PDA

View Full Version : Идеи за кола...?



rado0201
06-30-2010, 06:05
Здравейте,
започнах курсовете за книжка, но вече в главата ми се върти каква кола би било добре да си взема. :D :D :D :D :D Знам, че е рано, ноо...

Аз съм се насочил към Ауди или БВМ, но разполагам с до 5000 лв, така че хубаво БМВ или Ауди на тази цена, сами разбирате, че едва ли може да се намери.

Ако имате някакви предложения за добри коли, които може да си взема на старо на тази цена, ще съм ви много благодарен. Ето и каква кола горе-долу търся аз:
-4/5 врати
-втора употреба
-ляв волан
-дизел /може и бензинов/
-ръчна скоростна кутия
-металик /незадължително, но препоръчително/

Би било чудесно, ако можете да пратите и линк към някоя конкретна оферта на колата, която ми предлагате...

Също така ще съм благодарен, ако ми пратите някъде сайт, където се предлагат коли, върнати от лизинг. Казват, че може да се намерят наистина изгодно, но никъде не намирам... :( :( :(

Nakadah
06-30-2010, 07:04
Не живея в България, но това да си купиш с 5к върнат Lease ми се струва малко много лъжа...

Не гледай марките като Audi/BMW/Mercedes-Benz защото:

1. за 5к не можеш да си го позволиш
2. частите на тези коли не са 1 или 2 лева

Doomcryer
06-30-2010, 07:47
www.mobile.bg/ :)

Rounder
06-30-2010, 07:52
Първо си помисли дали ще можеш да я подържаш...като най-простите неща...бензин (щото ако е голям мАтор ще гори) винетка,и т.н. да не говорим,че частите на БМВ са едни от най-скъпите...и самата подръжка е скъпа...то не е само да я купиш колата...щом искаш хубава кола,трябва да имаш хубава работа (от която съответно вземаш доволно пари) но може да събереш това лято още поне 1500 (или колкото повече толкова повече) и си вземи нещо ЗАПАЗЕНО,а не като го купиш да почват главоболията...рейка,помпат а за горивото...съединител...не си взимаи трошлеци....
може и москвич седмак да е....но да е читав (надявам се схвана на къде бия)

alexandr0v
06-30-2010, 09:27
Аз имам няколко въпроса. Има ли значение предаването (предно/задно), от значение ли е за теб възраста на автомобила и за какво ще го използваш предимно? Малка градска кола ли би ти свършила по-добра работа или искаш да може спокойно да побираш 4 човека в автомобила си? Добър вариант според изискванията ти е:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11254345622450389&f1=details

Rounder
06-30-2010, 09:48
"тунинг" стил Перник важи на секъде...бахти тя горката заводско излиза грозна,ся два пъти... :o

alexandr0v
06-30-2010, 09:57
"тунинг" стил Перник важи на секъде...бахти тя горката заводско излиза грозна,ся два пъти... :o

В тоя случай тунинга е стил Видин и според мен не изглежда грозно. Пък и както каза HarleyFlanagan колата като цяло си е качествена. Особено тази която съм му предложил - GTI е с мощен двигател и части има под път и над път т.е поддръжката е съвсем по джоба на човек...

Serseri91
06-30-2010, 10:04
До 5 хиляди може да си купиш ауди или бмв, но после ще съжаляваш.Както ти казаха, скъпа е поддръжката им.Пък и не забравяй, че още си хлапак, пак от ваш'те ще искаш пари за всичко, но те от своя страна ще ти скъсят джобните.

MajeStic
06-30-2010, 10:34
До 5 хиляди може да си купиш ауди или бмв, но после ще съжаляваш.Както ти казаха, скъпа е поддръжката им.Пък и не забравяй, че още си хлапак, пак от ваш'те ще искаш пари за всичко, но те от своя страна ще ти скъсят джобните.

