PDA

View Full Version : Как бихте постъпили на мое място :]



Brabbit
06-30-2010, 18:56
Здравейте :)
влюбих се безумно в едно момиче,както и тя в мен :grin:
и дотук добре,разбираме се отлично,сякаш сме създадени един за друг :smt057 ,но има един малък проблем :-o тя е българка мохамеданка и за да бъдем заедно трябва да приема исляма :smt102 .Проблема не е точно в това,а как ще реагира семейството ми,приятелите ми на евентуална такава промяна,защото аз наистина съм готов на всичко за това момиче :smt060 .
Ще ми е любопитно да разбера вашето мнение по въпроса и ако попаднете в подобна ситуация,какво бихте направили? :smt119
благодаря :smt023

LadyDi
06-30-2010, 18:57
Искате да се жените, така ли?

Brabbit
06-30-2010, 18:59
Не,още ни е рано за женитба 8-) ,но все пак искам да прекарам остатъка от живота си с нея,мисля че и тя го иска

Lancelot
06-30-2010, 19:00
Ами зависи от теб. Наистина трябва да си сигурен в любовта си. Макар и да не го осъзнаваме, религията играе голяма роля в живота ни и смяната й може да донесе много промени със себе си. Не мога да ти помогна, но ако наистина се обичате не би трябвало да е проблем. Вярвам, че и близките ти ще разберат ако им покажеш чувствата си към това момиче, но това съм само аз. Не ги познавам, трябва ти да прецениш какво влияние ще окаже промяната на живота ти и хората около теб.

Brabbit
06-30-2010, 19:00
Аз скоро навърших 18,а тя скоро ще навърши 17 8)

Lancelot
06-30-2010, 19:02
Аф, и аз помислих, че е за женитба! Много ви е рано според мен..За такава голяма промяна си трябва солидна доза увереност в чувствата и на двамата....

Brabbit
06-30-2010, 19:03
Не вярвам промяната да е чак толкова голяма,но там е работата че и аз не знам как точно ще реагират :shock:

Lancelot
06-30-2010, 19:07
Не вярвам промяната да е чак толкова голяма,но там е работата че и аз не знам как точно ще реагират :shock:

Ами ти ги познаваш. Просто се замисли, разпитай ги какво мислят за подобно нещо...
Вярващите ще приемат тази промяна като нещо наистина голямо, в това няма съмнение.. Но ако са убедени в чувствата ти би трябвало да разберат. Съветът ми е да изчакаш, да поразпиташ за тяхното мнение и най-вече да се увериш в чувствата си към момичето. От кога сте заедно?

Brabbit
06-30-2010, 19:11
Мисля че чувствата ни са изяснени,заедно сме повече от година..

BiGBaDWolF
06-30-2010, 19:13
Защо па трябва да приемаш исляма.. Ако се жените може.. Но иначе не виждам смисъл..

Brabbit
06-30-2010, 19:15
Е,все пак един ден ще се стигне и до женитба нали,а ако не го приема,родителите и ще се откажат от нея... :?

Brabbit
06-30-2010, 19:26
Няма как да знаеш дали женитбата ще е с нея,нали..

Мисля че знам!От нея по-подходяща едва ли ще намеря,много добре си пасваме,само тази разлика в религиите... :booooomb:

Lancelot
06-30-2010, 19:31
Няма как да знаеш дали женитбата ще е с нея,нали..

Мисля че знам!От нея по-подходяща едва ли ще намеря,много добре си пасваме,само тази разлика в религиите... :booooomb:

Ти си я познаваш,но моето мнение е,че не трябва да прибързваш.. Още сте млади,нищо не се знае...

Абсолютно вярно. Всичко става в живота.. изчакайте, пък като се стигне до там ще му мислиш.
Бай дъ уей
С нея говорил ли си за това ?

Brabbit
06-30-2010, 19:35
С нея говорил ли си за това ?


Говорили сме разбирасе и много добре знаем как стоят нещата 8) .Тя не ме припира,дори е склонна да исчака докато съм напълно готов. :)

VinDiesel
06-30-2010, 19:57
В една връзка винаги има нещо,което не е наред.Моето мнение е ,да не правиш това за което питаш.Живеем в 21 век,всяка религия учи на добро.В никоя религия не се споменава,че брак с човек от друга религия е грях.Не бих си сменил религията,колкото и да обичам жената до мен..

Brabbit
06-30-2010, 20:01
Може и да не е грях,но родителите и са много набожни и няма да ме приемат :o

ladykeisy
06-30-2010, 20:10
Ще ти разкажа една история.
Бях се влюбила в едно момче и първите 2 месеца всичко беше перфектно, докато той не започна да си показва рогата.Започна да ме тормози, да ме бие, да ми забранява да излизам с приятелки и роднини,обиждаше ме,гонеше ме от тях посред нощ....Той правеше планове да имаме семейство и деца.Аз пренебрегвах нашите заради него, карах се непрекъснато с тях,защото те не го одобряваха и с право. .Бяхме 2 години заедно, но в един момент аз се осъзнах и си тръгнах.Истински АД, ако ме питаш дали си е заслужавало, с чиста съвест ще ти кажа - НЕ! Бъдете заедно поне още 1-2 години и тогава приемай вярата й.Промяната не е кой знае каква, но родителите ти може да не я приемат толкова лесно.Обмисли всичко много добре.Все пак си на 18, а не на 25 ;) Успех.

chambao
06-30-2010, 20:23
Ето от такива хора българия после страда.. ТИ СИ БЪЛГАРИН..ИСУС ХРИСТОС Е ТВОЯ БОГ ! АЗ АКО СЪМ ТИ РОДИТЕЛ ПРОСТО НЕЗНАМ КАКВО ЩЕШЕ ДА СТАВА ! ТИ ЗНАЕШ ЛИ ИМ ОБИЧАИТЕ ! ЩЕ СЕ МОЛИШ ЛИ В ДЖАМИЯ НА ТЕХНИЯ ЕЗИК ! ПО ТОВА КОЕТО РАЗБИРАМ СА МНОГО ВЯРВАЩИ,НИЩО ЧУДНО И КОРАНА ДА НАУЧИШ ! СЛАНИНКА ХАПВАШ ЛИ И НЕЯ ЩЕ ТИ ЗАБРАНЯТ ! ЩЕ ТИ ИЗКОРЕНЯТ БЪЛГАРСКОТО ТИ СИ МИСЛИШ,ЧЕ ПРОСТО ЕЙ ТАКА МИНАВАШ И ВСИЧКО СИ Е КАКТО ПО СТАРО МУ ! ЗА ТОВА ЛИ 500 ГОДИНИ НАШИТЕ ПРЕДЦИ СТРАДАХА И СЕ БОРИХА ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА ! ТИ СИ УРОД ЗА МЕН ! НЯКОЙ ЩЕ КАЖЕ ЧЕ НЕ СЪМ ДОБРЕ,НО СЕ ЗАМИСЛЕТЕ НЕ Е ЛИ ТАКА !

didi0804
06-30-2010, 20:25
II. Права и задължения на потребителите
6. Да не публикуват теми и постове съдържащи само и единствено емотиконка, +1, цитат на предишна публикация, отговори, които с нищо не помагат на автора на темата, или едносрични и безсмислени отговори. Не се допуска цитиране на пост с повече от три "вмъкнати цитата".
LadyDi

justonegirlwithonehope
06-30-2010, 20:29
Лично аз никога не бих направила такава крачка, заради някого.Никога не бих се отказала от вярата си и да приема исляма, било то и заради човека, когото обичам.Прекалено важно е за мен, за да се откажа от него.А и родителите ми никога не биха го позволили.Строго против съм.

ShtrudeL
06-30-2010, 20:34
ако попаднете в подобна ситуация,какво бихте направили? :smt119
благодаря :smt023

Ако много ама много го харесвам/обичам ще си затворя очите и изобщо ще изключа какъв е. Ако не го харесвам чак толкова ще ме гризе съвестта,ще нервнича и ще се крия,а на края няма да излезе нищо хубаво. При първия вариант обаче няма да приемам никакви чужди религии и да спазвам чужди обичаи,както няма да го изисквам от човека до мен.

Brabbit
06-30-2010, 20:38
Ето от такива хора българия после страда.. ТИ СИ БЪЛГАРИН..ИСУС ХРИСТОС Е ТВОЯ БОГ ! АЗ АКО СЪМ ТИ РОДИТЕЛ ПРОСТО НЕЗНАМ КАКВО ЩЕШЕ ДА СТАВА ! ТИ ЗНАЕШ ЛИ ИМ ОБИЧАИТЕ ! ЩЕ СЕ МОЛИШ ЛИ В ДЖАМИЯ НА ТЕХНИЯ ЕЗИК ! ПО ТОВА КОЕТО РАЗБИРАМ СА МНОГО ВЯРВАЩИ,НИЩО ЧУДНО И КОРАНА ДА НАУЧИШ ! СЛАНИНКА ХАПВАШ ЛИ И НЕЯ ЩЕ ТИ ЗАБРАНЯТ ! ЩЕ ТИ ИЗКОРЕНЯТ БЪЛГАРСКОТО ТИ СИ МИСЛИШ,ЧЕ ПРОСТО ЕЙ ТАКА МИНАВАШ И ВСИЧКО СИ Е КАКТО ПО СТАРО МУ ! ЗА ТОВА ЛИ 500 ГОДИНИ НАШИТЕ ПРЕДЦИ СТРАДАХА И СЕ БОРИХА ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА ! ТИ СИ УРОД ЗА МЕН ! НЯКОЙ ЩЕ КАЖЕ ЧЕ НЕ СЪМ ДОБРЕ,НО СЕ ЗАМИСЛЕТЕ НЕ Е ЛИ ТАКА !

Всеки сам може да избира в какво да вярва,промяната в религията няма да ме направи по-малко българин,а от кога сланината е полезна?
Нашите предци се бориха срещу турците,а не мюсюлманите :smt119
разучи малко история,религия преди да ме наричаш урод :shock:

chambao
06-30-2010, 20:43
А българо-мохамеданите какви са ? не ми казвай да разучавам историята..

Rebus
06-30-2010, 20:44
Ех сега се сетих за "Време разделно"..Колко силен филм..Гледал ли си го????

Та ..аз лично не бих си сменил вярата заради жена..Защо тя не го направи примерно?Защо ти трябва да се жертваш?..

Ама твоя си работа..приготви се да ти режат чурата..;]

mArMaLaDkA
06-30-2010, 20:47
Доста наивно мислиш.
Бъдете заедно, прекарвайте си добре, осмелявайте се понякога да правите смели планове за бъдещето, но не се вземайте толкова насериозно. Да не се окаже накрая, че ти си направил хиляди жертви за човек, който е приемал всичко на шега.

BgHtH
06-30-2010, 20:50
Мислех да пиша малко повече,ама е безмислено защото няма как да се поставя на твое място.
Готов си да си смениш вярата,това не те притеснява а те притеснява реакцията на приятелите ти,интересно..
И защо трябва да има смяна на верите,като стане време за женене не може ли просто да се ожените и толкова,майната им на техните ,голям праз като се откажат от нея,нали ще има теб!

Brabbit
06-30-2010, 20:54
Извинявам се ако съм засегнал някой,не съм искал. :)

Не очаквам някой да ме разбере,все пак е лесно да се говори отстрани,но е друго го изживяваш. :?

art
06-30-2010, 20:58
Как си педставяш 18 години да си следвал едни обичаи, да си вярвал в един Бог, а от следващия ден да говориш на друг език в друг храм с непознати хора следвайки непознати нрави? Можеш ли изобщо да си го предствиш!? Притесняваш се за това, че родителите й няма да те приемат и ще се отрекат от нея при един евентуален брак, но не се замисляш колко ще нараниш своите собствени и че може те да се отрекат от теб. Ти си готов да направиш една такава жертва за нея, а тя готова ли е да я направи за теб? Ти би сменил всичко познато и обичано. Би ли го направила и тя ? Дори и да смениш вярата си , нещо което горещо те съветвам да НЕ правиш, на думи ще си мюсюлманин, но в сърцет си , в мислите си ти винаги ще бъдеш християнин. Много е рано да мислите за брак. Има много вода да изтече докато дойде този момент. Ти си на моите години и аз ти казвам да се огледаш, да се замислиш и да видиш, че не си готов и не трябва да сменяш вярата си !

cinderella_gugutka
07-01-2010, 03:24
на твое място ще си потърся българка християнка

Sashko95
07-01-2010, 05:29
Ето от такива хора българия после страда.. ТИ СИ БЪЛГАРИН..ИСУС ХРИСТОС Е ТВОЯ БОГ ! АЗ АКО СЪМ ТИ РОДИТЕЛ ПРОСТО НЕЗНАМ КАКВО ЩЕШЕ ДА СТАВА ! ТИ ЗНАЕШ ЛИ ИМ ОБИЧАИТЕ ! ЩЕ СЕ МОЛИШ ЛИ В ДЖАМИЯ НА ТЕХНИЯ ЕЗИК ! ПО ТОВА КОЕТО РАЗБИРАМ СА МНОГО ВЯРВАЩИ,НИЩО ЧУДНО И КОРАНА ДА НАУЧИШ ! СЛАНИНКА ХАПВАШ ЛИ И НЕЯ ЩЕ ТИ ЗАБРАНЯТ ! ЩЕ ТИ ИЗКОРЕНЯТ БЪЛГАРСКОТО ТИ СИ МИСЛИШ,ЧЕ ПРОСТО ЕЙ ТАКА МИНАВАШ И ВСИЧКО СИ Е КАКТО ПО СТАРО МУ ! ЗА ТОВА ЛИ 500 ГОДИНИ НАШИТЕ ПРЕДЦИ СТРАДАХА И СЕ БОРИХА ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА ! ТИ СИ УРОД ЗА МЕН ! НЯКОЙ ЩЕ КАЖЕ ЧЕ НЕ СЪМ ДОБРЕ,НО СЕ ЗАМИСЛЕТЕ НЕ Е ЛИ ТАКА !

Всеки сам може да избира в какво да вярва,промяната в религията няма да ме направи по-малко българин,а от кога сланината е полезна?
Нашите предци се бориха срещу турците,а не мюсюлманите :smt119
разучи малко история,религия преди да ме наричаш урод :shock:

Оххх,ако питаш на твое място аз бих я убил но това е мое мнение Chambao каза доста верни неща.Пък малко ли са хубавите българки?100% по-добри във всякакво отношение от някакви си..сапунджи 8-) :x

Brabbit
07-01-2010, 08:58
Просто не я познавате... :? и пак казвам че такова нещо не я прави по-малко българка :x Много сте елементарни хора :shock: и сигурно никога не сте се влюбвали истински :o

BgHtH
07-01-2010, 09:35
Я се стегнете,момичето е българка ,кво като е от друга вяра,отдавна религията не се отъждествява с националност! Ако беше будистка примерно пак ли нямаше да е българка?
На мене обаче още не ми е ясно защо трябва да си сменяш религията? В това някакъв рицарски жест или саможертва виждаш?Да се покажеш колко си жертвоготовен за нея? Тва не го разбирам.
Ако тя те приема като христянин ,не знам какъв е проблема,като стане време за сватба я взимаш и толкова.
Техните ... ми няма да живее с тях а с тебе.Нали тва е най-важното!

Brabbit
07-01-2010, 10:12
Я се стегнете,момичето е българка ,кво като е от друга вяра,отдавна религията не се отъждествява с националност! Ако беше будистка примерно пак ли нямаше да е българка?
На мене обаче още не ми е ясно защо трябва да си сменяш религията? В това някакъв рицарски жест или саможертва виждаш?Да се покажеш колко си жертвоготовен за нея? Тва не го разбирам.
Ако тя те приема като христянин ,не знам какъв е проблема,като стане време за сватба я взимаш и толкова.
Техните ... ми няма да живее с тях а с тебе.Нали тва е най-важното!

Така е,но те наистина ще се откажат от нея :smt069 .Цял живот са я възпитавали по един начин и са я предупреждавали да не се жени за немюсюлманин :smt120 и не се правя на рицар,просто наистина не искам да я губя заради подобно нещо :smt027

BgHtH
07-01-2010, 10:21
Значи проблема е че тя няма да те вземе като христянин ,така ли?

Brabbit
07-01-2010, 10:42
Значи проблема е че тя няма да те вземе като христянин ,така ли?

Точно така :smt102

peshost
07-01-2010, 10:58
Никога не бих се отрекъл от религията си, заради жена...

Whoopdedoo
07-01-2010, 11:09
българка-мохамеданка, say wat?

смърт, бе, СМЪРТ

BgHtH
07-01-2010, 11:12
Whoopdedoo,за да си българин трябва да си православен христянин така ли?

Whoopdedoo
07-01-2010, 11:16
ти в часовете по история бил ли си?
и знаеш ли изобщо кои са ни държали 500 години? а?
знаеш ли го тва и да не би да защитаваш турците или пък по-зле "българските" турци?
и изобщо българин ли си?


стига глупоти, намери си няква българка кви са тия простотии дето говориш, трябвало да се откажеш от религията си за да бъдеш с нея, аре да си *тъъът* майката и толкова... ебати наивния тип си, честно

BgHtH
07-01-2010, 11:39
Whoopdedoo ,ти май си по промит мозък и от фанатизираните родители на това момиче... жалка картинка.
Защо не ми отговори на въпроса?

Brabbit
07-01-2010, 11:48
ти в часовете по история бил ли си?
и знаеш ли изобщо кои са ни държали 500 години? а?
знаеш ли го тва и да не би да защитаваш турците или пък по-зле "българските" турци?
и изобщо българин ли си?


стига глупоти, намери си няква българка кви са тия простотии дето говориш, трябвало да се откажеш от религията си за да бъдеш с нея, аре да си *тъъът* майката и толкова... ебати наивния тип си, честно

Тя си е чиста българка и няма нищо общо с турците :smt104
пее народни песни,танцува народни танци и е представяла България в чужбина и дори е печелила награди,нещо което се съмнявам че ти си правил :smt110 и след като си толкова голям българин,би трябвало да знаеш за Валя Балканска чиято песен "Излел Е Делю Хайдутин" лети в космоса,между другото и тя е мюсюлманка :smt048 но сигурно и нея я мразиш както всички други българи мохамедани :smt017 нямам какво да ти кажа още :smt023

Whoopdedoo
07-01-2010, 11:51
отговорих ти, тва че си тъп псевдо-българин и не разбра тва, което написах е друг въпрос
жалка картинка са такива като теб, дето защитават тия, които са ни държали роби толкова много време :) за да си българин трябва да СИ българин, а не леке с религия, която се изповядва от турците.
за тва автора да си опича акъла и да не се занимава с боклуци.


Един мюсюлманин и един християнин пътували заедно и решили да се надлъгват. Мюсюлманинът започнал своя разказ.
- Пътуваме с кораб в Средиземно море и изведнъж ни налетява страшна буря. Корабът почти потънал. Няма спасение. Клекнахме и започнахме да се молим на Мохамед. Той чу молитвите ни, нагъзи се и корабът навлезе между хълбоците му на тихо място без вълни, и така се спасихме.
- Брей, казал християнинът, добре сте се молили. И ние веднъж пътуваме с кораб в Средиземно море, та като ни хвана една буря аха, аха да потънем. Почваме да се молим на Исус Христос и по едно време гледаме, навирил си патката и ние като по мост стигнахме до брега.
Ахнал мюсюлманинът и казал:
- Брей, много му е голяма патката на тоз вашия бог, бе!!
А християнинът му отвърнал:
- Точно толкова, колкото за гъза на Мохамед.

Whoopdedoo
07-01-2010, 11:54
ти в часовете по история бил ли си?
и знаеш ли изобщо кои са ни държали 500 години? а?
знаеш ли го тва и да не би да защитаваш турците или пък по-зле "българските" турци?
и изобщо българин ли си?


стига глупоти, намери си няква българка кви са тия простотии дето говориш, трябвало да се откажеш от религията си за да бъдеш с нея, аре да си *тъъът* майката и толкова... ебати наивния тип си, честно

Тя си е чиста българка и няма нищо общо с турците :smt104
пее народни песни,танцува народни танци и е представяла България в чужбина и дори е печелила награди,нещо което се съмнявам че ти си правил :smt110 и след като си толкова голям българин,би трябвало да знаеш за Валя Балканска чиято песен "Излел Е Делю Хайдутин" лети в космоса,между другото и тя е мюсюлманка :smt048 но сигурно и нея я мразиш както всички други българи мохамедани :smt017 нямам какво да ти кажа още :smt023

:lol: :lol: позьорщината край няма... и като е пяла и танцувала кво, бе?
тва, че не съм печелил награди, не значи, че съм по-малко българин от нея, поне съм християнин и не съм някво позьорче да показвам колко българин съм, аз си знам, че съм си такъв
за валя балканска не го знаех тва, но не ме и интересува честно да ти кажа ;)

ThePowerOfLove
07-01-2010, 11:57
Луд ли си?! След като любовта ви е толкова голяма, защо тя не иска да те приеме, а ти трябва да се жертваш? Не може ли тя да направи компромис.. Ти тотално си си загубил ума! На 18 си, колко още приятелки може да имаш, а се връзваш..

ReaDy
07-01-2010, 12:03
Да не ти пука за вярата.Тва вече остаря...

mArMaLaDkA
07-01-2010, 12:06
Авторе, ти сигурен ли си, че като си смениш вярата, ще промениш мнението на родителите й? :-o 'Щото, нали...

Whoopdedoo
07-01-2010, 12:07
Авторе, ти сигурен ли си, че като си смениш вярата, ще промениш мнението на родителите й? :-o 'Щото, нали...ще промени само пишката си, нищо друго

Brabbit
07-01-2010, 12:08
Авторе, ти сигурен ли си, че като си смениш вярата, ще промениш мнението на родителите й? :-o 'Щото, нали...

Да,само това е проблема.. :smt032

BgHtH
07-01-2010, 12:18
Whoopdedoo,знаеш ли кой са ценностите който определят една група хора като нация - общ език,история,религия и т.н..
Куца ти правописа,исторята видяхме колко я знаеш,и като гледам кво комплексарче си ми е ясно че и библията не си я чел.
Май ти си псевдо-българин а?
И вица е много стар за да предизвика смях,има и по-хубави на тая тема.
А и аз съм православен християнин,така че неможеш да ме засегнеш с стари вицове...( колко са вицове е друг въпрос)

Да то го кажа просто,че да ме разбереш - барай меча!

Whoopdedoo
07-01-2010, 12:54
Whoopdedoo,знаеш ли кой са ценностите който определят една група хора като нация - общ език,история,религия и т.н..
Куца ти правописа,исторята видяхме колко я знаеш,и като гледам кво комплексарче си ми е ясно че и библията не си я чел.
Май ти си псевдо-българин а?
И вица е много стар за да предизвика смях,има и по-хубави на тая тема.
А и аз съм православен християнин,така че неможеш да ме засегнеш с стари вицове...( колко са вицове е друг въпрос)

Да то го кажа просто,че да ме разбереш - барай меча!

виждам колко ми куца правописа... на теб като цяло българския ти куца. може да пиша със съкращения, но поне пиша правилно, за разлика от тебе
историята я знам много повече от теб, смешко и библията съм я чел и да ти кажа ходя на църква всяка неделя, ти правиш ли го тва? и изобщо ходил ли си по друг повод освен на Великден?
и вица го постнах, щото е свързан с темата, не съм искал да те засягам, но май се засегна щом взе да се обясняваш, а? сладур, разбрах кво ми каза, че да ми казваш типичните селски затапки като "барай меча" и другата епична "души кура" и най-използваната дума от селяци като теб- "комплексар"... за тва, че спести си глупостите и не ме занимавай повече, с примати не ми се спори

Whoopdedoo
07-01-2010, 13:18
Whoopdedoo, не пишеш много правилно да ти кажа. :wink:
пиша правилно където трябва, тук си пиша с малки буквички и без точки и такива " ;) "
точно ти не пишеш правилно, дори и да се мъчиш с големите букви и неправилно поставените запетайки, ама не съм тръгнал да се заяждам с тва, нали? жалко е като няма за кво да се хванеш да гледаш правописа на другия, както оня там ми се правеше на интересен

все тая, аз приключих по тая тема, щотонямам време да споря повече

BgHtH
07-01-2010, 13:19
От "псевдо-българин" станах "селянин", "селянин и смешко" са най-градските думи,кво приказваш, само в градовете ги използват.Що не земеш да изкараш кравата на водопой че стана време?
По твоята логика щом взе да се обесняваш колко редовен си в църквата,сигурно не я знаеш къде се намира.Исторята ти я видяхме - "българските-турци",айде бе арабски китайци няма ли?
А комплексар ще я чуваш още много защото си такъв.
Кой те знае от кое селце си попаднал в София или друг голям град,където са те строшили от тормоз и сега се правиш на патриот и "гражданин" в форумите.Както казах-
жалка картинка.

