PDA

View Full Version : Връзка без секс!



miishell
06-29-2010, 19:06
Тъй като попадам да доста теми, в които се коментира дали е възможно да има любов без секс реших, че мога да помогна с малко размишления и сравнения по въпроса. Да се надяваме, че това ще е и повод за размисъл за тези, които мислят, че имат пълноценна връзка без секс.


Възможна ли е връзка без секс?
Колко от вас смятат любовта без секс за възможна, а колко от вас мислят секса без любов за нещо напълно нормално? Мненията за връзката между любовта и секса ще е винаги противоречива, но едно е ясно – една сериозна връзка не търпи компромиси.



Както казва Милена от „Тройка на разсъмване“, почешат ли те веднъж, винаги ще те сърби. Така е и в интимния живот – разбере ли човек какво е удоволствието от секса, трудно би се отказал от него.

Връзка без секс е нещо приемливо, но ако става дума за любов в тийнейджърска възраст. Но когато говорим за сериозна връзка и сериозни намерения между двама влюбени, сексът е задължителна част от взаимоотношенията им. Връзката без секс е като ястие без подправки. Сексът придава цвят, вкус, характер на една връзка. Сексът сплотява влюбените и осъществява реална връзка между тях в буквалния смисъл на думата. Тази близост е така необходима на много двойки, защото сексът доизгражда доверието между влюбените. Сексът е силата, която превръща хората в отворени книги за половинките си, чието съдържание се възприема или като скучен сладникав роман или като фантастичен бестселър. Или иначе казано, след първия секс с половинката си, хората решават дали връзката им има бъдеще или е обречена на провал. Ако сексът, макар и след дълга практика в една връзка, не оправдава очакванията за върховно удоволствие, много от двойките охладняват в любовта си.

Сексът с цел продължаване на рода в миналото днес се е превърнал в човешка нужда с цел доставяне на физическа наслада. Сексът обаче е като храната – заситиш ли глада веднъж, след време пак огладняваш и искаш от същата порция незабравим секс.

Въпреки, че сексът се възприема като двигател за една връзка и поддържащ огъня на любовта, все пак има и двойки, които намират баланса във взаимоотношенията си и без секс. Когато става дума за възрастна двойка, сексът може ида няма това значение и сила, което има при двама млади влюбени. В резултат на импотентност на мъжа или пък охладнели отношения с годините, двойките прекратяват секса, но остават заедно заради децата си или просто защото осъзнават, че не им е сега времето да си търсят отново половинка.

Според френския сексолог Ален Ерил някои двойки прилагат умишлена сексуална диета в любовните си взаимоотношения. Тя има лекарствено действие върху интимните отношения. Някои двойки намаляват сексуалните си контакти, когато усетят, че сексуалната възбуда е по-малка, с надеждата, че колкото по-рядко правят секс, толкова по-качествен ще бъде той. Други двойки напълно се отказват от секса и остават да живеят заедно, но само като приятели и добри родители. Според Ален Ерил обаче връзката без секс е непълноценна и повод дори за депресия. Така че смело консумирайте любовта си.

Сериозната, пълноценна връзка е плод единствено на ефикасна, създадена с много внимание и точни пропорции рецепта. Щипка приятелство, чаена лъжичка любов и секс на вкус са така необходимите и задължителни съставки, за да бъде специалитетът на заведението с превъзходни вкусови качества. С връзките не трябва да се правят компромиси особено с най-важните неща, благодарение, на които съществуват стабилни взаимоотношения между двама влюбени. Липсва ли една от главните съставки, липсва и цялостната магия и грандиозен успех на цялото. Така че връзка без секс си е немислима, нелогична и невъзможна.