Някой гледал ли е онлайн авто-борсите скоро?
Скъпа поддръжка и т.н.
1. На дизела разбира се, че ще е по-скъпа, но пак зависи какво и е.
2. Едно BMW E36... за 5000 можеш да си вземеш и отделно този модел е много разпространен. Части втора употреба се намират лесно и на много достъпна цена. По форумите има много оферти. В BMW форум-а можеш да погледнеш и за обяви. Ако си се насочил към BMW не взимай E30, защото на него и поддръжката му е скъпа и много харчи.
Все пак трябва да помислиш как ще я използваш колата. Според това каква работа имаш, за да знаеш г/д разхода и т.н.
Разгледай по авто-борсите в интернет, за да се ориентираш по-точно за цените.

*И вземи в предвид - гражданска, каско, гуми, масло, че да не си вземеш колата и да не можеш да я караш xD

ArTanDra
06-30-2010, 10:40
Така Ауди или БМВ, начинаещ си готова одраскана е отнякъде когато паркираш... ти не знаеш какво търсиш. За това, което си описал може и ладичка.. (дори може да си я боядисаш металик). Влизаш в mobile.bg и си задаваш критерии - 4/5 врати, металик, климатик, година над 2000г., защото по-стара трябва да поправяш през месец все нещо ще и има, да не говоря че ако си купиш от автокъща ще останеш много "доволен" от италианските и блъснати боклуци ;)

Serseri91
06-30-2010, 10:42
Ъъъ, да забравих да спомена частта, че трудно ще свикнеш с голяма кола.Не е за всеки, особено ако живееш в голям град с много трафик и тесни места за паркиране.

tuzaro
06-30-2010, 10:49
До 5 хиляди може да си купиш ауди или бмв, но после ще съжаляваш.Както ти казаха, скъпа е поддръжката им.Пък и не забравяй, че още си хлапак, пак от ваш'те ще искаш пари за всичко, но те от своя страна ще ти скъсят джобните.

Някой гледал ли е онлайн авто-борсите скоро?
Скъпа поддръжка и т.н.
1. На дизела разбира се, че ще е по-скъпа, но пак зависи какво и е.
2. Едно BMW E36... за 5000 можеш да си вземеш и отделно този модел е много разпространен. Части втора употреба се намират лесно и на много достъпна цена. По форумите има много оферти. В BMW форум-а можеш да погледнеш и за обяви. Ако си се насочил към BMW не взимай E30, защото на него и поддръжката му е скъпа и много харчи.
Все пак трябва да помислиш как ще я използваш колата. Според това каква работа имаш, за да знаеш г/д разхода и т.н.
Разгледай по авто-борсите в интернет, за да се ориентираш по-точно за цените.

*И вземи в предвид - гражданска, каско, гуми, масло, че да не си вземеш колата и да не можеш да я караш xDкарал ли си такова е36 и оправял ли си го?? Кои части да вземе на стара, може би нещо за двигателя, или пък за охладителната система?? А случайно да ти минава през акъла колко гори?? Освен тва за първа кола с тва задно ще го върти както си иска, да не говорим зимно време... А ако я одраска някъде, остави забрави направо... Цялостно пребоядисване 1500 лева
:shock:

alexandr0v
06-30-2010, 10:52
До 5 хиляди може да си купиш ауди или бмв, но после ще съжаляваш.Както ти казаха, скъпа е поддръжката им.Пък и не забравяй, че още си хлапак, пак от ваш'те ще искаш пари за всичко, но те от своя страна ще ти скъсят джобните.

Някой гледал ли е онлайн авто-борсите скоро?
Скъпа поддръжка и т.н.
1. На дизела разбира се, че ще е по-скъпа, но пак зависи какво и е.
2. Едно BMW E36... за 5000 можеш да си вземеш и отделно този модел е много разпространен. Части втора употреба се намират лесно и на много достъпна цена. По форумите има много оферти. В BMW форум-а можеш да погледнеш и за обяви. Ако си се насочил към BMW не взимай E30, защото на него и поддръжката му е скъпа и много харчи.
Все пак трябва да помислиш как ще я използваш колата. Според това каква работа имаш, за да знаеш г/д разхода и т.н.
Разгледай по авто-борсите в интернет, за да се ориентираш по-точно за цените.
*И вземи в предвид - гражданска, каско, гуми, масло, че да не си вземеш колата и да не можеш да я караш xD

