PDA

View Full Version : Отново Акнето....



abvgde93
06-30-2010, 12:16
Здравейте,тази тема мисля,че е малко по различна от другите...
Значи от миналата година лекувам акнето ... През зимата дерматолога ми изписа някой мазила с които да се мажа...Към март-април тази година кожата ми вече беше по-добре...Нямах толкова петна по лицето,тена на кожата беше по светъл и нямах абсолютно никакви пъпки (акне) Имах само черни точки,които не бях отстранил (по бузите)
Сега отбаче от този месец Юни започнаха да ми излизат пъпки (акне) ,кожата ми започна да се зачервява бързо...пак си е мазна като преди.
Ходих при дерматолога ми (д-р Славка Чолакова) и тя ми каза да спра да се мажа,само да си купя Photoderm Akn на Биодерма (това е слънцезащитен крем,които предпазва кожата от черни точки,регулира мастната секреция)
.....Да но пъпките започват да ми излизат отново .... мажа се вечер с Acne Out Active Losion и понякога със скраб на гарниер за черни точки ....Но пъпки продължават да ми излизат :( Какво да правя ? Мисля да сменям дерматолога .... на 17 години съм,Момче.От зимата до сега не съм спирал да поддържам кожата си ...с лосиони и други предписани от дерматолога..

Harum_Scarum
06-30-2010, 16:10
Такаа,отговарям ти най-вече защото от 3 часа , никой не ти е отговорил..
1-Прави си домашни маски.С хума (2-3 лъжички хума и 2-3 лъжички мляко),маската с аспирин (тя е за черни точки-1 аспирин на прах и малко вода), имровизирай- мед , праскови , обелки от краставици,във всичко има витамини.
2-направи си навик всяка вечер да си почистваш лицето с измиващ гел за лице и от някоя аптека (по-добре от аптека,отколкото от Ейвън и Орифлейм) и то за мазна кожа.
3-вземи си крем Кларина против акне ( трябва да се мажеш вечер след като си почистиш лицето) и крем Здраве (където ти излиза пъпка се мажеш с него)
4-Салицилов спирт - вземи си от някоя аптека и с едно памуче търкай кожата си вечер,когато е най-замърсена.Салициловата киселина изсушава кожата.
5-Един път седмично си почиствай лицето със скраб (може и 2) премахва мъртвата кожа.
6-Промени начина си на хранене.Пъпки може да ти излизат ако се храниш нездравословно.
7-Ако те притеснява че кожата ти се омазнява през деня,вземи си матиращ крем.
8-Избери си добра козметичка и ходи на почистване на лицето 1 път в месеца (+ това тя може да реши да ти направи и някаква пилинг маска) почистването не е скъпо,струва 15-25 лева, а маската 4-10 лева,зависи къде ще отидеш.
9-Може да си вземеш пилинг маска, и мога да ти препоръчам от Ейвън, серията Planet Spa , с минерали от мъртво море.


Повечето неща ги правя (освен почистването при козметичка,но мога да ти гарантирам че има голям ефект)и досега не съм имала пъпки ( да чукна на дърво :-D )

Пробвай,няма какво да губиш , ако се получи няма да харчиш пари по дерматолози.Успех!

BlackMeow
06-30-2010, 19:43
.....Да но пъпките започват да ми излизат отново .... мажа се вечер с Acne Out Active Losion и понякога със скраб на гарниер за черни точки ....Но пъпки продължават да ми излизат :( Какво да правя ? Мисля да сменям дерматолога .... на 17 години съм,Момче.От зимата до сега не съм спирал да поддържам кожата си ...с лосиони и други предписани от дерматолога..

Нормално е през лятото да ти е по-трудно да поддържаш кожата си - горещо е, ужасно прашно, ако си с чувствителна кожа трябва да полагаш грижи всеки ден - и сутрин и вечер.
Аз те съветвам да не разчиташ много на мнения от форуми, а да отидеш на дерматолог отново.

Това със салициловия спирт само ще ти задълбочи проблема - кожата ти просто ще опита да компенсира и нищо чудно 2-3 часа след спирта да си се "омазнил" повече от преди.

Иначе на 17 години има някакъв шанс каквото и да правиш да няма как да отървеш някоя и друга пъпка - пубертет, какво да се прави.

Почиствай, ползвай слънцезащитен лосион и пий много вода.

Harum_Scarum
06-30-2010, 19:55
^Не гарантирам,че е най-правилното от мед. гледна точка,но поне е дерматологично тествано.Хихих :-D :-D [/i]

abvgde93
06-30-2010, 20:21
Ами ходих при дерматолога ми и ми каза вече да не се мажа с нищо само да си купя Photoderm akn Bioderma (слънцезащитен) и ми каза да ходя при нея чак октомври месец? Какво да правя...

ira90
06-30-2010, 20:38
Аз моите пъпки "убивам" с тази маска за лице :

Мая (колкото орех) се смесва с една супена лъжица прясно мляко/трябва да се прави на кашичка/. Маже се на лицето, след 20 минути се отмива с отвара от лайка (може и с вода) и след това поне два часа да не се мие лицето с вода. Първия месец се прави по веднъж на седмица, за профилактика после един -два пъти в месеца.Още след първото мазане има ефект (поне при мен). ВАЖНО маята трябва да е на кубчета (жива мая), а не на прах.

Да ти кажа при мен има ефект, пък и на други съм я препоръчвала и винаги са оставали доволни ... незнам пробвай нищо не губиш. УСПЕХ !!! :-)

LipSy
06-30-2010, 21:45
То има хора, които с каквото и да ги мажат не им минават пъпките. Само за известно време се премахват малко и като свикне вече кожата с продукта и айде на ново има акне. Ако наистина от нищо не ти минат изцяло, явно ще трябва да изчакаш някоя друга година. Знам, че е гано, но при всеки е различно!

SunshineexxSmiilee
07-02-2010, 17:59
По-малката ми сестра ми имаше същия пр0блем но една нейна приятелка и препоръча Nivea -- clean deeper и аз и г0 купих сега тя 0ще го изп0лзва кожата и е супер глатка и тва премахва и черни т0чки и акне лицет0 и е мн0г0 чисто купи си г0 п0мага :) :)