PDA

View Full Version : на горещия стол е stefity



antiWHAT
06-30-2010, 17:18
по нейно желание. Нападайте..

Serseri91
06-30-2010, 17:26
Що пожела да си на стола :-o

cherinka
06-30-2010, 17:28
^ ми то никой не го слагат принудително...

На колко годинки стана?

stefity
06-30-2010, 17:29
Що пожела да си на стола :-o

Любопитство. (: А и напоследък имам доста свободно време. :) Ще се постарая да отговарям интересно. [/b]

m1nik
06-30-2010, 17:29
Откъде си?
Име?
Години?
Приятел?
Самоопиши се [характер, външен вид]

Rounder
06-30-2010, 17:30
Име-ясно е
Години ?
От къде си ?

Обичаш ли природата ?
екстремните спортове ?
Автомобили ?
Харесваш ли фешЪнчетЪ ?
обичаш ли да си в компанията на момчеТА ?
споделяш ли ?
непукист ли си ?
кои градове в БГ са ти любими ?
би ли желала да промениш нещо в себе си ?
би ли пренебрегнала приятел/ка заради някои твой принципи ?
обичаш ли да плуваш ? можеш ли ?
За какво мечтаеш ?
ако ти дават голяма сума пари,би ли убила човек (които не познаваш) ?

stefity
06-30-2010, 17:31
На колко годинки стана? - Амиии навършени 17, след 5 месеца правя бленуваните 18 както се казва. :)

m1nik
06-30-2010, 17:36
цел в живота?
изневерявала ли си? ако не си - би ли?
от кога си в форума?
откъде научи за него?
познаваш ли някой от тук?
фаворити имаш ли?
зодия?
братя/сестри?
стил на обличане?
какво не харесваш в себе си - характер?

stefity
06-30-2010, 17:37
Откъде си? - Варна, морето, сините вълни... (:
Име? - Стефани Илиева (обичам да си казвам двете имена, звучи ми по-официално.)
Години? - 17
Приятел? - Аммм в момента нямам, сложно е.
Самоопиши се [характер, външен вид] - Да се самоопиша, хм добре. Относно характер - Инат, обичам да си набелязвам цели както и да ги следвам, но съм ужасно вятърничева. С развинтена фантазия, но се научих и да съм здраво стъпила на земята, защото както знаем - фантазията няма граници, но реалността ти ги поставя и ако си свикнал да се рееш в облаците е трудно да се справиш. Не се описах доста добре, но не ме бива в тези неща. (:

А за външния вид - Мисля, че думата 'лъчезарност' ме описва най-точно. :)

jghgh
06-30-2010, 17:44
Любим филм + защо
Любима песен + защо
На коя държава харесваш името? (или повече от една 8-) )
Любима книга + защо

Какъв стил музика харесваш?

Кой клас беше?

След 12ти към какво си се ориентирала?

ArrowsOfDeath
06-30-2010, 17:46
Защо днешните момичета изглеждате по възрастни, отколкото всъщност сте? Навсякъде jailbait :lol:

jghgh
06-30-2010, 17:48
Видях пост на ArrowsOfDeath и се сетих за един негов въпрос. Ще ти го задам в женски вариант:

Кои 5 форумци не би върнала?
А известни личности като цяло?

Дом.любимец? Какъв?

Любимо животно?

Ае стига толкова 8-)

stefity
06-30-2010, 18:00
Име-ясно е
Години ?
От къде си ?

Обичаш ли природата ? - Че кой не я обича? ;р Доста хора свързват природата и излетите в гората с пиене на алкохол, палене на огън, скара, мръвки и т.н. Аз не го обичам това. Ходя сред природата за да се отпусна, за да легна на тревата и гледайки небето да размишлявам за изцяло мои неща. За мен природата олицетворява спокойствието.

екстремните спортове ? - О, да. :) Скачала съм с бънджи, но сега целта ми е парашут. Дано стигна и до там.

Автомобили ? - Амиии като малка се интересувах заради баща ми, постоянно бях покрай него като поправяше колата, но с времето интереса ми отшумя, малко съжалявам за което. Иначе обичам големите и стабилни коли, не малките, спортни с ниско окачване, които на всяка втора дупка в града могат да се разпаднат.

Харесваш ли фешЪнчетЪ ? - ЧиИи кой нИ ги харесФа тях? ;р Виж, за мен всеки е различен, а това, че е избрал да преследва нещо наложено от другите за да стане един от тях вече не е моя работа. :)

обичаш ли да си в компанията на момчеТА ? - Предпочитам мъже. (: А принципно обичам смесена компания.

споделяш ли ? - Споделям само тогава, когато имам нужда. Не е често, но се случва.

непукист ли си ? - Еххх... така и не се научих да съм непукист, а така ми се иска. В един момент ми омръзва да ми пука за всяко едно нещо което се случва. Твърде много се вглъбявам дори в малки и ненужни неща. Дано с времето се науча да обръщам внимание само на важните за мен неща.

кои градове в БГ са ти любими ? - Мисля, че моят град. :) След това Свищов, Калофер, Бургас. :)

би ли желала да промениш нещо в себе си ? - Бих, да. Но знам, че всичко става с годините. Не може един човек да промени драстично всичко в себе си за ден или два, тези неща изискват време. Бих искала да не съм толкова наивна, бих искала да порастна, да съм по-сериозна и отговорна на моменти.

би ли пренебрегнала приятел/ка заради някои твой принципи ? - Нямам много приятели всъщност, а тези, които имам не са ми достатъчно добри. Така че да, в случая принципите и идеалите ми са по-важни от "приятелите".

обичаш ли да плуваш ? можеш ли ? - Научих се едва миналото лято. Обичам водата, както и да плувам, но повече обичам да си лежа на пясъка, огрявана от хубавото и горещо слънце. (:

За какво мечтаеш ? - Хм... труден въпрос. Мечтая за малко неща, фантазирам за повече. Аз съм на мнение, че трябва да мечтаем за реални неща, които са изпълними. Мечтая си да съм отново с майка ми, мечтая си баща ми да стане отново човек, мечтая си след години да не допускам грешките, които са допускали с мен, мечтая за семейство, което да има проблеми, но те да са решими и лесни. Общо взето в момента мечтая за това, но ако се замисля, има много други неща в главата ми.

ако ти дават голяма сума пари,би ли убила човек (които не познаваш) ? - Не. :) Най-малкото, аз не познавам този човек. Което е още по-фрапиращо за мен. Не знам какъв е бил, какъв живот е живял, дали е лош, добър и т.н. А и съм на мнение, че живот може да се отнема само ако си създал такъв.

m1nik
06-30-2010, 18:13
*Ако трябва да опишеш живота си до тук с един цвят кой би бил той?
*Ако трябва да опишеш живота си до тук с една песен коя би била тя?
*Политически възгледи?
*Религиозни възгледи?
*Суеверна ли си?
*Хоби?
*Кой е твоят начин да избягаш от реалността?
*Пишеш ли в други форуми? - ако да, кои?
*Опиши приятелите си на кратко?
*Определяш ли начина си на живот като здраволовен?
*Най-ценното нещо, което си губила..?

stefity
06-30-2010, 18:13
Любим филм + защо - Ох, тези филми 8-) Амиии любим филм "The Notebook". Да, лигав, любовен, сърцераздирателен, женски и т.н. ама този филм съм го гледала над 10 пъти и всеки път ми харесва повече и повече. Намирам нещо в него, нещо приказно и все пак реално.

Любима песен + защо - Любими песни нямам, ужааасно много се въртят в главата ми, ще е лудост ако избера само една.

На коя държава харесваш името? (или повече от една 8-) ) - Пф... Португалия, Мексико ;р

Любима книга + защо - "Парижката Света Богородица". Защо ли... защото е описателна, истинска, емоционална. Харесва ми как в тази книга е противопоставено мнението на гърците, че всичко красиво е добро, а всичко грозно - зло. Има много неща, които могат да се кажат за тази книга.
Иначе след тази, на второ място се нарежда "Малката принцеса". От дете я чета и не бих спряла.

Какъв стил музика харесваш? - Ами предимно ретро. От 80-те и 90-те... През последните месеци/година почнах да слушам и рок, но не съм още до толкова запозната с него. Слушам иии хип-хоп, черно, което ми е малко наложително заради танците, които танцувам. :)

Кой клас беше? - завърших 11-ти. :)

След 12ти към какво си се ориентирала? - Ох, малко време остава до завършването. След 12-ти клас майка ми е запланувала да отида при нея в чужбина. Не знам до колко ще е добре за бъдещето ми, но новото и непознатото ме влече, заинтригувана съм от това какво ще ми се случи там. :) А и нямам нищо ценно тук, което ще ми липсва, освен морето, може би. :) Пък и в крайна сметка ако нещо се обърка там, мога винаги да се прибера в България.

stefity
06-30-2010, 18:18
Защо днешните момичета изглеждате по възрастни, отколкото всъщност сте? Навсякъде jailbait :lol: - Айде бе... точно на 17 годишно момиче си приличам. ;р

stefity
06-30-2010, 18:26
Видях пост на ArrowsOfDeath и се сетих за един негов въпрос. Ще ти го задам в женски вариант:

Кои 5 форумци не би върнала? - plm, eartshaker, Shazzrah, HarleyFlanagan, spike.

А известни личности като цяло? - O, не знам... не съм до толкова привлечена от някой известен. :) Но може би Джералд Бътлър


Дом.любимец? Какъв? - Обичам животни! :) Имам мишка, кучета (мин. пинчер, каракачанска овчарка и немска овчарка.). Отделно сме имали риби, папагали, котки, гущерче. :)

Любимо животно? - Кон. :)

Ае стига толкова 8-) - да, затрупаха ме 8-)

babity
06-30-2010, 18:29
Какви танци? Разказвай.
Кое ти е най - любимото място, на което се чувстваш спокойна и защитена?
Коя зодия си?
Въобще вярваш ли в хороскопи и подобни неща?
Опиши идеалния ти партньор.
Колко често пиеш? Пушиш ли?
Пробвала ли си някакви наркотици?
Кое най - много харесваш в себе си?
А кое най - много мразиш?
Гледала ли си филма по Малката принцеса? 'щото мен ме е страх, че ако го гледам може да развали идеалния спомен за книгата
Какво най - много им липсва на връстниците ти спред теб?

dead_princess
06-30-2010, 18:33
Спомням си, че преди време в темата за снимки те бяха питали дали си циганка.