Тука може малко да поспорим за E30. Aз за тия пари бих си взел нещо подобно, примерно BMW 318iS. Четири цилиндъра - нисък разход на гориво в нормални обороти (до 3000). При високи обороти - много много ама много фън и адреналин. Прилично представяне на 400м - с малко старание и средства, можеш да я докараш до под 9 секунди а ако се помотаеш из БМВ форумо бързичко ще разбереш и как можеш още да смъкнеш ценните стотни. Невероятно комфортна кола, на дълъг път е незаменима а градско просто изяждаш всякакви наперени малолитражки. Поддръжката - колкото на Голф, но частите са по-скъпи, за сметка на това се разваля мнооооого по-рядко така че евтинко ти излиза. Няколко препоръки към автора преди да се насочи към конкретна марка:

Не си купувай Опел - наистина гният.
Френските коли .....Пежо .....олеле (от опит, карал съм и такава).
Не се залепвай за лъскави Калибри .... изглеждат сносно, но във всеки сервиз ще ти кажат "топли" думи за двигателя.
Японска кола - недей освен ако единствената ти мечта не са 400м. На дълъг път ще се разцепиш от нерви. Това е, малко съм пристрастен ноооо.... 8-)

alexandr0v
06-30-2010, 11:10
Аз лично не бих си купил кола, която е на 15+ години само заради марката...

Много си прав, но все пак лично аз предпочитам да карам BMW на 15+ години отколкото примерно някой изгнил Опел на същите години. Да не се обиждат притежателите на Опел.

Serseri91
06-30-2010, 11:16
И за пореден път се вижда неевективният начин на мислене на българина.

tuzaro
06-30-2010, 11:28
верно е че бмв е много здрава кола, аз карах 10 километра без грам охладителна течност и после само смених частта която се беше счупила и налях антифриз и пак си е 6 точки, ама тва не са коли за млад шофер... тва пък на 400 метра за колко ги взима и че се състезаваш по светофарите като гламав е мега тъпата работа... той още кара курса и сигурно му се иска да изреже някоя кола до 100-120 ама тва бързо омръзва. Освен тва е36 е супер тясно отзад и ако си малко по-дълъг зад тебе човека ще се чуди как да седне, а габаритите са му много големи. Вземи си някое Поло, Астра Ф, тамън ше ти останат и пари като я вземеш да я прегледаш и да сипваш бензин.

MajeStic
06-30-2010, 11:49
До 5 хиляди може да си купиш ауди или бмв, но после ще съжаляваш.Както ти казаха, скъпа е поддръжката им.Пък и не забравяй, че още си хлапак, пак от ваш'те ще искаш пари за всичко, но те от своя страна ще ти скъсят джобните.

Някой гледал ли е онлайн авто-борсите скоро?
Скъпа поддръжка и т.н.
1. На дизела разбира се, че ще е по-скъпа, но пак зависи какво и е.
2. Едно BMW E36... за 5000 можеш да си вземеш и отделно този модел е много разпространен. Части втора употреба се намират лесно и на много достъпна цена. По форумите има много оферти. В BMW форум-а можеш да погледнеш и за обяви. Ако си се насочил към BMW не взимай E30, защото на него и поддръжката му е скъпа и много харчи.
Все пак трябва да помислиш как ще я използваш колата. Според това каква работа имаш, за да знаеш г/д разхода и т.н.
Разгледай по авто-борсите в интернет, за да се ориентираш по-точно за цените.

*И вземи в предвид - гражданска, каско, гуми, масло, че да не си вземеш колата и да не можеш да я караш xDкарал ли си такова е36 и оправял ли си го?? Кои части да вземе на стара, може би нещо за двигателя, или пък за охладителната система?? А случайно да ти минава през акъла колко гори?? Освен тва за първа кола с тва задно ще го върти както си иска, да не говорим зимно време... А ако я одраска някъде, остави забрави направо... Цялостно пребоядисване 1500 лева
:shock:
1. Не, не съм оправял E36, разглабял съм E30 от-до. Части има в изобилие за E36 гаранция.
2. Двигател няма и смисъл да се прави... един 2.0 струва 450 лева, ако не и по-малко.
3. Искаш да кажеш, че със задно не може да се свикне? Да, зимно време задно не е много оферта, защото можеш да затънеш някъде, но пак зависи.
4. Ще се овърти, ако няма качествени гуми и влиза в завойте както не трябва.
5. Гори около 10/100 бензин според карането. За това пак казвам, че е хубаво да знае с какви пари разполага и след закупуването, на която и да е кола... и как и за какво ще я използва.
6. Която и кола да одраскаш пребоядисването няма да е ефтино. Цените започват от 600 лева за некачествено пребоядисване и стигат до над 1000 лева отгоре.