Brabbit
07-01-2010, 13:24
Естествено че ще изчакам :) .А ако не бяха родителите й,едва ли би се наложила тази смяна :smt008 .Аз още не мисля за брак и деца,макар че сме говорили за това,твърде е рано :smt031 .Просто не съм на 100% сигурен как да постъпя най-правилно 8-[ .Сърцето ми казва едно,разумът друго.. :smt014

mincheto
07-01-2010, 13:25
Или го приеми ,но си ходи и в църквата,дори и тайно от баща и,или не го приемай,а ги убеди ,че няма значение вярата, важното е сте човеци с главно 4.

umri
07-01-2010, 13:28
Здравейте :)
влюбих се безумно в едно момиче,както и тя в мен :grin:
и дотук добре,разбираме се отлично,сякаш сме създадени един за друг :smt057 ,но има един малък проблем :-o тя е българка мохамеданка и за да бъдем заедно трябва да приема исляма :smt102 .Проблема не е точно в това,а как ще реагира семейството ми,приятелите ми на евентуална такава промяна,защото аз наистина съм готов на всичко за това момиче :smt060 .
Ще ми е любопитно да разбера вашето мнение по въпроса и ако попаднете в подобна ситуация,какво бихте направили? :smt119
благодаря :smt023
От къде, на къде ще приемаш исляма? Ти изобщо имаш ли си идея с какво се захващаш? Най-малкото нещо е, че трябва да си обрежеш хуя. Земи се осъзнай. Защо тя не стане християнка, ами ти трябва да се съобразяваш с нея? Не прави тая грешка. Най-добре си стойте така, както сте си.

Whoopdedoo
07-01-2010, 13:28
От "псевдо-българин" станах "селянин", "селянин и смешко" са най-градските думи,кво приказваш, само в градовете ги използват.Що не земеш да изкараш кравата на водопой че стана време?
По твоята логика щом взе да се обесняваш колко редовен си в църквата,сигурно не я знаеш къде се намира.Исторята ти я видяхме - "българските-турци",айде бе арабски китайци няма ли?
А комплексар ще я чуваш още много защото си такъв.
Кой те знае от кое селце си попаднал в София или друг голям град,където са те строшили от тормоз и сега се правиш на патриот и "гражданин" в форумите.Както казах-
жалка картинка.
ХАХАХАХАХА :lol: смятай... живея в град, в който може би няма да стъпиш скоро и не, не се хваля с тва, просто говориш без да знаеш, смешен си, да, селянин си, да. никъде не съм се правил на патриот, ти ме караш да говоря така, с щуротиите, които бълваш и се правиш на мъж, за тва България е така, щото пародиите като теб са твърде много и се мислят за бъдещето на българския народ, един ден като имаш деца сигурно Мехмед и Инджи (или там както бяха ония от оня филм) ще ги кръстиш, а? Щото и такива взеха да се въдят
никъде не съм се обяснявал колко редовен съм в църквата, нито пък съм горд с тва, че съм вярващ и т.н., нормално си е
стига си се правил на такъв какъвто не си, щото единствения комплексар тук си ти, с великите си виждания за живота и вярата.

както казах- край, тва ми беше последния пост в темата, щото спама нарастна, ако имаш нещо друго да казваш- на лично

Brabbit
07-01-2010, 13:32
Или го приеми ,но си ходи и в църквата,дори и тайно от баща и,или не го приемай,а ги убеди ,че няма значение вярата, важното е сте човеци с главно 4.

Мога да се опитам да ги убедя,но е почти същото като да убедя Whoopdedoo,че наистина вярата няма значение \:D/ .Просто са много набожни :-o

BgHtH
07-01-2010, 14:12
Не знам какво ме накара да споря с човек чието IQ e колкото на торен бръмбар.
Сладурчето не можа да отговори на елементарен въпрос и сега се мъчи да компенсира с обиди и заучени фрази. Жалка картинка.
Последния ти пост спокойно може да бъде отнесен към тебе,драги "гражданино",защото ти в цялата тема ти даваш заявки че си компетентен по история,по български език, ходещ на църква христянин и прочие.
Гледай с какъв човек съм се хванал да споря
"и да ти кажа ходя на църква всяка неделя"
-> "никъде не съм се обяснявал колко редовен съм в църквата"

Нямам какво да кажа,ти си говориш сам за себе си!

mincheto
07-01-2010, 14:17
Или го приеми ,но си ходи и в църквата,дори и тайно от баща и,или не го приемай,а ги убеди ,че няма значение вярата, важното е сте човеци с главно 4.

Мога да се опитам да ги убедя,но е почти същото като да убедя Whoopdedoo,че наистина вярата няма значение \:D/ .Просто са много набожни :-o


Турците/мохамеданите НИКОГА не биха си променили вярата,ако се женят или омъжват за християни,така,че защо ти да го правиш?Седнете,и им обясни ,чейскаш да се потърчваш, а ако и семейството ти е против това, се откажи...няма смисъл да се караш със семейството си, после ще имаш нужда от тях, се някога,но няма да ти обърнат внимание..от личен опит.

Sisi7u
07-01-2010, 14:29
ако искаш да приемеш исляма ..
не знам дали знаеш, но трябва да си обрязан . . :-D
и на това ли си съгласен ?!
пък не виждам какво лошо има ..
опитайте първо да поговорите, ако не се съгласят
тогава мисли .. да си сменяш вярата ..
не всички родители са с такова мислене . .

BlueFace
07-01-2010, 15:59
Аххх ти гадно копеле .... Отвращават ме такива като теб...И не заради това ,че ще се жениш за българка -мохамеданка ,а заради това,че би си предал вярата за едната путка ...Ти не си вярващ.Ти един безбожник :? Един религиозен човек никога не би се отказал от религията си :?

Като толкова много се обичате ,защо тя не приеме християнството и не стане истинска българка??
И точно за тези ,които опряха до 500-те години робство ще кажа ,че българите са се съхранили като народ заради своята религия,своите обичаи,своят език!Ако всички бяха станали мюсюлмани и бяха започнали да говорят на туски мислите ли ,че днес щеше да има държава на име България?? А руснаците по-скоро щяха да на заколят ,защото сме предали вярата си ,отколкото да ни освободят...
Така че не ми говорете кой е българин и кой не е !Като са българи ,защо в училището ми има хора ,които си говорят на турски,а? Защо "българите"-мохамедани ги учат на турски преди български??

Продажник :? :? :x :-x

П.П. Нямам нищо против турците ,но трябва да си знаят мястото ,а то не е в България!!! А българите-мохамедани не ги обичам,защото заради тях глупави българи се отказват от родното и от религията си !!!

Rebus
07-01-2010, 17:05
Аххх ти гадно копеле .... Отвращават ме такива като теб...И не заради това ,че ще се жениш за българка -мохамеданка ,а заради това,че би си предал вярата за едната п***а ...Ти не си вярващ.Ти един безбожник Confused Един религиозен човек никога не би се отказал от религията си Confused

Като толкова много се обичате ,защо тя не приеме християнството и не стане истинска българка??
И точно за тези ,които опряха до 500-те години робство ще кажа ,че българите са се съхранили като народ заради своята религия,своите обичаи,своят език!Ако всички бяха станали мюсюлмани и бяха започнали да говорят на туски мислите ли ,че днес щеше да има държава на име България?? А руснаците по-скоро щяха да на заколят ,защото сме предали вярата си ,отколкото да ни освободят...
Така че не ми говорете кой е българин и кой не е !Като са българи ,защо в училището ми има хора ,които си говорят на турски,а? Защо "българите"-мохамедани ги учат на турски преди български??

Продажник Confused Confused Mad Mad

П.П. Нямам нищо против турците ,но трябва да си знаят мястото ,а то не е в България!!! А българите-мохамедани не ги обичам,защото заради тях глупави българи се отказват от родното и от религията си !!