Обиждаш ли се от тези определения?

хубава усмивка имаш btw 8-)

stefity
06-30-2010, 18:40
цел в живота? - Нямам една цел в живота си. Защо трябва да се ограничавам само с една? :)

изневерявала ли си? ако не си - би ли? - Да, правила съм го. Но не парадирам и не се гордея с тази моя постъпка.

от кога си в форума? - Хм... чета от 2006 мисля, а даже не помня как и защо съм се регистрирала.

откъде научи за него? - Сигурно от интернет, не помня вече. (:

познаваш ли някой от тук? - Лично познавааам Disrespect и още няколко човека, които не пишат вече отдавна. Иначе съм се засичала с jghgh. А си пиша по скайп с доста хора. :)

фаворити имаш ли? - Чак пък фаворити хах... не, но има някои хора, които ме впечатляват с мненията си. Например jghgh, HarleyFlanagan, Sham, шадоуче, лейди ди. :)

зодия? - Стрелец.

братя/сестри? - Мдааа. Брат, на 20. :) не сме близки, търси ме само когато му опре ножа до кокала.

стил на обличане? - Всеки ден различно ха (: Един ден мога да съм с високи токчета, официално облечена, а на следващия със широки дънки и кецове. (:

какво не харесваш в себе си - характер? - Избухлива съм, твърде много мисля за неща, които изискват просто действия, не харесвам в себе си, че винаги крия коя съм, може би нещо като защитна реакция.

alex4et0y
06-30-2010, 18:48
Случка, която е преобърнала живота ти .(Ако има такава)
Любим цитат.

stefity
06-30-2010, 18:58
Какви танци? Разказвай. - Хех. :) Хип-хоп танцувам, то се подразбра де. :) Преди време реших, че искам да опитам нещо ново (постоянно искам да опитвам нови неща) иии реших да се запиша на танци. Вече 9 месеца танцувам и се чувствам отлично, не мисля да ги спирам скоро, забавляват ме, а и се запознах с нови хора. :)

Кое ти е най - любимото място, на което се чувстваш спокойна и защитена? - Нека помисля... извън града има една горичка, доста забутана, но пък лесно мога да отида до там. На това място всичко сякаш е в хармония и когато съм там, усещам, че и в мен се зарежда някакво спокойствие. (:

Коя зодия си? - стрелче ;р

Въобще вярваш ли в хороскопи и подобни неща? - Абе... никога не съм вярвала. :) Може да има нещо 'магично' в цялата работа ама за мен са измислици.

Опиши идеалния ти партньор. - Пф, не съм го срещала и е малко трудно да го опиша. В мислите ми има някакъв идеал, но е трудно да го опиша. Искам в партньора ми да има всичко - приятел, събеседник, страстен любовник, романтик, но винаги готов да направи нещо еротично в който и да е било момент, разбиращ, подрепящ... ех, оплетох се хаха. :)

Колко често пиеш? - Не много често. По поводи. :) Но зимата почти всяка вечер пия по една чаша червено вино, домашно направено от мен и баща ми хах, купешкото не го признавам.

Пушиш ли? - Мне, не е за мене тая работа, въпреки, че съм палила веднъж-два, но се чувствам неестествено.

Пробвала ли си някакви наркотици? - Ъммм... трева веднъж :D даже не знам брои ли се.

Кое най - много харесваш в себе си? - Оооо усмивката! Хахах. :) Моята усмивка е заразителна, пленяваща, бе, има нещо в нея. :) Друго, което най-много харесвам в себе си са очите и циците ми ;р п.п. Не знам за външен вид ли ме питаш или характер ама отговарям за външен вид. :)

А кое най - много мразиш? - Хммм най-мразя задника си хаха :D Разваля цялата картинка. :)

Гледала ли си филма по Малката принцеса? 'щото мен ме е страх, че ако го гледам може да развали идеалния спомен за книгата - Оууу недей да гледаш филма, онзи ден се подлъгах да го изгледам и много съжалявам! Трябва да се науча да не гледам филми, които са правени по книги, които съм чела. Филма даже не можа да ме разплаче, докато книгато дори след 30-ти прочит е способна на това.

Какво най - много им липсва на връстниците ти спред теб? - Какво ли... мозък, ей това им липсва. Самоуважение и уважение, задръжки, идеали, цели, достойнство... ужасно много неща липсват, дупката е голяма и едва ли би се запълнила скоро.

stefity
06-30-2010, 19:04
Спомням си, че преди време в темата за снимки те бяха питали дали си циганка. - Мдааа, не е било веднъж хах. :) Едно време се наежвах, почвах да водя безсислени спорове и т.н., ама вече не виждам смисъл. :)

Обиждаш ли се от тези определения? - Абе... тези определения не съм ги чувала само тук. :) Когато бях в основното от 1-ви до 8-ми клас всеки де чувах подобни подвиквания от всички. Признавам, няма как едно дете да не се обижда от нещо подобно или пък тези неща да не рефлектират върху изграждането му като човек и личност в живота, но в крайна сметка свикнах с това, а сега, когато израстнах повече осъзнах, че не съм виновна за това какъв цвят е кожата ми, няма как да го променя. Може да не го искам, и да ми създава проблеми, но трябва да се науча да живея с това и да се харесвам такава, каквато съм.

П.П. И не, не съм циганка. (:

хубава усмивка имаш btw 8-)

m1nik
06-30-2010, 19:05
Защо - този аватар :/
Някакви таланти?
Купонджийка ли си падаш?
Коя държава би посетила ако имаш възможност?
Оптимист/песимист?
Регистрации в сайтое са запознанства или социални групи?
Г/д как прекарваш един свой ден?
Чувствителна?

stefity
06-30-2010, 19:11
Случка, която е преобърнала живота ти .(Ако има такава) - Уф... Аз съм такъв човек, че дори незначителни промени и случки около мен и със самата мен могат да преобърнат живота ми. Живота ми напоследък не е преобърнат, ами се е направо объркан. Не мога да се сетя за някоя определена случка, има много - в семейството, на улицата, в училище... и всяка една от тези случки ме е карала да преобръщам мисленето си, действията и всичко останало. Но хубавото е, че след всяка случка, макар и лоша, аз успявам да науча нещо ново, което за момента може и да не ми помогне, но съм сигурна, че в бъдеще ще ми окаже голяма помощ. :)

Любим цитат. - "Some people tell me that I need help. Some people can fuck off and go to hell"

plmn
06-30-2010, 19:20
Любим цитат. - "Some people tell me that I need help. Some people can fuck off and go to hell"

Cypress Hill - Illusions !! ;D

Би ли напуснала България, за да живееш/работиш в друга държава? /по твой избор/

Whoopdedoo
06-30-2010, 19:21
Абе... тези определения не съм ги чувала само тук. :) Когато бях в основното от 1-ви до 8-ми клас всеки де чувах подобни подвиквания от всички. Признавам, няма как едно дете да не се обижда от нещо подобно или пък тези неща да не рефлектират върху изграждането му като човек и личност в живота, но в крайна сметка свикнах с това, а сега, когато израстнах повече осъзнах, че не съм виновна за това какъв цвят е кожата ми, няма как да го променя. Може да не го искам, и да ми създава проблеми, но трябва да се науча да живея с това и да се харесвам такава, каквато съм.

П.П. И не, не съм циганка. (:


aбе, аз да ти кажа си супер секси и готина, а и както казаха усмивката...
чаровна си и наистина няма смисъл да се влияеш от простотии

да не е оff:

имаш ли някакво хоби?
обичаш ли изкуството като цяло, фотографии, рисуване и т.н.
и последно... гълташ ли?

:lol:

stefity
06-30-2010, 19:24
Защо - този аватар :/ - Защото ме плаши и се опитвам чрез метода на постоянното му гледане да спра да му обръщам внимание. ;р

Някакви таланти? - Пфу... таланти много :D Многото говорене счита ли се за талант? ;р хах, шегувам се. :) Амиии, не съм се замисляла за мои таланти. Хората казват, че всеки човек си има талант, е, сигурно и аз имам, но не съм го открила още. ;р

Купонджийка ли си падаш? - Да, веселието е хубаво нещо, но нищо не може да се сравни с тих, спокоен следобед с чаша кафе, на удобно канапе заедно с хубава книга и приятна музика за фон. :)

Коя държава би посетила ако имаш възможност? - Хм, мечта ми е да посетя Лувъра, така че Франция. Може би Великобритания - Лондон.

Оптимист/песимист? - Реалист. :) Но в повечето случаи за мен чашата е наполовина пълна. :)

Регистрации в сайтое са запознанства или социални групи? - Имам регистрация и в двете, но не знам изобщо какво търся там... трябва да отвикна да влизам, пха... пристрастяващо си е.

Г/д как прекарваш един свой ден? - Ммм доста различно. :) Колкото и да съм опитвала, никога не ми се е случвало да правя едно и също нещо 2 поредни дни. Мразя монотонното живеене.