И аз съм на мнението, че за първа кола трябва да е нещо по-семпло, защото, ако я удариш някъде или я одереш, да не те е яд и отгоре на всичкото комфортно можеш да я мъчиш, за да се потренираш малко при екстремни ситуации.

Rounder
06-30-2010, 12:04
До 5 хиляди може да си купиш ауди или бмв, но после ще съжаляваш.Както ти казаха, скъпа е поддръжката им.Пък и не забравяй, че още си хлапак, пак от ваш'те ще искаш пари за всичко, но те от своя страна ще ти скъсят джобните.

Някой гледал ли е онлайн авто-борсите скоро?
Скъпа поддръжка и т.н.
1. На дизела разбира се, че ще е по-скъпа, но пак зависи какво и е.
2. Едно BMW E36... за 5000 можеш да си вземеш и отделно този модел е много разпространен. Части втора употреба се намират лесно и на много достъпна цена. По форумите има много оферти. В BMW форум-а можеш да погледнеш и за обяви. Ако си се насочил към BMW не взимай E30, защото на него и поддръжката му е скъпа и много харчи.
Все пак трябва да помислиш как ще я използваш колата. Според това каква работа имаш, за да знаеш г/д разхода и т.н.
Разгледай по авто-борсите в интернет, за да се ориентираш по-точно за цените.

*И вземи в предвид - гражданска, каско, гуми, масло, че да не си вземеш колата и да не можеш да я караш xDкарал ли си такова е36 и оправял ли си го?? Кои части да вземе на стара, може би нещо за двигателя, или пък за охладителната система?? А случайно да ти минава през акъла колко гори?? Освен тва за първа кола с тва задно ще го върти както си иска, да не говорим зимно време... А ако я одраска някъде, остави забрави направо... Цялостно пребоядисване 1500 лева
:shock:

tuzaro e прав...а другия муфлон от горе да не знае много...мноу мразя такива разбирачи,ти кога кара Е30 и Е36 че да даваш сравнение кое колко гори и колко му е подръжката купувал ли си части ?
мен бензинова помпа на Е36 ми излезе 210 лв.
харчи ми 17/8 на 100 бензин. Това говорим за БМВ Е36 318IS щото има и др. модели на Е36 като 325/320....
Е30 също има др модели като 325,318 IS и т.н.
Обикновена 30-ка гори към 11/12 на 100 но виж вече 325 гори доста...
така,че има за какво да се спори.....аии моляти се гледай си там онди/нисани и разни др. измислени марки и не се обаждай където не си в час.

MajeStic
06-30-2010, 12:36
мен бензинова помпа на Е36 ми излезе 210 лв.
харчи ми 17/8 на 100 бензин. Това говорим за БМВ Е36 318IS щото има и др. модели на Е36 като 325/320....

210 лева? За 100 лева максимум можеш да си намериш бензинова помпа втора ръка... Цените вървят около 60 лева дори. 100 лева е максимума.

tuzaro
06-30-2010, 12:54
е хубаво де, как ще сложиш такава част втора ръка?? тва е голяма глупост, бива примерно да сложиш топка за скоростите втора ръка, ама такава важна част...
ПП ако може да задам един въпрос, колите със автоматични скорости въртят ли гуми като потеглят??

Shazzrah
06-30-2010, 13:05
за 5000 можеш да си вземеш добра кола, но на доста годинки... за млад човек да кара дизел... O.o WTF?! Ти дизел карал ли си? (тук не говорим за модели от 2.5 TD нагоре...)

Аз бих си взел Mazda 323F BA 1.8/2.0 V6 95+ година или Honda Civic Coupe за тия пари и Hyundai Coupe може да си намериш.Специално за Маздата ти гарантирам, че в този клас това е най-здравата кола, която можеш да намериш!Върви значително повече от 318 IS и 320 на BMW (няма смисъл да спорите с мен ТАКА Е! )

Айде успех!И като тръгнеш да си вземаш кола задължително с някой който разбира от коли 2ра ръка!Българските търгвци лъжат МНОГО!

