PDA

View Full Version : спирала за нераждали момичета



liglichka911
07-01-2010, 10:24
здравей те аз не съм раздала преди два дни си сложих спирала искам да ви попитам да ли ще имам странични ефекти и дали има след това опасност да не мога да забременея моля ви отговорете притеснена съм много?

kalpazanka
07-01-2010, 10:26
Ми що не помисли по въпроса дали ще имаш деца, преди да ти я натикат *там*?
Възможно е менструациите ти да са по-обилни. Има данни и за по-висок процент възпалителни заболявания при жени със спирала.

liglichka911
07-01-2010, 10:29
аз го питах има ли опасност след това да не мога да фана и той ми каза че спирала няма нищо общо с това?на кого да вярвам незнам

kalpazanka
07-01-2010, 10:32
След като нямаш доверие на лекаря си и подлагаш на съмнение неговата компетентност, какво диреше в кабинета му?

Казах ти за по-високия процент възпаления при употребата на спирала. А възпаленията конкретно на тръбите не са шега работа. Прави си изводите.
А, за капак извънматочните бременности са по-чести при спирала.
За да не съм голословна, ти поствам малко лесно смилаеми материали по въпроса
КАКВИ СА НЕДОСТАТЪЦИТЕ НА ВЪТРЕМАТОЧНАТА СПИРАЛА?

• Поставя се само и изключително от лекар-гинеколог.
• Вътрематочните спирали не предпазват от инфекции, а дори обратното, може да причинят инфекции, тъй като „мустачките" може да се превърнат в проводник за микроби и бактерии от влагалището в матката.
• Често след въвеждането на спиралата менструацията става болезнена, а менструалното течение става по-обилно и по-продължително.
• Понякога след поставянето на спиралата се появяват болки в корема или зацапване, които след една седмица отшумя ват.
• Рискът от извънматочна бременност нараства четири пъти!
• Съществува риск от ендометриоза (разрастване на ендометриума) или ендометрит (възпаление на ендометриума).
• Има опасност от врастване на вътрематочната спирала в стената на матката.
• Като се има предвид 6-а и 7-а точка, не забравяйте да посещавате лекар два пъти годишно.

НО ИМА И ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ...

Вътрематочните спирали са противопоказни за жени с възпалителни заболявания на половите органи (само след пълното възстановяване), след трудно раждане (изисква по-дълъг период на възстановяване), при наличието на ерозия на шийката на матката (само след проведено успешно лечение), наличието на доброкачествени тумори на матката (фибромиоми).

Също така не се препоръчва и на жени, които все още не са раждали, тъй като постоянното леко възпаление на стените на матката, може да доведе до бъдещо безплодие.

Както се вижда, вътрематочните спирали са достатъчно ефективен, удобен метод за контрацепция, но също така водят и до неприятни усложнения.
http://www.lekar.bg/news-94/info-3630/%D0%97%D0%B0.%D0%B8.%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8 %D0%B2.%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86% D0%B5%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0.%D1%81%D 1%8A%D1%81.%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0 %B0/

BiGBaDWolF
07-01-2010, 12:56
Първо прайте глупости па после питате... Много умно ..

П.П-Да може да има проблем ..

Ashh
07-03-2010, 15:51
Мацка,не знам кой е този лекар,но явно и той е от онези ""специалисти"".. По принцип в България е ЗАБРАНЕНО да се поставя спирала на нераждали жени...Както горе пишат има много опасности от инфекции,особено ако не си с постоянен партньор...Също така има опасност от срастване на мускулите на тъканите на матката,защото мускулите още не са така разтегнати, както на раждала жена например. Тъканта не може да разпознае истинския от изкуствения "зародиш" и подготвяйки се да увие зародиша се свива...По-добре се консултирай с някой по-добър специалист,за да те посъветва какво да правиш...Успех!!!!!

hahavteen
07-03-2010, 16:15
Има само една спирала която е подходяща за млади нераждали жени. Казва се Gynefix и се поставя само от специализирани гинеколози.
Ето как изглежда http://picnica.ciao.com/de/35785958.jpg
Ти защо изобщо реши да си слагаш спирала? Не знаеше ли рисковете? И само да спомена че майка ми е забременяла със сестра ми ВЪПРЕКИ спиралата. Ако са ти я поставили калпаво... :?