Чувствителна? - Доста, но не го показвам, защото не искам хората да ме мислят за мекушава. Но след време бетонната стена пада и хората виждат каква всъщност съм и съответно всеки реагира различно в случая.

stefity
06-30-2010, 19:29
Любим цитат. - "Some people tell me that I need help. Some people can fuck off and go to hell"

Cypress Hill - Illusions !! ;D - Yeah! ;p

Би ли напуснала България, за да живееш/работиш в друга държава? /по твой избор/ - Да. Понякога човек вижда, че в дадена обстановка няма да успее да се реализира или пък да прогресира по някакъв начин. Тогава този човек е длъжен да се отправи към друго място, което според него ще успее да му осигури нужните основи за да започне да строи своя живот. Макар и на чуждо място, с чужди хора... все пак вярвам, че един българин може да постигне много. :)

m1nik
06-30-2010, 19:33
*Ако трябва да опишеш живота си до тук с един цвят кой би бил той?
*Ако трябва да опишеш живота си до тук с една песен коя би била тя?
*Политически възгледи?
*Религиозни възгледи?
*Суеверна ли си?
*Хоби?
*Кой е твоят начин да избягаш от реалността?
*Пишеш ли в други форуми? - ако да, кои?
*Опиши приятелите си на кратко?
*Определяш ли начина си на живот като здраволовен?
*Най-ценното нещо, което си губила..?

stefity
06-30-2010, 19:37
имаш ли някакво хоби? - Доста. (: Както казах обичам разнообразието и опитването на нови неща. Не точно хобита, но неща, с които обичам да се занимавам са - танците, писането на лично творчество /в момента работя по един детски разказ и съм се съсредоточила изцяло в него/, фотография, спорт (тренирала съм баскетбол, фитнес) сега бягам от време на време, занимавала съм се и с препариране на животни (гнусно и пошло за някои, но интересно и ново за мен), обичам да стрелям на стрелбището по панички (но мразя въздушни пушки, предпочитам ловни), обичам риболова - цялото семейство сме риболовци и от дете съм свикнала.. Ииии май като цяло е това хах ;р дано не прекалих. :)

обичаш ли изкуството като цяло, фотографии, рисуване и т.н. - Обичам, да. От около 2 години си щракам любителски, а преди половин година се запознах с един приятел ПРО фотограф, който в момента ме обучава. Хубавото е, че ползвам неговата техника и за момента не е нужно да давам излишни пари за апарати. :) Колкото до рисуването - възхищавам се подобен род изкуство и винаги съм искала да умея да борява с молив, четки и бои... но за жалост нямам тази дарба. :)

и последно... гълташ ли? - Пхах... само веднъж, не останах очарована. Не бих повторила. :D

:lol:

Whoopdedoo
06-30-2010, 19:42
8-) много интересна личност си, виждам

а в България ли си живееш или не?
ако да харесва ли ти, ако не къде искаш да се преместиш
вярваш ли в Бог

съжалявам, ако се повтарят, не ми се гледа сега

dead_princess
06-30-2010, 19:50
Не съм твърдяла, че си циганка, просто зададох въпрос. :smt120 Както и да е..

Пороци имаш ли?

stefity
06-30-2010, 19:56
*Ако трябва да опишеш живота си до тук с един цвят кой би бил той? - Черно-бял хах (:

*Ако трябва да опишеш живота си до тук с една песен коя би била тя? - Боже... не знам. Не мога да опиша цели 17 години само с една песен, шантаво е. ;р

*Политически възгледи? - Не ме вълнува политиката особено, гледам да страня от нея. Не мога да я разбера, не се и опитвам, защото за мен тя не е това, което трябва да е. Знам ли... може и да греша. :)

*Религиозни възгледи? - Ами, християнство изповядвам, ама и религията за мен е много далечно нещо...

*Суеверна ли си? - Бих казала, че не... Но всеки човек си има свои собствени ритуали, предмети, думи, мисли и т.н., които му помагат в дадена ситуация поне да не мисли за проблемите.

*Хоби? - Писах по-горе. (: Само нека добавя и готварството! Голяма страст ми е. При мен нещата се развиха така, че от малка трябваше да свиквам с къщната работа и от цялата тази работа единствено готвенето ми доставя изключително голямо удоволствие. :)

*Кой е твоят начин да избягаш от реалността? - Когато пиша, когато чета, когато спя, когато фантазирам, когато съм сама на моето уникално място. :) Но, гледам да не избягвам често реалността, защото после завръщането към нея е трудно... А и все пак аз живея точно в тази болезнена реалност, а не в приказните мисли на моята шантава главица. ;р

*Пишеш ли в други форуми? - ако да, кои? - Мне, този е единствен, и ми е достатъчен.

*Опиши приятелите си на кратко? - Нямам приятели, имам познати, а тях не мога да опиша, защото са ужасно много и разнообразни като личности, образи, мислене и т.н. :)

*Определяш ли начина си на живот като здраволовен? - Хм... едно време беше здравословен, и сега се старая да е такъв, но понякога изкушението е твърде силно. :)

*Най-ценното нещо, което си губила..? - Всичко ценно е в главата и душата ми, всичко друго е просто нещо материално, което може да се възвърне по някакъв начин и не е ценно за мен.

stefity
06-30-2010, 20:02
8-) много интересна личност си, виждам

а в България ли си живееш или не? - Мда, тук съм си поне докато не завърша средното си образование. (:

ако да харесва ли ти, ако не къде искаш да се преместиш - Е, харесва ми, но съм малка още. :) И усещам, че когато порастна това място няма да е 'мястото' за мен.

вярваш ли в Бог - Амм не. (: Не искам да оставям проблемите си да се задълбочават, чакайки и молейки се на нещо измислено с надеждата то да ги реши и да ме спаси. Ако всеки използва цялото това време, през което се моли за да реши своите проблеми всичко ще стане по-лесно.


съжалявам, ако се повтарят, не ми се гледа сега - няма проблем ;р

stefity
06-30-2010, 20:05
Не съм твърдяла, че си циганка, просто зададох въпрос. :smt120 Както и да е.. - Не съм казвала, че си го твърдяла, просто си отговорих на въпроса. Съжалявам ако е прозвучало нападателно или нещо подобно, не е било така. (: Но понякога се увличам по даден въпрос и почвам да разтягам локуми, затова се получава така.

Пороци имаш ли? - Много ядене на шоколад... :/ хах... :D не, не мисля, че имам някакви фрапиращи пороци, или поне не се сещам. :)

shadow4e
06-30-2010, 20:15
А майката ти къде е т.е. къде е това чужбина, на където мислиш да се отправиш?

stefity
06-30-2010, 20:19
А майката ти къде е т.е. къде е това чужбина, на където мислиш да се отправиш? - Германия. (:

m1nik
06-30-2010, 20:24
Какви са страховете ти?
Обичала ли си истински?
Излизала ли си извън Б-я, ако да - къде?
Ръст, килограми?
Какво би искала да работиш някой ден?
Сподели някоя любима по елементарна рецепта, за нещо сладко :)
5 неща, за които живееш?
Благодарна си на..?

babity
06-30-2010, 20:39
Още ли се занимаваш с препариране?

stefity
06-30-2010, 20:46
Какви са страховете ти? - Да остана сама... Обичам да има хора около мен, да общувам, да говоря... не искам накрая да стане така, че да живея сама в някой тъмен апартамент, работеща нещо, което не харесвам, да имам сиво ежедневие... Ще е ужасно за мен и най-много се страхувам от всички тези неща.

Обичала ли си истински? - Не...

Излизала ли си извън Б-я, ако да - къде? - Не съм за жалост, а така ми се пътува...

Ръст, килограми? - Пфу как го мразя този въпроооос... :/ :D Ръст - 1.70, килограми +/- 60, но лятото ще смъкна 100% :)

Какво би искала да работиш някой ден? - Ох... едно време като малка исках да съм ветеринарка или лекарка хах ;р А сегааа... много ме блазни писателството, наистина. Но не знам до колко е подходящо за мен.

Сподели някоя любима по елементарна рецепта, за нещо сладко - Хм, не е точно любима, но е повече от елементарна и казвам нея, защото тази вечер я използвах хах :)
Рецептата е за целувки, предполагам сте яли всички. :) Аз ги правя с 2 белтъка
1 к. ч. захар
няколко капки оцет или лимонена киселина
ванилия на прах

Ако искате да станат хубави трябва да ги бъркате на ръка, докато станат на сняг и като обърнете купата сместта да не пада от нея. Слагайте продуктите в сух съд и разбивайте със суха тел. Добавяйте постепенно захарта, не наведнъж. И се заредете с мнооого търпение и силна ръка, защото ще падне голямо разбиване хах :) След като ги разбиете, вземете тавичка и хартия за печене сложена върху нея (намазана с малко олио) и със шприц (ако нямате става и с вилица и лъжица) започнете да слагате малко от сместа, като я оформяте с връхче. Като сте готови слагате тавата в загрята фурна на 70-80 градуса да се сушат около 1 час и сте готови с цяяяла чиния пълна с целувки. ;р

5 неща, за които живееш?
1- За мен.
2- За майка ми.
3- За всички нови неща, които ми предстоят.
4- За любовта и обичта, която ще изпитам към някой мъж след време.
5- За бъдещето.


Благодарна си на..? - Благодарна съм на майка ми за всички неща, които е направила и продължава да прави за мен, за жертвите й. Дано знае, че ценя всичко това.
Благодарна съм за това, че съм жива, че мога да се доказвам на света, че мога да живея живота си пълноценно, че мога да се уча, че мога да работя, да имам семейство. Благодарна съм за всичко това. Не всеки има тези неща, е аз осъзнавам, че ги притежавам и не смятам да ги изпусна търсейки уж нещо по-добро.

stefity
06-30-2010, 20:47
Още ли се занимаваш с препариране? - Напоследък не ми остава много време, но от време на време отивам да видя как е положението при професора. :)

m1nik
06-30-2010, 21:14
*В какво вярваш?
*Какво те вдига..когато духом падаш.. ?
*Какво те държи силна?
*И защо..характер като теб..няма приятели :( [тук ако искаш не отговаряй]
*Изреди няколко от най-ценните принципи на които държиш
*Определяш ли се като тайнствена?
-смела
-мила
-красива
-отчуждена
-outsider
-тиха

stefity
06-30-2010, 21:44
*В какво вярваш? - Вярвам в себе си и в способностите си. Вярвам в успеха на хората. Вярвам, че ще имам бъдеще, стига да се потрудя за да го осъществя. Вярвам в трудното, но правилното.

*Какво те вдига..когато духом падаш.. ? - Не падам духом, падам само телом... Второто е поправимо, защото лесно се става, макар и да боли... Но ако падна духом, едва ли нещо ще ме 'вдигне'.

*Какво те държи силна? - Майка ми. (Да, често я споменавам и може да е странно, но... тя е нещо като мой пазител. Благодарна съм, че я имам, макар и да не е до мен често и винаги.)

*И защо..характер като теб..няма приятели :( [тук ако искаш не отговаряй] - Не знам, не мога да си отговоря на този въпрос. Въпреки, че ми се иска, защото ако знам отговора ще реша проблема, и най-вероятно ще имам повече приятели и хора до себе си.

*Изреди няколко от най-ценните принципи на които държиш - Хм... да не правя неща, от които да не мога да се контролирам после. Да не правя неща, от които ще ме е срам след това, не обичам това чувство... Да намеря мъж, който да обичам, а не да съм с някой от отчаяние или скука.