+1 Мдаа ..подкрепям изцяло този пост.
А и сега като чета искали да са забрадени на личните си карти!?!?!?
Алооо де са намират те бе..нека си ходят в Анадола и да си правят каквото си искат.Ще ми ходят и в училище забрадени,а да не говорим че има училища , в които се говори само на турски,а официален език е българския.Авторе..утре ще поискат родителите и да се молиш 5 пъти на ден,ще го направиш ли?Сюнет ще си направиш ли?А твоите родители какво мислят по въпроса?Или е по-важно тъста и тъщата да са доволни..А и тя ако те обича много..нека и тя прави жертви за теб,нека се опълчи на родителите си.. :booooomb: :-x

LENUN
07-01-2010, 17:14
Човече повярвай не е любов и няма да е вечно седни си на Д-то и си изучи пък ако е истинско тя и ти ще изчакате...За да сте малко по самостоятелни...На мен не ми пукаше като се преместих да живея при приятиля си който е доста по голям.Всички ме критикуваха но ето че след 2 години ходене по мъките най накрая ще има сватба :-) :-) :-) =P~ =P~ =P~

LENUN
07-01-2010, 17:23
Ето от такива хора българия после страда.. ТИ СИ БЪЛГАРИН..ИСУС ХРИСТОС Е ТВОЯ БОГ ! АЗ АКО СЪМ ТИ РОДИТЕЛ ПРОСТО НЕЗНАМ КАКВО ЩЕШЕ ДА СТАВА ! ТИ ЗНАЕШ ЛИ ИМ ОБИЧАИТЕ ! ЩЕ СЕ МОЛИШ ЛИ В ДЖАМИЯ НА ТЕХНИЯ ЕЗИК ! ПО ТОВА КОЕТО РАЗБИРАМ СА МНОГО ВЯРВАЩИ,НИЩО ЧУДНО И КОРАНА ДА НАУЧИШ ! СЛАНИНКА ХАПВАШ ЛИ И НЕЯ ЩЕ ТИ ЗАБРАНЯТ ! ЩЕ ТИ ИЗКОРЕНЯТ БЪЛГАРСКОТО ТИ СИ МИСЛИШ,ЧЕ ПРОСТО ЕЙ ТАКА МИНАВАШ И ВСИЧКО СИ Е КАКТО ПО СТАРО МУ ! ЗА ТОВА ЛИ 500 ГОДИНИ НАШИТЕ ПРЕДЦИ СТРАДАХА И СЕ БОРИХА ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА ! ТИ СИ УРОД ЗА МЕН ! НЯКОЙ ЩЕ КАЖЕ ЧЕ НЕ СЪМ ДОБРЕ,НО СЕ ЗАМИСЛЕТЕ НЕ Е ЛИ ТАКА !
Това което козвате е твърде грубо и крайно нека намалим злобата... :grin: :grin: :grin: :grin:

Brabbit
07-01-2010, 18:04
Хора,тя нито носи забрадка,нито знае турски 8) .Защо поставяте всички под общ знаменател :shock: .Напълно различна и уникална е :grin:

valdesbg
07-01-2010, 18:19
Писал съм го и преди.

Щом си в определена страна - се съобразяваш с тамошните закони и норми. А не налагаш своите.

Перефразирано звучи така - щом са в България тия хора се съобразяват с официалната религия(християнство) и не налагат ограничения и условия на християните. Ако не им харесва - чантичката и да си ходят.

Така че авторе - ти си човека, който има право и би трябвало да иска тя да си смени вярата. Щото ти си си у вас, а тя е на гости :)

Rebus
07-01-2010, 18:30
Хора,тя нито носи забрадка,нито знае турски 8) .Защо поставяте всички под общ знаменател :shock: .Напълно различна и уникална е :grin:

Толкова си заслепен от нея..повече от това няма накъде.Не е по-уникална ,от когото и да е..обикновено момиче както всяко друго. :)

LadyDi
07-01-2010, 18:33
BlueFace, уважавам позицията ти, но се дръж прилично. Не е необходимо по толкова грозен начин да се изразяваш.

Brabbit
07-01-2010, 19:55
Аххх ти гадно копеле .... Отвращават ме такива като теб...И не заради това ,че ще се жениш за българка -мохамеданка ,а заради това,че би си предал вярата за едната п***а ...Ти не си вярващ.Ти един безбожник :? Един религиозен човек никога не би се отказал от религията си :?

Като толкова много се обичате ,защо тя не приеме християнството и не стане истинска българка??
И точно за тези ,които опряха до 500-те години робство ще кажа ,че българите са се съхранили като народ заради своята религия,своите обичаи,своят език!Ако всички бяха станали мюсюлмани и бяха започнали да говорят на туски мислите ли ,че днес щеше да има държава на име България?? А руснаците по-скоро щяха да на заколят ,защото сме предали вярата си ,отколкото да ни освободят...
Така че не ми говорете кой е българин и кой не е !Като са българи ,защо в училището ми има хора ,които си говорят на турски,а? Защо "българите"-мохамедани ги учат на турски преди български??

Продажник :? :? :x :-x

П.П. Нямам нищо против турците ,но трябва да си знаят мястото ,а то не е в България!!! А българите-мохамедани не ги обичам,защото заради тях глупави българи се отказват от родното и от религията си !!!

haha you know,critics man,critics never got something nice to say man... :smt038

epicfailbg
07-01-2010, 20:22
Тук , създателю на тази тема , идва един друг въпрос : Вярваш ли във вярата си? Не говорим за любовта към момиче , което изповядва друга вяра. Моля те , отговори ми на този въпрос : Вярваш ли във вярата си или си?

pebals
07-01-2010, 20:33
Ами зависи от теб. Наистина трябва да си сигурен в любовта си. Макар и да не го осъзнаваме, религията играе голяма роля в живота ни и смяната й може да донесе много промени със себе си. Не мога да ти помогна, но ако наистина се обичате не би трябвало да е проблем. Вярвам, че и близките ти ще разберат ако им покажеш чувствата си към това момиче, но това съм само аз. Не ги познавам, трябва ти да прецениш какво влияние ще окаже промяната на живота ти и хората около теб.

+ 1

mouzar
07-01-2010, 20:35
Абе човек, ти сам казваш, че тя е БЪЛГАРКА все пак и с тази друга религия сте нещо, което всъщност не сте. И какво е това - родителите щяли да се откажат от нея, в кой век сме - 18 ли? Извинявай обаче аз на твое място бих я привлякла към моята религия!

Brabbit
07-01-2010, 20:45
Тук , създателю на тази тема , идва един друг въпрос : Вярваш ли във вярата си? Не говорим за любовта към момиче , което изповядва друга вяра. Моля те , отговори ми на този въпрос : Вярваш ли във вярата си или си?

Вярвам,но не съм от най-религиозните.Все пак мисля че има само един Бог и не е от толкова голямо значение религията,която изповядваш.

mouzar
07-01-2010, 20:50
Искам да кажа, че напълно подкрепям BlueFace в казаното от него. И искам да кажа, че в България положението е трагично и още по зле става точно поради това че турските остатаци от миналото действат с пълна сила и нещо взеха да се разрастват напоследък. Като започнем през ориенталските ритми, обичаи, нрави, религия и език... Я си помисли преди много години предците на това момиче са си били НОРМАЛНИ БЪЛГАРИ и насилствено са приели тази религия. Не мога да разбера защо в днешно време продължават да я защитават, живеят с лъжа, със заблуда, отричат се от етноса си, който със сигурност не е турският. Спазват абсурдни обичаи и искат и другите да ги спазват... Може още много да се каже...Относно любовта вярно е че няма граници, но да ставаш турчин и не знам си какъв заради промитите мозъци на родителите на момичето - това е адският абсурд. Според мен ще е много хубаво родителите й да се откажат от нея - поне ще я откъснеш от тия заблудени хора :-x

mouzar
07-01-2010, 21:04
П.П.С. И да кажа на автора, че е много непросветен по религиозните въпроси и въобще знай че ислямът не е религията на българите каквото и да си говорим... А това, че Валя Балканска е мюсюлманка е трагично, а ти го изтъкваш като гордост :o
И да ти кажа познавам много българи - мохамедани и съм ги наблюдавала - та те са същински фанатици и мога да ти кажа че някои от тях проявяват страшна агресия относно българите в какъвто и да е аспект, водени от исляма, тъй че не ми говори, че религията им не ги учи на лошо - може би тя пряко не, но косвено.

