PDA

View Full Version : Убийствена болка



iLovePussyJuice
07-01-2010, 00:51
Много ме боли кръста...дори не мога да заспя. :D
Не знам на какво се дължи, не ме и интересува...

Исках да ви попитам дали знаете ефикасни методи за справяне с този тип проблем?
Благодаря предварително.

plmn
07-01-2010, 01:00
не знаеш на кво се дължи и не те интересува...
как да помогнем?
болкоуспокояващи ли искаш? те не решават проблема. ходи да те прегледат :)

iLovePussyJuice
07-01-2010, 01:20
не знаеш на кво се дължи и не те интересува...
как да помогнем?
болкоуспокояващи ли искаш? те не решават проблема. ходи да те прегледат :)Е от къде да знам от какво се е получило?
Мога само да гадая, не е това въпроса 8-)

Не се сещам за денонощни аптеки, а и ме мързи малко да излизам, пък и не мога да ходя много много 8-)
Но проблема не е толкова в самата болка (аз болка търпя...заглавието е с цел да увеличи интереса), колкото в невъзможността за вършене на разни работи (няма как да работя, да играя футбол, момичето също страда от това xD)

А ще е добре за утре вечерта да нямам този проблем... :D

WinstonSmith
07-01-2010, 06:16
Имах подобен проблем и "Фастум гел" помогна.

Иначе съм виждал, че и хепи ендинг тай масаж помага. 8-)

Nakadah
07-01-2010, 06:18
Масаж?

LadyDi
07-01-2010, 06:30
Зависи от какво те боли.
Постоянна ли е болката или ако заемеш дадена поза, те отпуска?

В смисъл такъв - болката в кръста може да се дължи на много неща. Когато получих първата си бъбречна криза, бях убедена, че съм се сецнала. Най-добре провери от какво те боли, защото ако са ти бъбреците, Фастум гел няма да помогне.

Rounder
07-01-2010, 06:52
може да си истинал...и на мен ми се е случвало,ама аз знам защо :-D

cherinka
07-01-2010, 07:58
Може да си си прещипал сухожилие... или нерв, или май беше едно и също.
Това си е голяма болка... и е отвратително докато ти мине, макар че всичко що е болка и болести е отвратително.

amk933
07-01-2010, 08:32
Има към 100ина възможности...Как да ти помогнем? Може да е всичко от най-просто сецване до дископатия/-херния. Може да е и прищипан нерв. Отиди на невролог и виж той какво ще ти кажа, защото така освен да метнем стъкленото кълба, друго няма.

За всичките тия си трябва различно лечение. Прищипан нерв може да се наложи да го алкохолизират. Ако е херния може да се наложи да ти сложат няколко инжекции или да пиеш хапчета. Същото с дископатията. Ако е просто сецване, ходи си купи един Финалгон/Алгезал/етц. и се мажи - ще мине. Обезболяващи мога да ти кажа, но са с рецепта и няма как да стане.

И пак повтарям - невролог. :)

MakeMeLaugh
07-01-2010, 09:53
Може да са бъбреци ;)

MajeStic
07-01-2010, 10:11
Всичко може да е. Отиваш до лични и му казваш. Препоръчва ти нещо за мазане и в последствие ще разбереш дали ще помогне.

kalpazanka
07-01-2010, 10:20
Болката в кръста придружена ли е от стрелкащи усещания към коляно/палец? Имаш ли усещането, че се движи от кръста надолу като по конец /по-образно зададен въпрос №1/. За пръв път ли се случва? Имаш ли роднини с подобни оплаквания?

Лекарства няма да ти предпишем, то се видя. Ако е бъбречна колика, медикаментите са от една група. Ако е неврологично, ще ти трябва пък медикамент от друга група + витамини. Заминавай на лекар. И не се плаши от неврологичното чукче. :)

SunSmile
07-01-2010, 10:32
Ходи на доктор!!!
Сериозни неща са като те боли кръста. Мен наскоро ме боля от настинка... умираше ми се!
Ако е херния ... са възможни инжекции... абе изобщо каквото и да е отиди на лекар, че ако стане мн сериозно няма да може да станеш от леглото.

Дано не е сериозно, но отиди възможно най - скоро на лекар!

bloodyF
07-01-2010, 10:52
доктор..

иначе аулин и фастум гел и поне няма да те боли ....

MissStunning
07-01-2010, 10:54
Ben-Gay се казваше май :-o

baceto
07-01-2010, 11:54
абе ти иди да го снимат и да ти кажат кво ти е...заеби ги тия аулини и пасти и секви глупости

iLovePussyJuice
07-01-2010, 20:04
Лекар и почивка...

креватните упражнения и футбола ще ги позабравиш за седмица-две, ако си се сецнал...ами то понеже днес не ме боля много и върших всякакви дейности, които явно не трябваше да върша и сега е по-зле :D


LadyDi, аз проблеми с бърбреците имам отделно, така че ги различавам спокойно xD


Имаш ли усещането, че се движи от кръста надолу като по конец. За пръв път ли се случва? Имаш ли роднини с подобни оплаквания? точно!
не за 1ви, но друг път по-бързо ми е минавало
за роднини - възможно е 8-)

Масаж/Фастум гел може :>...а на лекар не ми се ходи много, ако не ми мине до 2-3 дни може да скоча до шефката 8-)

Мерси на всички <3

kalpazanka
07-02-2010, 07:28
Имаш ли усещането, че се движи от кръста надолу като по конец. За пръв път ли се случва? Имаш ли роднини с подобни оплаквания? точно!
не за 1ви, но друг път по-бързо ми е минавало

Заминавай при невролог, не чакай 2-3 дни.