*Определяш ли се като тайнствена? - За тези, които не ме познават - да.

-смела - Бих казала, че да. (: Обичам да предизвиквам страховете си и да се боря с тях. Това е някакъв вид предизвикателство за мен.

-мила - Не знам, понякога съм иронична и злобна. Но по някакъв мил и сладурски начин хах. :)

-красива - Да, защо не. :) Е, винаги ще има по-хубави от мен, но важното е аз да съм красива за себе си.

-отчуждена - О, не. :) не бих казала. :) Аз съм много общителна, постоянно завързваща разговори, дори по спирки, на улицата, с непознати. :) Не бих казала, че съм отчуждена, а и не се чувствам такава. :)

-outsider - Мне, не обичам всички да са заедно, а аз да съм закътана някъде назаде. Не е за мен. :) Обичам да съм веселягата в компанията.

-тиха - Пф, в никакъв случай. :D Вдигам страшна врява независимо къде съм - в нас, в училище, в магазина, на улицата... доста силен глас имам, а и се смея постоянно и гръмогласно, така че се чувам надалече. :D

m1nik
06-30-2010, 22:36
Случайно скоро да си започнала на чисто?
Случайно в този живот мн хора да са те предали..по един или друг начин
[ако не много то малко, но много ценни]?

Still1ME1Still1HERE
06-30-2010, 22:36
Има.

SilentGrey
06-30-2010, 22:42
Ако трябва да избираш между това да имаш семейство или много добре платена и престижна работа какво ще избереш ?

Какво ще се промени когато станеш на 18г. ?

Имаш ли ясни цели за постигане в обозримо бъдеще и припокриват ли се поне отчасти с мечтите ти ?

stefity
07-01-2010, 04:43
Случайно скоро да си започнала на чисто? - Още не се съм, но мисля, че скоро ще го направя.

Случайно в този живот мн хора да са те предали..по един или друг начин
[ако не много то малко, но много ценни]? - В един момент всеки бива предаван рано или късно, е при мен беше доста рано като цяло, но гледам да не мисля за това. Няма смисъл да се живее в миналото след като бъдещето е пред мен.

stefity
07-01-2010, 04:44
Има. - Теб винаги ще те има, знаеш. Още ще чакам 'денят'. (:

stefity
07-01-2010, 04:49
Ако трябва да избираш между това да имаш семейство или много добре платена и престижна работа какво ще избереш ? - Семейството. Никога не съм имала пълноценно и здраво семейство. Бих искала след време да се видя в едно такова. Но в крайна сметка, за да имам хубаво семейство, за целта ми трябват пари, неизбежно е. И поради тази причина преди да направя своето семейство, трябва да им осигуря нужните финанси, което води до избора ми на работа като пъроначален план. Но никога не бих избирала само едно от тези неща. Не можеш да имаш семейство без работа, а ако аз имам само работа, някак си няма да се чувствам завършена и ще има празнота в мен.


Какво ще се промени когато станеш на 18г. ? - Принципно нищо. Не искам да придавам голяма важност на едни години... Това, което се променя като станеш на 18 е, че отговорностите се увеличават малко или много. Няма нищо чааак толкова весело в това да си на 18. Но в личен план, за мен тези години са очаквани с нетърпение. Свързвам ги с отделянето ми от баща ми, свързвам ги с това, че ще съм вече при майка ми, свързвам ги с изцяло нов живот, далеч от старото и познатото. (:

Имаш ли ясни цели за постигане в обозримо бъдеще и припокриват ли се поне отчасти с мечтите ти ? -Да, целите се припокриват с мечтите ми. Така ми е по-лесно да ги следвам, защото съм се съсредоточила изцяло върху тях. Относно това дали са ясни за мен... За момента мисля, че не достатъчно, но работя по въпроса. :) За момента се старая да мисля повече за учението ми тук. След като го завърша ще доизглаждам плановете си, целите и всичко останало. :) п.п. Дано съм отговорила достатъчно добре.

Благодаря на всички за многото въпроси, интересно ми е да отговарям.

kalpazanka
07-01-2010, 09:27
Какво мислиш за брака?
А за съжителството на семейни начала?
Би ли родила дете от мъж, с когото не си подписала?
А би ли родила дете, чийто баща ти е казал в прав текст да се оправяш сама?

tuzaro
07-01-2010, 09:38
Циганка ли си?

stefity
07-01-2010, 10:03
Какво мислиш за брака? - Брака еее една сериозна стъпка. Не мисля, че някога ще подпиша тези документи... Всичко това за мен е една прекалена показност. Нещо като абитуриентските балове, ако мога така да се изразя, дано ме разбираш. :) А и за мен тези листове хартия няма да докажат любовта ми към някого, нито пък ще я направят по-голяма и значима. Брака би тябвало да ни учи на отговорност към семейството, трябва да знаем, че сключим ли нещо подобно не можем просто с лека ръка да си кажем "майната му" и да затръшнем вратата оставяйки всичко зад нея. Но в повечето случаи брака завършва с развод, ако ли не, то с доста проблеми... много малко останаха семействата, които наистина са ценни и и умеят да се справят с всичко.

П.П. И все пак, винаги съм искала да се видя в бяла булчинска рокля... :)

А за съжителството на семейни начала? - Това за мен е по-добър вариант. (: Не обичам много силното обвързване (брака) и живеенето с някой на семейни начела ми допада повече като идея. Мисля, че дори двама души да нямат брак, могат да създадат и отгледат щастливи деца.

Би ли родила дете от мъж, с когото не си подписала? - Да, бих. :) Документите няма да го направят по-добър баща, нито пък съпруг.

А би ли родила дете, чийто баща ти е казал в прав текст да се оправяш сама? - Ох.... труден въпрос, наистина... :( Раздвоена съм, защото знам как ще се чувства това дете без баща си, защото съм изпитвала това чувство и не е хубаво. Не е хубаво да не чуеш "обичам те" от баща си, да не го видиш никога... На мен няма да ми е трудно да отгледам детенцето сама, но ще е мъчително за него. Знам какво ще изпита и не искам да го подлагам на това. Обаче, идва и друг въпрос - Бих ли отгледала детето си на цената на всичко с баща, който не го е грижа за него, само за да сме така нареченото семейство? Ох... не знам, дано не ми се случва нещо подобно, наистина. Затова и от сега си отварям очите на 6, когато си търся приятел. Не искам да попадна на нещо таковат и затова съм предпазлива и внимавам.

stefity
07-01-2010, 10:07
Циганка ли си? - Ако кажа да, по-добре ли ще се почувстваш? (: Да, циганка съм, спи спокойно, дишай. :)

Whoopdedoo
07-01-2010, 10:09
8-) много интересна личност си, виждам

а в България ли си живееш или не? - Мда, тук съм си поне докато не завърша средното си образование. (:

ако да харесва ли ти, ако не къде искаш да се преместиш - Е, харесва ми, но съм малка още. :) И усещам, че когато порастна това място няма да е 'мястото' за мен.

вярваш ли в Бог - Амм не. (: Не искам да оставям проблемите си да се задълбочават, чакайки и молейки се на нещо измислено с надеждата то да ги реши и да ме спаси. Ако всеки използва цялото това време, през което се моли за да реши своите проблеми всичко ще стане по-лесно.


съжалявам, ако се повтарят, не ми се гледа сега - няма проблем ;р
никой не е казал, че трябва да се молиш и чакаш 24/7, но явно ти така го разбираш, окей :Р

stefity
07-01-2010, 10:12
Е, може и да не съм права, но наистина така виждам нещата... :) А и повечето познати които имам и които са един вид вярващи при всеки един техен проблем са отправени към бог с молитви и т.н. всичко да бъде наред и да се оправи. А за мен цялото това време е загубено, защото вместо в молби, може да бъде използвано за да се решат точно тези проблеми. :)

SilentGrey
07-01-2010, 10:38
Пробвала ли си наркотици ?
Каква е нагласата ти към нестандартните усещания ?
Как мислиш - защо хората пият алкохол или взимат наркотици ? Каква е причината да го правят ?

stefity
07-01-2010, 10:54
Пробвала ли си наркотици ? - Само трева, не знам дали се брои. :)

Каква е нагласата ти към нестандартните усещания ? - Какво ще рече "нестандартни усещания", дефинирай го по някакъв начин. :)

Как мислиш - защо хората пият алкохол или взимат наркотици ? Каква е причината да го правят ? - Бих казала любопитство, но едно е да пробваш от любопитство и да спреш, друго е да продължиш с тези неща, така че предполагам варианта с любопитството отпада. Не знам, предполагам за да пробват нещо ново, да изглеждат интересни в очите на някои... Но пък понякога проблема се оказва много по-сериозен и задълбочен.

bloodfrozen
07-01-2010, 10:55
Забелязвам, че не споменаваш нищо относно баща си. На какво се дължи това?

stefity
07-01-2010, 10:56
Забелязвам, че не споменаваш нищо относно баща си. На какво се дължи това? - Не съм имала зададен конкретен въпрос свързан с него. :)

m1nik
07-01-2010, 11:09
*Ако зависеше от теб, на колко години би искала да се омъжиш?
*Няколко думи за 2012година
*Ако знаеше, че ти остават 2 години живот как би ги продължила?
*Любимо растение?
*Любим сезон?
*Има ли хора, които би искала да върнеш в живота си?

Serseri91
07-01-2010, 11:11
Къде си го завряла този телефон, че не ми вдигаш :-x

stefity
07-01-2010, 11:17
*Ако зависеше от теб, на колко години би искала да се омъжиш? - Не бих искала да се омъжвам. :)

*Няколко думи за 2012година - Не ми е особено интересна тази дата, не мисля, че имам какво да коментирам по нея, а и изобщо да се коментират бъдещи дати, свързани с каквито и да е било случки си е глупаво. :)

*Ако знаеше, че ти остават 2 години живот как би ги продължила? - Щях да си ги изживея така, както си живея и сега. :) Живота ми си е достатъчно динамичен и задоволяващ за мен и не бих го променила... просто през тези 2 години ще знам, че краят ми наближава, но това няма да промени начина ми на живот, не бих искала. :)

*Любимо растение? - Калии и див рожков. :)

*Любим сезон? - Есен и лято. :)

*Има ли хора, които би искала да върнеш в живота си? - Не, не съм губила никой, който да е толкова важен за мен, че да заслужава да се върне... :) Щом веднъж съм го изгубила, то значи е трябвало да се случи.

stefity
07-01-2010, 11:20
Къде си го завряла този телефон, че не ми вдигаш :-x - Може би, ако не ми звънеше посред нощите нямаше да го има този проблем. :D А, да... телефона беше на топло и тъмно място, така че не се тревожи за него. ;р

kalpazanka
07-01-2010, 11:24
Какво е мнението ти за секса за една вечер?
А за секса на първа среща?
8-)
Какво мислиш за приятелите с привилегии? Би ли поддържала такива отношения?
Какво мислиш за аборта? При какви обстоятелства би направила аборт?
Когато един ден забременееш, ще правиш ли пренатална диагноза? /целта е да се открият аномалии у плода, генетични заболявания/
Би ли запазила бременността, ако плодът се окаже с Даун? А би ли отгледала това дете?

stefity
07-01-2010, 11:50
Какво е мнението ти за секса за една вечер? - Хм, понякога човек има нужда от един див, бурен, неангажиращ секс, нали? Е, поне аз съм на това мнение. :) Все пак, ако мъжа ми допадне защо не? Пък и не се знае какво може да излезе от една такава случка. :) Може точно този човек да се окаже 'човека' за мен. И разбира се с презерватив, здравето е на първо място. :)

А за секса на първа среща? - Това не ми се е случвало, но много зависи от срещата все пак. :) Не знам, ако има някакво доста силно привличане между двамата може и да се случи нещо подобно. Но в момента се чувствам доста малка и невинна за да се отдам на някой още на първата среща ха, прозвуча странно май. (:
8-)

Какво мислиш за приятелите с привилегии? Би ли поддържала такива отношения? - Нямам против, но винаги един от двамата започва да изпитва нещо повече от физическо привличане, знаеш... понякога е неизбежно. :) С дългогодишен приятел ще е трудно да се поддържат подобни отношения, няма да му имам вяра, че ще е само за секса, винаги ще се появи любов някъде. Виж, ако е с човек, който не понасяш, не се разбирате, не говорите и т.н., но секса е страхотен и страстен, е тогава би се получило според мен, защото само секса ще ви свързва, няма да имате нищо друго общо и любов трудно ще се появи. :)

Какво мислиш за аборта? При какви обстоятелства би направила аборт? - Ако забременея под 20 бих направила аборт... не знам, няма да съм готова на тези години, знам го. Детето е нещо сериозно. То всъщност когато и да забременея пак няма да се чувствам "готова"... ще съм уплашена и стресната, което е нормална реакция. Но ако имам мъж до себе си, хора, които ме подкрепят, няма да има причина да абортирам. Ако се случи така, че бащата да е някой чужд за мен, някой, на когото не му пука, но ще иска да отбие номера с издръжки, виждания и т.н.... пак не бих запазила детето.

Когато един ден забременееш, ще правиш ли пренатална диагноза? /целта е да се открият аномалии у плода, генетични заболявания/ - Да, бих искала да съм подготвена ако има нещо подобно у плода, който нося, за да знам какво да правя в бъдеще, с кои лекари да се консултирам, каква информация да търся, каква литература да чета по въпроса за да мога след като се роди бебчето да се грижа за него по най-добрия начин.

Би ли запазила бременността, ако плодът се окаже с Даун? А би ли отгледала това дете? - Да, бих го запазила и бих го отгледала. Няма да съм нито първата майка срещнала се с проблем от такъв род, нито последната. Това дете няма никаква вина за случилото се и не искам да отнемам живота му ей така с лека ръка. А и това е моето дете и винаги ще си остане такова, независимо дали е болно или не, никой и нищо не може да ми отнеме радостта от това да усетя тръпката да съм майка. Може да е трудно, но трудното в повечето случаи е правилно.

Доста трудни въпроси бих казала... и доста задълбочени, може би отговорих отгоре-отгоре, но наистина не мога да преценя ситуации от такъв вид в момента. :)

Serseri91
07-01-2010, 12:11
- Дефинирай "красиво".
- Обичаш ли кафе ? Ако да - кое ти е любимото ?
- Имала ли си еротична афера с момиче ? А би ли участвала ?
- Кое ти е по - силната страна ? Сръчност или интелигентност ?
- Когато гледаш една картина/снимка, детайлите ли гледаш, или цялостната картина ?

stefity
07-01-2010, 12:24
- Дефинирай "красиво". - Нещо, което носи радост за душата, и наслада за очите а.к.а. - Аз 8-) Хах, шегувам се. :) Ами красиво... красотата е толкова непостоянна, и не разбирам защо се цени толкова... Но все пак, за мен красиво е малкото дете, невинноста у един човек, начина, по който очите ни блещукат с този техен характерен блясък... не знам, трудно е да се опише красотата. (:

- Обичаш ли кафе ? Ако да - кое ти е любимото ? - Обичам, да. Купувам си прясно смелено кафе и то по-малко, за да не стои и да изветрява в шкафа. Като свърши си взимам пак. Малко, но по-често. Не купувам определена марка, понякога даже смесвам отделни такива и се получават добри комбинации. Обичам го в голяма чаша, като казвам голяма, имам в предвид наистина голяма. С 2 лъжички захар и мляко. Обичам да го пия дълго и продължително, доставя ми някаква наслада.

- Имала ли си еротична афера с момиче ? А би ли участвала ? - Ех, нямала съм, но ужасно много бих искала да пробвам. Имам чувството, че ще е уникално преживяване... :)

- Кое ти е по - силната страна ? Сръчност или интелигентност ? - Замислих се доста... И мисля, че на везната повече натежава сръчността. :)

- Когато гледаш една картина/снимка, детайлите ли гледаш, или цялостната картина ? - О, гледам малките детайли, които правят цялостната картина. Малко странно звучи, но... не мога да го обесня. За мен малките неща, които се забелязват трудно правят цялата картина да изглежда по-загадъчна. Детайлите са ми по-интересни от очевидните неща, които се виждат от всеки.

stefity
07-01-2010, 13:18
Какво мислиш за името Арчибалд Георгиев? :-o - Греша, или намекваш за това, че първото ми име е чуждо, а фамилията българска... Ако е заради това, за което си мисля - кръстена съм на баба ми Стефка, но тя е настояла да не е такова, защото след години, когато порастна името Стефка може да не е толкова актуално и поради тази причина са го преименували на Стефани.... както и да е. :) За името Арчибалд Георгиев няма какво да мисля... Арчибалд ми звучи твърде префърцунено.

kalpazanka
07-01-2010, 13:20
Май малко си противоречиш или ми се иска да задълбая на тази тема :Д :)

Ако се случи така, че бащата да е някой чужд за мен, някой, на когото не му пука, но ще иска да отбие номера с издръжки, виждания и т.н.... пак не бих запазила детето.
Тук си категорична, но на предишен въпрос:
"А би ли родила дете, чийто баща ти е казал в прав текст да се оправяш сама?" си писала малко по-заобиколно.

Какво мислиш за сегашното управление и за проекта АЕЦ "Белене"?

stefity
07-01-2010, 13:34
Май малко си противоречиш или ми се иска да задълбая на тази тема :Д :)

Ако се случи така, че бащата да е някой чужд за мен, някой, на когото не му пука, но ще иска да отбие номера с издръжки, виждания и т.н.... пак не бих запазила детето.
Тук си категорична, но на предишен въпрос:
"А би ли родила дете, чийто баща ти е казал в прав текст да се оправяш сама?" си писала малко по-заобиколно. - Да, усетих се, как се оплетох доста, но наистина като започна да се задълбочавам по подобни въпроси се обърквам ужасно много... :/ Трудно ми е да взема някакво такова решение като се има в предвид, че не ми се е случило и не знам как бих реагирала ако ми се случи. Съжалявам, че не се справих особено успешно...


Какво мислиш за сегашното управление и за проекта АЕЦ "Белене"? - Не трябва да го спират, явно преследват чужди интереси тук за Белене. Но не съм до толкова запозната с нещата.

kalpazanka
07-01-2010, 13:39
Такаа, а пропусна да ми напишеш какво мислиш за сегашното управление. :)

По въпроса за отглеждане на дете с увреждане/Даун- мислиш ли, че то би се реализирало в обществото? Смяташ ли, че обществото е готово да приеме и да помага на тези хора? Не те ли е страх, че, когато един ден това дете остане само /без родители/, не го чака нищо добро?

stefity
07-01-2010, 14:04
Такаа, а пропусна да ми напишеш какво мислиш за сегашното управление. - Не съм до толкова запозната както казах... :/ :)

По въпроса за отглеждане на дете с увреждане/Даун- мислиш ли, че то би се реализирало в обществото? Смяташ ли, че обществото е готово да приеме и да помага на тези хора? Не те ли е страх, че, когато един ден това дете остане само /без родители/, не го чака нищо добро? - Ух, пак въпрос, на който ще се оплета. 8-)
Дали би се реализирало в обществото - Да. От това, което знам за синдрома на Даун е, че макар и да се наблюдава забавяне в развитието, те притежават таланти и дарби, които трябва да бъдат насърчавани. Ако от най-ранна възраст започнат терапии, подпомагащи развитието, то не виждам причина детенцето да не успее да се реализира където и да е било. С подходяща медицинска помощ тези хора могат да водят напълно здрав живот. :)
Дали обществото приема тези хора? - Мисля, че хората, които са готови да помогнат на обикновен човек, биха помогнали и на болен от синдрома на Даун, а такива, които не проявяват съчувствие дори към здравите, не биха проявили такова и към болните. Дано разбра какво имам в предвид. :)
Един ден, когато остане без родители, най-вероятно то вече няма да е дете, поне така мисля. Предполагам, че ще е трудно, но един такъв човек би се справил с отсъствието на родителите си както може да се справи и един съвсем нормален човек.