П.П: Успех! :)

bilqnavod
06-29-2010, 20:08
Съжалявам, но не го прочетох. Научете се пак казвам да синтезирате информацията, която искате да предадете, не всеки има време да чете всичко. А относно темата: зависи какви са ценностите на тези които се обичат или са гаджета.

justonegirlwithonehope
06-29-2010, 20:24
Не прочетох темата до края, просто е доста дългичка, но е напълно нормално да не правиш секс с половинката си веднага след вашето така наречен о събиране.Една истинска връзка започва след секса в това спор няма, но айде сега всички 14-15 годишни да правят секс, за да може да са пълноценни връзките им.Абсурдно е само да си го помислим.За всяко нещо си има време, ако един човек е решил, че не иска да прави прибързани неща, то напълно разбираемо е и човека от среща да приеме решението му.Но все пак моето мнение остава такова, че ако човек няма нужната вяра и любов един вид, та да прави секс с половинката си, то той няма истиснки чувства към него и връзката е почти безсмислена. :)

loliii
06-29-2010, 20:37
В тийнейджърските години една връзка може да просъществува без секс, макар че рано или късно човек като го засърби почва да кръшка, тъй че да държиш гаджето си на сухо не е много умна постъпка. В зряла възраст според мен сексът е задължителен, защото както miishell каза той ти дава увереност, сплотява двойката, а и вече е признак за мъжественост и обратното - за женственост, които са важни за създаване на семейство и т.н... Общо взето инстинкти. На стари години хората се вдетеняват във всички сфери, включително и секса. Тъй че тогава сексът отново става от втора необходимост, хората вече нямат и физическата възможност за такива удоволствия, и се отдават на платонична любов, която също донякъде задълбочава връзката. Тъй че има две страни на секса - понякога задълбочава връзката, понякога я превръща единствено във физическо удоволствие без душевните й красоти.

П.П.
Пред любов без секс и секс без любов аз лично избирам първото. Макар че има ли любов би трябвало да има и секс. Любовта е И страст.

BiGBaDWolF
06-29-2010, 21:34
Избирам любовта пред секса .. И да 1 връзка може да просъществува без секс !

umri
06-29-2010, 22:17
Избирам любовта пред секса .. И да 1 връзка може да просъществува без секс !
Ето още един. Е не, отказвам се. :lol:

babity
06-29-2010, 23:03
Избирам любовта пред секса .. И да 1 връзка може да просъществува без секс !
Ето още един. Е не, отказвам се. :lol:



Както казва Милена от „Тройка на разсъмване“, почешат ли те веднъж, винаги ще те сърби. Така е и в интимния живот – разбере ли човек какво е удоволствието от секса, трудно би се отказал от него.

Ето, не са го чесали както трябва все още. Поне не както трябва. ;)

valdesbg
06-30-2010, 06:17
Е поне да беше написала че копираш глупавата статия от розали.ком

Дай да ти покажа къде издиша теорията. Предвид че авторката кръжи около една единствена идея а именно тази -


Мненията за връзката между любовта и секса ще е винаги противоречива, но едно е ясно – една сериозна връзка не търпи компромиси.

Мога спокойно да оборя това изречение и целия чаршаф заминава на кино.

А това е повече от лесно. Когато си с даден човек няма как да искаш/очакваш че всичко ще става както ти искаш. Щото и той/тя има желания и принципи.А ако става само по твоето значи си имаш роб и за никаква любов не можем да говорим.

А пък за да просъществува една връзка повече от няколко дена е нужно да отстъпваш малко съответно другия също. Щото два остри камъка брашно не мелят.

Аман от отчаяни опити да привлечерте внимание ида предизвикате някаква хубава дискусия с издишащи балони.

А другия път напиши че мислите не са твои :)

BiGBaDWolF
06-30-2010, 06:20
Избирам любовта пред секса .. И да 1 връзка може да просъществува без секс !
Ето още един. Е не, отказвам се. :lol:



Както казва Милена от „Тройка на разсъмване“, почешат ли те веднъж, винаги ще те сърби. Така е и в интимния живот – разбере ли човек какво е удоволствието от секса, трудно би се отказал от него.