MajeStic
06-30-2010, 13:16
за млад човек да кара дизел... O.o WTF?! Ти дизел карал ли си? (тук не говорим за модели от 2.5 TD нагоре...)
Карал съм, да. Един приятел има Citroen Xantia 2.1tdi-ка. Върви чудесно и с хидравличното окачване е много практичен.
Астра, Мазда 323 - да, наистина също добро предложение. За 5000 лева има място за избор :) Успех на изпита и при купуването на кола! (:

plmn
06-30-2010, 14:04
Супер тъпо е да се хвърляш на изброените марки, особено когато ти е първа кола и нямаш пари. Или мама и тате ти купуват Q7-ца от магазина и бръмчиш, или не си даваш малкото парици за бараки.

Направи като мен - Опел Корса, 2000г, бензин, 65 к.с., 4/5 врати, супер запазена (т.е. не се хвърляй на 1вото, което видиш, а оглеждай) = ниска цена, 10 лв. ми е год. данък.., частите са евтини, харчи малко. Мисли рационално..

Rounder
06-30-2010, 14:43
така и представи си че пича е почти 2 метра и е към 100 кг. на 8 ли трябва да се сгъне в тая корса ? :?
мислете малко...то не трябва само да ти е ефтино,ами и конфорта за къв цирей ми е ефтино,като след това ще слизам схванат

Shu7teR
06-30-2010, 14:58
е хубаво де, как ще сложиш такава част втора ръка?? тва е голяма глупост, бива примерно да сложиш топка за скоростите втора ръка, ама такава важна част...
ПП ако може да задам един въпрос, колите със автоматични скорости въртят ли гуми като потеглят??

Не въртят гуми бате Васко.Като натиснеш педала до край си ускорява както си знае.

По темата:
Една хонда сивик хечбек за тия пари ми е фаворит.

Rounder
06-30-2010, 15:15
така и представи си че пича е почти 2 метра и е към 100 кг. на 8 ли трябва да се сгъне в тая корса ? :?
мислете малко...то не трябва само да ти е ефтино,ами и конфорта за къв цирей ми е ефтино,като след това ще слизам схванат

На 718 трябва да се сгъне...

Аз където също не съм дребен, знаеш ли колко се замислям дали да не си взема едно Поло?

не ме вълнува колко се замисляш...карал съм Корса и Ситроен АХ еми супер гадно е краката ми една не опират във волана....а съм 180 см 80 кг.
Просто изказвам мнение,на мен ми беше неудобно....ако искаш и смарт си вземи,не ми пука,не ти давам парите аз.

Serseri91
06-30-2010, 15:35
^Мисля, че това биха твърдяли хора, които са се качвали на хечбек коли под 2000 г.

Разполагам с астра '08 и корса '07, на бащата и на вуйчо, и 2-те са хечбек, аз съм 190 см 90 кг - никак не са неудобни ;) Дори си е супер, вътре е широко а колата все пак е малка.

Та ... мисля, че разбрахте какво имам в предвид :)

Rounder
06-30-2010, 16:18
карал съм Корса и Ситроен АХ еми супер гадно е краката ми една не опират във волана....а съм 180 см 80 кг.
Просто изказвам мнение,на мен ми беше неудобно....ако искаш и смарт си вземи,не ми пука,не ти давам парите аз.

Превод на червеното ще може ли?

А аз съм по-едър от теб и нямам проблем в Поло, както и в Корса и в тези малките Пежа... дали не говориш наизуст? Още повече, че помня, че не си пълнолетен...

правилно помниш...
колата ми трябва за работа...аа за превода искам да кажа че колената ми едва не опират в долната част на волана

Rounder
06-30-2010, 16:25
Имам въпрос - Свидетелство за правоуправление на МПС имаш ли?

НЕ...но това че нямам не значи,че не мога да карам...карам от доста време,а познавам хора който имат книжка от години,и пак са същите гауфони,не знаят знаци и правила...та те моля,недей да ми обесняваш,че застрашавам нечии живот,и куп други глупости.
темата е съвсем в друга посока,ако имаш нещо да ми казваш....ЛС !

