PDA

View Full Version : Хапче анти-бебе за мъже?



pavkata16
06-30-2010, 12:51
Чух по новините че израелски учени са открили хапче за мъже което въздействало върху един от протеините в семенната течност и така жената не можела да зачене. Приемало се веднъж на всеки 3 месеца и нямало странични ефекти. Някой знае ли повече и дали вече го има на пазара. Струва ми се много яко.

Разбирам ентусиазма ти. Явно той е причината да не уцелиш раздела. :)
kalpazanka

vaseto0o
06-30-2010, 12:53
Като ти се преебе веднъж синтеза на този протеин, после сам нема можиш си го синтезираш ...
Искат да на направят стерилни, така че някой ден евреите да завладеят света ама нема им се даваме 8)

pavkata16
06-30-2010, 12:57
Това не е вярно че ще останеш стерилен, как ще го пускат това в цял свят тогава? Нека някой по-запознат за този синтез на този протеин да каже?

ladykeisy
06-30-2010, 13:04
Препаратът деактивира сперматозоидите, преди да достигнат до матката.Приема се веднъж на 3 месеца, т.е. 4 пъти в годината.Отстранява жизнено важен протеин от спермата, необходим за зачеването. Така че, когато сперматозоидите достигнат до матката, те не могат да оплодят яйцеклетката.Действието му е 100% и без странични ефекти, за разлика от женските контрацептиви, които също имат и още един недостатък, а именно, че трябва да се пият всеки ден в един и същи час.
Правени са експерименти с мишки и при ниска доза хапчето осигурява стерилитет за 1 месец, а при по-висока доза действа 3 месеца.Животните не спряли да се чифтосват, не е действало на храненето им, нито на теглото.Изпитанията при хора доброволци ще започнат до 1 година, а продуктът ще бъде пуснат на пазара до 3.

pavkata16
06-30-2010, 13:06
ladykeisy беше много изчерпателна, 10x! :)

ladykeisy
06-30-2010, 13:21
Пак заповядай.

Thinkinman
06-30-2010, 15:21
Яко, но и страшничко... при мисълта от стерилитет. Бих го тествал, но след като вече имам деца :grin:

amk933
06-30-2010, 19:31
Даааа, и на мен ми изглежда не малко, ами доста страшничко, но пък ме и изкушава. 8-)

Интересно предложение, но и аз ще пробвам след като имам деца, да не вземе да се окаже вечно. :lol: