PDA

View Full Version : Гнойна Ангина



Rza
06-29-2010, 18:02
Здравейте,искам да попитам,ако има някой желаещ да сподели де как се е лекувал от гнойна ангина,смисъл аз антибиотик си имам,пия взимам и цитросепт,правя гаргара с лайка.Нещо,което да споделите и имам въпрос,каква храна сте приемали има ли шанс да го раздразня с нещо,мерси предварително :) 4 дена съм на попара :D:D не се издържа,моля помощ

sapphire5
06-29-2010, 18:21
Здравейте,искам да попитам,ако има някой желаещ да сподели де как се е лекувал от гнойна ангина,смисъл аз антибиотик си имам,пия взимам и цитросепт,правя гаргара с лайка.Нещо,което да споделите и имам въпрос,каква храна сте приемали има ли шанс да го раздразня с нещо,мерси предварително :) 4 дена съм на попара :D:D не се издържа,моля помощ

:razz: .. абе почти всичко може да ядеш :razz:
само не трябва такива които дразнят гърлото, като :
чипс .. фъстъци .. 8)

maria123
06-29-2010, 18:43
При мен нищо друго освен този компрес не помогна: нарязваш маслини на половина, редиш ги на вълнен шал и си ги слагаш като компрес на гушата през нощта... така 2-3 дни и си здрава!а подобрение ще усетиш още с;ед първия ден :) :-D

amk933
06-29-2010, 19:44
Аз карам много често ангина. Преди няколко зими направих 5 ангини за една година, от които 3 за 2 месеца.

Освен антибиотик помогат:
- компрес с ракия на гърлото;
- мазане с йодасепт на гърлото;
- гаргара със Сандрин (обикновен, не с билки; много е приятно);
- аз също закачам една клечлка за зъби на някакъв молив и свалям налепите един по един механично, но внимавам да не си надера сливиците;

Може ли да попитам какъв антибиотик пиеш и коя ангина ти е подред в рамките на последната една година?
Също така отколко дена я имаш и придружена ли е с температура?
Какви други хапчета пиеш?
:)

ПС: За храната правиш глупост. Не яж само попара. Не яж чипс, пуканки ядки, но дори сухар с луканка/сирене е препоръчителен, защото понякога сваля налепи. Яж си и супи, готвено, месо, картофи и т.н.

Rza
06-30-2010, 06:16
Аз карам много често ангина. Преди няколко зими направих 5 ангини за една година, от които 3 за 2 месеца.

Освен антибиотик помогат:
- компрес с ракия на гърлото;
- мазане с йодасепт на гърлото;
- гаргара със Сандрин (обикновен, не с билки; много е приятно);
- аз също закачам една клечлка за зъби на някакъв молив и свалям налепите един по един механично, но внимавам да не си надера сливиците;

Може ли да попитам какъв антибиотик пиеш и коя ангина ти е подред в рамките на последната една година?
Също така отколко дена я имаш и придружена ли е с температура?
Какви други хапчета пиеш?
:)

ПС: За храната правиш глупост. Не яж само попара. Не яж чипс, пуканки ядки, но дори сухар с луканка/сирене е препоръчителен, защото понякога сваля налепи. Яж си и супи, готвено, месо, картофи и т.н.
Един хубав отговор,мерси> :)
Антибиотика ми е Фромилид 500mg.Това ми е първата ангина,изобщо през живота.Четох за компрес от маслини и да си намажа гърлото с мед и сода или да добавя към лайката сода.Това дето го правиш с клечките за зъби не е ли опасно?и как може и аз да бръкна и да ги махам ама да не е с клечка,че ще си избода нещо.Така температура имах само първата вечер и беше мн силна,ама я свалих със вода и оцет на челото и крака.Следващите дни температура не съм имал (на 25ти ми беше температурата)сега виждам тия бели гадости,че ги имам още,но като преглъщам не ме боли и като ям,само на моменти.Пия съшо и цитросепт и ме интересува,мога ли да пия сок от грейпфрут?понеже пийнах малко и ми защипа малко,ама реших понеже е кисело и затова.

amk933
06-30-2010, 08:00
Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото. :)

И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика? :-o

Rza
06-30-2010, 08:04
Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото. :)

И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика? :-o
дам вит. б комплекс пия,още колко време ще ме държи смисъл преглеждам си гърлото и доколкото виждам имам тия бели работи само от дясната страна и е зачервено по към езика не мн на горе,е и горе има де ама по червеното е по-ниско.Това със меда и содата да го пробвам ли?

