PDA

View Full Version : Работа -> фотограф



ShtrudeL
06-29-2010, 23:05
Най-вероятно много от вас знаят за tilllate.com Виждам,че в "Снимки" има подраздел "Стани фотограф!". О,това е чудесно,но проблема е,че мразя/не обичам/не понасям клубове/дискотеки/помещения с ужасно много хора. Прочетох изискванията,мисля че ставам за щракач в тази сфера,но не искам да е по клубове и дискотеки. Сега въпроса!
Къдее на други места може би,евентуално ще търсят хора,които да заснемат подобни събития? ^

SilentGrey
06-29-2010, 23:09
Не обичаш дискотеки и клубове, но същевременно искаш да снимаш подобни събития.
Аз съм шокиран.

w0sh
06-29-2010, 23:09
perfekten.нещо си

ShtrudeL
06-29-2010, 23:12
Подобни...да не са в клубове/дискотеки. Оо

SilentGrey
06-29-2010, 23:18
Ще обясниш ли малко по-подробно, ако обичаш, какво означава "подобни събития" /като в дискотеките и клубовете/, ама не там.

shadow4e
06-29-2010, 23:21
Перфектен.ком не е ли точно за това, което е описала, че не иска?!
Има заведения, които не са тъпкани с хора и там също снимат например Капучино. Аз като съм ходила си е било доста спокойничко, не много шумно, без танци, не е и много тъмно. Снимаха точно от Перфектен, а и беше до към 12, което е добре. :)


Заглавието на темата е зле. :-o

TheSadGirl
06-29-2010, 23:22
Тук по курортите (Варна) наемат хора да снимат в хотелите. В смисъл самият хотел наема и ти си снимаш и после хората си купуват снимките, ако си харесат. И доколкото ми казаха се взимат хубави пари. :)

cherinka
06-29-2010, 23:25
Първо - не е толкова лесно да те одобрят за тази позиция.
Второ - те те пращат по разни събития, смисъл... казват ти няколко определени, за които е нужен фотограф и отиваш...
и така
тилейта си е точно за събития... ако не е нянкой наркомански клуб, то ще е нещо от сорта на примерно някакъв импрозивиран конкурс с "елитни" персони, които да снимаш плюс наличието на силна музика, което пак може да спадне към типа дискотека/бар/клуб/шумно събитие...

не знам кво искаш - по театри,галерии и прочее ли да снимаш?

ShtrudeL
06-29-2010, 23:26
Тва е страхотно,но съм от Плевен и няма как да скоча до Варна.

(промених заглавието...макар,че така ми се струва глупаво ^)

Hercule
06-29-2010, 23:36
В Акваполис(ако изобщо така се казва) май имаше нещо такова.
Бях там толкова отдавна, че не помня.
Но едва ли има някъде около теб.

amk933
06-29-2010, 23:49
Сватби, балове, рожденни дни, семейни празненства, аквапаркове, плаж + аниматор, толкова много са... :)

MajeStic
06-30-2010, 05:47
Най-вероятно много от вас знаят за tilllate.com Виждам,че в "Снимки" има подраздел "Стани фотограф!". О,това е чудесно,но проблема е,че мразя/не обичам/не понасям клубове/дискотеки/помещения с ужасно много хора. Прочетох изискванията,мисля че ставам за щракач в тази сфера,но не искам да е по клубове и дискотеки. Сега въпроса!
Къдее на други места може би,евентуално ще търсят хора,които да заснемат подобни събития? ^
В tillate не плащат ;) Само в Disco.bg (; И за да можеш да снимаш за такива сайтове ти трябва професионален апарат. Те няма да ти дадат (:

m1nik
06-30-2010, 10:44
Е ако има желание, все отнякъде се започва.. :)

cherinka
06-30-2010, 11:05
Звучи толкова яко, но... е трудно.


Имам приятел, който е с професионална техника и бачка заедно с един англичанин, който е и определено име - да речем, че чиракува. Имат студио, техника и всякакви джаджи за хиляди левове... и пак е трудно да си намери работа като фотограф, за да се издържа. (Чужденеца си е име и си цъка, ама на него му е друг случая)
да,а пък за тилейта там фотоапарата ти е към хиляда лева, чупиш ли го,направиш ли му нещо трябва да плащаш щетите

аз се бях навила доста за това, понеже ходиш по партите, щракаш сульо и пульо, общо взето щях да запълвам с нещо ежедневието си, пък и обичам да снимам, всичките ми приятелки аз им правя фотосесиите, че нещо не знаят как се държи фотоапарат и от кой ъгъл се снима 8-) ама с тия техники... тва не ти е телефон, дето като го счупиш тате да плати 30-40-50-60лв за ремонт и отива към по-големи суми, пък и се бях навила, че е нищо работа,ама дефакто си е сложничко и затормозяващо...


относно сватбите,рожденни дни и дрън-дрън, както се изразиха по-горе, там си наемат фотограф

пък ако търсиш нещо само за удоволствие... по училищата постоянно тромбоват разни фотографи и на скромната цена от лев-два предлагат да снимат я целия клас,я индивидуално, ти ако не си за парите навсякъде ще ти се израдват за безплатните снимки 8-)