BgHtH
07-01-2010, 21:10
Писна ми и за последен път обеснявам!МЮСЮЛМАНИН НЕ ЗНАЧИ ТУРЧИН. Това че турците и по спецялно ДПС от 20 години се опитват да го наложат тва твъдрение не означава че е вярно. Спрете се ,стига.

"Не мога да разбера защо в днешно време продължават да я защитават, живеят с лъжа, със заблуда, отричат се от етноса си, който със сигурност не е турският"
Първо - техния етнос си е българския,само религията им е различна,
второ защитават я по същата причина поради която аз и ти защитаваме христянството, времето на княз Борис и то е било насилствено наложено ама го защитаваме сега нали?
Не живеем в 18 век ,религията не е определяща,живеем в свободна държава всеки има право да вярва в каквото си иска.
Още повече за каква религия може да се говори като в България 45 години беше налаган изкувствен атеизъм?
Вижте в "Философия и религия" колко са вярващите и тогава говорете в същия раздел имаше хора който вярват в извънземните ,те кави са марсиянци ли?

И не обвиявайте турците за деградацията на нашия народ,не са виновни те че го правят ,а ние че го позволяваме!

CuteBaby
07-01-2010, 21:39
Какво общо има религията с вашата връзка в момента...сега сте заедно и тя не ви пречи нали ?! Смяната на религията е прекалено голяма и драстична промяна,не мисля че е нужно да я сменяш,дори и да изповядвате различни религии пак може да сте заедно.Само ако някога се жените просто няма да имате църковен брак,а само граждански..

stelSs21
07-01-2010, 21:42
Аз не мисля, че бих сменила религията си, ако това е нужно по-скоро да не се оженя.

peshost
07-02-2010, 09:56
Писна ми и за последен път обеснявам!МЮСЮЛМАНИН НЕ ЗНАЧИ ТУРЧИН. Това че турците и по спецялно ДПС от 20 години се опитват да го наложат тва твъдрение не означава че е вярно. Спрете се ,стига.

"Не мога да разбера защо в днешно време продължават да я защитават, живеят с лъжа, със заблуда, отричат се от етноса си, който със сигурност не е турският"
Първо - техния етнос си е българския,само религията им е различна,
второ защитават я по същата причина поради която аз и ти защитаваме христянството, времето на княз Борис и то е било насилствено наложено ама го защитаваме сега нали?
Не живеем в 18 век ,религията не е определяща,живеем в свободна държава всеки има право да вярва в каквото си иска.
Още повече за каква религия може да се говори като в България 45 години беше налаган изкувствен атеизъм?
Вижте в "Философия и религия" колко са вярващите и тогава говорете в същия раздел имаше хора който вярват в извънземните ,те кави са марсиянци ли?

И не обвиявайте турците за деградацията на нашия народ,не са виновни те че го правят ,а ние че го позволяваме!
Приятелю, имаш ли представа каква е причината да ни завладеят турците, а преди това са правили опит и арабите???? РЕЛИГИЯТА!!! Защо? - Еми всеки си се бори за място под слънцето, това е много хубаво, но какво се говори в тяхната религия - унищожение на този, който не изповядва тяхната религия, никакво толериране на религията от страна на турците, които през тези 500 години, не искам да знам какво са правили... Не искам да ти предавам уроци по история, би трябвало да ги знаеш. Сигурно си чувал, че арабите са живеели в истинско съжителство с испанците, тъй като са уважавали религията на другия толкова време и вместо да рушат постигнатото са, надграждали. Не мога да повярвам, че тук има някакъв прогрес, след като преди толкова време е било рушано и избивано, кланета са се извършвали и какво ли не. Мога да ти кажа още доводи-ДПС в правителството, опитите им да докажат, че те са били част от поробените народи, лично съм го видял и още колко... Не искам да продължавам, защото много се отклонихме от темата. Пожелавам успех на момчето и това е твой избор, аз лично не бих направил това, защото обичам моята религия.

LadyDi
07-02-2010, 10:22
Приятелю, имаш ли представа каква е причината да ни завладеят турците, а преди това са правили опит и арабите???? РЕЛИГИЯТА!!! Защо? - Еми всеки си се бори за място под слънцето, това е много хубаво, но какво се говори в тяхната религия - унищожение на този, който не изповядва тяхната религия, никакво толериране на религията от страна на турците, които през тези 500 години, не искам да знам какво са правили...
Моля ти се, попрочети малко за религиите и спри да се излагаш.

Rebus
07-02-2010, 10:24
Абе човек, ти сам казваш, че тя е БЪЛГАРКА все пак и с тази друга религия сте нещо, което всъщност не сте. И какво е това - родителите щяли да се откажат от нея, в кой век сме - 18 ли? Извинявай обаче аз на твое място бих я привлякла към моята религия!

Ние не,но тея в Родопите живеят в 18 век..аман от нинджи в гората :D

peshost
07-02-2010, 12:06
Приятелю, имаш ли представа каква е причината да ни завладеят турците, а преди това са правили опит и арабите???? РЕЛИГИЯТА!!! Защо? - Еми всеки си се бори за място под слънцето, това е много хубаво, но какво се говори в тяхната религия - унищожение на този, който не изповядва тяхната религия, никакво толериране на религията от страна на турците, които през тези 500 години, не искам да знам какво са правили...
Моля ти се, попрочети малко за религиите и спри да се излагаш.
Май не аз, а ти трябва да прочетеш. Искаш да ми кажеш, че не това е причината, така ли, че през това време не са избивали и заради религията, а? Като не е така и знаеш, ами предостави информация, не ми казвай да не се излагам, то така... PEACE! :)

Reaper93
07-02-2010, 12:07
Хора,тя нито носи забрадка,нито знае турски 8) .Защо поставяте всички под общ знаменател :shock: .Напълно различна и уникална е :grin:

Не носи забрадка, не знае турски, ама иска да сменяш вярата..тцтц

Кво и е уникалното?

През 2008г. е имало 6,7 млрд. души(сигурно половината са женски) на земята(сега не знам колко са), ти заради една ше сменяш вярата...Ти си решаваш, ама ако я смениш ше е адски глупава постъпка.. :?

fenasf
07-02-2010, 12:49
В никакъв случай !

LadyDi
07-02-2010, 13:21
Приятелю, имаш ли представа каква е причината да ни завладеят турците, а преди това са правили опит и арабите???? РЕЛИГИЯТА!!! Защо? - Еми всеки си се бори за място под слънцето, това е много хубаво, но какво се говори в тяхната религия - унищожение на този, който не изповядва тяхната религия, никакво толериране на религията от страна на турците, които през тези 500 години, не искам да знам какво са правили...
Моля ти се, попрочети малко за религиите и спри да се излагаш.
Май не аз, а ти трябва да прочетеш. Искаш да ми кажеш, че не това е причината, така ли, че през това време не са избивали и заради религията, а? Като не е така и знаеш, ами предостави информация, не ми казвай да не се излагам, то така... PEACE! :)
Не, не съм казала това. Твърде, че Исляма не призовава за унищожаване на този, който не изповядва тази религия, дори напротив. Ислямът е доста миролюбива религия. Пак ти казвам - прочети това, онова.

justwondering
07-02-2010, 13:43
А интересно ми е ти виждал ли си се с техните? Защото ако те са на мнение, че си супер момче, перфектен, само че си християнин... е, това е, меко казано, супер остаряло мислене. Някак си не ми се вярва да има толкова закостенели хора. :? И като казваш, че не носи забрадка- ми то това не е ли едно от освовните неща? Как може да са чак толкова набожни и тя да не носи забрадка?
Млад си още, не прави такива жертви, защото след година-2 може да не я обичаш така! И дори още утре тя може да ти каже "Обичам друг". И ще излезе, че си направил такава жертва, с която първо, че вероятно много ще нараниш родителите си, и второ, че е била напразна. :)
Според мен е много важно дали познаваш родителите й. Ако да и те не те харесват- дори и да си смениш вярата, нищо няма да промениш. Ако да и те харесват и единствено вярата е проблем, те имат доста закостеняло мислене и не си заслужава да ставаш мюсюлманин само заради тях. А ако не се познавате, не може ли тя да ви запознае (без да им казвате, че си християнин) и ако те харесат би трябвало да те приемат. И освен това не е ли щастието на детето най-важно? Щом тя те обича..