Serseri91
06-30-2010, 16:26
Не е много умно да разкриваш, че вършиш нещо нелегално. :-o

Rounder
06-30-2010, 16:27
Не е много умно да разкриваш, че вършиш нещо нелегално. :-o

Боли ме фара...те и без това знаят местните полицай,че карам така..

Serseri91
06-30-2010, 16:27
Ти сега хвалиш ли се :-o

Rounder
06-30-2010, 16:29
Оффф...както и да е,не съм длъжен да обеснявам на никогo,камоли на вас...
темата е за съвсем различно нещо.

Serseri91
06-30-2010, 16:30
Защо тогава я завъртя около твоите способности ?

Rounder
06-30-2010, 16:32
Не,не съм,просто изказах мнение за малките колички...не съм писал,че съм без документ,и т.н. просто казах,че съм карал такава и си написах впечетлението...
мод. повдигна тая тема...

plmn
06-30-2010, 16:41
така и представи си че пича е почти 2 метра и е към 100 кг. на 8 ли трябва да се сгъне в тая корса ? :?
мислете малко...то не трябва само да ти е ефтино,ами и конфорта за къв цирей ми е ефтино,като след това ще слизам схванат

това абсолютно не е вярно. 180 см съм, и нямам абсолютно никакви проблеми с колата. отзад също има предостатъчно място. вътре е по-широка отколкото изглежда. не те знам какво си карал, но говориш наизуст. + това не видях да има изисквания за колата от типа на широчина и пр.

Rounder
06-30-2010, 16:43
така и представи си че пича е почти 2 метра и е към 100 кг. на 8 ли трябва да се сгъне в тая корса ? :?
мислете малко...то не трябва само да ти е ефтино,ами и конфорта за къв цирей ми е ефтино,като след това ще слизам схванат

това абсолютно не е вярно. 180 см съм, и нямам абсолютно никакви проблеми с колата. отзад също има предостатъчно място. вътре е по-широка отколкото изглежда. не те знам какво си карал, но говориш наизуст. + това не видях да има изисквания за колата от типа на широчина и пр.

Маи ти говориш на изуст щото съм посочил в коя кола не ми е било комфортно,но важното е да пишем без да гледаме :x

plmn
06-30-2010, 16:46
на мен може да не ми е комфортно и в S класа, тва е прекалено субективно. мнението ми беше насочено към автора на темата, под формата на съвет какво може да си вземе, имайки предвид, че му е първа кола, няма много пари под ръка, опит и ред др. фактори.
не беше насочено към теб, и дали ти е било комфортно. автора да пробва, като не го кефи, да се насочи към друга.. :)

Nakadah
06-30-2010, 20:50
Щях да препоръчам Mazda 3 (http://www.auto4you.ca/upload/big_Mazda_Mazda3_2_40740.jpg) но като видях какви безумни цени държът в България се отказах...

Според мене Мазда 3 е перфектната кола за тиин

-хубав дизайн
-евтина подръжка
-не претенциозна
-върви добре

D3NG3rZ0N3
06-30-2010, 22:22
Алфа Ромео 156- красив дизайн, 150 кончета, дизел. 8)

plmn
06-30-2010, 23:42
Алфа Ромео 156- красив дизайн, 150 кончета, дизел. 8)

150 кончета на първа кола не е разумно.

Shazzrah
07-01-2010, 00:36
Алфа Ромео 156- красив дизайн, 150 кончета, дизел. 8)

От всички италиански боклуци дето се внасят "нов внос" алфа да си купиш е най-голямата грешка!Особено ако е от Италия ... МНОГО МНОГО ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!

Rounder
07-01-2010, 07:56
Алфа Ромео 156- красив дизайн, 150 кончета, дизел. 8)

150 кончета на първа кола не е разумно.

що бе !? тои да не милионер да си купува на 18/25/30 год. различна кола
кво искаш да кажеш,че ся като е зел книжка трябва да земе някоя малка,след време някоя голяма,аиде глупости,ти да не си правил така...големи моралисти се изкарахте полувината...
единствените нормални мнения бяха на Serseri

Nakadah
07-01-2010, 08:17
Господа,

Вие пренебрегвате 1 много важен фактор, или по-точно не сте запознат с него!

