PDA

View Full Version : Затруднено дишане



Chery
06-29-2010, 22:37
Здравейте,от 3 часа някъде не мога да дишам...не мога да си поема въздух,нещо ме спира и не мога...пробвах да заспя,но не можах ,защото имах чувството,че ще се задуша...и преди бях така и ходих на невролог и ми каза,че е на нервна почва...Но не знам много ме е страх...то се е видяло,че днес няма да се спи .. от 1 час съм си поела 2-3 пъти въздух..

L0ST
06-29-2010, 22:52
Слънце, ако за 1 час си си поела 2-3 пъти въздух, да си умряла отдавна.. Тей де схванах горе-долу какво имаш в предвид - не си си поемала хубаов и дълбоко въздух? Ами щом е нервна почва ние няма как да ти помогнем... Нямаш ли някакъв валериан примерно у вас ? Друг начин, но не знам дали ще е ефективен при теб - легни и почни да си броиш (колкото и смешно да звучи) ... брой на ум, представяй си даже числата в главата си, че тоално да се отделиш от другите си мисли и дано заспиш...

Не е редно младо момиче (предпоалгам си теен) да стига до такова нещо от нервна почва.. Мъчи се да се контролираш някак си, ако трябва говори със специалист.. :)

Chery
06-29-2010, 22:55
Мерси много...мисля си за друго,ама пак имам чувството,че ще се задуша...сега ме е страх да легна,да не би да ми стане нещо още по-зле ;((

на 13 съм..

L0ST
06-29-2010, 23:02
Не съм лекар, но според мен акое нервна основа няма да ти стане нищо по-лошо :)

Сега се успокой и спри да мислиш за него.. Лягай, взимай книжка или списание и забрави за това :)

Chery
06-29-2010, 23:05
Утре ако не се оправя ще отида на лекар...

Мерси много :-) :-)

L0ST
06-29-2010, 23:08
Не..ти дори и да се орпавиш трябва да идеш на лекар той да те по успокои малко, не можеш цял живот да караш с притеснения :?

Айде лека нощ 8-)

BlackEyedPeas
06-30-2010, 02:05
Малко е дълго моето, но може и да ти помогне! Имам го същия проблем, но той си е ОТКАКТО СЕ ПОМНЯ! Ужасно е, само въздишам, но някак си го усещам все едно дробовете ми са пълни с много въздух и не мога да го поема, и това ме кара да изглеждам все едно съм отегчена, малко е гадно, гледам да не го правя пред хора, но не мога да се удържа дълго. А миналото лято стана още по-зле! Тогава пък не можех и да преглъщам, каквато и течност да е, дали вода, дали някаква манджда, това ставаше предимно през нощта. Ходих на лекар преди 3 месеца, за да ми кажат от какво е това, майка ми мислеше, че е заради третата ми сливица, но се оказа, че аз изобщо съм нямала такава :shock: Имам си две сливици, но са по-големи от нормалното и това някак си ме затруднява да дишам. Доктора тръгна да ми бърка в устата с едни инструменти, но ми ставаше гадно и буквално му хващах ръката и блъсках на заде, даже една от лекарките (Помощничката му или там каквато се води) му вика "Да дойда ли да й държа ръцете?", аз тогава чак се стреснах, много ми става гадно, като ми бъркат в гърлото. После нямаше начин и с една тръба ми гледаше в ушие, накрая реши, че трябва да ми направят промивка на ушите (Не ме разбирайте погрешно, чистя си редовно ушите, всеки ден! Но тук става въпрос, че в ушите има много тръбички, нали все пак за това се нарича "УНГ", всичко е свързанно в едно, и там нещо се е запушило.) И ми пръскаха вода в ушите и честно казано от тогава нямам никакъв проблем, лекаря каза, че ми няма нищо, просто трябва да се науча да дишам през носа. Все още така "въздишам" и то МНОГО често и е малко дразнещо, но поне вече си поемам въздух :) За това ти препоръчвам и ти да идеш на УНГ (Уши, нос, гърло) и да те прегледат, ще ти е от полза :) Надявам се да съм ти помогнала поне малко. И много искам да се извиня ако имам много грешки, просто пиша много бързо и после направо си пускам мнението без да го чета ..

darkPaladin
06-30-2010, 04:55
присипнал ли ти е гласа?

Chery
06-30-2010, 06:49
Малко е дълго моето, но може и да ти помогне! Имам го същия проблем, но той си е ОТКАКТО СЕ ПОМНЯ! Ужасно е, само въздишам, но някак си го усещам все едно дробовете ми са пълни с много въздух и не мога да го поема, и това ме кара да изглеждам все едно съм отегчена, малко е гадно, гледам да не го правя пред хора, но не мога да се удържа дълго. А миналото лято стана още по-зле! Тогава пък не можех и да преглъщам, каквато и течност да е, дали вода, дали някаква манджда, това ставаше предимно през нощта. Ходих на лекар преди 3 месеца, за да ми кажат от какво е това, майка ми мислеше, че е заради третата ми сливица, но се оказа, че аз изобщо съм нямала такава :shock: Имам си две сливици, но са по-големи от нормалното и това някак си ме затруднява да дишам. Доктора тръгна да ми бърка в устата с едни инструменти, но ми ставаше гадно и буквално му хващах ръката и блъсках на заде, даже една от лекарките (Помощничката му или там каквато се води) му вика "Да дойда ли да й държа ръцете?", аз тогава чак се стреснах, много ми става гадно, като ми бъркат в гърлото. После нямаше начин и с една тръба ми гледаше в ушие, накрая реши, че трябва да ми направят промивка на ушите (Не ме разбирайте погрешно, чистя си редовно ушите, всеки ден! Но тук става въпрос, че в ушите има много тръбички, нали все пак за това се нарича "УНГ", всичко е свързанно в едно, и там нещо се е запушило.) И ми пръскаха вода в ушите и честно казано от тогава нямам никакъв проблем, лекаря каза, че ми няма нищо, просто трябва да се науча да дишам през носа. Все още така "въздишам" и то МНОГО често и е малко дразнещо, но поне вече си поемам въздух :) За това ти препоръчвам и ти да идеш на УНГ (Уши, нос, гърло) и да те прегледат, ще ти е от полза :) Надявам се да съм ти помогнала поне малко. И много искам да се извиня ако имам много грешки, просто пиша много бързо и после направо си пускам мнението без да го чета ..