Rza
06-30-2010, 08:09
като го пия сока,не е газиран,не е студен и ми става някво едно се едно щипещо ама не точно нз как да го обясня де там дето е зачервеното и белите гадости,да не го раздразня нещо :( :( това най-мн ме плаши да не хапна нещо.да го раздразна и знам ли...за това карах само на попари :D иначе снощи се нахраних добре (sun) лук,чесън такива работи може ли да се ядe?

darkPaladin
06-30-2010, 09:39
никакво безалкохолно

инхалации,чай,горещи бани,натривка с мед на и сенапено семе леко нагорещен, консумирай топли храни и напитки

JackSparrow
06-30-2010, 09:50
аз един път съм карал ангина, много ми беше гадно и си бърках една вечер за 2 минути в гърлото, там по сливиците, изкарах си гнойта и ми мина.. :-o

Thinkinman
06-30-2010, 09:52
Случи ми се тази година и аз да го изкарам това чудо за първи път. Доста е шитаво. Опитах се да я мина без сериозни лекарства. Пробвах с вълнени компреси (ракия и черен пипер), но не усетих някъв особен ефект. Бонбони за смучене също не ми помогнаха. Лекарката ми предписа едно пръскало за гърло, в което имаше някъв сравнително слаб антибиотик, но и той не ми се стори особено ефикасен. В моя случай помогна най-много следната бабина олдскуул техника - елементарна е, но е малко неприятна, първите няколко пъти.
Мокриш си пръстчето, топиш го в чинийка или бурканче със обикновена сода и си намазваш хубаво и двете сливици (вляво и вдясно). Предполагам и двете са ти възпалени. Слагай им по няколко пъти на ден, преди лягане задължително! Това според мен е най-бързият начин за разкарването на налепите! Излекувах се напълно за седмица и 2~3 дни.

Rza
06-30-2010, 10:13
мерси за мненията,ще пробвам всичко само да се оправя :( днес мисля да пробвам с мед и сода,а утре ще ги мажа само със сода :)

amk933
06-30-2010, 12:02
Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото. :)

И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика? :-o
дам вит. б комплекс пия,още колко време ще ме държи смисъл преглеждам си гърлото и доколкото виждам имам тия бели работи само от дясната страна и е зачервено по към езика не мн на горе,е и горе има де ама по червеното е по-ниско.Това със меда и содата да го пробвам ли?

За всичките 20-тина пъти, в които съм карал ангина, това не съм правил. Общо взето това в първия пост е всичко, което правех. Мед и сода не е много приятна комбинация.

Доколко време ще паднат не знам, аз ги свалям с йодасепт на памук и клечка и си мажа гърлото, но ми трябваше доста време да свикна с мазането (невсеки го търпи). Това, обаче, е нещото, което помага най-много. Пробвай Сандрина да си свалиш налепите. Струва около 2 лева, няма химия и наистина помога страшно много, плюс, че е вкусен. Слагаш 15 капки в 100 мл вода и гаргариш или там както пише на шишето.

С антибиотик не зная след колко време ще изпопадат от самосебе си, аз не ги чакам/оставям. А пил ли си антибиотик досега в последната година и пак питам имаш ли температура? Като цяло макролидите не са антибиотици със специална насоченост горнодихателни пътища и, ако не си пил друг антибиотик в последната година от групата на пеницилините (които са точно за гърло и етц) този ти е малко силен. Не, че няма да ти помогне, напротив. Но можеше да минеш с нещо по-слабо и точно.

Rza
06-30-2010, 12:33
Можеш да. Пий си спокойно, само да не е газирано, много студено или много топло. Аз съм изкарал сигурно над 20 ангини в рамките на 7-8 години, така че това с клечките не беше опасно, но си трябва опит. Мазането с йодасепт е нещото, което ме спасява всеки път и компресът с ракия. Пробвай и Сандрина, ще ти махне някой друг налеп.

Фромилид 500 и на мен ми е изписван и ми помогна много, но го пих пак преди 1 година и ефектът не беше същия, защото бактериите стават все по-резистентни към макролидите. Иначе точно той ме съживи за 3 дена от един грип, когато не можех да стана от леглото. :)

И само да ти кажа, че друг път, ако имаш ангина без температура не стигай до антибиотик. Йодасепт, смучки, аналгин, парацетамол, компрес, цитрусепт са повече от достатъчни.

ПС: Надявам се пиеш Витамин Б комплекс заедно с антибиотика? :-o
дам вит. б комплекс пия,още колко време ще ме държи смисъл преглеждам си гърлото и доколкото виждам имам тия бели работи само от дясната страна и е зачервено по към езика не мн на горе,е и горе има де ама по червеното е по-ниско.Това със меда и содата да го пробвам ли?

