PDA

View Full Version : адски ниско самочувствие !! :(



col0red
06-30-2010, 20:46
здравейте !! Аз съм от хората със супер ниско самочувствие .. на 14 съм ии би трябвало да е обратното да не ми пука кво мислят за мен и да си живея живота както искам.. ама просто не ми се получава.. не всеки го може. Когато говоря с някой дето не го познавам съм супер нервна и ме е страх да не оплескам нещо.. скучна съм а повечето ми познати ме смятат за няква бавно загравяща.. просто не съм от пеканите.. толкова много пъти съм се опитвала да съм такава, а винаги едно и също - изглеждам адски тъпо ии че се прая на надута, което в моя случай ме прави адски смешна.. искам да съм от обичаните хора от хората дето кат ги помолиш нещо го праят без да се възползват от теб, от хората дето им се чува мнението, от хората дето ако някой им се опре да го затапи моментално, и когато пусна някой лаф да е готин, а не като моите безсмислени и безинтересни .. :( . Просто винаги си мисля кво ще кажат другите за мен .. мисля си винаги дали нещо не греша.. не съм от красавиците когато се погледна в огледалото ми става хипер гадно.. бенка точно цопната на върха на носа ми.. почти без гърди ии няква тъпа мутра.. просто момиче мечта нали ? Просто ме е страх да не кажат хората нещо лошо за мене само защото не мога да им отвърна със същото.. такава съм и просто не мога да се променя.. Сега започна лятото ии всички заминаха остана само две адски задръстени момичета дето се мислят за нещо повече от другите , което отстрани изглежда адски смешно и една приятелка която е от пеканите пуска лафове смее се готино и аз не съм като нея ако някой път се съберем много то ше са смисал готините ии аз ако съм там просто ме скъсват от подигравки смисъл като "глей я тъз кво прай" или пък "баси смешната" или " тъз мълчи като пукал" ии такива не мога да завържа един разговор ии съм просто смешна нищо повече .. тва мисля за себе си.. просто знам сии проблема но нямам решение .. помогнете ми !! Какво да няправя за да си подобря самочувствието ?? И благодаря на хората които са си дали труда да ми прочетат романа !! :)

MajeStic
06-30-2010, 20:50
shadow4e
Придържайте се към темата.

strangler
06-30-2010, 21:03
Не разсъждаваш правилно може би защото си на 14.
Трябва да си намериш тесен кръг приятели, може би гадже и да се стараеш за тях, а не за хората по улицата.
Когато ги намериш, ще видиш че за тях си най-забавната и най-хубавата.
Аз винаги се притеснявам даже какво ще си помислят съседите за мен, ако някоя вечер се чува по-силно музика или телевизия, ама не печелиш нищо, само притеснения. В повечето случаи хората си мислят лоши неща, защото са недоверчиви, злобни и когато те плюят успокояват себе че са по-добри.
Така че въобще не се опитвай да им правиш хубаво впечатление.
Обръщай внимание на по-близките си хора и не бъди алчна за внимание и комплименти от непознати идиоти.

col0red
06-30-2010, 21:08
Не разсъждаваш правилно може би защото си на 14.
Трябва да си намериш тесен кръг приятели, може би гадже и да се стараеш за тях, а не за хората по улицата.
Когато ги намериш, ще видиш че за тях си най-забавната и най-хубавата.
Аз винаги се притеснявам даже какво ще си помислят съседите за мен, ако някоя вечер се чува по-силно музика или телевизия, ама не печелиш нищо, само притеснения. В повечето случаи хората си мислят лоши неща, защото са недоверчиви, злобни и когато те плюят успокояват себе че са по-добри.
Така че въобще не се опитвай да им правиш хубаво впечатление.
Обръщай внимание на по-близките си хора и не бъди алчна за внимание и комплименти от непознати идиоти.

мерсии !!

strangler
06-30-2010, 21:25
Моля, знам че нещата, които написах звучат много банално.Но вникни в думите ми, много момичета от търсене на внимание станаха курви.
Много си провалиха успеха, много станах интригантки, много постоянно си сменят приятелите. Нямат нищо трайно и сигурно в живота си.


Всичко хубаво ти желая :).

DimovB
06-30-2010, 21:32
Ако изглеждаш добре, на никое момче няма да му пука, че си спекана. Даже е в техен плюс.

