PDA

View Full Version : 2 уредби към 1 PC ?



vali00
07-01-2010, 11:22
Имам една приставка, с която могат да се закачат 2 уредби към PC-то, обаче се притеснявам дали няма да му стане нещо на PC-то. Ще може ли да ги захрани и 2-те уредби и дали ще има проблеми? Моля някой компетентен по въпроса да даде мнението си. Благодаря предварително!

MajeStic
07-01-2010, 11:32
Слагал съм такава приставка на mp3 плеър и звука ставаше леко по-тих и при двете слушаки. Уредбите са си включени към контакта, PC-то не ги захранва тях така, че няма да има проблем.

lubo111
07-01-2010, 14:02
Слагал съм такава приставка на mp3 плеър и звука ставаше леко по-тих и при двете слушаки. Уредбите са си включени към контакта, PC-то не ги захранва тях така, че няма да има проблем.
Ами нали са свързани все пак с компа? ще ме извиниш, защото никога до сега не съм го правил 8-)



MajeStic защо ти са 2 уредби ?

vali00
07-01-2010, 19:18
Защото правим купон и искаме по 1 уредба във всяка стая.

doomkillerr
07-01-2010, 20:10
По принцип става, защото фактически звуковата карта ще се ползва само като предусилвател на двете уредби. Не зная точно каква е тази приставка с която разполагаш, но те съветвам да не усилваш звука на компютъра до края - най-добре го остави на 50% някъде пък от уредбите ще си усилваш допълнително! :)

П.С. - Весело изкарване на купончето и не пракалявайте с алкохола! :P

Utopia
07-01-2010, 20:23
каква приставка ?!

ако компа ти е горе долу добра машина
имаш примерно аудиокарта с три изхода отзад

за моята имам една програма с драйверите която управлява картата
и трите букси отзад могат да са микрофони (in) или изходи за аудио.
така си бях вързал компа към ТВто с; към тонколоните; към слушалките едновременно.

rosenhristev
07-02-2010, 05:13
По пътя на логиката ( а и не само по него ) няма какво да му стане на компютъра... дали ще подаваш на една или на 2 уредби няма никакво значение то си е сигнал... просто може малко да заглъхне като са 2 ...

MajeStic
07-02-2010, 07:33
ако компа ти е горе долу добра машина
имаш примерно аудиокарта с три изхода отзад
Глупости (: За какво трябва машината да е добра? Уредбите няма да дърпат от захранването на компютъра както и да се погледне.

По пътя на логиката ( а и не само по него ) няма какво да му стане на компютъра... дали ще подаваш на една или на 2 уредби няма никакво значение то си е сигнал... просто може малко да заглъхне като са 2 ...
Напълно съгласен!
Ето я приставката:
http://store.picbg.net/thumb/D8/A0/57377b8b460ed8a0.jpg (http://picbg.net/img.php?file=57377b8b460ed8a0.jpg)
Цикля си така от поне година. Използвай смело :)

*Update:

Ами нали са свързани все пак с компа? ще ме извиниш, защото никога до сега не съм го правил 8-)
Свързани са към звуковата карта, а не към дъното или към захранването на компютъра :)
Лично аз използвам колонките на компютъра ми и когато се пренеса в хола слушам през уредбата. Така използвам аз тази приставка :)

Utopia
07-02-2010, 09:24
лично аз с тези китайски боклуци съм имал проблеми

най-добре е звуковата карта да си има два, три колко ти си има изхода, сигнала да тръгва директно от там.

примерно имам крейтив лайф, със 7 изхода

masterbin
07-02-2010, 10:33
ако компа ти е горе долу добра машина
имаш примерно аудиокарта с три изхода отзад
Глупости (: За какво трябва машината да е добра? Уредбите няма да дърпат от захранването на компютъра както и да се погледне.

По пътя на логиката ( а и не само по него ) няма какво да му стане на компютъра... дали ще подаваш на една или на 2 уредби няма никакво значение то си е сигнал... просто може малко да заглъхне като са 2 ...
Напълно съгласен!
Ето я приставката:
http://store.picbg.net/thumb/D8/A0/57377b8b460ed8a0.jpg (http://picbg.net/img.php?file=57377b8b460ed8a0.jpg)
Цикля си така от поне година. Използвай смело :)

*Update:

Ами нали са свързани все пак с компа? ще ме извиниш, защото никога до сега не съм го правил 8-)
Свързани са към звуковата карта, а не към дъното или към захранването на компютъра :)
Лично аз използвам колонките на компютъра ми и когато се пренеса в хола слушам през уредбата. Така използвам аз тази приставка :) Един въпрос понеже виждам че разбираш може ли да вържа към компа който в момента има Creative Inspirate T7900 искам да вържа една уредба LG
п.с та питането ми е тъй като отзад изходите на звуковата карта са 3 и как да куплирам уредбата към тях
п.с2 просто уредпата е по старичка (2001-2002) и не чете мп3 и искам да я използвам :)
Поздрави!