Мерси многоо :-) Сега ми е добре..дишам си,ама като дойде време за лягане и умирамм .. :( А и от вчера едното ми окото се е подуло там и като пипам малко под окото и мн ме боли,и е розово :(

Chery
06-30-2010, 12:31
Ходих на лекар..нищо не ми каза само ми предписа едно за нерви 8-)

BlackEyedPeas
06-30-2010, 17:16
То тези неща предимнно стават през лятото по-късно вечерта.

BlackEyedPeas
06-30-2010, 17:24
... А и от вчера едното ми окото се е подуло там и като пипам малко под окото и мн ме боли,и е розово :(

Това е ечемик на окото, и аз съм го имала. Подува ти се окото и даже понякога не можеш да виждаш с едното око, там от гнойта ти залепва или просто е прекалено подуто. А това също значи и признак, че трябва да носиш очила! Ако искаш да не ходиш на лекар, а така да ти спадне, пробвай с домашни нагревки с канче гореща вода и кърпа, кърпата я намокряш с горещата вода и я слагаш на окото, така по няколко пъти на ден, а вече ако се наложи, отиди на Очен Лекар, за да види дали не се нуждаеш от очила!

kalpazanka
07-01-2010, 07:51
^Пропускаш изследването на кръвна захар освен рефракцията. И те съветвам да не раздаваш диагнози наляво и надясно!

Chery
07-01-2010, 09:48
... А и от вчера едното ми окото се е подуло там и като пипам малко под окото и мн ме боли,и е розово :(

Това е ечемик на окото, и аз съм го имала. Подува ти се окото и даже понякога не можеш да виждаш с едното око, там от гнойта ти залепва или просто е прекалено подуто. А това също значи и признак, че трябва да носиш очила! Ако искаш да не ходиш на лекар, а така да ти спадне, пробвай с домашни нагревки с канче гореща вода и кърпа, кърпата я намокряш с горещата вода и я слагаш на окото, така по няколко пъти на ден, а вече ако се наложи, отиди на Очен Лекар, за да види дали не се нуждаеш от очила!

Аз си имам очила от 2 години 8-)

kalpazanka
07-01-2010, 10:10
Това не пречи да изследваш рефракцията отново.

hahavteen
07-01-2010, 10:59
Алергия? Астма? И аз имах същите симптоми като бях малка. Оказа се че имам бронхиална астма и куп алергии. И до сега вечер ми е по-трудно да си поема въздух от колкото през деня. На какъв лекар ходи и как реши че е на нервна почва? И на мен астмата ми се обостря при стрес ама все пак си взимам лекарства за астма а не успокоителни :? .

BlackEyedPeas
07-01-2010, 13:46
^Пропускаш изследването на кръвна захар освен рефракцията. И те съветвам да не раздаваш диагнози наляво и надясно!

Просто помагам на момичето, проблем ли има??? Помагала съм на много хора, защо пък точно и на нея да не помогна, минавала съм през същото все пак!

kalpazanka
07-01-2010, 13:59
13. Да НЕ публикуват мнения или теми, в които се посочват лекарски диагнози или се предписват лекарства! Изключение правят хранителни добавки, витамини и лекарствени препарати, които се рекламират масово в медиите и се продават без лекарско предписание.. (Пример: Аспирин, Ефералган, Аналгин, Нурофен и т.н.) Подобни нарушения ще бъдат модерирани или изтривани по преценка на модераторите!

Нямаш право и точка. Ако ще да постнеш снимка на средния успех от следването и дипломата, ако ще chordeolum internum и chalazion да са били темата на доцентурата/професурата ти, пак нямаш право.

BlackEyedPeas
07-01-2010, 15:25
Добре, поне не се заяждайте с мен! Какво толкова съм направила? :? Айде, изтрийте поне спама! Нямам думи, не знаех, че да помогнеш на някого е грешка, но не искам да се заяждам с никой :) Извинявам се, ако съм Ви обидила (kalpazanka) Айде, Peace :P

Chery
07-02-2010, 08:47
От 2 дни си спя спокойно :grin: Нямам вече такива проблеми с дишането,само вечер като легна 10-15 мин .но после заспивам :grin: И окото ми вече е добре,правих му компреси 3 пъти и то се оправи за 2 дни :grin: :grin:

BlackEyedPeas
07-02-2010, 17:19
Ето, за компресите си бях права :) :) Не съм сгрешила с нищо, радвам се, че се оправи :)

Chery
07-03-2010, 05:38
Мерси много,златна си :-)

mincheto
07-03-2010, 07:33
Купи си инхалатор, има и по 6 лв.