Ето, не са го чесали както трябва все още. Поне не както трябва. ;)


Как кажете...

Lincheto
06-30-2010, 06:36
Мисля че justonegirlwithonehope се изказа най-точно.

LadyDi
06-30-2010, 06:39
Аз пък мисля, че терминът "връзка без секс" се използва само от девствените още.
Веднъж щом ти... пукнат саксията :D , вече няма такова чудо като платоническа любов :)

mynichka
06-30-2010, 06:54
Възможна е но тази връзка няма да е много продължителна. За момента моята връзка е все още връзка без секс :)

kalpazanka
06-30-2010, 07:23
Като ви чета, оставам с впечатление, че животът на човека с нищо не се различава от този на компактдиска- въртене около една дупка!
Връзка без секс не можела. Ако съпругът/приятелят замине на гурбет /а вие твърдите, че имате чувства/, бихте ли прекратили връзка само защото вече ви е спукана саксията и прозорецът на детската стаичка отдавна е счупен?

3oPuTy
06-30-2010, 07:27
Аз пък мисля, че терминът "връзка без секс" се използва само от девствените още.
Веднъж щом ти... пукнат саксията :D , вече няма такова чудо като платоническа любов :)
Не съм съвсем съгласна :)
Преди 2 години не бях девствена,преди това бях правила секс с две момчета,но след това бях около година с едно момче и изпитах нужда да правя секс чак на 6-я месец ... Макар,че като се замисля тогава го направих по-скоро заради него,а не защото съм имала нужда от секс.



По темата:В тийн възрастта може да има връзка без секс,но когато човек порасне започва да има други нужди.Тогава секса става едно от най-важните неща за една стабилна връзка.

LadyDi
06-30-2010, 07:37
Като ви чета, оставам с впечатление, че животът на човека с нищо не се различава от този на компактдиска- въртене около една дупка!
Връзка без секс не можела. Ако съпругът/приятелят замине на гурбет /а вие твърдите, че имате чувства/, бихте ли прекратили връзка само защото вече ви е спукана саксията и прозорецът на детската стаичка отдавна е счупен?
Не ставаше дума ТОЧНО за това. В една връзка винаги има някакви взаимни чувства, химия, сексуално привличане. kalpazanke, не ми казвай, че си способна да бъдеш с един човек години наред, без веднъж да го пожелаеш сексуално.

Съвсем, ама СЪВСЕМ различен е въпросът, когато "съпругът" (с когото няма как да не си правила секс) замине гурбет и ти наложи временно въздържание. Естествено, че мога без секс дълго време и липсата му не означава край на връзката.

Сексът си е неизменна част от любовта, но това не прави животът ми е като този на компакт диска. Нито служа на дупката си, нито ми е висша цел. Но преживяването е прекрасно и когато веднъж го направиш с човек, когото обичаш, вече искаш това да се повтаря отново и отново.

Аз пък не разбирам защо толкова омаловажавате секса. Напрво е смешно да се разиграва чак такъв морал, когато това е нещо естествено и може да бъде невероятно красиво.

All work and no play makes Jack a dull boy... тей ли беше цитата...

kalpazanka
06-30-2010, 07:49
Не го омаловажавам. Минала съм през нещо подобно и се издразних на напудрените клишета как връзка без секс е като ястие без подправки и как, като те почешат веднъж, винаги ще те сърби. Манталитет тип "магистралка"
ЛейдиДи, не съм целяла заяждане с теб. Просто ти ползвах лафа за емоционално доукрасяване.

LadyDi
06-30-2010, 07:51
Знам, че не си искала да се заядеш с мен, но понеже и моето мнение подкрепяше това, че връзка без секс е като манджа без сол, реших да се защитя :)

nerazbranoZLO
06-30-2010, 07:58
Грешно задаваш въпроса - Има ли секс без връзка.
И отговорът е тъжен - да...