MajeStic
07-02-2010, 15:40
лично аз с тези китайски боклуци съм имал проблеми

най-добре е звуковата карта да си има два, три колко ти си има изхода, сигнала да тръгва директно от там.

примерно имам крейтив лайф, със 7 изхода
ЛИЧНО ти не си имал никакви проблеми, защото няма как да имаш проблем с такова нещо.

Към masterbin. Разбира се, че можеш да я свържеш. Няма значение марката на колоните или на уредбата. Колоните в зеления вход и уредбата в черния(може и обратното... все едно), само трябва да бръкнеш в настройките на звуковата карта, за да работи и черния вход :)
И сега защото Utopia разбира, да ти даде снимка на кабела, които ти трябва.

Utopia
07-02-2010, 16:16
лично аз с тези китайски боклуци съм имал проблеми

най-добре е звуковата карта да си има два, три колко ти си има изхода, сигнала да тръгва директно от там.

примерно имам крейтив лайф, със 7 изхода
ЛИЧНО ти не си имал никакви проблеми, защото няма как да имаш проблем с такова нещо.

Към masterbin. Разбира се, че можеш да я свържеш. Няма значение марката на колоните или на уредбата. Колоните в зеления вход и уредбата в черния(може и обратното... все едно), само трябва да бръкнеш в настройките на звуковата карта, за да работи и черния вход :)
И сега защото Utopia разбира, да ти даде снимка на кабела, които ти трябва.

какъв кабел.!
не отричам, че става с това подобие на нещо.
лично аз съм имал проблеми с тая джаджа. не я препоръчвам.

MajeStic
07-02-2010, 16:44
лично аз с тези китайски боклуци съм имал проблеми

най-добре е звуковата карта да си има два, три колко ти си има изхода, сигнала да тръгва директно от там.

примерно имам крейтив лайф, със 7 изхода
ЛИЧНО ти не си имал никакви проблеми, защото няма как да имаш проблем с такова нещо.

Към masterbin. Разбира се, че можеш да я свържеш. Няма значение марката на колоните или на уредбата. Колоните в зеления вход и уредбата в черния(може и обратното... все едно), само трябва да бръкнеш в настройките на звуковата карта, за да работи и черния вход :)
И сега защото Utopia разбира, да ти даде снимка на кабела, които ти трябва.

какъв кабел.!
не отричам, че става с това подобие на нещо.
лично аз съм имал проблеми с тая джаджа. не я препоръчвам.

Ми нали си имал проблем с такава джаджа? Значи си връзвал уредба към компютър... е... с какъв кабел си направил връзката? :) Точно такъв кабел му трябва на човека. Ти си човека със знанията и опита.

JDeel
07-02-2010, 17:17
Проблемите с такава джаджа и кабелите идват от тяхното ниско качество. Сега в големите "ТЕХНО" магазини могат да се намерят качествени (напр. марка Hama), но преди се намираха кабели от разни пазарчета, китайски евтини неща, които не бяха никак качествени. При кабелите е закон да се скъса нещо в "камбанките" им и да започнат да прекъсват. Те и здрави не са хубави, защото екраниращата им част е доста зле изпълнена. Въобще.. аз например сега трябва да изхвърля всички такива кабеляци.
С джаджата е същото. Ако е някоя евтина ще е недобре направена, ще трябва все да я въртиш нанякъде, да нагаждаш докато дойде звука, да наместваш, да кълчиш буксите във всякакви посоки. Досадна работа.

Иначе по същество такава джаджа е разклонител за жакове. Вътре са само пластинки, които изкарват един и същи сигнал през два изхода. За свързване към две уредби няма да има проблем, защото входовете и на двете уредби са с голямо съпротивление, и не би трябвало да си оказват забележимо влияние една на друга, и на компа също. Вече вътре в тях те взимат този слаб сигнал и си го усилват по-нататък.
Когато се свързват слушалки обаче, понеже тяхното съпротивление е ниско, по правило ако да кажем двата чифта слушалки са еднакви, мощността която получава всеки комплект е наполовина. Затова се усеща такова намаляване на звука.