HP = Max Speed
Torque = Acceleration

Когато казвате че много конски сили за първа кола не е добре имате предвид че голям Torque за първа кола не е добре. Също така като говориме за Torque/HP моля взимайте в сметките и тежеста на колата, защото при различно тегло 1 кола със 1 и същи характеристики върви по различен начин.

Защо не се препоръчва кола с голям Torque за млад щофер? Защото много скача/дърпа и шанса да направи катастрофа(като потегля) е по-голям. Също така с кола която дърпа повечко е по-трудно да се научиш/свикнеш да караш.

Аз предлагам и автора на темата да се включи, защото все пак тази тема се върти около него, а ние не сме видяли негов пост в тази тема. :?

Rounder
07-01-2010, 08:28
И ти си прав,важен е въртящият момент :)

plmn
07-01-2010, 13:33
Алфа Ромео 156- красив дизайн, 150 кончета, дизел. 8)

150 кончета на първа кола не е разумно.

що бе !? тои да не милионер да си купува на 18/25/30 год. различна кола
кво искаш да кажеш,че ся като е зел книжка трябва да земе някоя малка,след време някоя голяма,аиде глупости,ти да не си правил така...големи моралисти се изкарахте полувината...
единствените нормални мнения бяха на Serseri

точно това искам да кажа.
не се изкарам моралист, просто ВИЖДАМ.
само от моя град знам 4-5 момчета и момичета, които останах сакати след разни изпълнения с бая мощни коли от магазина, които мама и тате с много пари им ги взеха. и това са само тези, които аз познавам.

колко народ се размазва всеки ден по асфалта и не могат да ги съберат - гледай статистиките. сещам се за онзи дето беше взел s класата на баща си, и някъде около София се беше блъснал, x метра мантинела минава през колата и него. аз не желая същата съдба.

колкото и да си разумен, имаш ли яка кола, рано или късно се изкушаваш. предприемаш рисковани изпреварвания, не преценяваш правилно и айде. за това ми е и такъв съвета - да взима нещо малко да му е мирна главата и да си знае силата. поне докато натрупа някъв опит..

Rounder
07-01-2010, 15:14
това,че ти мислиш така...не значи,че е така,ако имаш достатъчно акъл няма да се правиш на герой...
а,това винаги ми е било смешно,че когато имаш мощна кола може да се убиеш...
ми то и с една корса може да се убиеш...като нямаш и грам акъл...може и с колело....

plmn
07-01-2010, 15:30
това,че ти мислиш така...не значи,че е така,ако имаш достатъчно акъл няма да се правиш на герой...
а,това винаги ми е било смешно,че когато имаш мощна кола може да се убиеш...
ми то и с една корса може да се убиеш...като нямаш и грам акъл...може и с колело....

ами да си го кажем направо - поечето нямат достатъчно акъл и се правят на мъже. да, и с Корса можеш да се убиеш, може да се спънеш и да се удавиш в локва. въпреки това казаното от мен е валидно.

Rounder
07-01-2010, 15:55
това,че ти мислиш така...не значи,че е така,ако имаш достатъчно акъл няма да се правиш на герой...
а,това винаги ми е било смешно,че когато имаш мощна кола може да се убиеш...
ми то и с една корса може да се убиеш...като нямаш и грам акъл...може и с колело....

ами да си го кажем направо - поечето нямат достатъчно акъл и се правят на мъже. да, и с Корса можеш да се убиеш, може да се спънеш и да се удавиш в локва. въпреки това казаното от мен е валидно.

За мен не е,но въпреки това спазвам ограничения,и никога не съм я настъпвал с повече от 110/20....никога,не ми е минавало през акъла,да я въртя,или каквото и да било...такаче спирам с спора,щото за мен е безмислен....то ако си проЗ на 15,ще си тъп и на 45....така че....

iLovePussyJuice
07-01-2010, 21:12
Без претециите да разбирам много смятам, че като за нашите пътища и за млади шофери Опел и Фолксваген са най-подходящи. (сега ако е по-заможен е друго)
Корса, Астра, Голф, Поло и т.н