GregoryHouse
06-30-2010, 08:33
Аз пък мисля, че терминът "връзка без секс" се използва само от девствените още.
Веднъж щом ти... пукнат саксията :D , вече няма такова чудо като платоническа любов :)

Баш тъй си е да ти кажа :D

Я идете и предложете на едно 20 годишно момиче, всичко което иска без секс, да видим дали ще се съгласи (нали без да изневерява, че тогава ще се съгласи :D )? Никога! :D

kalpazanka
06-30-2010, 08:52
^ЗАВИСИ какво се предлага срещу въздържанието. Ако целта /резултатът/ оправдава средствата, то две батерии на седмица далеч не са непосилeн разход.

hahavteen
06-30-2010, 09:16
А ако партньорът остане импотентен след само 1-2 години брак какво правим? Той все още е мил, любящ, грижовен и вие все още го обичате ама секс няма да получите. Ще го зарежете? Или ако желанието му спадне до веднъж в месеца а вие всъщност искате повече (заради лекарства примерно) ? :-o Трудно е без секс но някак си не мисля че бих се отказала от моя си човек заради липсата му.

GregoryHouse
06-30-2010, 09:16
В продължение на години? ЕДВА ЛИ Но ако става въпрос за 4-5 месеца да преживява се...някак :D И едва ли има резултат който би оправдал това и това като част от ежеденивието ви ще разруши какъвто и да е + резултат...

SunnyGiirl
06-30-2010, 09:19
Възможна е връзка без секс..Просто не е задължително още първия месец от вашето събиране да сте го правили..
Няма значение,че не е имало някакъв полов контакт...И за него ще му дойде времето..Стига сте мислили за простотии :?

kalpazanka
06-30-2010, 09:20
Преживява се и повече от 4-5 месеца /въпрос на воля/, зависи действително какво получаваш насреща. Досега с теб, драги ми Хаус, само си чешем пръстите и се въртим в сферата на недомлъвките.
slun4ice, абсолютно те подкрепям за това ти мнение.

JustAngel
06-30-2010, 10:35
Може да има любов без секс, но може да има и секс без любов ; ))

ImSoInLove
06-30-2010, 10:40
Може да има любов без секс, но може да има и секс без любов ; ))

подкрепям

LoVe3e
06-30-2010, 10:41
Мога да кажа, че една връзка може да съществува дадено време без секс ... Просто една връзка ако е много силна и има голяма любов и двамата могат да чакат и с години преди да правят секс...Но пък и секса е нужен за да заздрави дадена връзка ...

babity
06-30-2010, 11:06
Преживява се и повече от 4-5 месеца /въпрос на воля/, зависи действително какво получаваш насреща. Досега с теб, драги ми Хаус, само си чешем пръстите и се въртим в сферата на недомлъвките.
slun4ice, абсолютно те подкрепям за това ти мнение.

Добре де, дай да конкретизираме малко. В името на какво ти например, би започнала да градиш връзка с един човек, с който знаеш, че никога няма да правиш секс. И дали ще си толкова всеотдайна в отношенията си с него?

valdesbg
06-30-2010, 11:07
Винаги обаче се намесва тая идея със "ако съпруга замине някъде". Е нали за да ти е съпруг би трябвало да сте измачкали достатъчно количество чаршафи :) И от това ще следва че секса е неразделна част от ежедневието ви. А щом си заситена сексуално - няма да има проблем да потраеш Х време :)

Ако съпругът остане импотентен година или две след брака?

Ми зависи за какво си се оженила за него.

Калпазанке - човекът е животно, което може да мисли. И като такова не се различава от всички други животни. Факт е че някои хора ги е срам от тази истина и затова излиза идеята за "връзка без секс може", "няма да му пусна на 1-вия, 2-рия, 10-тия месец" и подобни.

По същество обаче сме просто едни маймуни с доста свободно време и ненужно голямо количество мозък които знаят как да си построят къща от кал и пръчки.