Болните от Даун не са толкова различни от нас. :)

sword
07-01-2010, 14:15
За теб (http://www.youtube.com/watch?v=CZFKw3BhveI)

stefity
07-01-2010, 15:05
За теб (http://www.youtube.com/watch?v=CZFKw3BhveI)

Благодаря за хубавата песен... днес я слушах между другото. (:

But life’s not a wheel
With chains made of steel

Колко вярно, нали... :)

Serseri91
07-01-2010, 16:45
Да идвам ли :-D

stefity
07-01-2010, 16:48
Да идвам ли :-D - Мда, утре ще те чакам в уговорения час. ;р Знаеш какво да донесеш!

Serseri91
07-01-2010, 16:49
Ако ти кажа, че няма да мога, ще се ядосаш ли :oops:

ArrowsOfDeath
07-01-2010, 16:50
Секс със Серсери правила ли си? Ако не си - би ли?
Напивала ли си се?
Кое ще те заболи повече - ако приятелят ти изневери с жена, или с мъж?
Свирката за твое или за негово удоволствие я прави? Или и двете? Предпологам, че си правила, щом си гълтала.

stefity
07-01-2010, 16:51
Ако ти кажа, че няма да мога, ще се ядосаш ли :oops: - Да! Мамка ти! 8-) п.п. Няма да ми го кажеш, нали? :D

stefity
07-01-2010, 16:58
Секс със Серсери правила ли си? Ако не си - би ли? - Трудно се прави секс от 130 км разстояние. ;р Иначе той си знае, че не бих му простила и бих го изчукала. (в кръга на шегата, разбира се) :)

Напивала ли си се? - Мда, случвало ми се е, но не правя нещо по-различно когато съм пияна. Просто говоря още повече, смея се още повече, почвам да мисля по разни философски въпроси и общо взето е това. :)

Кое ще те заболи повече - ако приятелят ти изневери с жена, или с мъж? - С жена ще ме заболи повече. (:

Свирката за твое или за негово удоволствие я прави? Или и двете? Предпологам, че си правила, щом си гълтала. - Правила съм, да. Френската любов е съвсем нормално нещо и допринася за по-добрия сексуален живот и на двамата партньори. Относно удоволствието... Когато доставям удоволствие на мъжа до мен, и аз изпитвам такова, следователно и двете.

ArrowsOfDeath
07-01-2010, 17:40
Как смяташ да отслабнеш? Посредством топлото време или смяташ някакви упражнения да правиш?
Телевизия гледаш ли?
Представи си, че ти предложат да имаш ТВ предаване - какво би било то?
Би ли се снимала в еротично списание?
Защо в кръга на шегата? Не би ли го изчукала наистина? 8-)

stefity
07-01-2010, 17:52
Как смяташ да отслабнеш? Посредством топлото време или смяташ някакви упражнения да правиш? - Амиии... винаги става така, че лятото свалям по 6-7 кг, но никога не знам как се получава. Вървя много, пия много вода, хапвам здравословни неща и за 2 месеца нещата се получават. :)

Телевизия гледаш ли? - Бе, гледам предимно вечер, когато си легна обичам да си пускам National Geographic, Discovery, a когато вече усещам, че заспивам превключвам телевизора на Дисни и правя таймера на телевизора да спира след 20 минути... Обичам да спя на детско и пуснат телевизор. :D

Представи си, че ти предложат да имаш ТВ предаване - какво би било то? - Хич не обичам такъв вид предавания... не знам, бих искала да е свързано с нещо забавно. :)

Би ли се снимала в еротично списание? - Не мисля, че съм достатъчно секси за такъв вид списание, но пък ако имах тялото, мисля че бих се пробвала. ;р

Защо в кръга на шегата? Не би ли го изчукала наистина? 8-) - Хахаха :D Бих, но щеше да прозвучи твърде мръснишки ;р

Забелязала съм, че в повечето случаи единствено ти задаваш по-пиперливи въпроси, за което винаги съм искала да те поздравя. Хаха ;р

ArrowsOfDeath
07-01-2010, 18:05
Ами достатъчно теми е имало в раздела, в които да изразиш вижданията си относно аборта, политиката и др. В Секс раздела почти не гледам, че да видя какво пишеш на тая тематика (ако пишеш изобщо там), и затова стола е идеалното място за такива въпроси.

То хубаво, ще го изчукаш, ама Серсеси дали би ти пуснал? 8-)
Имаш ли си изградена представа за перфектната романтична вечер?
Случва ли ти се да псуваш?
Колко ти е гръдната обиколка?

stefity
07-01-2010, 18:14
Ами достатъчно теми е имало в раздела, в които да изразиш вижданията си относно аборта, политиката и др. В Секс раздела почти не гледам, че да видя какво пишеш на тая тематика (ако пишеш изобщо там), и затова стола е идеалното място за такива въпроси. - Доста правилно. :)


То хубаво, ще го изчукаш, ама Серсеси дали би ти пуснал? 8-) - Хех... По взаимно съгласие ще е, не бих си позволила да изнасиля приятел, твърде добра съм за нещо подобно. 8-)

Имаш ли си изградена представа за перфектната романтична вечер? - Не си падам романтичка. (: Твърде лигаво ми е и ми идва в повече. :) Вместо романтична вечер бих избрала нещо по-екстравагантно, ново и вълнуващо... романтиката е предсказуема за мен и не може да ме изненада с нищо. :)

Случва ли ти се да псуваш? - Ами... хич да не е случва ми се... Като дете попивах всички думи на върастните, а баща ми често си изпускаше нервите и псуваше, следователно и аз започнах от време на време да ползвам цинизми, но нищо твърде фрапиращо. :)

Колко ти е гръдната обиколка? - Както казах, циците са единственото нещо в тялото ми от врата надолу, което просто обожавам! 8-) Последно (преди 1 година и половина или 2) ги мерих и бяха 95-6, но за мен е важно не големината, а това колко са стегнати. :) А ако са стегнати, дори да не са особено големи, гърдите са изключителни привлекателни.

ArrowsOfDeath
07-01-2010, 18:51
Повдигат ли ти самочувствието гърдите ти?
Усещаш ли някакво различно отношение на мъжете към теб заради гърдите?
Кога слагаш "маска"? А случвало ли ти се е да се "срастнеш" с тази "маска" и да живееш живот, противоположен на този, който се стремиш другите да виждат? Например възможно ли е зад постоянната ти усмивка да се крие момиче, което е нещастно и разочаровано от живота?

stefity
07-01-2010, 19:04
Повдигат ли ти самочувствието гърдите ти? - Може би да, но не на тях се дължи изцяло самочувствието ми. Това е нещо повърхностно и макар сега да си ги харесвам знам, че след години няма да са същите. :) И все пак, докато съм млада им се радвам. ;р

Усещаш ли някакво различно отношение на мъжете към теб заради гърдите? - Хах, е зависи от мъжа. Принципно всеки мъж се привлича от хубави гърди, но са малко тези, които успяват да го покажат по галантен и изпипан начин, а не по просташки такъв като примерно - "Бааах маааму тая к'ви цици има, само да ги набарам глей к'во стаа!". На такива и на подобен род 'закачки' не бръщам внимание. Колкото до отношението - не, не е по-различно, защото гърдите се виждат на пръв поглед, а отношението идва като опознаеш човека. Та затова циците не променят нищо в тази сфера. :)

Кога слагаш "маска"? А случвало ли ти се е да се "срастнеш" с тази "маска" и да живееш живот, противоположен на този, който се стремиш другите да виждат? Например възможно ли е зад постоянната ти усмивка да се крие момиче, което е нещастно и разочаровано от живота? - Може ли да не отговоря на този въпрос. Или ако толкова държиш да ти отговоря, то поне може ли да е на лично? Ако желаеш пиши. (:

Доста са ми интересни твоите въпроси... имаш богато въображение. (:

jghgh
07-01-2010, 19:16
Чалгийка слушаш ли? 8-)

stefity
07-01-2010, 19:23
Чалгийка слушаш ли? 8-) - Преди много години, когато бях малка, на 11-12 и исках да се докажа на момичетата от класа ми като започна да слушам 'тяхната музика' за да ме приемат в групичката им... Но след време разбрах, че музиката им не ми е приятна, нито пък самите те и започнах да разбирам, че няма смисъл да правя неща, които не ми харесват. Това беше един от първите житейски уроци, които научих. :)

ArrowsOfDeath
07-01-2010, 19:23
Интересно ще ми е какво ще ми отговориш, но не те насилвам. Прецени си сама дали искаш или не. Ако искаш, прати ЛС.

Sham
07-01-2010, 19:54
//доста добър стол (преди секс въпросите), мхм.
държах да го кажа.

и да не е спам:
мислиш ли, че липсата на (стабилна) мъжка фигура в детството на ниво подсъзнание те кара да търсиш баща в партньорите си от една страна, както и да очакваш във всеки един от тях рано или късно да откриеш чертите на баща си, което те държи на известна дистанция, нащрек.

//следя с интерес, после ще питам

m1nik
07-01-2010, 19:56
Поздрав
Деньо - маската :-({|= за всички писали в темата
______
нощна птица ли си?
способна ли си на самоубийство?
истинският мъж за теб е?
кокошката или яйцето e първо за теб?

stefity
07-01-2010, 20:08
//доста добър стол (преди секс въпросите), мхм.
държах да го кажа. - Приемам го, хубаво е, че го каза. :)

и да не е спам:
мислиш ли, че липсата на (стабилна) мъжка фигура в детството на ниво подсъзнание те кара да търсиш баща в партньорите си от една страна, както и да очакваш във всеки един от тях рано или късно да откриеш чертите на баща си, което те държи на известна дистанция, нащрек. - Не, не... знам, че сигурно по приказките ми за баща ми, човек си прави изводи, че в мъжете с които съм, аз виждам негови черти или пък търся изгубения баща в тях, но не е така. При мен нещата се развиха по друг начин. Вместо да се пазя от мъжете, стоейки нащрек аз правя точно обратното... търся и опознавам различни характери, типове и образи на мъже, за да не допусна грешката на майка ми в избора на мъж. Видяла съм как не трябва да изглежда едно семейство и един брак, и мисля, че това ще ми помогне до една степен в бъдеще да не допускам тези грешки. Не мисля, че в бъдещия си мъж и баща на децата ми аз ще открия чертите на баща ми, това няма да се случи, поради причината, че ще съм внимавала в избора си.

