FuCkInBuBbLeGuM
06-28-2010, 21:11
Доста бавно пада къната. Аз съм с черна и от 4-5 месеца не е мръднала :lol: . Реших да си направя червени кичури и боята хвана само където беше израстнала нова коса - трудно хваща.

gabi7u
06-29-2010, 08:11
Ем всъщност къната ако е естестена, тя си е червена.
Пробвай Афродита - и черното, и червеното са доста добри, като се има впредвид, че е къна. някъде към 2 лв. е.
А и защо направо не попиташ в магазина(вече се чудя за какво им плащат на тези продавач-консултанти след като ние им вършим работата)..

за другото: ами къна върху боя .. трудно ..
и за цвета: черното много трудно пада, направо докато не ти порасте косата .. а червеното избледнява бързичко, след няма и 5 измивания (поне на мен) затова минах на боя

neeDaBosS
06-29-2010, 09:45
Аз съм кестенява,на руси кичури... ии се направих черна с оцветител ( http://titantrade-bg.com/img/ProductImages/ImpressionPlus.jpg - нещо такова беше ) Станах черна на сини кичури,но се отми и сините кичури станаха зелени,после бели :-D Сега искам да се направя наистина черна с къна,но комшииката цяла година чака за да и израсте коса и да се боядиса... иначе не хваща.Така че още се чудя..... :(

YourFavoriteDrug
07-04-2010, 21:27
в момента съм с горе доло 500 цвята на косата и тр доста да почакам значи да паднат :(

иначе към gabi7u - аз за червената къна питах дали цвета става такъв или някви други нюанси се вмъкват 8-)
а относно продавачките-в малкият ми град са леко смотани та реших с вас да се консултирам първо :D

а с червена къна не се харесам ако намажа отгоре тоя черния пикоч ще хване ли- къна в/у къна 8-)

kalcun4i
07-04-2010, 21:30
Много зависи от естествения цвят на косата ти - ако си руса, ще се получи нещо много ярко :D :) По-добре използвай боя за коса :) :)

Sladurchoo
07-05-2010, 09:47
аз се боядисах преди 6 месеца с черна къна ии още не е паднала изцяло .. тъпото е, че не можеш да се боядисаш, докато не падне напълно (и сега косата ми е нещо смесено - естествената и боядисаната и не е много хубаво така)

Di
07-05-2010, 12:03
след т'ва боя няма да те лови, докато не ти израсте нова коса;

лови си боя след къната,ама на тъмна коса червена къна не става,направо с боя се прави