За всичките 20-тина пъти, в които съм карал ангина, това не съм правил. Общо взето това в първия пост е всичко, което правех. Мед и сода не е много приятна комбинация.

Доколко време ще паднат не знам, аз ги свалям с йодасепт на памук и клечка и си мажа гърлото, но ми трябваше доста време да свикна с мазането (невсеки го търпи). Това, обаче, е нещото, което помага най-много. Пробвай Сандрина да си свалиш налепите. Струва около 2 лева, няма химия и наистина помога страшно много, плюс, че е вкусен. Слагаш 15 капки в 100 мл вода и гаргариш или там както пише на шишето.

С антибиотик не зная след колко време ще изпопадат от самосебе си, аз не ги чакам/оставям. А пил ли си антибиотик досега в последната година и пак питам имаш ли температура? Като цяло макролидите не са антибиотици със специална насоченост горнодихателни пътища и, ако не си пил друг антибиотик в последната година от групата на пеницилините (които са точно за гърло и етц) този ти е малко силен. Не, че няма да ти помогне, напротив. Но можеше да минеш с нещо по-слабо и точно.
значи температура нямам само 1 ден ден и то вечерта само,след това не съм имал температура,иначе за антибиотика пил съм последната година,но не помня име,не си пазя и рецептата.Сандрин,това беше без билките нали?и каква разфасовка да взема или то си е един грамажа :)
[ http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2-25-%D0%BC%D0%BB.-pid18001363.html ]

[http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE--25-%D0%BC%D0%BB.-pid18001371.html]

amk933
06-30-2010, 12:38
^http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE--25-%D0%BC%D0%BB.-pid18001371.html

Сандрин Соло е по-приятен и ефектът е същият. Пробвай с него и компрес с ракия и шал през нощта. :)

Rza
06-30-2010, 12:40
^http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE--25-%D0%BC%D0%BB.-pid18001371.html

Сандрин Соло е по-приятен и ефектът е същият. Пробвай с него и компрес с ракия и шал през нощта. :)
Благодаря ти! (bow)

Rza
07-02-2010, 13:51
до:amk933
здр,вече не ме боли гърлото,обаче още ми е зачервено и одеве видях едно бяло останало,явно е било на нивото на езика долу и е било под него.че да е останало само нз,да взимам ли пак антибиотик,дай съвет мерси

amk933
07-02-2010, 13:57
Не. Ти си го пиеш колкото време ти е изписан.
След като не те и боли, нямаш проблем. Иди при ДЖП-то да го види това бщло нещо, защото то невинаги е налеп. Аз имам такива бели неща чат-пат без нищо да ми правят и се наричат дехидрататни тапи. Така че може точно това да не е налеп. Но през компа не мога да те видя, а и аз не правя разлика между двете. УНГ ти е спасението. :)

Rza
07-02-2010, 14:54
ходих при личния ама го нямаше,а антибиотика имам само още 1 хапче за довечера,нз след като не ме боли съм ок ама е червено гърлото :(

amk933
07-02-2010, 22:00
Червенината при мен си изчезва с времето, аи от толкова много ангини през годините, гърлото ми все си изглежда червено, а му няма нищо реално. Да не се шашкаш...ще се оправи. Просто се въздържай от студено и газирано. :)

Rza
07-03-2010, 04:49
Червенината при мен си изчезва с времето, аи от толкова много ангини през годините, гърлото ми все си изглежда червено, а му няма нищо реално. Да не се шашкаш...ще се оправи. Просто се въздържай от студено и газирано. :)
Прав си да не се шашкам ама за 1ви път карам ангина,(дано няма повече пъти)и като мина до огледало в нас и веднага си отварям устата да видя какво става вътре :D

Rza
07-03-2010, 05:20
Кой йодасепт да си взема,този http://www.framar.bg/%D0%B9%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%86%D0%B8%D0%BE-100-%D0%BC%D0%BB.-pid10000015.html или http://www.framar.bg/%D0%B9%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82-%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82-90-%D0%B3%D1%80.-pid10000023.html :)

bloodyF
07-03-2010, 14:11
10тина прекарани ангини имам,,хахх

яж грейпфрути и сладко от боровинки ..последния път ми мина по-бързо така (една лекарка ми го каза) ии можеш да правиш гаргара с кислородна вода и вода (1:2 да е отношението)

дано да ти минава по-бързо :)

п.п. сети се кво си пил или ял студено примерно та си се разболял..да знаеш за друг път.. :)

adelinadimitrova
09-09-2011, 13:37
Кой йодасепт да си взема,...

Втория според мен ... преди време и аз имах ангина и се мазах с него, само така ги свалях ( само известно време ми трябваше докато свикна с мазането :) )