Уф... спи ми се и не знам до колко адекватно отговарям на въпросите... простете, ако пак съм се оплела. :/

//следя с интерес, после ще питам

stefity
07-01-2010, 20:20
Поздрав
Деньо - маската :-({|= за всички писали в темата
______
нощна птица ли си? - Не бих казала, обичам светлото, слънцето и т.н., но пък в стаята ми винаги е тъмно, странно.

способна ли си на самоубийство? - В никакъв случай. Самоубийството е за слаби и глупави хора, неспособни да поемат юздите на живота си със здрава ръка. Как може някой да вижда смисъл в нещо подобно като самоубийството? Нищо не би ме накарало да направя тази стъпка. Някои хора, които се решават на тази стъпка, казват, че са безстрашни, не ги е страх от смъртта, не се боят... Естествено, че кой се страхува от смъртта? Живота е в пъти по-страшен, това е моето мнение по въпроса.

истинският мъж за теб е? - Когато го открия, ще мога да отговоря пълноценно на този въпрос, сега всичко, което кажа ще бъде само догатване и недомлъвки. :)

кокошката или яйцето e първо за теб? - Не знам дали знаеш, но това е философски въпрос, който няма отговор.

Canis_Dirus
07-01-2010, 20:23
Столовете бяха интересни, преди основната тема да стане секса и преди да насядат разни обекти (грешката е вярна) от "коземтика и диети". Това не се отнася за седящата на стола.

Първи въпрос, че да е плавен прехода. Как трябва да изглежда един мъж? Какви качества трябва да притежава?

И сериозните.
Смяташ ли да гласуваш на следващите избори?

Кое според теб е развалило морала на българите повече - турското робство (османското присъствие) или социалистическия режим 44-89 година? Или прехода е довършил всичко?

Кое е правилно - турско робство, или османско присъстивие, или предпочиташ друг термин. Защо?

stefity
07-01-2010, 20:42
Канис, ще наблегна на въпросите ти утре, тъй като сега ми е малко късно и сънливо... така че ще почакаш до утре за отговори. :) И да, доста са сериозни :)

лека на всички. (:

tuzaro
07-01-2010, 20:53
ПОВЕЧЕ БЕЗ ТАКИВА НЕЩА!


HarleyFlanagan

SilentGrey
07-01-2010, 20:54
Какво е "много" и изобщо как разбираш понятието, категорията "много" по отношение на живота. "Много" достатъчно ли е и кое е по-голямо, като понятие от другото, според това как ти разсъждаваш.

Какво е точката. /без да се измъкваш с отговори тип - препинателен знак/

Ако според теб няма Господ, има ли справедливост ? С други думи има ли върховна сила, макар и несъзнателна, която да контролира по някакъв начин "солта" и "сладкото" на живота ?

Ако според теб няма Господ тогава какво е смъртта и какво място заема в живота по принцип ? /без да се измъкваш с отговори тип "Краят на живота ни."

Какво е метаморфоза и преживявала ли си подобно нещо ? А катарзис ?

Кой е успял и кой не е успял в живота според личната ти ценностна система ?

Какво е нужно на един убеден агностик да повярва в съществуването на Господ ?

Ако трябва да избираш между огромна лична слава и възможността да командваш големи човешки маси както сметнеш за добре кое ще избереш и защо ? По какъв начин това коренспондира с личните ти цели ?

това е засега. Мисля, че съм дал достатъчно помощни въпроси към главните. Ще се радвам да отговориш, за да върнеме темата към интересното и към нормалното ѝ русло.

stefity
07-02-2010, 08:05
Столовете бяха интересни, преди основната тема да стане секса и преди да насядат разни обекти (грешката е вярна) от "коземтика и диети". Това не се отнася за седящата на стола.

Първи въпрос, че да е плавен прехода. Как трябва да изглежда един мъж? Какви качества трябва да притежава? - Да не е безхарактерен на първо място. Не обичам, когато мъжете се съгласяват с мен, избягват спорове (спорове, не караници), само защото ме обичат или харесват. Искам да има ясно изразено мнение по въпросите и да защитава тезата си. Да не отстъпва всеки път, защото хората ще се качват на главата му след време. Да прави компромиси, но само с тези, които заслужават това. Общо взето това.

И сериозните.
Смяташ ли да гласуваш на следващите избори? - Всъщност, не се бях замисляла. Както казах, не се интересувам от политика, политически партии и т.н. Не съм запозната с тях и не знам за кои бих дала своя глас евентуално. Но има време и през това време мога да набера достатъчно информация за да се запозная с тези неща. И все пак, на мнение съм, че трябва да гласуваме, а не да сме безразлични, защото накрая пак турците ще са на власт.

Кое според теб е развалило морала на българите повече - турското робство (османското присъствие) или социалистическия режим 44-89 година? Или прехода е довършил всичко? - Така... за мен и двете неща са развалили българите малко или много, но в случая говорим за нашия морал, нали?
Е, за мен режима е повлиял повече за това. Точно той научи всички на мързел и на готованство, на шуробаджанащина и на това да си траеш и да се покриваш, да не си изказваш мнението... Докато по време на робството, народа макар и поробен, е бил по-задружен, готов да надигне глава и да се бори. Мисля, че робството ни е направило по-силни и сплотени, макар и да са били изключително трудни времена.

п.п. Социализма не е толкова лошо нещо като погледнеш първоначално на нещата, нито пък робството се оприличава като добро, но тези неща са променили българите до голяма степен и не мога да определя точно кое от двете е било в по-добра насока.

Кое е правилно - турско робство, или османско присъстивие, или предпочиташ друг термин. Защо? - Добре, ако трябва да гледам на въпроса от историческо естество, то тогава мнението ми ще бъде следното:
"Османско присъствие", защото така казват ИЗРИЧНО учителите по история. Казват, че робството е съвсем друго понятие и при нас не е имало такова. Може да е имало произвол на по-силните, турците, властта да ги е покровителствала, обаче не е имало робство в смисъла на тоя термин. Ако въпросът е исторически, няма значение каква е истината, а какво казва историята, затова и мнението ми е такова.
Нооо това сме чели ние... Преди отгоре да решат че е политически некоректно и обидно към Турция да пише "робство" и го смениха с по-мекото "присъствие".

Това е едното мнение по въпроса... Но това, което говорят по-висшите от мен лица не може да ме накара да повярвам във всички тези неща. Лично моето мнение е, че робство е имало, робство би трябва и да си остане. Недопустимо е хората да вярват, че е било просто "присъствие" след като на българите са били налагани правила, които ако не спазиш, те очаква смърт. Това не е присъствие за мен. Но както и да е, историята се пише от победителите, а това определено не сме ние.

kalpazanka
07-02-2010, 08:35
stefity, браво на теб. Определено ме изненада приятно, като видях колко си разчоплила темата с болестта на Даун. :)

Какво/и колко си готова да жертваш за семейството?
Ще позволиш ли семейният живот да те обезличи?
Смяташ ли, че е възможно да се превърнеш в роб на децата си?

stefity
07-02-2010, 08:39
Какво мислиш за името Арчибалд Георгиев? :-o - Греша, или намекваш за това, че първото ми име е чуждо, а фамилията българска... Ако е заради това, за което си мисля - кръстена съм на баба ми Стефка, но тя е настояла да не е такова, защото след години, когато порастна името Стефка може да не е толкова актуално и поради тази причина са го преименували на Стефани.... както и да е. :) За името Арчибалд Георгиев няма какво да мисля... Арчибалд ми звучи твърде префърцунено.

Определено бях провокиран и от името ти, но вчера го видях в една "кафява" новина и го споделих с доста хора...


Считаш ли се за щастлив човек? - Щастлив - да. :) Не обичам мрачните, затворени в себе си хора. Може и да нямам това, което желая, да имам проблеми и т.н., но аз съм щастлив човек, защото имам възможността да живея.


Защо започна да пишеш в този форум? - Нямам си на идея... като четох в Спама преди малко, видях как всички са прегледали старите си мнения... Е, и аз го направих, и бях забравила какво плахо дете бях, колко злоба таях в себе си. Както и да е, въпроса беше друг... може би от скука съм започнала писането си тук.


Кой е първият ти спомен изобщо? - Първи спомен във форума ли... пф, нямам такъв, помня само, че се заседявах доста в секса и любов... после вече ми омръзнаха глупостите и спама там и се преместих тук. :)


Последната наистина добра книга, която прочете? - Уф... напоследък нямам време да чета... звучи банално. Последната книга... "Изгубеният символ", може би не наистина добра, но книгите на Браун винаги са ме впечатлявали.

Мислиш ли, че Canis-а трябва да стане модератор? - Защо не? Достатъчно отговорен е за подобен пост. Друг плюс е, че е зрял и може да отговори и да се включи обективно по доста въпроси. Вярно, твърде ироничен и понякога прилага доста ехидни забележки, но пък винаги са били на място. Пък и предполагам ако бъде назначен на този пост, ще го приеме сериозно.

п.п. Предпочитам модератори като него, отколкото такива като щруделче (нищо лично към нея самата, изразявам мнение).

stefity
07-02-2010, 09:12
Какво е "много" и изобщо как разбираш понятието, категорията "много" по отношение на живота. "Много" достатъчно ли е и кое е по-голямо, като понятие от другото, според това как ти разсъждаваш. - Въпросът ти, мога да го характеризирам единствено като "много" тъп... Жалък опит за псевдо издигане на посредствената ти личност в очите на средностатическия съфорумец. (казано без груб тон или опит за заяждане). И все пак - "Много" за мен е достатъчно, предпочитам "малко", но заслужено и задоволяващо. По-голямо от "много" е вече алчността.


Какво е точката. /без да се измъкваш с отговори тип - препинателен знак/ - Точката е край на нещо. Точката е мислен знак за мен, който всеки човек в даден период от време използва, за да раздели и разграничи дадени мисли от други. Точката може да се използва както за мисли, то така и за действия. Понякога е трудно да поставим тази точка, защото в повечето случаи не сме готови да прекратим дадено нещо, но когато е наложително... краят трябва да се постави.