SilentGrey
06-30-2010, 21:35
Аз пък си мисля, че трябва да правиш точно обратното - да се социализираш и да показваш това, което си ти - без задръжки и без да подражаваш на "готините". "Готините" може да правят неща, които не са правилни.
Бъди себе си и съвсем скоро ще получиш резултати. И не се сдухвай от оценки на околните. Простичко е :)

Luscious_Heart
06-30-2010, 22:04
Магнетизмът в излъчването на готините е ключът към успеха ти в това начинание. За момент поспри и представи си, че не получаваха всичкото това внимание. Веднага нещата се променят, нали?
Знам какво е да се комплексираш от външния си вид. Но ключово е как се чувстваш самият ти. Дори човек, който има пропорционални черти на лицето, изглежда твърде непривлекателен, ако излъчва негативизъм и много ниско самочувствие. Проблемът ти се намира в това.
За съжаление, може би трудно ще поставиш нова основа в отношенията си със сегашната компания. Не може отведнъж да станеш друга. На 14 си. Кандидатстваш ли? В нов клас ли ще си? Започни оттам.
Погледни някои Холивудски звезди. Някои от тях въобще не впечатляват с красота, но всички блестят и ги харесват. И тайната не е в грима - тайната е в отношението им към самите тях. Почувствай нуждата да се усъвършенстваш, заеми се със спорт или нещо такова. Хубавото личице тепърва ще се оформя.
Отлично знам какво е да се влияеш от мнението на околните. Знам и колко сухо звучи, когато някой просто ти каже "Бъди себе си", "Повтаряй си, че си прекрасна" и т.н. Не става точно така. Първо, повярвай. На такава малка възраст ти имаш хиляди възможности пред себе си. Можеш да постигнеш много в живота, да се издигнеш и тогава ще останат само бледи петна като спомени от неприятното минало. Това, което се случва сега, утре ще го няма и няма да се отрази на нататъшното ти бъдеще.
Не бързай с гаджетата. Най-много да се оплеска нещо. Първо изглади вътрешните си конфликти. Научи се да живееш пълноценна за СЕБЕ СИ. Прави неща, които са добри за теб. Знаеш ли, че за красиво и блестящо лице помага да не стоиш много на компа (взирането убива лицевите мускули), повечето сън, положителните мисли и спокойствието?
Приемам, че ти си под въздействието на пубертета и лесно ще се отърсиш, стига да се ориентираш. В това се опитвам и да ти помогна. Можеш. Всеки може да се промени. А когато постигнеш вътрешната хармония и започнеш да излъчваш веселие и чарът ти се усмихва на околните, тогава ще дойдат и приятелите, и гаджетата, и всичко.

col0red
06-30-2010, 22:19
Супер сте всички !! благодаря ви че отделихте времето си за да ми помогнете !! мерсии ужасно много ! съветите са много яки !! :grin:

Luscious_Heart
06-30-2010, 22:25
Един страшен съвет:
НИКОГА НЕ СЕ СРАВНЯВАЙ С ДРУГИТЕ.
Май пропуснах да го спомена. :)

plmn
06-30-2010, 22:38
Преди време някой, за съжаление не помня кой, беше написал много хубав пост на подобна тематика.. мисля, че ще ти бъде от полза.


Според мен на момчето му трябват ясно изяснени цели и идеали,които да осмислят неговото съществуване. Да са такива,че да бъде готов на всичко,заради тях. Само тогава мислейки колко зле е косата му днес или какво ще си помисли момичето X,когато й признае,че му е симпатична,той ще си спомни,че каквато и да е ответната реакция това далеееч не е най-важното за него. Защото има нещо много по-висшо,за което се бори!
Човече, да не ти пука какво ще си помислят останалите. Трябва да преоткриеш себе си,за да разбереш,че можеш да бъдеш над това. Тогава наистина тези дребни неща,които в момента ти изглеждат много важни и заради които пусна темата,ще ти се сторят незначими,каквито в действителност са.
Бориш се,това е рецептата за успеха,и се бориш не за одобрението на другите,а за да докажеш пред себе си,че си способен,че си над тях,че можеш и че си уникален! Преди да накараш другите да те харесат,трябва самият ти да се харесаш. Когато се погледнеш в огледалото да си кажеш "Гордея се с теб!". Постигнеш ли това,кое друго ще има значение?
Това,което пиша е много вярно и ще помогне на други юноши със същия проблем.
Моля те,като го прочетеш наистина да се постараеш,без да си помислиш въодушевено "Да,трябва",а след няколко часа да си забравил всичко. Нужно е само да поработиш над себе си. Никой не казва,че ще е лесно или извънредно трудно,но резултата от труда ще си струва,обещавам. Успех.

Luscious_Heart
06-30-2010, 23:37
^ http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=4455349