PDA

View Full Version : Тренировки по кикбокс...



Doomcryer
06-30-2010, 13:48
Значи решил съм тази година да се запиша на кикбокс и понеже не съм много запознат къде има зали,ако някой знае дали има добри такива близо до Симеоново или Драгалевци в София ,ще съм му много благодарен.

А и ако някой е по-запознат и може да ми обясни няколко неща,още по-добре.

1.Има ли ограничения за възрастта(години) ?
2.Какво е нужно да се закупи преди да се започнат тренировките(Ръкавици, каски,протектори) ?
3.Месечно ли се заплаща или за всяка една тренировка по отделно ?
4.Вярно ли е че е забранен фитнеса,докато тренираш кикбокс ?
5.Колко горе-долу е месечната такса ?
6.Забранени ли са добавките ?
7.Колко пъти в седмица е най-добре да се посещава залата ?
8.Бокс или кикбокс ?
9.Често ли си тръгваш с разбит нос ? :D

За това се сещам в момента

А и ако има значение т`ва - 3 години съм ходил на фитнес,но го спрях преди 5 месеца поради травма и заради превоза.

Дано съм уцелил раздела.

:)

yakuza_
06-30-2010, 13:54
Фитнеса не е забранен, но колкото по - голям си, толкова повече ти се забавят реакциите. А във кик бокса се иска да си бърз и издръжлив. Поне ще се научиш да скачаш на въже, ако не друго 8-)

Doomcryer
06-30-2010, 14:00
Фитнеса не е забранен, но колкото по - голям си, толкова повече ти се забавят реакциите. А във кик бокса се иска да си бърз и издръжлив. Поне ще се научиш да скачаш на въже, ако не друго 8-)
Т`ва е ясно,но аз не съм некав гигант просто имам добре оформено тяло(или по-точно имах :( )

SunSmile
06-30-2010, 14:29
мой приятел тренира кикбокс и си ходи на фитнес, но той е голям инат... Мисля, че може и двете, ако си издръжлив, какин :)

Whoopdedoo
06-30-2010, 14:35
1.Има ли ограничения за възрастта(години) ? не, мисля
2.Какво е нужно да се закупи преди да се започнат тренировките(Ръкавици, каски,протектори) ? нужни са ти бинтове като за начало, след тва ръкавици и другите неща
3.Месечно ли се заплаща или за всяка една тренировка по отделно ? месечно би трябвало да е, може сигурно и с карта както във фитнеса... при всички е различно
4.Вярно ли е че е забранен фитнеса,докато тренираш кикбокс ? не, но не ти го препоръчвам, щото ще си дроП след всяка тренировка
5.Колко горе-долу е месечната такса ? на мен ми беше 25 лева
6.Забранени ли са добавките ? не би трябвало, но пък и ти няма кви добавки да взимаш за кикбокса специално
7.Колко пъти в седмица е най-добре да се посещава залата ? най-добре е когато си свободен, но иначе 3-4 дни е добре
8.Бокс или кикбокс ? кикбокса е по-забавен и интересен (мое мнение)
9.Често ли си тръгваш с разбит нос ? :D няма да си "тръгваш с разбит нос" в близките 2 месеца, докато те научат на гард и всичките тия основни неща, така че за момента не се притеснявай :Д

ходих 3 месеца на кикбокс, но допълнително и в училище тренирах, а кикбокса ми беше след училище... втръсна ми да се прибирам като парцал и го спрях, надявам се да съм помогнал

Doomcryer
06-30-2010, 14:41
1.Има ли ограничения за възрастта(години) ? не, мисля
2.Какво е нужно да се закупи преди да се започнат тренировките(Ръкавици, каски,протектори) ? нужни са ти бинтове като за начало, след тва ръкавици и другите неща
3.Месечно ли се заплаща или за всяка една тренировка по отделно ? месечно би трябвало да е, може сигурно и с карта както във фитнеса... при всички е различно
4.Вярно ли е че е забранен фитнеса,докато тренираш кикбокс ? не, но не ти го препоръчвам, щото ще си дроП след всяка тренировка
5.Колко горе-долу е месечната такса ? на мен ми беше 25 лева
6.Забранени ли са добавките ? не би трябвало, но пък и ти няма кви добавки да взимаш за кикбокса специално
7.Колко пъти в седмица е най-добре да се посещава залата ? най-добре е когато си свободен, но иначе 3-4 дни е добре
8.Бокс или кикбокс ? кикбокса е по-забавен и интересен (мое мнение)
9.Често ли си тръгваш с разбит нос ? :D няма да си "тръгваш с разбит нос" в близките 2 месеца, докато те научат на гард и всичките тия основни неща, така че за момента не се притеснявай :Д

ходих 3 месеца на кикбокс, но допълнително и в училище тренирах, а кикбокса ми беше след училище... втръсна ми да се прибирам като парцал и го спрях, надявам се да съм помогнал
Благодаря много,но все пак бих искал да чуя и други мнения. :)

PainMonopoly
06-30-2010, 19:10
Ами аз на кикбокс не съм ходил, но съм ходил на бокс.

Нямаше ограничение за годините, ходехме предимно хора над 20, а някои бяха и над 30.

Почти от самото начало ми казаха, че ако не си купя ръкавици, няма да я бъде. Бинтове абсолютно задължително от първата тренировка. Ръкавици може и да имат служебни, но може и да нямат. Зависи къде ще отидеш.

Плащаше се по тренировка и беше по 7 лева на тренировка (!!!). Това разбира се е скандално и търсих и по-евтини варианти, но поне за София са поне по 7.

Фитнеса не беше забранен, но не бих ти го препоръчал. Имаше един на тренировките, който беше заклет билдър. Даже ходеше само по 1 път в седмицата, за да има време за фитнес. Правеше 4 удара и "ох, дай малко да си почина". И си почиваше по 5 мин.

За добавки нищо не са казвали. Но аз бях в група за абсолютно начинаещи. За по-напреднали, които се и състезават, може и да има някакви ограничения.

Повече от 3 пъти в седмицата според мен не е нужно. 3 е идеално.

Кикбокса не ме влече нещо. Не знам защо. Но ти си преценяш.

Никога не съм си тръгвал с разбит нос, нито пък някой от трениращите. Както казах, беше група за начинаещи. Но пък ако напреднеш може и да отнасяш повече демидж. Брат ми тренираше кикбокс доста сериозно и постоянно ходеше насинен. Помисли и за това, че не е много яко да те бият в главата и могат да се получат много сериозни травми.