GossipGirl89
07-02-2010, 14:09
Авторе, аз те съветвам да не мислиш отсега за такива неща. В момента сте си заедно и религията не ви е проблем - тогава не я мислете. Карайте си заедно докато можете и ако вече наистина дойде моментът за брак тогава ще го мислиш. Но като цяло те съветвам да не пребягваш до смяна на религията. Това е наистина голяма жертва и не всеки я заслужава. Откъде си сигурен, че точно с това момиче ще бъдеш цял живот, че да предприемаш такива крачки? Още сте прекалено млади и най-вероятно сте си първити истински любови един на друг и затова разсъждавате така. Ти си само на 18, животът е пред теб, кой знае с още колко момичета ще се сблъскаш занапред... Недей така да се хващаш за първата. За нея се отнася същото. Ако не сте имали сериозни отношения с никой преди това няма как да знаете, че точно вие сте си най-подходящи един за друг.

А за вярата и родителите й - както казаха по-напред, ако те си те харесват като човек не би трябвало вярата да играе някаква роля, освен ако не са с някакви супер остарели и закостенели разбирания. А замислял ли си се над факта, че дори да приемеш нейната вяра, родителите ти си остават християни и нейните най-вероятно няма да приемат и тях? И те ли ще трябва да приемат чуждата вяра, за да бъдат приети в семесйтвото й? А и защо тя не приеме християнството, а ти трябва да се жертваш? Родителите й щяли да се откажат от нея...а твойте няма ли да се откажат от теб? Според мен не трябва да се навиваш на подобно нещо. Представи си че го направиш и поживеете така година-две и после тя реши, че вече не те обича и иска да се разделите и тогава кво? Ще си се жертвал напразно и само ще си развалил отношенията с близките си... Тя може да е много уникално момиче, но в случая постъпва доста хитро, защото те вижда, че си наивен и може да те извърти да стане на нейното. А като стане на нейното един ден квото и да става с вашите отношения тя ще има при кого да иде и чея подкрепа да получи, а ти не. За това просто не се навивай на такива работи. Карайте си така докато можете и ако един ден все още сте заедно и наистина искате да се ожените направи така че вярата да не играе никаква роля

Vasoto129
07-02-2010, 14:17
Не бих бързал :) :) :)

desiiinkaa
07-02-2010, 14:50
А защо тя не си промени религията? В повечето случаи жените променят религията си спрямо мъжа :(

step_up_right
07-02-2010, 15:15
Абе гледай Брак с чужденец...

FuckedUp
07-02-2010, 16:43
:razz: :razz: Как ще сменяш религията за такова нещо, бе ? ХАХАХАХ

Brabbit
07-02-2010, 17:00
:razz: :razz: Как ще сменяш религията за такова нещо, бе ? ХАХАХАХ

Ако не е за това,за какво друго да я сменям :smt073

lipsvashh_mi
07-02-2010, 17:33
мм не оставай с големи очаквания ,защото колкото и гадно да ти прозвучи няма нищо вечно..в случая да не дърпам дявола за опашката-ама не знаеш дали след 2-3 месеца ще сте заедно камо ли до сватба да чакате...но искрено ви го желая...
ако до тогава се обичате все така говори с нашите и им разясни нещата- в случая това еТВОЯТ живот,в който ти сам правиш СВОИТЕ избори и плащаш за грешките си...а за приятелите ти камо ли ще са против като знаят колко щастлив те прави девойката

umri
07-02-2010, 20:47
Изказах си мнението, но още нещо ще добавя. За протокола, тъй като съм запознат с корана... това е такъв фарс, че няма накъде. Трябва да си крайно малоумен човек, за да познаваш корана от безпристрастна гледна точка и да вярваш на щуротиите вътре.

Някъв сиромах решава, че е богоизбран, взима Библията и отива в някаква пещера. Преписва я, като си нагажда свои историики на места и определя правилата по свое усмотрение. Даже не си прави труда да промени имената на личности като Авраам ( в корана Ибрахим...) Като се има предвид разединеността на тогавашните арабски племена през 6-7век този човек е бил обединителя на всички племена. Нормален човек с 10 жени, разврат и прекалено много пролята кръв. Какво божествено има в това. А пък глупостите в корана, дори дете не можеш да излъжеш, че са логична истина и пример за подръжание. Защо всички трябва да си мислят, че точно ТЕХНИЯТ народ е богоизбран... аре да не са евреите, ами да сме ние. Християнството, будизма и дори индуизма са много по правдоподобни от логическа гледна точка религии. Още прекалено много мога да изпиша, но това не е темата.

Въпросът, мойто момче е принципен. Заради ЖЕНА не трябва да променяш принципите, религията и каквото и да е друго. Ако го направиш веднъж с нея, ще го правиш винаги. Предложи и компромисния вариант и двамата да си останете със своите религии и ако откаже, прав и път. Семейни познати, които доста отдавна ги познавам са в подобна ситуация. Той е мюсюлманин, а тя вярваща християнка и са си заедно, без никой да си сменя религията. Ясно ми е, че в тази тема търсиш одобрение и се надяваш някой да ти каже "давай мойто момче, това е правилно", но не е и това е истината.

kristito3
07-03-2010, 10:32
Ами зависи от теб. Наистина трябва да си сигурен в любовта си. Макар и да не го осъзнаваме, религията играе голяма роля в живота ни и смяната й може да донесе много промени със себе си. Не мога да ти помогна, но ако наистина се обичате не би трябвало да е проблем. Вярвам, че и близките ти ще разберат ако им покажеш чувствата си към това момиче, но това съм само аз. Не ги познавам, трябва ти да прецениш какво влияние ще окаже промяната на живота ти и хората около теб.

peshost
07-03-2010, 12:47
Приятелю, имаш ли представа каква е причината да ни завладеят турците, а преди това са правили опит и арабите???? РЕЛИГИЯТА!!! Защо? - Еми всеки си се бори за място под слънцето, това е много хубаво, но какво се говори в тяхната религия - унищожение на този, който не изповядва тяхната религия, никакво толериране на религията от страна на турците, които през тези 500 години, не искам да знам какво са правили...
Моля ти се, попрочети малко за религиите и спри да се излагаш.
Май не аз, а ти трябва да прочетеш. Искаш да ми кажеш, че не това е причината, така ли, че през това време не са избивали и заради религията, а? Като не е така и знаеш, ами предостави информация, не ми казвай да не се излагам, то така... PEACE! :)
Не, не съм казала това. Твърде, че Исляма не призовава за унищожаване на този, който не изповядва тази религия, дори напротив. Ислямът е доста миролюбива религия. Пак ти казвам - прочети това, онова.
Да, преписана е от библията както каза един колега по-горе и заради нея, ние отнасяме такива побоища, убийства и кланета, поне явно така са я възприемали турците. Иначе може да е миролюбива. Само че друго си казва историята.

Rebus
07-03-2010, 15:20
Приятелю, имаш ли представа каква е причината да ни завладеят турците, а преди това са правили опит и арабите???? РЕЛИГИЯТА!!! Защо? - Еми всеки си се бори за място под слънцето, това е много хубаво, но какво се говори в тяхната религия - унищожение на този, който не изповядва тяхната религия, никакво толериране на религията от страна на турците, които през тези 500 години, не искам да знам какво са правили...
Моля ти се, попрочети малко за религиите и спри да се излагаш.
Май не аз, а ти трябва да прочетеш. Искаш да ми кажеш, че не това е причината, така ли, че през това време не са избивали и заради религията, а? Като не е така и знаеш, ами предостави информация, не ми казвай да не се излагам, то така... PEACE! :)
Не, не съм казала това. Твърде, че Исляма не призовава за унищожаване на този, който не изповядва тази религия, дори напротив. Ислямът е доста миролюбива религия. Пак ти казвам - прочети това, онова.

Кое и е миролюбивото?Фанатици,екст ремисти ..всичките до един миролюбиви :)

LadyDi
07-03-2010, 19:00
peshost, Rebus, фанатици има и сред християните. Много е грешно да се асоциират двете неща. Религията сама по себе си не призовава към убийства. Това, че на нас ни е насаждано години наред да мразим турците е съвсем отделен въпрос. Да, историята не лъже, но не е правилно да обвиняваме религията за издевателствата над народа ни.