Пак ще намеся чичо ти Фройд. Както и да го въртиш и сучеш... всичко което правиш има една основна (под)съзнателна цел - секс :) Разликата е обекта на желанието, както и начина по който искаш да го постигнеш. Ако те е срам/страх от подобна формулировка - марш в манастир :)

Та така, драги ми форумции форумки.

umri
06-30-2010, 14:21
6. Да не публикуват теми и постове съдържащи само и единствено емотиконка, +1, цитат на предишна публикация, отговори, които с нищо не помагат на автора на темата, или едносрични и безсмислени отговори. Не се допуска цитиране на пост с повече от три "вмъкнати цитата".
kalpazanka

kalpazanka
06-30-2010, 14:28
ОК, искате провокация- имате я.
babity- готова съм на връзка без секс в замяна на гражданство/зелена карта. Един вид фиктивен брак, ако ще да е и с пенсионер. Ха сега, де. :D
valdesbg- чети внимателно. Намесих гаджето/съпруг в чужбина, защото съм минала през това и тази ситуация е част от живия живот, колкото и да не ти се вярва. За 2x7 месеца без секс не ми е излязло трето око, нито шести пръст на лявата ръка, нито ми е поникнал тридесет и трети зъб. Жива и здрава съм си. Няма да вляза в манастир, още повече щом ти заповядваш. :smt040

valdesbg
06-30-2010, 14:36
Калпазанке - чудничко. Хайде сега си спомни колко пъти сте правили онова подло нещо т.нар. секс преди и след тия 2х7 месеца. Едва ли е било както обичайно.

И отново напомням че не става въпрос за този случай, когато сте гаджета после той/тя отива някъде и след това се връща. Щото това са съвсем естествени процеси в една връзка. Аз самия съм минал през подобни периоди.

Става дума а си ходите мирно и тихо 1-2-3-5 години без да се пипнете някъде по надолу от пъпа :)

И прочети малко по внимателно какво съм писал за манастира :)

GregoryHouse
06-30-2010, 15:06
Преживява се и повече от 4-5 месеца /въпрос на воля/, зависи действително какво получаваш насреща. Досега с теб, драги ми Хаус, само си чешем пръстите и се въртим в сферата на недомлъвките.
slun4ice, абсолютно те подкрепям за това ти мнение.

Що си мислиш, че просто си чешем езиците? Кое е недомлъвка? Аз ти казвам, че ако трябва да обичаш един човек, да живееш с него до края на живота си и да се ожениш за него и не можете да правите секс ще си повтаряш 1-2 години това че не можете да правите секс и след това ще почупиш куровете...или просто ще го зарежеш. Сега си мислиш, че няма да го направиш, но замисли се ще се откажеш ли от секса завинаги? Едва ли...

beiho
07-03-2010, 08:18
Връзка без секс НЯМА!!! И не може да има. Но пък има други методи,чрез които една двойка може да усети страстта от секса. Всмисъл, без да има същински полов контакт. Много тийнейджъри са открили методи, с които двамата партньори достигат до оргазъм и изпитват удоволствието да са един с друг. Например, ако момичето не иска да загуби девственост, може просто да го направи с гаджето си повърхностно. В този случай няма и начин да забременее. Ще кажете: "усещането не е същото", ама не. До оргазъм се стига и мисля, че е добър метод сегашните младежи да се предпазват по този начин. Така правехме и ние с гаджето ми и не чувствах после жажда да правя секс с някого, защото това задоволяваше и мен, и нея. Лоото е че няма много пози, а най-добрата е и двамата в седнало положеие, като момичето е върху момчето, т.е върху члена му :D :D :D :razz: :razz: 8-) :lol:

P.S А да ви кажа, вие момичеата, когато вкусите секса и ако минат няколко седмици без него, ставате луди, сами скачате върху нас, това го знам от опит!!!