mincheto
07-02-2010, 07:55
мажи се със ракия с кестени...винаги помага

GossipGirl89
07-02-2010, 09:21
Аз зимата бях по същия начин, само че при мен не беше точно болка, а по-скоро напражение като от претовареност... Но пак беше доста неприятно и се оправих за 2-3 дни само със загряване с ел. възглавничка :) Оказа се, че е само настинка, но все пак в такива моменти най-добре е да не се гадае и чака, а да се потърси помощ от специалист. Понякога чакането и самолечението само влошават нещата

ShiZo
07-02-2010, 09:50
самооправи се хаха
Моя "лечителен масаж" бих ти го "преподала" но не би се справил сам, затова препоръчвам..Фастум. Това е единственото което на мен ми е помагало, да не говорим че имах страшна болежка около седмица до кръста и отивам аз при личния, бера душа, чакам час да вляза, влизам..и той..: а! то ще се оправи от самосебе си...
Излизам аз бясна..нищо не си купих..оказа се прав де..но ми мина след още една седмица :x ИИ..да..
За теб Фастум :)

kalpazanka
07-02-2010, 09:55
С тая ирадиация не мисля, че ще се отърве само с Фастум. Може и да му понадупчат дупето с някой друг кортикостероид.

ShiZo
07-02-2010, 10:03
защо го плашите човека, ще му мине като на кученце УА :)

FlashMX
07-02-2010, 19:05
Може да са бъбреци ;)

Ако те боли вечерта особено. ОТИДИ НА ЛЕКАР! И мен ме болеше и се оказа бъгав бъбрек и трябваше доста спешна операция.

iLovePussyJuice
07-02-2010, 19:19
С тая ирадиация не мисля, че ще се отърве само с Фастум. Може и да му понадупчат дупето с някой друг кортикостероид.Тотално ме отказа да ходя на лекар. :D

LadyDi
07-02-2010, 19:26
другото лекарство е 4 дневен концерт на вувузели :)
Мда, тялото умеело да регистрира само един вид болка. Като го заболи главата от вувутата, ще му мине кръста.

GracelessIsDumb
07-02-2010, 19:37
Масаж с вувузели? :razz: Може и свирки, ама те не помагат толкоз

MakeMeLaugh
07-02-2010, 19:43
Може да са бъбреци ;)

Ако те боли вечерта особено. ОТИДИ НА ЛЕКАР! И мен ме болеше и се оказа бъгав бъбрек и трябваше доста спешна операция.
Да,
и мой суъченик също ей така го оперираха..

baceto
07-02-2010, 23:45
защо го плашите човека, ще му мине като на кученце УА :)ами ако не му мине?

DarkKisss
07-03-2010, 06:19
Може сам да си масажираш кръста.
Легни на пода по гръб, притисни колене към гърдите си и ги хвани, след което започни да се люлееш напред- назад ..

http://www.public-republic.com/wp-content/uploads/ivan/ivan_big.jpg подобна поза, само че обгърни с ръце краката .. и така, масажираш се сам в пода .. ефикасно е .. звучи малко ..

Serseri91
07-03-2010, 13:50
Може сам да си масажираш кръста.
Легни на пода по гръб, притисни колене към гърдите си и ги хвани, след което започни да се люлееш напред- назад ..

http://www.public-republic.com/wp-content/uploads/ivan/ivan_big.jpg подобна поза, само че обгърни с ръце краката .. и така, масажираш се сам в пода .. ефикасно е .. звучи малко ..

++++++++

Действа, пробвал съм го !

iLovePussyJuice
07-03-2010, 19:14
Вече съм малко по-добре, но за утре съм планувал отново пълна програма :D
Ако пак ме боли ще отида на лекар (евентуално)
Благодаря ви, обичам ви {{{}} 8-)

iLovePussyJuice
07-03-2010, 19:52
ти си пълен тъпак и вървиш усилено по моите стъпки, а после ще разбереш, че си тъпак и ще те е яд, че не си ме послушал, като съм ти казвал, че си тъпак... ;)

Знаеш за какво говоря :)аз знам, че съм тъпак 8-)

iLovePussyJuice
07-03-2010, 20:39
еми спри да се доказваш тогава...

в момента можеш да си навлечеш големи проблемие да, но болката от бездействието е по-голяма xd

iLovePussyJuice
07-03-2010, 20:57
ами представи си тогава как ще те боли цял живот, ако се преебеш от тъпотия... :)дам не е невъзможно...прав си, няма да играя футбол ;D

iLovePussyJuice
07-03-2010, 21:22
Ще се сетиш...

почини няколко дена, за да не... сещаш се


ПП. И отиди на лекар.. ;)аз допускам, че утре ще съм добре и няма да се наложи 8-)

iLovePussyJuice
07-03-2010, 22:02
и аз същото допусках преди да ми прекъсне кариерата 8-)о моята кариера отдавна е минало 8-)

тогава обаче не бях виновен аз, така се случи 8-)

а сега ме виждаш какъв съм 8-)

m1nik
07-03-2010, 22:39
Мнения с по едно плюсче или емотиконка НЕ СЕ допускат!


HarleyFLanagan

iLovePussyJuice
07-04-2010, 12:12
Днеска сменям посоката и един като ме шибна в опорния и ми се осука кръста и сега ми е вътрешно 8-)
пс- дам, идиот съм xd

GracelessIsDumb
07-04-2010, 12:13
Днеска сменям посоката и един като ме шибна в опорния и ми се осука кръста и сега ми е вътрешно 8-)
пс- дам, идиот съм xd
Ох, сори че казвам, но това боли :cry:

iLovePussyJuice
07-04-2010, 20:03
е нямаше как да си изоставя отбора 8-)