Rebus
07-03-2010, 23:30
LadyDi,

Фанатизмът при исляма си мисля,че е доста по изразен.(хм..замислих се за връката религия-убийства,сама по себе си не призовава,но върху каква основа се обучават камикадзетата?Промиват им се мозъците и в името на Аллах..тва е мн извън темата).Насаждано?Да им се радваме ли?Или да правим каквото те искат ли?И без това си правят каквото си искат тука и пак се мъчат да ни командват.Ето,ако момчето си смени вярата пак става на тяхното..Не живеят тука,а гласуват и определят бъдещето ни.Изникнаха повече джамии,отколкото църкви има..
Много неща могат да се изкажат по тази тема.Кажи,как няма да е правилно да обвиняваме религията за издевателствата над народа ни,след като при отказ да си сменят вярата..българите биват избивани???
Гледай "Време разделно" и пак ми кажи,че не е правилно!

ScarletBite
07-03-2010, 23:34
Презирам религиозното разделение!

peshost
07-04-2010, 12:14
peshost, Rebus, фанатици има и сред християните. Много е грешно да се асоциират двете неща. Религията сама по себе си не призовава към убийства. Това, че на нас ни е насаждано години наред да мразим турците е съвсем отделен въпрос. Да, историята не лъже, но не е правилно да обвиняваме религията за издевателствата над народа ни.
Божее, насаждано ни било да ги мразим, след това, което са ни сторили да ги обичаме ли??? И точно преди време религията е причината, имам чувството, че история не си учила. И след като по този въпрос, много можем още да спорим, а не му е мястото тука, аз приключвам по този въпрос. Вече си казах мнението за автора - това никога не бих го направил! Грешно и глупаво е, причините ги има на предишните страници.

Brabbit
07-04-2010, 14:08
Не знам хора,може би никога не сте се влюбвали по подобен начин :smt049 .Наистина да направите всичко за половинката си :smt003 .Наричайте ме луд,психясал,урод и каквото искате,но аз предпочитам да бъда с нея и да съм щастлив,защото в крайна сметка това е смисъла на живота :---) .Не мога просто да й кажа сбогом и край ](*,) .Никога няма да го преудолея,сърцето ми щя търси само нея :smt057

И още нещо ::: .Стига сте се впрягали толкова :-s .Защо упреквате другите,че вярват в това,което вие не вярвате [-X .Всеки си има право на избор :smt001 .И религията не определя националността :smt021 .В повечето страни има по няколко вероизповедания,но не се делят толкова :smt038 .

PEACE :wink:

Rebus
07-04-2010, 14:57
Не знам хора,може би никога не сте се влюбвали по подобен начин :smt049 .Наистина да направите всичко за половинката си :smt003 .Наричайте ме луд,психясал,урод и каквото искате,но аз предпочитам да бъда с нея и да съм щастлив,защото в крайна сметка това е смисъла на живота :---) .Не мога просто да й кажа сбогом и край ](*,) .Никога няма да го преудолея,сърцето ми щя търси само нея :smt057

И още нещо ::: .Стига сте се впрягали толкова :-s .Защо упреквате другите,че вярват в това,което вие не вярвате [-X .Всеки си има право на избор :smt001 .И религията не определя националността :smt021 .В повечето страни има по няколко вероизповедания,но не се делят толкова :smt038 .

PEACE :wink:

Влюбвали сме се..Абе почти всеки втори те пита..тя готова ли е да направи такава жертва за теб,каквато ти за нея ?Така и не отговори..На бас,че не е готова? ;)


.Защо упреквате другите,че вярват в това,което вие не вярвате

А?

Brabbit
07-04-2010, 15:37
Не е готова да направи такава жертва и никога няма да бъде готова.Религията за нея е над всичко,но какво се предполага да направя???Да се предам може би :lol: никога 8)

Rebus
07-04-2010, 16:28
Не е готова да направи такава жертва и никога няма да бъде готова.Религията за нея е над всичко,но какво се предполага да направя???Да се предам може би :lol: никога 8)

А ок,изводите си ги прави сам дали си заслужава.А нейните родители познават ли те?

LadyDi
07-04-2010, 17:04
Гледала съм "Време разделно". Нито оправдавам турците, нито ги харесвам, нито подкрепям връзките на българи с турци.
Просто ми се струва грешно да обвиняваме религията им.

Brabbit
07-04-2010, 18:07
Гледала съм "Време разделно". Нито оправдавам турците, нито ги харесвам, нито подкрепям връзките на българи с турци.
Просто ми се струва грешно да обвиняваме религията им.

:smt017 Ама колко пъти трябва да кажа че не е туркиня :smt018
олеле... :smt026

LadyDi
07-04-2010, 18:27
Каквато и да е, щом ще сменяш вяра заради нея - не става.

Brabbit
07-04-2010, 18:49
Каквато и да е, щом ще сменяш вяра заради нея - не става.

а какво да правя тогава :(

GossipGirl89
07-04-2010, 19:24
Brabbit, казаха ти вече - предложи й компромисния вариант и двамата да си запазите релитгиите и да бъдете заедно въпреки това. Ако наистина се обичате толкова много религията ще ви бъде най-малкия проблем. Не знам дали си ми прочел предния пост внимателно, но както казах за мен ти си доста наивен, а тя доста хитра. Само по казаното от теб мога да го определя без дори да ви познавам. Тя не е готова на такава жертва, а ти готов ли си? Мисли разумно. Още си малък и колкото и да не ти се вярва в момента - вероятността да си с нея цял живот е 1 към 100. Не изглупявай да разваляш отношенията с родителите си заради едно момиче. Аз съм женско и ти го казвам - не си заслужава :)

valdesbg
07-04-2010, 19:52
а какво да правя тогава :(

Провери дали имаш топки?

Ако имаш - дръж се като човек с тесостерон в кръвта.

Ако нямаш... go away you 'traitor...

П.П. Шефке, не го трий.

Само го редактирам. :)
LadyDi

NewenaShakur
07-05-2010, 16:37
мда бе да си сменя религията заради няква рязана бургия да не сам луда..

GREEN_OR_DEAD
07-05-2010, 20:43
Brabbit спомни си колко хора са дали живота си , за да запазят християнството в България. Оставяли са вдовици , сирачета ...... Умира ли са , но не са приемали исляма. ПОМНИ СВОЯ РОД !

kuklata666
09-01-2010, 16:24
Може би е малко късно да се включа и аз,но все пак... Немога да разбера защо нападате момчето. като неможете да му помогнете,не го убиждайте и затруднявайте още повече.
До автора...Много добре те разбирам. В момента съм точно в твоето положение,само дето мен не ме искат родителите на момчето ми...:smt022 :smt022 :smt022 С хиляди заплахи,че няма да му дават пари,че ще го изгонят от тях и какво ли още не,принудиха го даме остави,а не искаше,беше му много трудно,виждах го. Сега страдам,побърквам се в тази задънена улица...Какво да направя? Няма какво. Бих сменила вярата си заради него,всичко бих направила,защото немога да дишам без него... За това ако обичаш момичето,направи както мислиш,че ще е по-добре за теб. Не слушай хората,докато не дойдат на наше място,няма да ни разберат и ще ни упрекват. За любовта няма граници!!! :smt060

IndependentGirl
09-01-2010, 18:46
Не бих си сменила религията.. :]

PyCoKoCkA93
09-01-2010, 19:01
Според мен е срамота да се наричаш БЪЛГАРИН,ако толкова лесно би зарязал религията си заради момиче!!! И да те светна-тя е помакиня така се нарича българин с турска вяра...

Съжалявам,ако те обиждам по някакъв начин,но за мен религията е много свято нещо и ми става много болно като гледам как хората са станали пълни неверници и заради най-малкото биха се отказали от нея...

bebe7o
09-01-2010, 19:14
Не съм особено набожна, но си знам историята. И никога не бих си сменила религията за КОГОТО и да е. Няма начин.

VerryBerry
09-01-2010, 19:19
аз останах с впечатлението,че каквито и съвети да получиш,ти пак ще си държиш на твойта и просто упорсваш "заради нея".Ако все пак се замислиш,по-добре наистина изчакай времето да си покаже и тогава си прави каквото искаш.Само да не стане така,че тъкмо ти си сменяш религията,а пък тя си намерила нов (не че ти го пожелавам)

NeverTheSame
09-01-2010, 21:51
Защо го мислиш от толкова рано.Отдай се на хубави емоции сега и недей да се притесняваш.Рано ти е да се жениш и изобщо да мислиш за това.Като му дойде времето и ако още си с нея съм сигурно,че все ще намерите някакъв изход от кофти ситуацията.