PDA

View Full Version : как се прави



marielahk
06-29-2010, 21:52
изкарах един тежък грип зимата и оттогава имам запек, който не минава, каквото и да ям. Отидох при личния лекар, който каза, че коремът е твърд и се налага да ми бъде направен курс от няколко клизми, докато ми нормализира функцията на червата.
Някой може ли да каже как се прави клизма и от кого - наяавам се да не я прави лекарят, а някоя сестра :oops:
А и доколкото знам клизма се прави вкъщи, аз не искам да ми я праят в поликлиниката :-x

darkPaladin
06-29-2010, 22:00
пъхат ти маркуч в гъза

marielahk
06-29-2010, 22:05
Не звучи приятно :oops: :oops: :oops: А кой го прави?

BiGBaDWolF
06-29-2010, 22:11
Зависи ..Може лекар може и сестра..А може и вкъщи ако ти разреши личният.. :)

marielahk
06-29-2010, 22:21
Ами не знам как да му кажа, че не искам... щом каза, че ще трябва да идвам за клизми, значи е имал предвид да ми се правят там...
Не знам как да обясня, че искам вкъщи, а не там?

Thinkinman
06-30-2010, 09:38
Кажи му, че ти е неудобно и се притесняваш.... и в тая връзка го разпитай какво представлява и как протича процеса и съответно дали не можеш и сама...

Няма нищо срамно! Личният ти лекар, е за да ти помага!!! Трябва да свикнеш да разговаряш с него! На мен лично би ми било по-наудобно да обсъждам такива неща с родителите и приятелите ми, отколкото с личния ми. А и ти си момиче, предполагам, лекарят ти също е жена.. така че действай малко по-смело. Става въпрос за здравето ти, не отлагай!

marielahk
06-30-2010, 12:02
Точно ттам е проблемът - личният ми лекар е мъж :( затова се чуда какво да му кажа

Thinkinman
06-30-2010, 13:45
Кажи му, че ти е неудобно и се притесняваш.... и в тая връзка го разпитай какво представлява и как протича процеса и съответно дали не можеш и сама...

Няма нищо ненормално в това да се чувстваш така, и той би трябвало да е наясно, затова поговори с него. Ще зацепи веднага, освен ако не е пълен дебил. Това е единственият вариант - да му кажеш нещо от сорта на цитата по-горе... подхвани разговора.. нататък лесно...

Ето един копи~пейст от друг форум:


Отиваш в аптеката и питаш какво ти е нужно за клизма, те ще ти обяснят - не са скъпи нужните ”инструменти” (основните са торбичка (мех), тръба, лубрикант и разтвор). В комплекта ще намериш инструкции как се сглобява и почиства всичко. След това напълваш торбичката с разтвора, който си приготвила. За предпочитане е лубриканта да е на водна основа, тъй като често накрайника е гумен. По принцип най-хубаво е да намериш близък човек, който да ти помогне с клизмата.

Та, най-удобната позиция е да легнеш на лявата си страна. Докато се вкарва накрайника в ануса (много нежно и внимателно), торбичката трябва да е малко под нивото на дупето ти, за да не тръгне предварително течността. Когато вече всичко си е на мястото, силата на течението може да се регулира с височината на торбичката - колкото по-високо е, толкова по-бързо и силно тече разтвора към дебелото ти черво. Когато вече си се ”напълнила”, отиваш заедно с торбичката в тоалетната, изкарваш накрайника и веднага сядаш на кенефа и изкарваш всичко дето е в теб.

Надявам се да е достоверна информацията!

Goddess
06-30-2010, 20:43
Точно ттам е проблемът - личният ми лекар е мъж :( затова се чуда какво да му кажа

Мисля, че не се прави от личния...Но всъщност за какво се притесняваш...това им е работата. Дискомфортно е, но е за добро.