Ако според теб няма Господ, има ли справедливост ? С други думи има ли върховна сила, макар и несъзнателна, която да контролира по някакъв начин "солта" и "сладкото" на живота ? - Вярвам в справедливостта, да. Вярвам, че колелото се върти и винаги "нещо" контролира везната на доброто и злото, но отново не мисля, че това е някакво божество, по скоро природа. :)

Ако според теб няма Господ тогава какво е смъртта и какво място заема в живота по принцип ? /без да се измъкваш с отговори тип "Краят на живота ни." - Смъртта по един или друг начин си е 'край'. Но съм на мнение, че смъртта е просто физическа, нашата душевност остава жива и съм убедена в това, колкото и странно да звучи. Винаги съм си мислела за смъртта като за начало на нещо друго, не като за край. Не казвам, че я чакам с нетърпение, но когато един ден видя, че настъпва, ще я приветствам, защото макар и физическия ми живот тук, на земята да приключи, аз ще продължа своя душевен такъв някъде другаде.

Какво е метаморфоза и преживявала ли си подобно нещо ? А катарзис ? - Метаморфозата си е термин, който означава някакъв вид "промяна". Промени съм преживявала доста, те са неизменна част от изграждането на един човек. Колкото до катарзиса, и това е нещо задължително за мен. Често съм имала такива емоционални преходи и изблици, които са ме карали да променям моралните си ценности, да възстановя желанието си за живот един вид.

Кой е успял и кой не е успял в живота според личната ти ценностна система ? - Според моята ли? Хм... Успял е всеки човек, който е постигнал дори една от своите цели, независимо колко минимална е тя за околните или обществото. Това, че е имал цел, преследвал я е и я е изпълнил го прави успял за мен.


Какво е нужно на един убеден агностик да повярва в съществуването на Господ ? - Щом един човек не вярва в нещо, няма как каквото и да е било друго такова да го накара да повярва. Човек ще повярва само тогава, когато сам поиска и види смисъл в нещата, не подтикнат от други тела.

Ако трябва да избираш между огромна лична слава и възможността да командваш големи човешки маси както сметнеш за добре кое ще избереш и защо ? По какъв начин това коренспондира с личните ти цели ? - Пф... нито едно от тези 2 неща не ме блазни. Славата ми няма да е вечна, а командването определено не е за мен. Отговарям кратко, но наистина не мога да избера едно от тези 2 неща, поради простата причина, че не ме привличат идеите като цяло и по никакъв начин не се свръзват с моите цели. Било то лични или не...

това е засега. Мисля, че съм дал достатъчно помощни въпроси към главните. Ще се радвам да отговориш, за да върнеме темата към интересното и към нормалното ѝ русло.

SilentGrey
07-02-2010, 09:30
Въпросът ти, мога да го характеризирам единствено като "много" тъп... Жалък опит за псевдо издигане на посредствената ти личност в очите на средностатическия съфорумец. (казано без груб тон или опит за заяждане). И все пак - "Много" за мен е достатъчно, предпочитам "малко", но заслужено и задоволяващо. По-голямо от "много" е вече алчността.

Играеш си с огъня и ти предлагам да се извиниш.

stefity
07-02-2010, 09:36
stefity, браво на теб. Определено ме изненада приятно, като видях колко си разчоплила темата с болестта на Даун. :) - Радвам се. :)

Какво/и колко си готова да жертваш за семейството? - Готова съм да пожертвам много, но не и ако правя всички "жертви" сама... Защото по този начин аз ще свикна моето семейство да вярва, че каквото и да стори, аз ще оправям положението с цената на всичко. Ако постоянно аз правя жертвите, след време няма да има кой да прави жертви за мен в това семейство, ще остана отритната един вид и ще стане така, че щом мога да оправям другите, то тогава мога да оправя сама и себе си. А стигне ли се до този момент, аз ще искам да променя нещата, но ще е твърде късно, защото семейството вече е свикнало с този начин на живот... И се стига до безкраен омагьосан кръг. Семейството затова се нарича такова, защото всички тези неща се правят взаимно, не трябва всичко да пада на плещите на един човек.

Ще позволиш ли семейният живот да те обезличи? - О, не... Не искам да ми се случи, затова няма и да го позволя.

Смяташ ли, че е възможно да се превърнеш в роб на децата си? - Ох... труден въпрос, по който мога да говоря наистина много... принципно ми е по-приятно да говоря на такива теми очи в очи с някой, но при тези обстоятелства, трябва да отговарям тук. Ще се постарая да бъда кратка, но ясна. :)

Възможно е да се превърнеш в роб на децата си. Но това се получава, когато не си готов да имаш такива. Получава се тогава, когато имаш доста добро финансово положение и безхарактерно мислене, неспособно да казва "не". Ето в едни такива ситуации, от родител, ти се превръщаш просто в спонсор на детето си. Когато са малки, децата могат да бъдат доста манипулативни (макар повечето да го правят несъзнателно), и ако не им покажеш, че не винаги нещата стават на тяхното, от манипулатори, те се превръщат направо в малки демончета, цедящи всичко давано от теб без ни най-малко чувство за вина, а когато станат тийнове, нещата стават още по-лоши. На мнение съм, че за да не се стигне до такъв вид ситуации, родителите трябва да възпитават децата си със здрава, справедлива, но също така нежна и обичлива ръка. Да накарат децата си да разберат, че когато искат нещо, но нямат възможност да го получат да не настояват, защото положението ще си остане такова и няма да се промени, а след време, когато родителите имат възможността да купят това нещо, да го направят. Така детето все пак ще знае, че ще получи някой ден желаното нещо, но няма да настоява за това всекидневно с плач, тръшкане и т.н. Дано успя да ме разбереш. :)

Serseri91
07-02-2010, 09:44
Има ли въпрос, който би искала да ти зададем ?

stefity
07-02-2010, 09:44
Имах предвид първият ти спомен изобщо (като личност и жив човек) :) - А, явно не съм разбрала... :) Амиии първия ми спомен не е хубав... Но първото си е първо и не може да се промени, макар и лошо.

Бях много малка, на 5-6, може би... Преди това имам чувството, че сякаш не съм живяла, нямам спомени, доста е странно. Но да се върнем на въпроса. Споменът, е един побой от баща ми. Бях разляла една чаша с бира на килима и масата (помня ясно тази миризма) след което, баща ми скочи от масата с вдигната ръка и ми зашливи един. Да, чак да не повярва човек, как такова малко личице като детското, може да понесе такъв шамар, ако не го бях преживяла, може би и аз нямаше да повярвам, че е възможно. Та, това е първият ми спомен като цяло.

kalpazanka
07-02-2010, 09:45
Последният ми въпрос много материално го изкриви.
Имах предвид смяташ ли, че с това ти виждане знаеш къде е границата между грижата и страха ти от провал?

stefity
07-02-2010, 09:48
Има ли въпрос, който би искала да ти зададем ? - Не знам... зададоха ми се доста въпроси и все пак, имам чувството, че имам да казвам още толкова много неща хах. Не предполагах, че ще ми бъде толкова интересно да седна на стола. :) което ми напомня - утре ли трябва да слагам ннов човек? И ако да, пишете ми на лично за предложения или кажете тук кой искате да сложа, защото аз лично си нямам на идея...

stefity
07-02-2010, 09:51
Последният ми въпрос много материално го изкриви.
Имах предвид смяташ ли, че с това ти виждане знаеш къде е границата между грижата и страха ти от провал? - Ами, аз така разбирам израза "роб на детето си" :) пък и... много ми е рано да мисля за тези неща, аз съм едва на 17, а всички тези въпроси за семейство и деца, доста са ми далечни... Ако се бях сблъсквала с тях, може би щях да отговоря по-добре, но уви, не съм. :)

hgfh
07-02-2010, 11:01
Черта в характера ти, която я имаш ,а не искаш да я притежаваш ?
Черта ,която я нямаш, а би искала да притежаваш ?
Обичаш ли да пиеш кафе 8-) :lol: ?
Съжеляваш ли за някои твои решения, които си вземала или смяташ, че няма просто за какво ?
Обичаш ли да ходиш на питници, излети ?

stefity
07-02-2010, 11:13
Черта в характера ти, която я имаш ,а не искаш да я притежаваш ? - На мнение съм, че всички черти, които си ги имам трябва да си останат в мен, но на практика не е много умно... Наистина наивността ми създава най-много главоболия и би ми било по-лесно без нея. Иначе нямам други проблеми.

Черта ,която я нямаш, а би искала да притежаваш ? - Повече нежност и любвеоблиност.

Обичаш ли да пиеш кафе 8-) :lol: ? - Да, доставя ми голямо удоволствие. Аромата, наситения вкус. :)

СъжАляваш ли за някои твои решения, които си вземала или смяташ, че няма просто за какво ? - Не, не мисля за миналото... а и да съжалявам за подобни взети решения, те са вече преминали и не мога да върна времето назад за да ги сменя.

Обичаш ли да ходиш на питници, излети ? - На питници не съм ходила до сега хаха... :) Сега сериозно - обичам пикника, но не в гората... предпочитам го зимата на някое забутано място по плажа или пролетно време на някоя висока скала с красива гледка към морето. :) Излетите също ги харесвам. Освен, че се раздвижвам, обичам да се наслаждавам на заобикалящите ме неща докато вървя. :)

hgfh
07-02-2010, 11:40
Доста малоумно от моя страна ! :-o
Ще внимавам повече , благодаря ! :)

На мнение ли си ,че външния вид е доста важен и въобще отдаваш ли му значение ?

stefity
07-02-2010, 11:48
Доста малоумно от моя страна ! :-o
Ще внимавам повече , благодаря ! :) - Не е чак толкова малоумно, стават грешки, преди и аз ги допусках доста често, важното е да си вземеш бележка, както направи сега. Браво. :)

На мнение ли си ,че външния вид е доста важен и въобще отдаваш ли му значение ? - Важен е, разбира се... нали знаеш поговорката - "По дрехите посрещаш, по ума изпращаш." :) Е, винаги ще е така, няма и да се промени. Колкото до това дали отдавам голямо значение на външния вид хмм... да, но гледам да не избирам хората с които общувам по външен облик. :)

stefity
07-02-2010, 15:19
Вече е избран следващия мераклия за стола. :) Утре към обяд ще го сложа, така че имам още време ако имате други въпроси. :)

stefity
07-03-2010, 11:58
Бягайте при следващия. ;р Мерси на всички за хубавите въпроси, беше ми изключително приятно. :)