PDA

View Full Version : Ако някой може да ми разясни..



transformable
06-30-2010, 06:21
Каква е разликата между " МИНИ ЛАПТОП " и " НЕТБУК " Питам защото искам да си взема нещо до 10,11 инча до 600 лв.Благодаря на всички отговорили :-)

MissDeadly
06-30-2010, 06:44
Ами мисля, че нетбука си е мини лаптоп.. така или иначе не вярвам да има кой знае каква разлика между двете :)

transformable
06-30-2010, 16:57
Ами мисля, че нетбука си е мини лаптоп.. така или иначе не вярвам да има кой знае каква разлика между двете :)Според мен има хора който знаят :) Трябва ми по доброто нетбук-мини лаптоп :-o

Utopia
06-30-2010, 19:12
като цяло се смята
че нетбуука е по слаба машина без ЦД/ДВД и служи единствено за работа в нета

а минилаптопа е просто умален лаптоп, със всичките си производителности


от информацията която намирам тук, там. последните години, .. двата термина определят една и съща машина и се спори по въпроса как трябва да се казва 10инчовия лаптоп.


из магазините също не се намира нещо насочващо
като цъкне нетбуук в техномаркет ти се показват всички лаптопи

в мултирама всичко е преносим компютър

в ардес нямат 10инчови компове.


моя съвет е като отидеш в магазина просто да го гледаш да има достатъчно херци, две ядра:?, мин 2гб рам, ДВД, и уаерлес!

ludikalinki
07-01-2010, 08:12
Само да вмъкна, че оптично устройство до колкото знам няма вградено в малките лаптопи. Дори бизнес клас като Dell Latitude E4200 са с външно DVD.

koko95
07-01-2010, 18:56
Каква е разликата между " МИНИ ЛАПТОП " и " НЕТБУК " Питам защото искам да си взема нещо до 10,11 инча до 600 лв.Благодаря на всички отговорили :-)

По-добре си вземи нещо като за интернет+тук там някоя игра и програми.Вече един лаптоп с 3 гб 15.6 хд екран и интегрирана интел видео карта

Reaper93
07-01-2010, 19:05
Нетбук


Нетбук (от английски език: Net - мрежа и Book - книга) е малък лаптоп. Обикновено е с екран от 7" до 13" инча. Леки са и са със специални мобилни процесори. Първият нетбук, който също така прави рекорд в продажбите на лаптопи, е нетбукът на ASUS EEE PC 701. Лаптопът е със седем инчов екран и само 4 GB SSD хард диск. Идва със инсталираната Линукс дистрибуция Xandros OS. Тя е пригодена спецално за малкия екран на нетбука. Процесорът е Intel Mobile - само 900 MHz. Въпреки това нетбукът работи сравнително бързо. Средната цена е 400 BGN.


За мини-лаптоп нищо не намерих...

Utopia
07-01-2010, 20:26
Нетбук


Нетбук (от английски език: Net - мрежа и Book - книга) е малък лаптоп. Обикновено е с екран от 7" до 13" инча. Леки са и са със специални мобилни процесори. Първият нетбук, който също така прави рекорд в продажбите на лаптопи, е нетбукът на ASUS EEE PC 701. Лаптопът е със седем инчов екран и само 4 GB SSD хард диск. Идва със инсталираната Линукс дистрибуция Xandros OS. Тя е пригодена спецално за малкия екран на нетбука. Процесорът е Intel Mobile - само 900 MHz. Въпреки това нетбукът работи сравнително бързо. Средната цена е 400 BGN.


За мини-лаптоп нищо не намерих...

малко по горе съм обяснил
но мерси за урока по история :)

Reaper93
07-01-2010, 20:41
Не съм ти чел коментара..